P0500 - Код Помилки датчика Швидкості. Причини і Рішення

Помилка P0500 символізує про несправності в датчику швидкості автомобіля або його електричного кола ( «Помилка датчика швидкості» або по-англійськи - Vehicle Speed Sensor). Причому виникає ця помилка на машинах, обладнаних антиблокувальною системою (АБС), що запобігає гальмування машини юзом. Справа в тому, що роботу згаданої системи контролює електронний блок управління (ЕБУ) автомобілем, зокрема, порівнює швидкість обертання колінчастого вала і безпосередньо колеса. Через ЕБУ проходить четирехімпульсний сигнал з відповідною інформацією. Для формування помилки Р0500 повинні виконатися одночасно п'ять умов.

зміст:

 • Чому виникає помилка
 • Зовнішні ознаки помилки
 • Умови її формування
 • Перевірка системи
 • Як перевірити датчик
 • Як усунути поломку

Помилка P0500

Що стосується діагностики коду P0500, то його можна виконати власноруч, маючи лише електричний тестер (мультиметр) і елементарні слюсарні інструменти. Як показує практика, найчастіше до виникнення помилки з кодом Р0500 призводить обрив сигнального проводу або критичне зниження значення його ізоляції (попросту кажучи, він перетирається). За статистикою частіше за інших подібна помилка виникає у наступних марок автомобілів - «Тойота», «Форд», «ВАЗ», «Пежо», «Шевроле» і «Опель».

Причини виникнення помилки Р0500

Незалежно від моделі машини, причинами формування коду Р0500 може бути одна або декілька з перерахованих нижче причин:

 1. Несправність датчика швидкості на одному або обох (чотирьох) приводних колесах.
 2. Обрив проводу або коротке замикання в електричній або сигнальної ланцюга датчика швидкості.
 3. Поганий контакт в електричному або сигнальної ланцюга датчика (може бути багато варіантів, від окислення до поганого приєднання фішки).

Як правило, причиною виникнення коду помилки датчика швидкості бувають погані електричні контакти або їх повна відсутність. Тоді при діагностиці програма і видає повідомлення про те, що немає сигналу датчика швидкості автомобіля.

Ознаки помилки Vehicle Speed ​​Sensor

Зовнішніми ознаками виникнення помилки P0500 є одна або декілька з перерахованих нижче ситуацій:

 1. Повністю або частково (неправильно) працює спідометр і / або одометр (при його наявності). Особливо це актуально для електронних спідометрів.
 2. У машинах з автоматичною коробкою передач може неправильно (некоректно) перемикатися передача, оскільки ЕБУ не може прийняти правильне рішення, з якою швидкістю рухається автомобіль.
 3. Система АБС і / або система контролю тяги двигуна (TCS) можуть бути відключені (ЕБУ в примусовому порядку переводять їх в аварійний режим).
 4. На приладовій панелі активізуються сигнальні лампи системи АБС і / або системи гальм.
 5. На деяких машинах в примусовому порядку максимальна швидкість і / або обороти двигуна будуть обмежені.

При виникненні хоча б однієї з перерахованих проблем необхідно виконати діагностику ЕБУ за допомогою відповідних програмних засобів.

Умови формування коду помилки P0500

Для формування коду помилки Р0500 і, відповідно, активізації на приладовій панелі сигнальної лампи Check Engine необхідне виконання наступних п'яти умов:

 1. Кутова швидкість обертання колінчастого вала двигуна перевищує 1600 оборотів в хвилину.
 2. Температура охолоджуючої рідини в двигуні перевищує +80 градусів за Цельсієм.
 3. Інформаційний сигнал ЕБУ про швидкість автомобіля відповідає 5 км / год (у деяких машин це значення може відрізнятися, наприклад 9 км / ч) і менш.
 4. Параметр навантаження TL перевищує час 3 мілісекунди.
 5. Перераховані вище чотири умови все разом тривають від 4 секунд і більше.

Однак слід врахувати, що лампа Check Engine активізується з першого разу на машинах з автоматичною трансмісією, і на другий раз (другу поїздку, рушання) на машинах із звичайною механічною коробкою передач.

Перевірка стану системи

Проблемними вузлами в даному випадку можуть бути датчик швидкості (на передньопривідних машинах встановлюється на підшипнику маточини, на задньопривідних - на коробці передач або диференціалі), приладовий щиток (панель, електронна її частина), система бортового управління (ЄСМ в англійській абревіатурі). Перед перевіркою бажано переконатися, що спідометр в машині працює правильно. У цьому неважко переконатися, зробивши коротку поїздку.

