Масло Ликви Моли - як підібрати його для двигуна і справжні чи це німецька якість

Оригінальна моторне масло «Ликви Моли» забезпечує надійний захист двигуна автомобіля при будь-яких умовах його експлуатації. Однак багато автолюбителів стикаються з двома основними проблемами - з підбором масла для конкретного двигуна і наявністю підробок на ринку. Насправді автомасло «Ликви Моли» підібрати не так вже й складно, якщо знати, які існують лінійки, допуски, в'язкості і інші параметри, що змазує рідини. Теж стосується і визначення контрафакту. Дочитавши матеріал до кінця, ви без зусиль зможете підібрати моторне масло Liqui Moly для свого автомобіля і дізнатися особливості їх каністр.

зміст:

 • Як і де виробляють масла Liqui Moly
 • Які бувають масла Ликви Моли
 • Як правильно підібрати масло
 • Яке краще масло Ликви Моли
 • Як визначити підробку

Моторні масла Ликви Моли

Виробництво і види моторних масел «Ликви Моли»

Відмінною особливістю компанії є те, що масла марки «Ликви Моли» виробляються виключно на території Німеччини, що, по-перше, зменшує можливості виготовлення підробки в інших країнах, а по-друге, гарантує високу якість продукту. Вся продукція Liqui Moly проводиться в німецькому місті Ульм.

Цікаво, що дизайн каністр компанією Liqui Moly був розроблений ще в 1987 році, і з тих змінився незначно.

Компанія Liqui Moly випускає свої масла, виходячи з вимог для конкретного двигуна внутрішнього згоряння, зокрема, під допуски конкретних автовиробників. Наприклад, це можна бачити по популярної серії TOP TEC, про яку мова піде нижче.

В даний час в асортименті масел Ликви Моли є чотири типи масел - НС-синтетичні (гидрокрекинговиє), синтетичні, напівсинтетичні і одна марка мінерального (MoS2 Leichtlauf 15W-40 для старих машин з великим пробігом) На відміну кожного типу? Про напівсинтетичні і мінеральні масла на нашому сайті є спеціальні матеріали, тому зупинятися на них ми не будемо. Набагато цікавіше дізнатися, в чому різниця між гидрокрекинговиє і традиційної ПАТ-синтетикою.

Масла, створені за технологією гідрокрекінгу, коштують дешевше, але дещо поступаються за якістю оригінальним синтетичним складам. Технологія їх виробництва досить складна і багатоступенева. Її суть зводиться до того, що базове мінеральне масло (яке по суті є залишками від переробки нафти при виробництві бензину або інших ПММ) розщеплюється за допомогою водню під високим тиском, створюючи таким чином необхідну основу. Так, з неї видаляють парафін, азот, сірку, надають стійкість до сторонніх хімічних реакцій. На фінальному етапі до отриманої основі додають пакет присадок. Їх вибирають відповідно до того, які характеристики виробник бажає надати конкретному маслу.

Відрізнити НС-синтетику від ПАТ-синтетики за допомогою органолептичного аналізу неможливо, для цього необхідно провести глибокий хімічний аналіз.

Справжня ж синтетика зроблена на основі поліальфаолефінів (ПАТ). Технологія полягає у виконанні синтезу легких вуглеводнів, в результаті яких і виходять ПАТ. Зазвичай матеріалом для синтезу виступає вуглеводневий газ. Технологія отримання також досить складна, а деякі етапи і зовсім тримаються в секреті. В результаті виходить масло, що володіє найвищими експлуатаційними властивостями, воно може працювати в широкому температурному діапазоні, має низьку летючість і так далі. За допомогою додавання присадок можна домогтися самої різної в'язкості і інших позитивних характеристик. Єдиний недолік ПАТ-синтетичного моторного масла полягає в його високій ціні.

Асортимент масел «Ликви Моли»

Станом на початок 2018 року в асортименті моторних масел «Ликви Моли» є 33 їх різновиди. Це дозволяє зробити вибір для будь-якого двигуна внутрішнього згоряння, що використовується в даний час. Весь каталог цієї продукції «Ликви Моли» можна розділити на три частини:

 • спеціальні;
 • універсальні;
 • фірмові.

І кожна з них ділиться на кілька лінійок.

Існує ще один тип масла - долівочний , в даний час в нього входить лише одна така марка - НС-синтетичне моторне масло Nachfull Oil 5W-40, і реалізується в каністрі об'ємом 1 літр. Даний склад може використовуватися для доливання масла до потрібного рівня в картері в разі, якщо невідомо, який саме тип і марка масла залита в двигун в даний час. Так як Nachfull Oil є сумісним з будь-яким моторним маслом.

