Стійка стабілізатора відповідає за крен кузова. Розпізнайте ознаки несправності, а вибрати кращі допоможуть відгуки

Стійка стабілізатора - це одна з частин ходової системи, призначена для забезпечення поперечної стійкості корпусу автомобіля. Кожен автовласник повинен знати про основні несправності стійок стабілізаторів , як їх перевірити, а також провести заміну стійки. Це необхідно для проведення своєчасного ремонту з тим, щоб через стійки не вийшли з ладу інші, більш важливі, елементи підвіски.

Також багатьох автовласників цікавить питання, які стійки вибрати? Якому виробнику віддати перевагу? В кінці статті ви знайдете коротку вичавку на основі реальних відгуків автолюбителів, які використовували ті чи інші стійки стабілізатора. Про це і не тільки ми розповімо вам в даному матеріалі

Стійка стабілізатора

Схема шарнірної стійки стабілізатора

розділи

 • Що таке стійка стабілізатора
 • Пристрій і робота стійок
 • Несправності стійки стабілізатора
 • Як перевірити стійки стабілізатора
 • Як поміняти стійки стабілізатора
 • Вибір стійок стабілізатора
 • Кращі стійки стабілізатора

Що таке стійка стабілізатора

Багатьох, особливо початківців, автовласників цікавить питання - стійки стабілізатора, що це ? Для початку опишемо в двох словах, що ж таке безпосередньо стабілізатор і для чого він потрібен. Отже, стабілізатор поперечної стійкості потрібен для зменшення горизонтального крену корпусу автомобіля при поворотах і різних відхиленнях в горизонтальній площині. А стійки стабілізатора служать для кріплення останнього до корпусу автомобіля. Вона забезпечує рухоме з'єднання пружного стабілізатора і маточини або поворотного кулака за рахунок наявних шарнірів. Залежно від конструкції підвіски можуть бути різними і стійки.

стійки стабілізатора

Різні види стійок стабілізатора поперечної стійкості

Пристрій і робота стійок

Як правило, стійка - це шток довжиною 5 ... 20 см. На обох його кінцях є шарніри, що забезпечують рухливе з'єднання. Це можуть бути або два кульових шарніра, або шарнір і втулка стабілізатора, або дві втулки, або шарнір з одного боку і різьблення з іншого. Зазвичай вони приварені до штоку під прямим або близьким до нього кутом.

У тому місці, де наконечник примикає до металевого стрижня є стоншення ( "шийка"). Воно служить свого роду запобіжником. У разі, коли механізм відчуває надмірні навантаження, його корпус зламається саме в цьому місці. В іншому випадку стійка може зламатися в будь-якому місці, пробивши днище автомобіля і завдавши шкоди пасажирам або іншим механізмам.

Саме через безпеки стійки не роблять дуже товстими, через що вони досить часто виходять з ладу. Хоча неоригінальні запчастини мають дещо більший діаметр, що є свого роду компромісом між безпекою та зносостійкість.

Пристрій шарнірної стійки

Найбільш популярними в даний час є стійки з використанням кульового шарніра . Його конструкція складається з двох частин - сталевого кульового пальця і посадкового пластикового місця з температурно-динамічної мастилом. Зверху палець запресовується пластикової чи металевої кришкою.

Шарнірні з'єднання завжди захищають за допомогою герметичних пиляків з мастилом. Вона забезпечує більш м'яку роботу механізму, а також збільшує термін його експлуатації. Мастило є морозотривкої, забезпечуючи нормальну роботу ходової системи автомобіля взимку.

герметичний пильовик

Щоб краще зрозуміти принцип роботи стійки, потрібно згадати, що вона не твердо з'єднується зі стабілізатором, забезпечуючи обмежений рух об'єднаних в механізм елементів. При повороті машини на швидкості виникає її природний крен. При цьому на кузов діють одні сили, а на підвіску - спрямовані в протилежну сторону. Якщо їх не компенсувати, то виникає ризик поломки пов'язаних елементів - стабілізатора і вушка маточини. Таким чином, стійка стабілізатора - це демпфер , який приймає і гасить великі різноспрямовані зусилля. Однак в процесі роботи під впливом згаданих зусиль відбувається поступове руйнування шарнірних з'єднань. Внаслідок цього стійки приходять в непридатність.

