Підготовка автомобіля до зими. Технічна підготовка автомобіля до зимового періоду. Прості секрети, корисні поради та рекомендації підготовки авто

Підготовка автомобіля до зими

Мало не всі водії пам'ятають приказку «Готуй сани влітку» так як ця старе російське прислів'я як ніколи актуальна для авто власників коли починають літати перші сніжинки. На заводі, при виготовленні, автомобіль готується для експлуатації не нижче -25 ° C.

Тому якщо у вашому регіоні температурний рівень опускається нижче цієї позначки, то автомобіль необхідно підготувати до таких погодних умов, а робиться це в такий спосіб:

  • В першу чергу почати з перевірки АКБ , а саме рівень електроліту в акумуляторної батареї, і якщо потрібно, долийте дистильовану воду до позначки «MAX».
  • Спробуйте повністю зарядити АКБ і перевірте щільність електроліту (для всіх регіонів крім півночі щільність електроліту - 1,28-1,29 г / см²; для півночі - 1,29-1,30 г / см²);
  • Слід перевірити концентрацію антифризу - вона повинна складати ≈60% (але не вище, так як ефективність антифризу впаде);
  • Заправляти авто тільки якісним паливом, але таке твердження справедливе в незалежності від сезону.

І це лише базова перевірка, оскільки одним з важливих елементів відповідає за запуск двигуна є саме акумулятор, то перевірка починається з нього і далі переходимо до самого двигуну.

підігрівач палива

Головна зимова проблема - запустити холодний двигун . Звичайно значно частіше проблема стосується карбюраторних авто, але в сильний мороз власників автомобіля з інжекторним мотором і дизелів стосується також.

І причини тому відомі - в першу чергу падіння ємності акумуляторної батареї і загусло масло, а також, якщо це «бензинка», то і погане випаровування бензину. Щоб швидко запустити двигун зазвичай використовують підігрівач.

Почнемо все по порядку.

акумулятор

Коли це порівняно молодий (до 3-х років), то напередодні зими досить очистити клеми від окислення і повністю зарядити.

Коли ж батарея старенька і до номінальної ємності не заряджається, то міняти потрібно навіть без роздумів, взимку напевно підведе, оскільки ємність слабка то з пониженням температури впаде ще сильніше. До того ж збільшитися навантаження - обігрівач, підігрів сидінь, світло, двірники, обігрівач скла ... і багато іншого.

Перевірка щільності антифризу

Перевірка ємності акумуляторної батареї

Масло

Заміна масла проводиться зазвичай в залежності від пробігу, а не сезону. Але так як в основному зміна масла відбувається десь раз на півроку, то чому ж не зробити це напередодні зими? І в'язкість найкраще підбирати максимально відповідну температурних умов вашій місцевості. Хоча і вважається правильним міняти строго по запропонованої виробником інструкції, але все ж всі дані в ній усереднені, і в суворих умовах не завжди актуальні, тому, можливо не завадить трохи відступити від вказівок.

Заміна масла

Таблиця в'язкості масла по SAE

свічки

Найчастіше змінюють по закінченню 15-20 тис. Кілометрів. Але краще замінювати їх хоча б раз на рік - це не так вже й дорого. Якраз заміну на нові непогано б було зробити як раз напередодні зими.

Засіб витіснювач вологи

Свічки запалювання

Чи не рідкістю волога стане причиною поганої роботи двигуна в зимовий час. А все через конденсат, який скупчився в паливному баку. Тому, її необхідно «нейтралізувати», для цього застосовуються «витискувачі вологи», їх заливають в бак - система харчування поступово очищається. Так само не буде зайвим замінити і поставити новий паливний фільтр, почистити карбюратор, а якщо інжекторний мотор, то переконатися в чистоті форсунок. Власникам дизельних автомобілів, не завадить обладнати автомобіль пристроєм попереднього підігріву палива. Як показує практика - дизельний мотор при 20С ° буває важко завести в не залежності, яка соляру залита, так як паливо втрачає текучість.

