3 найпопулярніших виробника кульових опор. Який фірми кульова краще за версією PartReview

Деталі ходової - одна з найбільш страждають груп запчастин, враховуючи стан наших доріг. Те що в Німеччині або Японії відходить 100 000 кілометрів, у нас не витримає і половини цього ресурсу.

Може бути тому у всіх кульових опор в рейтингу на сайті PartReview Не такі високі оцінки. Наприклад, у кращих моторних масел оцінка PR становить 94 бали зі 100. У гальмівних дисків - 91. У акумуляторів і ШРУСов - 95. А у кращих кульових опор - всього 72 бали .

Тому в нашу добірку увійшло всього три бренди - адже у тих, хто зайняв четверте і п'яте місця оцінка PR не перевищувала і 60 балів, а цього замало, щоб рекомендувати вам такі запчастини. Нехай вони і досить відомих брендів.

Ще однією особливістю добірки кульових опор є той факт, що на першому місці в ній російський виробник. І це поки єдиний подібний випадок. А в іншому все досить стандартно - в ТОП-3 один не самий розкручений бренд і один світовий лідер в області деталей підвіски.

бренд Місце в рейтингу кращих Місце в рейтингу популярних Середня оцінка за двома рейтингами
ТРЕК 2 1 1,5
MASUMA 1 4 2,5
Lemforder 3 2 2,5

№1. ТРЕК (№2 в рейтингу кращих, №1 в рейтингу популярних)

На першому місці нашого загального рейтингу досить несподівано виявилася продукція російського заводу "ТРЕК". Чому несподівано? Ну тому що російським заводам досить складно виграти конкуренцію у провідних світових виробників, яким на п'яти наступає дуже дешева і при цьому цілком пристойна китайська продукція. Додайте сюди наше часто скептичне ставлення до вітчизняної продукції і отримаєте не саму радісну картину. Втім, власників "Трека" це по-хорошому мало хвилює. Вони мовчки роблять свою роботу, і судячи з вашими оцінками, роблять її добре.

Коли лідер за популярністю входить хоча б в ТОП 3 за якістю - це теж досить рідкісний випадок для наших рейтингів. Але судячи з відгуків автовласників, кульові опори "ТРЕК" реально можна вважати кращими в Росії . Всього на сайті PartReview є 47 рецензій на цих деталях і більше тільки у відомого бренду CTR. Але тільки якщо у CTR майже третина з них - негативні, у "Трек" поганих відгуків всього 12 штук.

Часто бренди-пакувальники пишуть про "заводах-виробниках на конвеєр", хоча цей факт неможливо перевірити, тому що заводи при цьому не називаються. На відміну від них челябінський завод "ТРЕК" реально поставляє свої запчастини на конвеєри автовиробників.

Нехай це тільки російські виробництва, але зате в цій інформації є чітка конкретика. "ТРЕК" виробляє або виробляв кермові наконечники для комбайнів "Ростсільмашу", стійки стабілізатора для PSA, New Generation NIVA, KIA-Spectra, пиляків приводних валів для повнопривідних і передньопривідних автомобілів ВАЗ, кульових шарнірів для ГАЗ-3110 «Волга» з бесшкворневая передньою підвіскою і ВАЗ-1111 "Ока", і навіть стійки стабілізатора передньої і задньої підвіски для машин перших осіб Росії в проекті «Кортеж». Погодьтеся, це вже частково пояснює чому у них виходять хороші кульові опори, якими ви залишаєтеся задоволені?

Компанія випускає чотири серії кульових шарнірів:

  • Серія "Класика" - це копія оригінальних заводських опор вітчизняних автовиробників.
  • Серія "Чемпіон" - це поліпшені деталі для автомобілів локального виробництва. Опори мають цельнокование корпус і ряд поліпшень, на які отримано «Свідоцтво на корисну модель». Також вся конструкція запатентована.
  • Серія «TRS» - це спортивні опори для тих, хто хоче прокачати свій автомобіль для участі в гонках. Деталі адаптовані до більш жорстких умов експлуатації.
  • Серія "Для іномарок" говорить сама за себе - це кульові опори для імпортних автомобілів. Судячи з ваших відгуків - надійні та якісні.

Заради максимальної об'єктивності зазначимо, що все-таки більшість відгуків про кульових опорах "ТРЕК" залишені власниками вітчизняних автомобілів. Іномарок в списку досить мало.

№2. MASUMA (№1 в рейтингу кращих, №4 в рейтингу популярних)

На другому місці нашої вибірки - деталі японського бренду Masuma. У нього перше місце в рейтингу якості, хоча про низьку оцінку в порівнянні з іншими групами запчастин ми вже згадували. За популярністю це тільки четвертий бренд, причому у нього всього 22 відкликання. І за кількістю відгуків він взагалі дев'ятий у списку.

Masuma - формально японський бренд. Чому формально? Тому що компанія дійсно була створена в Японії в 2011 році. Але деталі Masuma ніколи не проводилися в цій країні. Всі заводи, власні та контрактні, розташовані в Китаї. Втім, радує, що компанія цього не приховує. Ну і так як весь бізнес Masuma знаходиться в "Піднебесної", то і штаб-квартиру перенесли туди ж в 2016 році. Найбільше запчастин продається в Китаї, Малайзії та Росії.

Крім кульових опор компанія виробляє широкий перелік деталей підвіски, зчеплення, двигуна, фільтри і склоочисники - всього понад 10 000 артикулів.

На кульові опори Masuma, як і на інші деталі бренду, поширюється гарантія 12 місяців, яка активно підтримується російським дистриб'юторами. Тим більше, що якість цих деталей дійсно гарне. Виробник стверджує, що всі запчастини проходять як мінімум три точки контролю: сировини, виробництва і на рівні дистриб'юторів. Також заводи акредитовані мінімум за стандартом ISO-9001. На сайті Masuma пишуть, що відсоток браку у них менше 0,05%.

№3. Lemforder (№3 у рейтингу кращих, №2 в рейтингу популярних)

Замикає ТОП-3 хороших кульових опор на нашому ринку продукція під брендом Lemforder. Бренд давно належить концерну ZF Group, який є одним з найбільших світових виробників запчастин.

У "лемфа" третє місце в рейтингу якості і друге місце в рейтингу популярності. Цікаво, що за кількістю відгуків (їх всього 30), Lemforder всього сьомий, поступаючись таким брендам як CTR, MOOG, Febest, 555, "Белмаг". Але зате серед цих відгуків менше негативних, що дозволяє німцям бути в ТОП 3 по всім параметрам.

Як у світового лідера, у кульових опор Lemforder є кілька фішок. По-перше, контурна гарт, яка гарантує 100% -ву глибину ущільнення матеріалу. По-друге, відсутність необхідності в змазуванні. По-третє, молекулярна обробка, яка знижує негативний ефект від тертя, яке призводить до шуму і зносу.

Якщо у вас є своя думка про якість на основі особистого досвіду, то напишіть відгук на partreview.ru.

автор: Євген Пащенко            

Експерт в індустрії автозапчастин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found