спеціальні масла

У свою чергу спеціальні діляться на дві лінійки - TOP TEC і SPECIAL TEC. Вони виконані з НС-синтетичної технології. Відмінною особливістю лінійки TOP TEC є той факт, що масла є малозольних, тобто, розрахованими на «екологічні» двигуна і якісне паливо (з малим вмістом сірки). Не дивлячись на те, що зроблені по гидрокрекинговиє технології, все ж відрізняється зниженою сульфатної зольністю. Підходить для будь-яких, навіть найсучасніших, двигунів.

Лінійка ТОП ТЕК вперше з'явилася в продажу 2004 році. Першим продуктом було масло 4100 «заточене» під вимоги компанії Mercedes. Після цього було випущено 4200 - це для марок Volkswagen, AUDI та інших марок, що належать до концерну VAG. Марка 4300 розраховане під «японців» Хонду і Тойоту, а також деякі європейські машини. Марка 4400 - для Рено з фільтрами саж. Марка 4500 - для Форд, Мітцубісі, Мазда. Ну і марка 4600 призначене для машин, що виробляються під керівництвом концерну General Motors, зокрема, Опель і все корейські машини. Хоча в даний час кожна перерахована серія має допуски різних автовиробників. Відповідну інформацію ви знайдете на етикетці каністри або в описі інтернет-магазину.

Перераховані марки мають наступні в'язкості:

 • 4100 5w-40. Артикул каністри об'ємом 4 літри - 7547.
 • 4200 longlife III 5w-30. Артикульний номер аналогічної тари - 3715.
 • 4300 5w-30. Артикул об'ємом 5 літрів - 8031.
 • 4400 5w-30. Арт. ном. аналогічної каністри - 2322.
 • 4500 5w-30. Артикул аналогічної каністри - 2318.
 • 4600 5w-30. Номер для покупки каністри об'ємом 5 літрів - 8033.

Цікаво, що масла серії ТОП ТЕК відмінно підходять для російського не завжди якісного палива, в якому може міститися велика кількість сірки або інших шкідливих домішок. Їх можна використовувати практично в будь-яких моторах, в тому числі форсованих і в дизельних з безпосереднім уприскуванням палива, системою Common Rail, складними системами очищення вихлопних газів і так далі. Вони допомагають економити паливо, продовжують термін служби двигуна, витримують високі обороти і навантаження двигуна, продовжується термін служби каталізатора.

Серія SPECIAL TEC також виконана по НС-синтетичної технології. Вона є «спрощеною» версією TOP TEC. Так, вони мають іменні допуски окремих автовиробників, проте вже не є малозольних, і не мають екологічних обмежень. Тому вони більше підходять для вітчизняних машин і вітчизняного ж палива.

Asia America 5W-30

Реалізуються в сірих каністрах. Що стосується допусків, то масло 0W-30 має допуск Volvo, 5W-30 - допуски для Ford і машин від концерну General Motors. Трохи особняком у даній серії стоять горезвісні масла під назвою «Азія-Америка» , призначені для нових і старих (від 3 років і старше) машин з азіатських країн і США, що використовувалися на внутрішніх ринках цих країн. Масла представлені в чотирьох в'язкості за стандартом SAE - 0W-20, 5W-20, 5W-30 і 10W-30. Ці чотири типи масел виконані за відомим стандарту ILSAC. За європейським стандартом АСЕА має клас С5.

Масла з в'язкістю 0W-20 і 5W-20 призначені для автомобілів Honda, а також американських машин з великим об'ємом двигуна (об'ємом до 4 ... 5 літрів). Що стосується змазує рідини з в'язкістю 5W-30, то воно є, по суті, універсальним, і може використовуватися в будь-яких японських і американських машинах, якщо це допускається їх виробником. Масло з в'язкістю 10W-30 призначені для старих азіатських і американських машин.

Артикули масел «Ликви Моли» серії Специал Тек:

 • AA 0w-20. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 8066.
 • V 0w-30. Каністра об'ємом 5 літрів має артикул - 2853.
 • F 5w-30. Аналогічна каністра має артикул - 8064.

універсальні масла

Що стосується універсальних, то вони представлені в трьох лінійках - LIQUI MOLY OPTIMAL, LEICHTLAUF, SYNTHOIL.

Серія Оптимал відноситься до середнього цінового діапазону, однак самі масла більше відносяться до преміальних. Представлені як НС-синтетичними маслами (з вязкостямі 5W-30 і 5W-40), так і напівсинтетичних (з в'язкістю 10W-40, в тому числі спеціально для дизелів). Відрізняється хорошим співвідношенням ціни та якості. Відзначається, що відмінно підходить для російського ринку. Є синтетичні і напівсинтетичні склади.