кузов

Зимової період - це не найкращий сезон для авто, особливо коли вулиці, рясно посипають сіллю або іншим засобом проти ожеледиці. Отже, антикорозійна обробка кузова не завадить. Так само сезон зими, це велике випробування лакофарбового покриття: перепади температур, сніг з сіллю, крижана кірка - все це сприяє до появи мікротріщин. Тому, кузов потрібно захистити спец препаратами, які допоможуть цього уникнути.

Перевірка ЛКП і обробка порогів

Обробка арок Антикорр

Скло

Гарна оглядовість - не тільки комфортно, але і безпечно. Адже так думаю, не потрібно нагадувати зайвий раз, що склоочисники, правильний обдув і обігрів стекол повинні бути в повній справності. Тому якщо щітки, залишають на склі матові смуги, то такі двірники можна сміливо викидати, найкращим рішенням буде покупка спеціальних зимових щіток. Також потрібно ретельно вибрати засіб для обмивання стекол - рідину, що не. Брудна жирна «жижа», на склі, яку щітки розмазують, перетворюється в непрозору білясту плівку - не допускайте це.

Заливка омивача скла

склоочисники

Гума

Важливим етапом в підготовці машини до зимового сезону є і вибір гуми. В зиму вибирати шини з маркуванням M + S. При виборі краще зупинитися на шинах гірше, ніж ті, на яких ви їздите влітку, природно, в межах допустимих норм розмірного діапазону для вашого авто. Така рекомендація пов'язана з тим, що протектор повинен продавлювати сніжно-грязьову кашку до твердого покриття, а вузькі шини справляються з таким завданням набагато краще, ніж широка гума.

Багато «шипують» шини, на льоду і на снігу вони звичайно ж тримають краще курсову стійкість, проте коли зима не сильно засніжена, то в місті краще підійде нешипована гума, так як на чистому асфальті, при гальмуванні на шипах, вірогідність занесення значно зростає, а гальмівний шлях збільшується.

Змінивши гуму на зимову, не забудьте підготувати і організувати літніх шин правильні умови зберігання до наступного сезону.

Маркування зимових шин

Шипована гума

Привчити себе запускати двигун по зимовому

У зимовий суворий період не зайвим буде нагадати кілька правил, які допоможуть завести холодний двигун вашого автомобіля. І так? якщо АКБ в порядку і паливна система в нормі, а погодні умови все ж не дозволяють просто завести мотор вашого автомобіля, можна скористатися ще й рекомендаціями як правильно запускати двигун при низькій температурі повітря:

1) Необхідно відключити всі споживачі перед запуском двигуна.

2) Вичавити педаль зчеплення (авто з МКПП) - дозволить зменшити інерційні навантаження на двигун. Відпускати педаль варто лише після того як двигун почне стійко працювати. Якщо автомобіль з АКПП, то селектор повинен знаходиться в режимі «P».

3) Потрібно вичавити педаль газу до половини її ходу потім прокручувати двигун стартером, при перших спалахах в циліндрах педаль акселератора варто відпустити.

4) Коли запуск утруднений, то не варто відпускати ключ запалювання з положення «START» відразу після перших спроб, нехай стартер покрутить двигун кілька секунд. Загальний час роботи стартера не повинно перевищувати 10 сек. за одну спробу запуску.

5) Коли двигун не зміг запуститися з першої, не потрібно намагатися тут же його запускати знову, щоб акумулятор зміг відновиться, почекайте секунд 20. Це не тільки дозволить акумуляторної батареї при наступній спробі видати необхідний пусковий струм, але дасть можливість впорснути бензину випаруватися і краще перемішатися з повітрям.

Автор: Іван Матієшин

Додаткові матеріали:

  • Відео інструкція як підготувати автомобіль до зими
  • сезонне обслуговування

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found