При виникненні коду помилки P0500 необхідно виконати наступні дії:

 1. За допомогою спеціального діагностичного обладнання перевіряється, чи справний датчик швидкості. Якщо відповідного обладнання немає, то можна встановити на машину свідомо робочий датчик аналогічної моделі.
 2. За допомогою мультиметра перевірити, чи не замкнута чи ланцюг між вхідним сигналом датчика і його масою або проводом харчування (часто саме через порушення ізоляції відбувається коротке замикання в ланцюзі, і відповідно, некоректна роботи датчика і всієї системи).
 3. За допомогою діагностичного приладу з'ясувати, чи приходить кілька разів на секунду по сигнальному кабелю формує напругу від датчика. Причому перші кілька секунд зв'язок може бути перервана, однак потім знову відновлена.
 4. Перевіряється з'єднання між датчиком і його масою.
 5. Якщо датчик чотирьохпровідний, то також перевіряється цілісність четвертого дроти за допомогою мультиметра.

Зверніть увагу, що при рушанні і зупинці автомобіля на місці зв'язок з датчиком переривається, а безпосередньо в русі відновлюється. Тому процес перевірки виконується за певним алгоритмом.

Як перевірити датчик швидкості P0500

Схема підключення у різних марок авто буде різна, проте загальна логіка перевірки датчика швидкості буде збігатися. Розглянемо процедуру на популярному на вітчизняним просторах автомобілі «Тойота РАВ 4». Діагностику помилки необхідно виконувати за допомогою спеціального діагностичного приладу. Залежно від його моделі і використовуваного програмного обладнання деякі кроки можуть відрізнятися. Алгоритм має такі дії:

 1. Вивісити приводні колеса таким чином, щоб вони вільно оберталися.
 2. З'єднати за допомогою сигнального кабелю роз'єм ЕБУ і діагностичний прилад (ноутбук) до гнізда DLC3.
 3. Включити запалювання і діагностичний прилад. Вибрати в його програмі меню, що показує реальну швидкість пересування машини.
 4. "Проїхатися" на машині невелику відстань, помічаючи при цьому показання спідометра. Зупинити крутяться колеса. Подивитися, яку швидкість зазначила програма, порівняти їх. Якщо все збігається, то досить програмно скинути помилку, швидше за все це епізодичне спрацьовування.
 5. Якщо ж показання відрізняються, що наступним кроком буде перевірка щитка приладів на значення напруги. Для цього потрібно від'єднати роз'єм Е22 (харчування) щитка приладів і включити запалювання.
 6. У разі якщо всі справно, то між масою і контактами Е22-39 буде напруга в діапазоні від 9 до 14 Вольт. Зверніть увагу! Ця дія потрібно перевіряти як при невращающихся, так і обертових колесах. Однак обертати колеса потрібно не за допомогою двигуна, а механічно (вручну, встановивши коробку передач в нейтраль).
 7. Далі потрібно виміряти опір дроти між контактами Е22-39 і А12-8, тобто перевіряється наявність обриву і короткого замикання. Опір зазначеного дроти по мультиметру не повинно бути нижче значення в 1 Ом і не перевищувати 10 кОм. В іншому випадку має місце обрив проводу або його коротке замикання (пошкодження ізоляції).
 8. У рідкісних випадках "глючить" контролер. Якщо ж значення напруги одно +12 В, то має місце замикання на джерело живлення. Також може "заглючила" і контролер. Для додаткової діагностики має сенс запустити двигун, після чого одним щупом доторкнутися до маси, а другим - до контакту №2 колодки джгута проводів від датчика. При цьому потрібно дивитися на показання діагностичного приладу (програми). Якщо значення швидкості там вказується як 0 км / год, то вийшов з ладу контролер.
 9. За аналогічних умов потрібно перевірити напругу між масою і контактом №1 колодки джгута. Якщо напруга там є - добре, в іншому випадку має місце обрив проводу або його пошкодження (часто буває виходить з ладу його ізоляції).
 10. За аналогічних умов потрібно перевірити напругу між масою і проводом №3 колодки джгута. Якщо напруга є - значить, датчик або повністю несправний, або має поганий контакт. Якщо ж напруга через мультиметр не проходить - має місце обрив проводів.

Цікаво, що в деяких випадках при поганій ізоляції може відбуватися наводка на сигнал датчика швидкості від інших систем. Наприклад, у автомобілів Toyota Camry описана проблема виникає при наведенні від розташованих поруч в джгуті проводів парктроника. Тому має сенс оглянути і перевірити не тільки ізоляцію проводів датчика і його системи, а й інших, розташованих від нього в безпосередній близькості.

