Яка мастило для супортів і напрямних краще. Огляд паст (мастил і спреїв) для супортів, відгуки про найпопулярніші

Мастило для супортів і направляють дозволяє полегшити експлуатацію деталей гальмівної системи, оскільки вони працюють в складних умовах. Існує кілька типів мастил. Спробуємо систематизувати інформацію, і відповісти на ряд питань, що цікавлять власників авто.

види мастил

Зокрема, розберемося з такими темами:

 • Які бувають види мастил
 • Мідна мастило (високотемпературна)
 • Огляд мастил для супортів і напрямних
 • Яка мастило для супортів краще?
 • Відгуки про популярних змащеннях

види мастил

Відразу варто зазначити, що виробники поділяють мастило на два типи - пасту і спрей. Перед тим як перейти до перерахування їх видів і марок, необхідно визначитися, якими характеристиками повинна володіти мастило супорта. При агресивному стилі водіння або їзді по гірських серпантинах температура супорта може досягати + 300 ° С, а в міських умовах він може розігрітися до + 150 ° С ... 200 ° С. Крім цього, на супорт впливає волога, бруд, реагенти, якими посипають дороги. Тому мастило для супортів і його направляють повинна бути:

 • неагресивним по відношенню до гумових і пластмасових деталей машини;
 • не втрачати своїх властивостей при впливі води, гальмівної рідини або інших речовин, які можуть її вимити або розчинити;
 • високотемпературної мастилом, тобто, не втрачати своїх температурних властивостей при + 180 ° С і більше;
 • не повинна втрачати своїх фізичних властивостей при значних морозах (від -35 ° С і нижче).

Повсюдно використовуються дешеві мастила не забезпечують описаних умов. Йдеться про графітової пасти, літол, нігрол і їх інших аналогах. Тобто, для нормальної роботи гальмівної системи, і зокрема супорта, необхідно користуватися сучасними розробками.

В даний час виробниками випускаються наступні групи мастил для супортів:

Перша група - мінеральні або синтетичні пасти з використанням металів. Вони відносяться до типу високотемпературних протизадирних . Їх робочий діапазон дуже широкий, і становить приблизно -185 ° С ... + 1100 ° С (кожна мастило має свій робочий діапазон).

В основі субстанції лежить синтетичне або мінеральне масло, до складу якого додані загусники, а також частинки металу (міді або молібдену). Сюди відносяться такі підтипи:

 • комплексні пасти, до складу яких входить порошок міді, алюмінію і графіту;
 • мідні, які мають в своєму складі порошок міді і графіту;
 • пасти без металевих частинок, замість яких використовуються силікат магнію і кераміка;
 • мастила на основі міді або дисульфіду молібдену.

Приклади конкретних марок мастил такого типу:

 • комплексні пасти - HUSKEY 2000 Lubricating Paste and Anti-Seize Compound for High Temperature, Loctite №8060 / 8150/8151, Wurth AL 1100;
 • мідні пасти - HUSKEY 341 Copper Anti-Seize, LIQUI MOLY Kupfer-Paste, Mannol Kupfer-Paste Super-Hafteffekt, Marly Cooper Compound, Molykote Cu-7439 Plus Paste, Motip Koperspray, Permatex Copper Anti-Seize Lubricant, Pingo Kupfer-Paste, Valvoline Cooper Spray, Wurth SU 800;
 • пасти без вмісту металів - HUSKEY 400 Anti-Seize, TEXTAR Cera Tec, LIQUI MOLY Bremsen-Anti-Quietsch-Paste;
 • пасти з дисульфид молібденом - HUSKEY Moly Paste, Assembly Lubricant & Anti-Seize Compound, Loctite №8012 / 8154/8155.

Пасти, що відносяться до цієї групи, можу наноситися на НАПРАВЛЯЮЧІ ПАЛЬЦІ гальмівних супортів і будь-які високонавантажені поверхні тертя, крім робочих поверхонь гальмівних колодок!