Деякі іноземні автовиробники випускають регульовані стійки стабілізатора (наприклад, Nissan Patrol GR має електронно відключається стабілізатор поперечної стійкості). Також існують позашляховики, у яких робота стабілізатора і його стійок управляється за допомогою ЕБУ.

Несправності стійки стабілізатора

Розглянемо докладніше, з якими ж несправностями стійок стабілізаторів найчастіше доводиться стикатися автовласникам.

Ознаки появи несправності стійок

Отже, основні ознаки, які вказують на те, що стійки стабілізатора повністю або частково вийшли з ладу, це:

 • Якщо в машині встановлена стійка з кульовим шарніром, то в 90% випадків основною ознакою виходу її з ладу є стукіт при русі по нерівній дорозі , зокрема, при переїзді через "лежачих поліцейських". Природно, що стукіт лунає з боку того колеса, де стійка вийшла з ладу. Якщо ж стійка на втулці, то діагностику провести складніше. В цьому випадку стукіт може бути тихий, і його не буде чутно в салоні.
 • При русі по рівній дорозі машину починає " водити ", тобто, її важко утримати в колії, необхідно постійно підрулювати.
 • При входженні в поворот машина крениться набагато більше, ніж було до цього.
 • Зайве розгойдування кузова автомобіля при розгоні або гальмуванні.

характерні проблеми

Що вийшов з ладу шарнір стійки

Основні проблеми пов'язані з шарнірними кріпленнями. Перша - це вихід з ладу пильовика . Через це відбувається потрапляння бруду і сміття в механізм, що призводить до його надмірного зносу. Друга типова проблема полягає в тому, що з часом обойма кульового пальця стирається , внаслідок чого кульовий палець починає "битися" в посадковому місці. Це призводить до його розбивання.

Відновлювати зламану стійку досить складно, і для цього потрібно заводське обладнання. Зокрема, теоретично можна замінити кульовий палець або втулку. Однак ці роботи будуть дорогими, і перевершувати ціну нової стійки.

Тому ремонт стійок стабілізатора недоцільний . Набагато простіше провести їх заміну на нові. В даний час на авторинках продається велика кількість неоригінальних, проте досить якісних запчастин. Про них ми поговоримо нижче.

Як перевірити стійки стабілізатора

Виконати перевірку стійок на основі кульових шарнірів нескладно. Найпростіший метод - покачати машину з боку в бік у напрямку, поперечному руху автомобіля. У разі, якщо розгойдування відбувається без зусиль - це перша ознака того, що шарнірна група вийшла з ладу або близька до цього. Якщо стійка несправна - з боку колеса ви почуєте знайомий характерний стукіт.

Другий метод. Потрібно повністю вивернути колісну пару в сторону. Після цього ви зможете дістатися безпосередньо до стійок. Рукою перевірте наявність люфту . Самостійно або за допомогою помічника покачайте машину. Якщо люфт є - ви відчуєте його на дотик. Якщо ж при повороті коліс доступу до стійок немає - заженете машину на оглядову яму. Так ви гарантовано отримаєте необхідний доступ. В іншому процедура аналогічна - одна людина розгойдує машину, інший обмацує і слухає стійки.

При перевірці обов'язково звертайте увагу на стан пиляків . Якщо вони порвані або під ними є патьоки масла - велика ймовірність значного або повного зносу стійок стабілізатора. Особливо це актуально в разі, якщо ви купили старий автомобіль. Якщо пильовики в жалюгідному стані - перевірте і стійки.

При використанні іншого методу необхідно зняти колеса з машини, попередньо піддомкратити її і підставивши під кульову надійну опору з метою розвантажити стабілізатор. Таким чином ви отримаєте доступ до кріплень стійки. Далі потрібно відкрутити верхнє кріплення (гайку) і провести аналогічні розхитування з метою переконатися, чи виникає звук з нижнього кріплення. Якщо він є - доведеться міняти стійку.