Тут є масла з наступними вязкостямі:

 • Synth 5w-30. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 39001.
 • Synth 5w-40. Аналогічна каністра має артикул - 3926.
 • Semi synth 10w-40. Каністра об'ємом 4 літри продається за номером - 3930.
 • Diesel 10w-40. Артикул чотирилітрової каністри - 3934.

Назва лінійки LEICHTLAUF перекладається дослівно як «масла легкого ходу». Вони є синтетичними на гидрокрекинговиє основі (НС). Вважаються маслами преміум класу, пропоновані за демократичними цінами. Відповідають найвищим вимогам API і ACEA (зокрема, Leichtlauf High Tech LL 5W-30 відповідає ACEA A3 / B4, API SL / CF).

У лінійці представлені такі в'язкості:

 • Super 10w-40. Артикул п'ятилітрової каністри - 1929.
 • Leichtlauf 10w-40. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 1318.
 • Special AA 10w-30. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 7524.
 • Special AA 5w-20. Артикул чотирилітрової каністри - 7621.
 • Special AA 5w-30. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 7516.
 • Special 5w-30. Артикул каністри об'ємом 5 літрів - 1164.
 • Special LL 5w-30. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 7654.
 • High-tech 5w-40. Артикул каністри об'ємом 4 літри - 2595.
 • Diesel 10w-40. Артикул п'ятилітрової каністри - 8034.

Масла в серії SYNTHOIL - повністю синтетичні (ПАТ). Вони можуть використовуватися в найсучасніших моторах. Залежно від конкретної марки, вони підходять для багатоклапанних двигунів, для моторів з фільтрами саж, з сучасними системами очищення вихлопу і так далі. Одні з найякісніших, але і дорогих масел.

Тут каталог масла марки Ликви Моли Синтетика представляє такий асортимент:

 • Diesel synthoil 5w-40. Артикул популярної каністри об'ємом 5 літрів - 1927.
 • Energy 0w-40. Каністра має обсяг 4 літри, її артикул - 7536.
 • High Tech 5w-40. Обсяг каністри - 4 літри, її артикул - 1915.
 • High Tech 5w-50. Каністра об'ємом 4 літри має артикул - 9067.
 • Race Tech GT 10w-60. Обсяг каністри - 5 літрів, артикул - 1944.
 • Longtime 0w-30. Каністра об'ємом 5 літрів має артикул - 8977.

фірмові мастила

Що стосується фірмових антифрикційних мастил, то вони представлені двома лінійками - MOS2 LEICHTLAUF і LIQUI MOLY MOLYGEN New Generation . Остання в 2013 році прийшла на зміну відомої до цього лінійці Ликви Моли Моліген. Нові масла зроблені на основі вольфрамо-молібденової присадки, що реалізує технологію Molecular Friction Control - молекулярний контроль тертя. Розробка присадки тривала майже п'ять років! LIQUI MOLY MOLYGEN New Generation - це НС-синтетичні масла, а MOS2 LEICHTLAUF - напівсинтетичні.

Що стосується масел LIQUI MOLY MOLYGEN нового покоління, то зазначена вольфрамо-молібденова присадка відмінно знижує тертя між деталями двигуна. Кожен товар призначений для конкретних марок автомобілів. Так, масло з в'язкістю 5W-30 призначений для японських і американських автомобілів. 5W-40 - більше підходить для європейського ринку. 10W-40 - для преміум сегменту для легкого комерційного транспорту (фургони, мікроавтобуси).

В'язкості і артикули серії «Ликви Моли Моліген» в популярних торгових обсягах (4 л.):

 • 5w-30 - 9042.
 • 5w-40 9054.
 • 10w-40 - 9060.

Серія MOS2 LEICHTLAUF - це моторні масла для машин старих поколінь. Може використовуватися при жорстких режимах експлуатації мотора. Підходить для бензинових і дизельних двигунів, в тому числі з турбіною.

Артикули 4-х літрових каністр серії молібден для легкої роботи:

 • 15w-40 +1949.
 • 10w-40 - 1917.
Температурні тести, проведені ініціативною групою, в мороз -20 градусів за Цельсієм показали, що практично всі оригінальні масла Liqui Moly з динамічною в'язкістю від 0W до 10W мають гарну плинністю, тому можуть бути використані взимку.

Підбір моторного масла «Ликви Моли»

Підбір масла по марці потрібно здійснювати так, щоб кінцевий продукт ідеально підходив по всіх параметрах для конкретного двигуна. Насправді при виборі потрібно керуватися багатьма характеристиками, в тому числі фізичними показниками, значеннями в'язкості, стандартами API і ACEA, допусками автовиробників і так далі.