Друга група - Пасти на основі мінерального масла . До їх складу входить бентоніт, який виступає в ролі згущувача. Крім цього сюди додані металеві частинки і жирні кислоти. Основна перевага мастила на мінеральній основі - стійка робота в температурному діапазоні від -45 ° С ... + 180 ° С . Тобто, паста не випливає і не втрачає своїх властивостей. Таким чином, вона відмінно підходить для змащування напрямних супортів автомобілі експлуатуються в сприятливих умовах. Приклад мастила такого типу - Teroson VR500.

Третя група - мастила на основі синтетичного масла . Це найбільш універсальні склади , оскільки підходять не тільки для змащення супортів, а й інших елементів гальмівної системи автомобіля. Мастила виготовлені з очищеного синтетичного масла, а також присадок, що мають антикорозійні, антиокислювальні, протизносні якості. Також до складу входить загущувач. Мастила на основі синтетичного масла володіють відмінними характеристиками . Вони не розчиняються у воді, гальмівної рідини, лугах і кислотах, не випаровується, а також володіють діелектричними властивостями. Діапазон робочих температур становить приблизно від -40 ° до + 300 ° С .

Приклади мастил - Molykote AS-880N Grease, Permatex Ultra Disk Brake Caliper Lube, SLIPKOTE 220-R Silicone Disc Brake Caliper Grease and Noise Suppressor, SLIPKOTE 927 Disc Brake Caliper Grease.

Область їх використання широка. Вони застосовуються для змащення підшипників ковзання і кочення, а також інших деталей, що працюють в умовах високої температури і значного тиску.

Одними з найбільш популярних видів паст і спреїв для супортів і напрямних є мідні мастила, які відносяться до типу мастил з використанням металу. Коротенько зупинимося на ній.

Мідна мастило (високотемпературна)

Вона, як і інші мастила для супортів, відноситься до типу високотемпературних . Тобто, здатні витримувати значні температурні перевантаження при експлуатації гальмівної системи.

Мідні мастила складаються з трьох основних речовин - подрібнена мелкодісперсная мідь, масло (мінеральне і синтетичне), а також деякі речовини, які призначені для протидії корозії. Реалізуються мастила у вигляді пасти або спрея. Вони мають велику в'язкість, тому проникаючи в зазори, не випливають звідти.

Переваги мідних мастил полягає в широкому температурному робочому діапазоні , зниження сил тертя , відсутність випаровування і точки роси. Якщо ви прийміть рішення скористатися мідної мастилом, вам необхідно обов'язково дотримуватися умов її нанесення. По-перше, робоча поверхня деталі повинна бути ретельно очищена. По-друге, наносити мастило потрібно акуратно, щоб разом з нею на деталь не потрапив сміття. По-третє, надлишки мастила видаляти не потрібно.

Якщо супорт вашого автомобіля виконаний з алюмінію, то мідну мастило використовувати не можна, тому що станеться контактна корозія алюмінію (так як два ці металу "не дружать" між собою)

Огляд мастил для супортів і напрямних

Molykote Cu-7439 Plus

Molykote Cu-7439 Plus . Виробляється в Сполучених Штатах, зроблена на основі дрібнодисперсного мідного порошку і напівсинтетичного масла. Одна з найбільш популярних і затребуваних в даний час мастил для супортів, оскільки до її переваг належить:

 • температурний робочий діапазон - -30 ° С ... + 600 ° С;
 • стійкість до тиску;
 • вкрай низька випаровуваність;
 • повна відсутність змивання і розчинності.

Крім цього, мастило Molykote Cu-7439 Plus не тільки високотемпературна , але і відмінно захищає елементи гальмівної системи від корозії, закисання і прикипання . Рекомендована до застосування такими провідними світовими автовиробниками як Land Rover, Nissan, Honda, Subaru.

Мастило для супортів МС-1600, порівняння з аналогами.

Огляд мастила Molykote Cu-7439 Plus

МС -1600

МС -1600 російського виробництва. Серед вітчизняних продуктів варто виділити популярну нині мастило з ряду універсальних високотемпературних паст. Її робочий діапазон становить -50 ° С ... + 1000 ° С . Як і її аналоги, мастило стійка до впливу різних реагентів, кислот, лугів, води. Крім цього, вона не робить згубного впливу на гумові та пластмасові деталі гальмівної системи автомобіля, володіє антикорозійними і антипригарні властивості. За інструкцією виробника ця біла паста підходить для змазування неробочих і торцевих поверхонь колодок , напрямних і обробки поршня супорта .