Якщо ж у вашому автомобілі встановлені стійки на втулках, то діагностувати їх ще простіше. Для цього досить візуально проконтролювати, чи не "під'їдають" чи гума з одного боку. Адже в іншому випадку в зіткнення увійдуть металеві деталі і виникне природний стукіт.

Зверніть увагу! В даний час на автосервісах не існує спеціального обладнання, яке б показало, що несправна саме стійка. Тому перед тим як їхати на СТО, проведіть самостійну діагностику або попросіть досвідченого майстра допомогти вам. В іншому випадку існує ризик, що майстри візьмуть з вас зайві гроші за усунення неіснуючих "несправностей".

Як поміняти стійки стабілізатора

Відразу варто обмовитися, що заміна стійок стабілізатора буде відрізнятися у різних марок і моделей машин. Але як правило, процедура не становить великих труднощів і доступна навіть для недосвідчених автовласників. Для цього потрібно мати домкрат і слюсарні інструменти - ключі, шестигранники, монтування (в залежності від моделі машини). Передні і задні стійки у більшості машин відрізняються. Передні - довгі, задні - короткі.

Зверніть увагу! Рекомендується міняти стійки стабілізатора в парі (праву і ліву одночасно), навіть, якщо стукає лише одна з них.

Перше, про що потрібно пам'ятати перед тим як починати роботи по заміні стійок, це те, що вісь автомобіля, де передбачається змінювати запчастина, повинна бути повністю вивішена , тобто стабілізатор і стійка повинні знаходитися в розвантаженому стані. Це можна досягти, піддомкратити її з одного боку, а після цього встановити кульову на підставку. В іншому випадку навіть за умови, що ви зможете демонтувати стару стійку, нову ви правильно не встановите. За статистикою це є основною причиною передчасного виходу стійки з ладу.

В процесі заміни ні в якому разі не пошкодити пильовики . Якщо вони знаходяться в жалюгідному стані - замініть їх. Адже від їх цілісності безпосередньо залежить термін служби стійки.

Пам'ятайте, що після заміни стійок стабілізатора перевірку розвалу-сходження робити НЕ потрібно, оскільки вони не впливають на кути розташування коліс.

Заміна передньої стійки стабілізатора на Ford Focus

Діагностика і заміна стійок на TOYOTA RAV4 2002

Також радимо вам ознайомитися з відеоінструкції по заміні стійок на "Шевроле Круз" і "Рено Логан".

Вибір стійок стабілізатора

Багатьох з автовласників цікавить резонне питання - які кращі стійки стабілізатора ? Відразу варто сказати, що однозначної відповіді на нього немає і бути не може. Причин цьому багато. По-перше, це залежить від марки автомобіля. По-друге, від того, оригінальною ви користуєтеся запчастиною або неоригінальною. Також в даному випадку варто враховувати якість доріг. Наприклад, якщо оригінальна імпортна стійка іномарки призначена для експлуатації за європейськими дорогами з пробігом, наприклад, 50 тисяч кілометрів, в той в наших умовах це буде набагато менше.

Нещодавно на ринку з'явилися пластикові стійки. Вони повністю відповідають заявленим характеристикам і є безпечними, оскільки при аварії повністю руйнуються, не завдаючи шкоди автомобілю і пасажирам.

Чому вмирають стійки стабілізатора і на що звернути увагу при покупці

Головне, вибирайте ті стійки, які призначені для вашого автомобіля виробником. В першу чергу, це стосується розміру . Адже навіть 1-2 сантиметри їх довжини можуть зіграти критичну роль при експлуатації підвіски. Взаємозаміна стійок від різних моделей можлива лише в рамках одного автовиробника (наприклад, стійки від Ford Focus підходять також і до Ford Fiesta, Ford Escort, Ford Ka 1995-2001 років випуску). Подібна інформація, як правило, вказується на упаковці нових стійок. Обов'язково звертайте на це увагу при покупці.

Кращі стійки стабілізатора

Ми зібрали в інтернеті інформацію про популярних виробників стійок стабілізаторів, відгуки про яких ми і надаємо для вас.