Яке масло краще заливати в двигун

Вибір моторного масла дол ґрунтується на в'язкості, специфікації API, АСЕА, допуски і тих важливих параметрах, на які ви ніколи не звертаєте увагу. Підбирати потрібно по 4 основними параметрами.

Детальніше

Не одного автолюбителя цікавить питання про те, яке найкраще масло «Ликви Моли»? Насправді універсальної відповіді на нього не існує, оскільки для двигуна його виробником передбачена певна в'язкість (зазвичай допускається два-три значення), стандарти і типи.

В останньому випадку мова йде про так звану «синтетиці» і «напівсинтетиці». Якщо ви є власником бюджетного автомобіля, двигун якого не примхливий, і не вимагає використання спеціальних мастил, то для вас цілком підійдуть напівсинтетичні склади. Для дорогих машин, в тому числі преміум-класу, спортивних автомобілів краще заливати «синтетику», причому найякіснішу, зроблену з газу. Все залежить від ціни олії «Ликви Моли» і частоти його заміни.

Краще масло Liqui Moly

Вибір того чи іншого масла потрібно проводити за різними параметрами характеристик, одним з яких є лужне число (TBN). Його значення показує, наскільки масло в змозі протистояти окислювальним процесам і старіння. Чим воно вище - тим масло довше зберігає свої базові властивості. Так, лужне число лінійок TOP TEC і Special TEC становить 6,63. Це невисоке значення, однак такі змащувальні рідини дозволяють продовжити термін експлуатації каталізатора. Воно відмінно підійде для двигунів з великим пробігом, і зменшити інтервал його заміни (особливо, якщо використовується не дуже якісне паливо).

Група універсальних масел (Optimal, Leichtlauf, Synthoil) має лужне число в діапазоні 8,91 ... 9,15. Це дозволяє продовжити процес старіння змазує рідини. Їх краще використовувати в автомобілях, в яких немає сажі фільтрів або з двигунами з малим пробігом (до 100 тисяч кілометрів).

Лінійки фірмових масел (MOS2 Leichtlauf, Molygen New Generation) - результат 5-ти річної роботи компанії Ликви Моли. Лужне число у них становить 11,17. Це найкращий показник для нейтралізації процесів окислення і впливу сірки. Лабораторні аналізи показали, що в маслі марки Molygen New Generation кількість молібдену становить 91 мг на 1 кг масла. Тому можна стверджувати, що такі масла мають відмінні миючими і антифрикційними властивостями, покращують антикорозійну стійкість двигуна. Такі змащувальні рідини можна використовувати в автомобілях з каталізатором. Однак такі масла не рекомендується використовувати, якщо двигун має проблеми з підвищеним витратою масла, А в системі вихлопу встановлені фільтруючі елементи. В цьому випадку краще залити спеціальні масла з першої групи (зокрема, TOP TEC).

Однак найпростіший метод підбору масла Liqui Moly - скористатися офіційним сайтом компанії , де є відповідна сторінка. На ній потрібно вибрати категорію машини (легкова, фургон, вантажна), вказати марку і модель машини, рік виробництва, що використовується двигун і так далі. Після всіх уточнюючих процедур на екрані з'явиться список масел Ликви Моли, які можна використовувати в даній машині. А серед представлених варіантів потрібно вибирати самостійно. враховуючи в'язкість, основу масла, стан двигуна і так далі.

Скріншот сторінки вибору масла Ликви Моли з офіційного сайту

Як відрізнити оригінал від підробки

У зв'язку з широкою популярністю мастильних матеріалів від компанії «Ликви Моли» недобросовісні організації займаються виготовленням контрафакту, який хоч зовні і схожий на оригінал, проте за експлуатаційними характеристиками значно поступається йому (найчастіше це найдешевше вітчизняне мало в оригінальних каністрах використаних повторно). Розглянемо, яким чином можна відрізнити оригінальні масла Liqui Moly.

Перше, на що варто звернути увагу, - чістотка каністри, цілісність етикетки і кришки на наявність дрібних дефектів і вм'ятин.

В інтернеті існує поширений міф про те, що нібито масло «Ликви Моли», що реалізується в м'якій каністрі - підробка. Насправді це не так! Справа в тому, що компанія Liqui Moly має договори з трьома різними постачальниками каністр, відповідно, і пакує свою продукцію в різну тару, з різною якістю як пластика так і тиснення дати виробництва. Наприклад, м'які каністри їм поставляє виробник під назвою Dienes. Логотип компанії можна побачити на дні каністри. Ще є каністри від компанії STP і фірми, позначеної на каністрі літерою A. Останні дві якраз і будуть продавлюватися пальцем, і це при тому що дата виробництва каністри у них зроблена більш якісно ніж в Дінес.