Більш детальна перевірка датчика має на увазі використання осцилографа. З його допомогою можна дізнатися не тільки, чи надходить інформація від різних датчиків приводних коліс, а й подивитися форму сигналу. А за формою в деяких випадках можна судити про роботу системи АБС. Відомі випадки, коли кільце АБС на одному або іншому приводному колесі починало обертати саме себе, тобто, працювати не синхронно зі Шрусов. А це призводить до ситуації, коли на ЕБУ надходить помилкова інформація. І в деяких випадках (але не завжди, це залежить від прошивки ЕБУ) подібна ситуація є прямою причиною виникнення помилки Р0500.

Методи усунення помилки P0500

Способи усунення помилки з кодом P0500 Vehicle Speed ​​Sensor залежать від причин, які її викликали. Найпростіший метод усунення - просто скинути помилку (програмно або просто від'єднавши мінусову клему акумулятора) в ЕБУ. Однак такий спосіб підходить лише в найлегших випадках, наприклад, коли має місце випадкове спрацьовування контролера, його так званий «глюк». Однак в деяких випадках і така проста міра допомагає.

А найбільш серйозні дії передбачають пошук несправностей в електричній (сигнальної) ланцюга одного і / або іншого датчика швидкості, в панелі приладів, або ж в ЕБУ. На деяких форумах можна зустріти думку, що при помилку Р0500 потрібно міняти блок АБС. Насправді це не так. Робиться це лише в крайніх випадках, коли позначена деталь дійсно вийшла з ладу.

Найчастіше причиною виникнення помилки Р0500 (крім програмної) є поганий контакт або пошкоджена ізоляція на окремих дротах. Тому починати потрібно з програмної діагностики, а потім за допомогою мультиметра послідовно «прозванивать» схему. Для цього крім приладу також вам знадобиться схема електричної складової машини. Знайти її можна в документації або в інтернеті. Також має сенс перевірити контакти безпосередньо на датчику. На форумах можна часто зустріти інформацію від автовласників, що до помилки призводять оксиди на його контактах. Природно, що від них потрібно позбавитися. Так як пластини контакту маленькі і посаджені в глиб, часто використовують рідину яка видаляє окислення, а потім обробляють мастилом проводить струм і що утворює захисний шар.

Хоч помилка P0500 і не є критичною, але пошуки причин, що викликали її, бувають досить важкими і тривалими. У найскладніших ситуаціях доводиться розбирати окремі частини салону, наприклад, провідні канали над порогами машини. Тому будьте до цього готові.

У рідкісних випадках можлива заміна датчика швидкості (при повному виході його з ладу), хоча буває таке нечасто, оскільки це досить надійний і довговічний вузол. Ще в більш рідкісних випадках замінюють механічний привід датчика, який зносився. Само по собі це пристрій є електромагнітним датчиком, що працює на основі обертового релейного кільця. Ось саме обертається механізм і може з часом зноситися.

В описаному вище випадку, коли кільце АБС обертається не синхронно зі Шрусов все «лікується» досить просто. Для цього потрібно за допомогою керна поставити кільце на його посадочне місце або просто замінити його у випадку, якщо воно значно зносилося. Процедура нескладна, однак займає багато часу.

На деяких моделях Opel виконується обрізання діагностичного роз'єму під капотом машини (навіть офіційні представники заявляють, що можлива магнітна наводка від інших проводів). Однак, якщо ви зважитеся це зробити, то потрібно точно знати, який дріт обрізати! В інших випадках на Опеля (актуально і для інших марок машин) роблять просте очищення контактів (від пилу і можливої ​​бруду). Ще в більш рідкісних випадках деякі автовласники позбавляються від 0500 помилки шляхом перепаювання контактів (роз'єму) вхідного датчика (актуально для задньопривідних машин зі встановленою датчиком на коробці передач).

Після усунення технічних несправностей, що призвели до формування помилки з кодом Р0500, не забудьте скинути інформацію про неї в ЕБУ автомобіля. Зробити це можна двома шляхами. Перший - на кілька секунд зняти мінусову клему з акумуляторної батареї. Після відновлення електричного контакту електронний блок управління перезавантажиться і знову продіагностує машину, де вже не буде помилки. Однак цей метод непопулярний і використовувати його можна лише в разі крайньої необхідності.

Другий же метод полягає в програмному скиданні помилки. Для цього потрібно скористатися діагностичним приладом і програмним забезпеченням, за допомогою якого помилка була виявлена. У кожної програми є відповідна функція, що дозволяє звільнити пам'ять ЕБУ від всієї інформації.

В цілому ж варто відзначити, що помилка Р0500 не є критичною, тому при формуванні в ЕБУ її коду машиною можна користуватися. Однак краще все ж усунути її хоча б тому, що лампа Check Engine буде активізована, і при виявленні більш серйозних проблем з машиною водій не зможе дізнатися про це.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found