LEMFORDER (Німеччина). Солідна компанія, яка виробляє запчастини для таких марок автомобілів, як General Motors, Mitsubishi, Toyota, Opel, VW, Mercedes, Audi, BMW, Volvo, Ford, Fiat та інших. Продукція відрізняється відмінною якістю і використовуваними інноваційними технологіями. Зверніть увагу! Іноді в упаковці Lemforder можуть міститися стійки CTR . Уточнюйте це при покупці.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Один з продавців не порекомендував спробувати продукцію фірми Lemforber, мовляв дешево і непогано. У порівнянні з іншими виробниками запчастин для вторинного ринку, німці виявилися на висоті. Ставив їх стійки на Опель Омегу Б, Опель Вектра С, тепер ось ставлю на Хендай Санта-Фе NEW. Lemforder нічого не виробляє на японські і корейські автомобілі, а лише упаковує запчастини сторонніх виробників. У 2000-му році Lemforder був поглинений ZF, з тих пір, мабуть, все і зіпсувалося.
Так, запчастини даної фірми відрізняються своєю якістю і довговічністю. Скільки разів ставив на свої авто вони мене здивували, ходять досить довго, не менше 30-35 тисяч я думаю проїдеш. Замовив LEMFERDER; проходили півроку, знову стукають. До речі, влітку 2014 міняв один рульової наконечник, теж на LEMFERDER, ось йому шкірі кранти прийшли за півроку.

TOPRAN (Німеччина / Китай). Компанія є пакувальником різних деталей, вироблених в різних країнах світу (всього 23 країни, в тому числі Китай, звідки найбільше запчастин). Тому при виборі необхідно дивитися на код країни на упаковці, де проведена деталь.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Ставив на Опель Омега А. Відходили вже 30 + тисяч, поки все ок. Своїх грошей коштують. І не хороші і не погані. Щось середнє. Друг катався, але я брати не став.
Стійка-це расходник за визначенням. Купив в Екзісте. Прийшли, все ок, вже 50 тисяч, скрипів-стукотів немає. Рідкісне гавніще! Їх видно з пластиліну роблять. Через 5 тисяч застукала. Нікому не раджу.

SASIC (Франція). Всі запчастини виробляються в Нормандії (Франція). Вони використовуються для французьких же автомобілів (Рено, Пежо, Сітроен). Відрізняються якістю і невисокою ціною.

Позитивні відгуки негативні відгуки
До цього стояли "китайці", лопнули через 10 тисяч. Вирішив купити Сасик. Сподобалося, що корпус такої масивний, чи що, не знаю. коротше ходять поки. Вже 15 тис. Через 5 тис. Км просіли і це було вже видно, у мене на автомобілі верхівка кріплення стійки піднімається над склянкою при осіданні опори. Треба сказати, що дорожній просвіт у мене досить великий, опорні підшипники працювали нормально, тому в такому стані я їздив ще близько 20 тис. Км.
Що радує - так це ціна. Один хрін застукають рано чи пізно. навіщо переплачувати? У мене рено Логан. Стоять два місяці - політ нормальний, стуку немає. Вообщем 2 тижні тому поміняв я стоечки стабілізатора на Sasic, зовсім не дешевий аналог, ніби як популярний, сьогодні у справах заїхав в сервіс підняли машинку, як зазвичай пройшовся оглянув підвісочки і з'ясував, що мої новенькі стійки стабілізатора лопнули !!! ОБИДВА !!! Пипец, товариші, немає слів !!!

GMB (Японія). Японська компанія, що випускає запчастини, в основному, для японських і корейських машин (але не тільки) - Toyota, Nissan, Mitsubishi, Hyundai, Kia, Renault, Suzuki, GM. Відрізняється оригінальним японським якістю.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Поставив GMB - на даний момент більше 35 кіломіль пройшла, проблем немає (тьфу три рази). Негативних відгуків не знайдено
Пам'ятаю ставив такі на свій старий Pajero. Японець він і є японець. Все чітко і злагоджено, проблем не було. Продав машину разом з ним.  