Ще одна помилка перевірки оригінальності масла Ликви Моли - підробку можна відрізнити по наклейці на зворотному боці каністри. Насправді безпосередньо компанія Liqui Moly приклеює різні зворотні наклейки. Перший їх тип - експлуатаційні характеристики масел на двох-трьох мовах (зазвичай обов'язково англійську та німецьку і третій залежить від конкретної країни). На таких каністрах зазвичай зверху на рукоятці є ще одна маленька наклейка з описом в тому числі російською мовою. Другий тип наклейок - так звані книжки. Якщо її відкрити, то опис буде на декількох мовах. Причому цікаво, що дизайн наклейок може відрізнятися від партії до партії. Тут головне дивитися на те, щоб її принт був якісним (без розмитості і спотворення кольорів).

Різна довжина рукояток на старих і нових каністрах

Довжина вертикальних рукояток на великих (4-5 літрових) каністрах теж може бути різною. Так що якщо вам попалася вже зі зміненим дизайном, то не варто думати що це підробка. Оновлення розміру ручки каністр відбулося в середині 2017 року. нові упаковки масел Liqui Moly мають рукоятки трохи коротше, ніж були раніше. Це дозволило зменшити глибину самої каністри. Крім того, на нових каністрах посилені ребра жорсткості.

Найголовнішою відмінністю оригіналу від підробки (якщо це не повторно використана тара) прихована на їх кришках. Написи нанесені тонером, який світиться в світлі ультрафіолету. Маючи відповідний ліхтарик легко перевірити справжність.

Але такі особливості безсилі перед тими компаніями, які реалізують фальсифікат, і ухіщряются, щоб всучити вам підробку замість оригінального німецького продукту. Так як часто порожню тару не намагаються підробляти зовсім. Найчастіше упаковують масло Ликви Моли в фірмові каністри, які були акуратно розкриті на СТО з якими ділки мають певну домовленість.

Тому перше, на що варто звертати увагу - це стан каністри. Якщо в магазині має «пошарпаний» вид, то це повинно викликати сумніви в оригінальності пропонованого масла. Друге - якість приклеювання до її стінок етикеток. Звертайте, щоб була на місці маленька наклейка, розташована в лівому верхньому кутку на лицьовій частині каністри. Перевірте цілісність кришки! «Контрафактні фахівці» для того, щоб без пошкоджень розкрити каністру кришку «вламуються» всередину. Після цього на нижньому обідку залишаються сліди механічного пошкодження (від впливу викрутки або схожого інструменту).

На деяких каністрах з підробленим маслом кришка відкручується з мінімальними механічними зусиллями. Після того як її відкрутили, можна помітити, що з внутрішньої сторони виламані все вусики. На оригінальній же упаковці потрібно докласти чимало зусиль, щоб відкрити кришку каністри. Такий трюк компанією Liqui Moly зроблений навмисне , щоб при розтині каністра була якомога більше пошкоджена, і відповідно, оригінальна тара не могла бути використана повторно.

Зразок офіційного сертифікату Liqui Moly

Як уберегтися від придбання підробки? Перше і основне правило - купити гарантовано оригінальне масло Liqui Moly можна в офіційних торгових точках. На офіційному сайті компанії є список офіційних представництв у всіх країнах світу. Крім цього, у таких центрів є офіційні партнери, які займаються реалізацією не тільки продукції «Ликви Моли», а й інших торгових марок. Однак у офіційних партнерів обов'язково повинен бути в наявності сертифікат від компанії Liqui Moly з обов'язковою печаткою і підписом представника (тобто, конкретна торговельна точка купує продукцію у офіційних представників).

Чи не посоромилися запитати продавців про це. Якщо таких документів немає - від покупки краще утриматися! Утримайтеся, якщо вам пропонують масло за ціною значно нижче ринкової. Дуже часто саме вартістю і підкуповують.

висновок

Каталог моторних масел «Ликви Моли» має широкий асортимент, щоб задовольнити потреби власників легкового і комерційного транспорту (фургонів, мікроавтобусів). Підбір лінійки і типу здійснюється за стандартним алгоритмом - з огляду на в'язкість, стандарти і допуски автовиробників. Що стосується підробок, то скориставшись нехитрими прийомами перевірки, ви зведете до мінімуму ризик покупки контрафакту. Крім цього, завжди купуйте масло в перевірених і надійних ( «солідних») магазинах.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found