МС -1600 не взаємодіє з гальмівними рідинами класів DOT 3, DOT 4, DOT 5.1. Ціна тюбика змащення MC1600 вагою 100 грамів становить близько 6-8 $, але зручно те, що можна купити всього 5-ти грамовий стікер, якого вистачить на заміну одного комплекту колодок, всього за 60-80 руб.

Зверніть увагу що МС -1600 можна використовувати одночасно з гальмівною рідиною класу DOT 5.0

XADO VeryLube

XADO VeryLube . Більш бюджетний варіант мастила для супортів. Застосовується для запобігання заклинювання і заїдання гальмівних колодок на напрямних супорта. Продається у вигляді спрею (зеленого кольору), в балончику об'ємом 320 мл. Робоча температура становить -35 ° С ... + 400 ° С . Нейтральна до гумовотехнічним матеріалами . При експлуатації необхідно нанести до 5 шарів мастила, давши при цьому кожному з них висохнути. Відмінний варіант для тих, хто не хоче переплачувати і отримати якісний товар, хоча і витрата трохи більше звичайного. Ціна балончика мастила - 3 ... 4 $. Номер для замовлення літієвої універсальної мастила-спрей Хадо ВеріЛюб - XB40019.

SLIPKOTE 220-R DBC

SLIPKOTE 220-R DBC (Silicone Disc Brake Caliper Grease and Noise Suppressor). Також відмінна мастило для супортів, і що цікаво, має ще допуск для застосування в системах питного водопостачання. За відгуками багатьох автолюбителів це одна з кращих паст для змащення напрямних. Однак для багатьох складність полягає в її покупці. Оптимальне рішення - замовлення з-за кордону. Температурний робочий діапазон - -46 до + 299 ° С . Вона виконана на основі очищеного синтетичного масла, згущувача й присадки, які надають їй антикорозійні, антиокислювальні та протизносні властивості.

Виробник поставляє мастила під торговою маркою SLIPKOTE на автомобільні заводи. У роздріб продукцію реалізують компанії Pennzoil, Loctite, Permatex, TRW Autospecialty, Toyota. За каталогом, для замовлення, йде як HUSKEY 72983 або якщо тойотовская, то 0888780609. При всіх перевагах мастила вона володіє єдиним недоліком - високою ціною. Один тюбик масою 85 грам обійдеться вам приблизно в 20 $.

Зверніть увагу! На автомобілі з барабанними гальмами можна застосовувати SLIPKOTE 220-R DBC.В цьому випадку можна скористатися, наприклад, Huskey 2000 Anti-Seize.

LIQUI MOLY Bremsen-Anti-Quietsch-Paste

LIQUI MOLY Bremsen-Anti-Quietsch-Paste , даної мастилом НЕ рекомендуємо вам користуватися. Незважаючи на заявлені виробником температурні характеристики - -40 ° С ... + 1200 ° С вона має ряд недоліків. Справа в тому, що спочатку вона дійсно позиціонувалася як мастило для напрямних супорта. Однак через деякий час у споживачів почалися проблеми, викликані її експлуатацією. І виробник прийняв рішення про зниження її статусу до протівоськріпниє. Навіть на офіційному сайті є інформація про те, що "Не рекомендується застосовувати для змащення направляючих пальців супорта і закладки в пильовики". Однак в даний час багато інтернет-магазини і недобросовісні продавці через незнання або навмисно продовжують продавати її як мастило для супортів. Але це не означає що в Ликви Моли немає хорошої мастила для супортів, інші моделі цілком прекрасно себе зарекомендували.

Яка мастило для супортів краще?

Підіб'ємо підсумок про те, який же мастилом для супортів найкраще користуватися. При виборі необхідно керуватися такими міркуваннями: умовами експлуатації автомобіля, інтенсивністю зносу гальмівної системи, маркою машини, ціною мастила.

Якщо ви є власником середньостатистичного легкового автомобіля і дотримуйтеся помірного стилю їзди, то вам немає сенсу переплачувати і купувати дорогі мастила. Наприклад, купіть популярну нині російську марку МС -1600 або мастило для супортів XADO Very Lube.

