P2135 помилка датчиків положення дросельної заслінки. Код р2135 говорить про не збігу показань датчиків 1 і 2 на ДЗ

Помилка P2135 має назву "Розбіжність показань датчиків №1 і №2 положення дросельної заслінки" (throttle position sensor circuits 1 and 2 plausibility error - англ.). Її поява пов'язана з помилкою електронного управління дросельною заслінкою, яке в сучасних автомобілях прийшло на зміну механічним. Так, помилка p2135, як правило, з'являється при виникненні великого опору на одному з чотирьох проводів, що йдуть до датчика положення дросельної заслінки (ДПДЗ).

Датчик положення заслінки на дросельному вузлі

Ознаки виникнення помилки P2135

Найчастіше власники автомобілів скаржаться на відсутність тяги . Тобто, в ситуації, коли необхідно поставити машині прискорення, двигун не розвиває необхідної потужності. А часом виникає зворотна ситуація, коли при натисканні на педаль газу обороти починають падати .

Зазвичай ознаками появи помилки p2135 є:

 • пропажа потужності і прискорення автомобіля;
 • нестабільна робота двигуна на холостому ходу;
 • скрутний запуск мотора;
 • двигун не набирає обертів вище 2000 об / хв;
 • при запуску мотора обороти набираються до моменту виникнення помилки;
 • довільний скидання обертів двигуна аж до повної зупинки;
 • довільний набір оборотів, як на холостому ходу, так і при навантаженні.

Разом з помилкою P2135 також, в залежності від конкретних причин, вискакують і інші, пов'язані з неправильною роботою дросельної заслінки і відповідних датчиків положення, помилки: P0120, P0122, P0123, P0220, P0222, P0223, P1578.

Методи перевірки і усунення помилки Р2135

Методи перевірки датчика положення ДЗ зводяться до виміру значення напруги контрольного сигналу, що йде від нього, а також опору проводів . У першому випадку напруга не повинна на багато відхилятися від прийнятих 5 В. А в другому - не можна допускати короткого замикання. Крім цього, важливим є якість контакту "маси" ЕБУ.

Можливі причини та методи їх усунення:

 • Погана якість контакту "маси" ЕБУ автомобіля. Рішення - його поліпшення .

Схема підключення

 • Проблеми в роботі головного реле . Рішення - перевірка його роботи , при необхідності заміна реле китайського виробництва на 5-ти контактна європейське (силою струму 40 А).
 • Погана якість електричних контактів датчиків . Рішення - підгинання електричних контактів , які перебувають в роз'ємі дросельної заслінки.
 • Коротке замикання між ланцюгами VTA1 і VTA2. Про нього говорить значне відхилення (більш ніж на 0,2 В) напруги 5 В. Рішення - заміна датчика .
 • Проблеми в роботі електромеханічного дросельного пристрою (ЕМДУ) . Рішення - його перевірка на відповідність штатному . При необхідності - заміна .

Можливі причини помилки

Додаткові методи вирішення

Також для вирішення проблеми можна провести адаптацію дросельної заслінки (запуск двигуна мінімум через 30 секунд після включення запалення, при тому, що його температура не повинна бути нижче + 7 ° С).

Діагностику помилки можна провести за допомогою вольтметра. Так, причиною її виникнення може бути одна з двох ситуацій:

 • різниця значення вихідної напруги VTA1 і VTA2 становить менше 0,02 В протягом більше 0,5 с;
 • вихідна напруга VTA1 становить менше 0,2 В, а VTA2 становить менше 1,75 В протягом більше 0,4 с.

Однією з можливих причин виникнення помилки р2135 є збій в роботі датчика дросельної заслінки (знос резистивного шару, "брязкіт контактів", коротке замикання між ланцюгами VTA1 і VTA2). В такому випадку необхідно провести заміну ДПДЗ або ЕМДУ.

Заміна ДПДЗ на автомобілі ВАЗ 2115

Поширена причина помилки P2135 на автомобілях ВАЗ

Якщо ви є власником машини ВАЗ, де встановлений джгут системи запалювання виробництва заводу в Тольятті, то рекомендується поміняти його на більш якісний. Якщо ваша машина знаходиться ще на гарантії, довірте це майстрам. Проблема полягає в низькій якості ізоляції і проводів , що входять до його складу. Відмінною альтернативою стане джгут системи запалювання виробництва ЗАТ «ПЕМ / СКК».

Зрідка ЕБУ автомобіля дає збій і може з'явитися одноразовий сигнал про помилку, який згодом не повторюється. В цьому випадку, а також у разі заміни ДПДЗ необхідно зробити скидання ЕБУ з подальшою його ініціалізацією. Однак при заміні датчика можна обійтися і простим зняттям мінусовій клеми з акумулятора на 10 хвилин.

Хотілося б відзначити, що помилка по датчику положення ДЗ характерна не тільки для наших вітчизняних авто, таких як ВАЗ 2114. Вона часто турбує і власників Opel Astra, Шевроле Авео, Ford Focus.

висновок

Хоча при помилку P2135 ЕБУ не йде в аварійний режим, а просто горить лампочка чек, то машина в принципі ездабельна, але пересуватися на ній вкрай небажано , оскільки водій при цьому не може надати потрібного прискорення автомобілю, а скачуть обороти при натиснутій педалі газу можуть створити аварійну ситуацію.

Сподіваємося, що описані вище методи вирішення допоможуть вам впоратися з неприємностями. Однак якщо ви не змогли самостійно усунути несправності - рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found