CTR (Південна Корея). Компанія, яка свого часу відокремилася від японської GMB. В даний час виробляє запчастини для таких автомобілів - Hyundai, KIA, GM, FORD та багатьох інших. Відрізняється якістю і невисокою ціною.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Стійки придбав два місяці тому, стійками дуже задоволений, тримають добре, на Ясах нічого не хрумтить, нічого не вилітає. раджу дані стійки. стійки легка установка, ціна радує, і якість. У друга такі стояли близько 2-3 міс., Потім просто тріснула і все, купив які у мене і вже 8 місяців без проблем, хоча ці по ціні ще дорожче. Вообщем, якщо немає варіантів більше, то на перших порах зійде, але все ж доведеться потім шукати заміну.
Стійки стабілізаторів це тільки корейський ЦТР не гірше оригіналу на сто відсотків. переваги: ​​збільшений ресурс застосування, адекватна ціна в порівнянні з оригінальними стійками стабілізаторів, відмінна стійкість на дорозі, завжди є в магазинах авто запчастин Добрий день. Ставив стійки стабілізатора на ФФ2. Пройшли 10т. км (за 1 рік) застукали, пиляки розшарувалися. Їзда акуратна. Більше такі не поставлю я. Читав багато позитивних відгуків, брав в екзісте, невже підробка?

Sidem (Бельгія). Один зі світових лідерів з виробництва автозапчастин для рульового управління самих різних машин. Має офіційні представництва в 80 країнах світу. Однак існує ймовірність покупки запчастини китайського виробництва, які не відрізняються якістю.

Позитивні відгуки негативні відгуки
За умови що знайдете старі бельгійські проблем не буде. Взагалі - фірма sidem вже давно займається виробництвом запчастин для підвіски, і мені доводилося купувати їх продукцію. Раніше - все було добре. Але ось в останній рік у мене на них стійку відразу і недовіру. Раніше запчастини служили реально довго - тепер як лотерея, сам не знаєш що з придбаного вийде з ладу раніше ніж того обіцяє нам sidem. Хоча відгуки про них - в основному все так же хороші. Останнім часом мені здається що вони почали економити і перенесли частину виробництва в Китай.
. Вообщем навесні поставив собі стійки стабілізатора фірми Sidem. Ставив вперше, щоб протести якість продукту. Продукт виявився повним Гуаном. Міняв в черговий раз масло і вирішив перевірити як почувають себе ці стійки. На той момент проїхав на них вісім тисяч. Я просто офігів коли спробував їх «похитати», вони бовталися. Таке враження, що центральна гумка «всохла» в розмірах. Коротше затягнув їх. Проїхавши ще три тисячі, почав чути стукіт стійок. Підтягувати вже не має сенсу, буду міняти.

Links Master (Росія, м Твер). Нове російське підприємство, яке тільки набирає обертів. Суми, що належать до середнього і низького цінового сегменту. На жаль, в силу молодості компанії, нам не вдалося знайти відгуків про продукцію. Однак існує думка, що якість цих стійок поступається імпортним. Тому відповідальність за рішення про покупку цілком лежить на вас (до речі, якщо є досвід використання, будемо вдячні якщо напишете у відгуках нижче).

Сподіваємося, що наведена вище інформація допоможе вам визначитися з відповіддю на питання, які стійки стабілізатора встановити на ваш автомобіль і якої фірми вибрати запчастину.

висновок

Пам'ятайте, що на стан стійок впливають не тільки неякісні дороги, а й стиль водіння власника автомобіля. Вибирайте правильний швидкісний режим на нерівній дорозі, бережіть підвіску машини.

Ніколи не проїдьте нерівності "на гальмах". Зупиняти автомобіль потрібно лише перед перешкодою, а не на ньому. Це збільшить термін експлуатації підвіски вашої машини, і зокрема, стійок стабілізатора.

Рекомендуємо вам стежити за станом підвіски вашої машини і своєчасно проводити ремонт. Це позбавить вас від погіршення контролю над автомобілем, а також зносу окремих деталей. А це, в свою чергу, дозволить вам значно заощадити на ремонтах.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found