Температурний тест мастил для супортів

Якщо ж ви є власником дорогої машини, або піддаєте гальмівну систему значним навантаженням (берете участь в гонках, їздите в горах), то в такому випадку має сенс купити дорожчу мастило. Наприклад, Slipkote® 220-R DBC або Molykote Cu-7439 Plus. Вони працюють в широкому температурному діапазоні і надійно захищають супорт і гальмівну систему в цілому. Тому часто вирішальним фактором в питанні вибору грає ціна. Сподіваємося, що наведені нижче відгуки про деякі марках мастил допоможуть вам визначитися з вибором.

Мастило супортів відгуки

Зібравши поради і реальний досвід використання популярних мастил автовласниками, ми надаємо відгуки, на основі яких ви зможете оцінити всі достоїнства і недоліки кожної з них.

Slipkote 220-R DBC

позитивні негативні
Для змащення циліндра і на напрямних я юзаю SLIPKOTE 220R ... Чого і раджу всім друзям нашому. Чи не помічено
Після змащення супорта на Тойоті Камрі мастилом SLIPKOTE 220R DBC, після закінчення більше місяця, навіть натяку немає на колишні скрип, тріск і клацання.  
Диски Брембо; колодки Нішімбо - мастило напрямних Сліпкот 220р, а на пластинки, мазав мідної пастою ЛіквіМолі. Все супер 12 -20 тисяч км пробежал.смазку в Москві легко знайти  

Molykote Cu-7439 Plus

позитивні негативні
Що стосується Molykote Cu-7439 Plus, то це реально підходяща мастило для напрямних Molykote Cu-7439 Plus не підходить для напрямних. Це звичайна паста така-ж, як LIQUI MOLY Bremsen-Anti-Quietsch-Paste, Permatex Copper Anti-Seize Lubricant, Huskey 2000, Wurth CU-800, Febi 31942.
Мав справу з виробником Molykote, в попередній раз брав CU-7439 Plus для напрямних. Була виявлена ​​відмінна рухливість напрямних, не було виявлено корозії.  
Користуюся більше року. Показала себе з кращого боку. Корозії більше немає і напрямні носія не закисають.  
На своєму Фольц, для змащення супортів, користуюся Molykote Cu-7439 plus, - співвідношення ціна-якість влаштовує, що не коксується і не тече.  

XADO Very Lube

позитивні негативні
Хороша річ. Єдиний недолік потрібно наносити кілька шарів на направляючий супорта. Вона мені дуже не сподобалася. Після нанесення через час стає дуже густий, через пару місяців вона починає коксованого, і руху супорта стають скрутними
Для напрямних і циліндрів супорта під пильовик саме те. Тільки наносити потрібно шарами з інтервалом в часі 2-3 хвилини рази 2-3 Мастило повне «Г», гроші на вітер
Користуюся мастилом ХАДО без перебільшення вже тисяч 150 напевно ... ніяких проблем ... Для напрямних, вона категорично не підходить
Хто то пише що ВеріЛюб «говно», а ось я задоволений. Почав змащувати нею то після 10 тис. Пробігу, зараз вже 60, все в нормі. балон VeryLube використовую вже 3 сезони (~ 6 замін) і там ще огого (автомобіль «Логан»)  

МС1600

позитивні негативні
Нормальне відчуття від мастила. Мені сподобалося, що скрип відразу зникає. Заявлені характеристики викликають сумніви, відсутність міжнародних допусків.
Спробував МС -1600 недорога і якість влаштовує. Після повторної заміни колодок і використанні цієї мастила на напрямних, накладки нарешті почали сточуватися рівномірно. Вона дуже густа. Набив мс 1600 на направляйкі. Взимку пішов нерівномірний знос колодок - внутрішню сточив сильніше ніж зовнішню. Мастило висохла за рік і перетворилася буквально в темно-сірий пластилін. А під пилюжником поршня висохла повністю. Використовувати її як антіскріпную, теж радити не став би, у відгуках знаходив не раз, що люди скаржаться на повернення скрипів. Краще мати кілька хороших перевірених спеціалізованих мастил для конкретного вузла, ніж мати одну універсальну

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found