Як відбувається заміна стекол на авто. Інструменти, матеріали та опис процедури по заміні лобового скла автомобіля

Процедура заміна стекол на авто найчастіше має на увазі заміну лобового або заднього, оскільки бічні стекла доводиться міняти набагато рідше (якщо вам його не розбили хулігани) і процедура не вимагає спеціальних пристосувань і матеріалів. Тому і в нашому випадку розберемо процес заміни саме переднього скла на машині.

Заміна стекол на авто

Процес заміни лобового скла на авто.

Заміна передніх стекол набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд і за таку роботу беруться лише професіонали. Не тільки по тому, що потрібні певні матеріали і інструменти, а й тому що від правильності установки скла залежить ваше життя. Лобове скло є важливою частиною захисту сучасного автомобіля в аварійній ситуації, оскільки являє собою істотний елемент міцності конструкції кузова. Від нього залежить, як відбудеться деформація в випадки аварії. При лобовому зіткненні або перекиданні міцність скла життєво важлива для стабілізації корпусу машини. Саме тому заміна стекол на авто повинно здійснюватися при дотриманні всіх норм і технологій монтажу.

Якщо ж ви не маєте сумніву в своїх силах і впевнені, що заміна скла буде під силу, тоді читайте, далі, щоб дізнатися який набір інструментів і матеріалів знадобиться для заміни скла на авто, а також розібратися з послідовністю підготовки і сам монтаж скла.

Інструменти і матеріали

Перед тим, як приступати до заміни стекол, необхідно зібрати весь необхідний набір інструментів і матеріалів для зрізання старого і монтажу (вклейки) нового скла.

 1. Струна для вирізки скла і ніж для очищення місця посадки від залишків клею;
 2. Спеціальний клей-герметик , для вклейки стекол на авто;
 3. Монтажний пістолет , яким буде наноситься клей;
 4. Активатор-очищувач і прймер-грунт , для підготовки місця перед нанесенням клею;
 5. Малярський або звичайний скотч , для фіксації скла до повного висихання клею.
Правильна технологія також вимагає наявності термогідрометра щоб визначити точну температуру і вологість повітря в гаражі. Він допомагає правильно розраховувати час до повного висихання клею-герметика. За норму беруть значення + 23 ° C при 50% вологості.

Процедура заміни лобового скла

Розберемо правильну технологію заміни скла на автомобілі, як відбуваються в майстернях, а там вже вирішувати вам, - міняти самому або віддати в руки фахівця.

демонтаж скла

 1. Насамперед отримати доступ для вирізки старого скла (зняти двірники, молдинги і гумовий ущільнювач).
 2. Обклеїти малярським скотчем по можливості ділянки обшивки в салоні або демонтувати окремі елементи обшивки, щоб уберегти від пошкоджень і забруднень клеєм. Також від'єднати дроти якщо такі є (наприклад, датчик дощу або підігрів парковки стеклочестітелей).
 3. Протягнути струну для срезиванія стекол і удвох з помічником акуратно зрізати скло.
 4. Щоб зняти старе скло рекомендується використовувати спеціальні присоски, якими можна з легкістю його демонтувати.
Основні кроки при заміні скла на автомобілі

Основні кроки при заміні скла на автомобілі. Монтаж-демонтаж скла; видалення старого клею з отвору на кузові авто; підготовка скла і нанесення клею.

Підготовка і установка нового стела на автомобіль

 1. Після зрізання скла, для повного видалення старого клею потрібно пройтися ножем. При очищенні намагайтеся максимально акуратно зчищати залишки герметика , щоб не пошкодити лакофарбове покриття, а також не пошкодити пластик обшивки салону.
 2. Знежирюємо місце установки скла по периметру.
 3. Наносимо активатор на поверхню нового скла по периметру в місці нанесення клею (наноситься чистою серветкою без ворсу одним рухом, без розтирань). Потім через хвилину видалити залишки активатора сухою серветкою таким же методом.
 4. Наступним етапом підготовки скла для вклеювання, є нанесення праймера в місці де буде лягає клей-герметик для стекол, а також на кромки скла. Це робиться для захисту клею від УФ-променів, оскільки, штатна шовкографія, може не досить добре впорається з таким захистом. Грунт повинен просихати 15 хвилин при температурі +23 градуси.
 5. Перевернути скло для установки присосок, щоб після нанесення герметика було зручно встановити його на авто.
 6. Для поліпшення адгезії і щоб уникнути появи корозії на крайках кузова в місці встановлення скла, фахівці також рекомендують обробити праймером.
 7. Якщо установка скла передбачає і наявність гумового молдинга який ще в доброму стані, то перш ніж наносити клей на скло очистіть його від бруду і пилу, а після знежирення встановіть його на місце і прихопіть скотчем щоб клей, при установці, не видавив ущільнювач назовні.
 8. Перевернувши скло назад, встановлюємо балончик клею в спеціальний пістолет і наносимо на підготовлену поверхню скла клей-герметик без розривів і з рівномірною висотою гребеня (деякі майстри наносять клей не на скло, а на кузов в місці установки).
 9. Тримаючи за ручки-присоски, встановлюємо скло в проріз . Вставка проводиться максимально акуратно, процес повинен відбуватися без поштовхів і зсувів з одночасним контролем укладання гумового молдинга.
 10. Легкими натисканнями Придавлюємо скло по всьому периметру отвору авто. Після чого закріплюємо страхувальним скотчем. Якщо в якихось місцях герметик виліз назовні, то не поспішайте його видаляти, потрібно почекати полімеризації. Перед установкою скла рекомендується опустити бічні стекла, щоб уникнути повітряного удару при закриванні двері. Тепер залишилося тільки почекати 7-10 годин до висихання клею . У цей період заборонено грюкати дверима або торкатися до скла. Створіть всі умови для правильного підсихання герметика зазначені в інструкції до нього. На цьому заміна скла на авто вважається завершеною, залишиться тільки зняти скотч і перевірити якість виконаної роботи рясно проливаючи воду.
Всі роботи проводити в нітрилові Рукавички.

Коли скол або тріщина на склі не піддається ремонту саме тоді і потрібна заміна стекол на авто. І хоча виглядає весь процес не дуже важко, не дотримання всіх правил і технологій при вклейці нового скла може обернуться як мінімум вивалювання на першій же купині або за топленим салоном після дощу, не кажучи вже про ситуацію при ДТП.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found