Заміна Повітряного Фільтра Двигуна - Коли, Як Правильно, Ціна

Своєчасна заміна повітряного фільтра забезпечує нормальну роботу двигуна внутрішнього згоряння. Це стосується ДВС як на бензиновому, так і на дизельному паливі. Справа в тому, що для того щоб спалити один літр пального, силовому агрегату необхідно до 15 літрів атмосферного повітря (обсяг залежить від потужності двигуна, використовуваного палива, в тому числі його якості, стану системи запалювання та іншого). Тому фільтр повинен не тільки виконувати свою безпосередню роботу по очищенню повітря, але і не перешкоджати його вступу в паливний тракт. Саме такий факт і є ключовим у визначенні потреби і своєчасності заміни повітряного фільтра двигуна.

Робиться це переважно за чітким регламентом ТО з періодичністю 15 ... 20 000 км. Причому самостійно в домашніх умовах. Винятком є ​​лише нові автомобілі які в період обкатки проходять тих обслуговування виключно на офіційному СТО.

Заміна повітряного фільтра

Далі ви дізнаєтеся:

 • Симптоми і ознаки для заміни
 • Причини навіщо потрібно міняти
 • Конкретний інтервал періодичності
 • Доступні способи і їх вартість
 • Порядок заміни по інструкції

Ознаки засмічення повітряного фільтра

Незважаючи на те, що бувають різні фільтри, і встановлені вони на різних двигунах, ознаки їх засмічення практично однакові.

повітряні фільтри

Типи повітряних фільтрів

 1. Зниження потужності двигуна (зниження тяги).
 2. Зниження динамічних характеристик машини (вона слабо розганяється при збільшенні оборотів мотора).
 3. Збільшення витрати палива.
 4. Активація лампочки Check Engine, що може бути викликано як прямий помилкою, що вказує на засмічення фільтра, так і порушенням стану паливо-повітряної суміші (її значне збагачення паливом, помилка P0172).
 5. Значна концентрація токсичних речовин у вихлопних газах.

У деяких випадках при забрудненні повітряного фільтра може спостерігатися підвищений гул при роботі двигуна.

Однак перераховані вище фактори можуть бути ознаками та інших неполадок, але бажано виконати і перевірку фільтра, тим більше зробити це нескладно і недовго.

Чому потрібна заміна

Існує кілька типових причин, через які необхідна заміна повітряного фільтра двигуна. Серед них:

 • Планова заміна . Кожен автовиробник індивідуально вказує пробіг або час, через яке потрібно виконувати заміна повітряного фільтра автомобіля. Зазвичай відповідний пробіг знаходиться в межах 15 ... 20 тисяч кілометрів.
 • Позаплановий забруднення . Це може бути викликано або неякісним матеріалом, що фільтрує, використовуваним в пристрої, або ж тривалої їздою в умовах забрудненого повітря (в умовах запилення, наприклад, в пісках, по бруду і так далі).
 • Механічне пошкодження . Воно може бути викликано неправильною установкою, аварійною ситуацією в двигуні (в повітроводі), попаданням в фільтр великої частки, яка вивела з ладу фільтруючий матеріал, пошкодження фільтра в процесі виконання інших ремонтних робіт.

Незалежно від того, що саме стало причиною виходу пристрою з ладу, заміна повітряного фільтра ДВС в першу чергу дозволить усунути неприємності, описані вище, а також запобігти їх можливу появу в подальшому.

Постійна їзда на збагаченої суміші знижує ресурс двигуна (через те, що пил в циліндрах виконує роль абразивного матеріалу). Тому своєчасна заміна повітряного фільтра - це не тільки ремонтна, але і профілактична міра, що дозволяє експлуатувати двигун машини в штатному режимі.

періодичність заміни

Перед тим як перейти до загальних міркувань, необхідно вказати, що точну періодичність заміни повітряного фільтра ви знайдете в мануалі або технічної документації до вашого автомобіля . Крім того, існує ще ряд об'єктивних факторів, що впливають на згадані значення. Серед них умови експлуатації, використання різних фільтрів, а також відмінності типу двигуна - для бензинових і дизельних моторів вони відрізняються.

Для машин з інжектором, для дизелів, а особливо для дизелів з турбонаддувом пробіг для повітряного фільтра для заміни через скільки це потрібно робити, скорочується на 20 ... 30%, для дизелів з турбіною навіть на 50%.

У більшості випадків на бензинових моторах заміна повітряного фільтра проводиться через 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу. На дизелях, відповідно, через 10 ... 15 тисяч . Однак за численними відгуками вітчизняних автовласників, особливо які проживають у великих мегаполісах і промислових районах, пробіг, зазначений в мануалі, варто зменшувати аж до двох разів. Тому, якщо у вашої машини проявилися зазначені типові ознаки затурканості фільтра, має сенс перевірити його стан, і при необхідності замінити.

Що стосується дизельних двигунів, то на них немає дросельної заслінки. Через це витрата повітря в них значно більше. А якщо у дизеля є ще і турбіна, то вона активніше засмоктує повітря з атмосфери, що само по собі прискорює засмічення фільтра. Аналогічні міркування справедливі і для машин, обладнані механічними нагнітачами (наприклад, деякі моделі виробників Honda, Mini Cooper, volkswagen, Audi, Mercedes Benz).

Багато автолюбителів поєднують заміну повітряного фільтра і заміну масла в двигуні (тобто, через кожні 10 ... 15 тисяч кілометрів пробігу).

способи заміни

Круглий повітряний фільтр

Круглий повітряний фільтр для карбюраторних двигунів

Існує два основних способи заміни повітряного фільтра. Перший - делегувати цю процедуру майстрам на СТО. Однак в силу очевидності його ми розглядати не будемо. Скажемо лише, що вартість такої заміни зазвичай обчислюється по нормогодини (у кожного технічного центру може бути своя методика розрахунку і різні норми засновані на специфіці роботи і марці машини) і вартості самого фільтра. Причому найчастіше сервісні центри змушують автовласників купувати фільтри тільки безпосередньо на місці, а їх ціна там може бути вищою за ринкову. В середньому це від 0,2 до 0,5 н / ч, з вартістю 1800 руб. за 1 нормо-годину роботи, а в деяких випадках ціна такої процедури входить у вартість по заміні масла.

В середньому ж за станом на весну 2018 року вартість заміни повітряного фільтра на території РФ коливається в межах від 500 рублів і вище (залежить від моделі машини, складності проведення заміни і так далі).

Другий спосіб - виконати процедуру самостійно. По грошах це значно економніше, оскільки в даному випадку ви платите лише безпосередньо за сам фільтр. А де купити повітряний фільтр дешево - вирішувати тільки вам. Процедура нескладна, однак для її виконання необхідно спеціальні інструменти.

Інструкція по заміні повітряного фільтр своїми руками

Перш за все, щоб приступити до процедури заміни повітряного фільтра двигуна, необхідно зібрати необхідний інструмент і матеріали. Серед них:

 • новий повітряний фільтр (при покупці звертайте, щоб він за розмірами точно підійшов до вашої машини, він може бути не обов'язково оригінальним);
 • викрутка з плоским жалом (замість неї може знадобитися з хрестоподібним жалом або не знадобитися зовсім, що залежить від типу кріплення кришки коробки фільтра);
 • чиста ганчір'я;
 • компресор (бажано, але при його відсутності можна обійтися і без нього);
 • щітка для чищення від пилу (також опціонально).

На деяких авто (наприклад, на "Рено Кангу", "ВАЗ Калина", "Рено Меган") корпус додатково фіксується в посадковому місці за допомогою кріпильних елементів, болтів, пластмасових засувок і металевих притисків ... В цьому випадку потрібно подбати про наявність інструменту. На автомобілі "Kangoo" кришка коробки з фільтром кріпиться болтами під "Торекс" Т27 або в народі - зірочкою.

Природно, що кожна машина (а іноді і однакова модель, але з різними двигунами) матимуть свої особливості в кріпленні корпуса фільтра і деякі нюанси. Однак в більшості випадків (з огляду на, що процедура по заміні фільтра нескладна) алгоритм дій буде наступним:

 1. Встановити машину на рівну поверхню, поставити її на ручне гальмо і заглушити двигун.
 2. Відкрити капот.
 3. Відкрутити гвинти, що кріплять кришку повітряного фільтра, після чого демонтувати її.
 4. Обережно демонтувати старий повітряний фільтр таким чином, щоб пил і сміття з нього не потрапив у повітряну магістраль або на інші елементи підкапотного простору.
 5. Закрити впускний патрубок якийсь дрантям.
 6. За допомогою компресора видути пил з корпусу повітряного фільтра. Замість компресора можна скористатися щіткою або об'єднати те й інше.
 7. Видалити дрантя з впускного патрубка.
 8. Встановити новий фільтр на його посадочне місце.
 9. Зібрати конструкцію в зворотній послідовності.

У крайніх випадках можна постаратися максимально очистити старий повітряний фільтр замість покупки нового. Однак це підходить лише в разі, коли немає можливості для покупки нової запчастини .


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found