Клас антифризу G12: в чому різниця від іншого охолоджуючої рідини, які характеристики має антифриз g12 і його сумісність

Антифриз - рідина, що охолоджує, має, в своїй основі, етилен або пропілен гліколь, перекладається «Antifreeze», з міжнародного англійської мови, як «не замерзає". Антифриз класу G12 призначений для застосування на автомобілях з 96-го по 2001 роки, на сучасних авто, як правило, застосовуються антифризи 12+, 12 plus plus або g13.

антифризу G12

У цій статті дізнаємося:

 • Особливості антифризу G12
 • характеристики G12
 • Склад антифризу класу G12
 • Різниця G12 від антифризів іншого класу
 • Чи можна заважати антифриз G12 з іншими
 • Який антифриз вибрати?

«Запорука стабільної роботи системи охолодження - якісний антифриз»

У чому особливість антифризу G12

Антифриз з класом G12, як правило, забарвлюється в червоний або рожевий кольори, а також в порівнянні з тосолом або антифризом G11, має більш тривалий термін служби - від 4 до 5 років . G12 в своєму складі не містить силікатів, в його основу входить: етиленгліколь і карбоксилатні з'єднання. Завдяки пакету присадок, на поверхні всередині блоку або радіатора, локалізація корозії відбувається тільки, де це необхідно, утворюючи стійку мікро плівку. Найчастіше такий тип антифризу заливають в систему охолодження високотехнологічних двигунів. Змішувати антифриз g12 і ОЖ іншого класу - неприпустимо .

Але у нього існує один великий мінус - антифриз G12 починає діяти лише коли вже проявився вогнище корозії. Хоча така дія виключає появи захисного шару і швидкому його осипання в результаті вібрацій і перепаду температур, що дає можливість поліпшення тепловіддачі і більш тривалого часу використанні.

Основні технічні характеристики класу G12

Являє собою однорідну прозору рідину без механічних домішок червоного або рожевого кольору. Антифриз G12 - це етиленгліколь з додаванням 2-х і більше карбонових кислот, не утворює захисну плівку, а впливає вже на утворилися осередки корозії. Щільність становить 1,065 - 1,085 г / см3 (при 20 ° С). Температура замерзання в межах 50 градусів нижче нуля, а кипіння близько + 118 ° С. Температурні характеристики залежать від концентрації багатоатомних спиртів (етиленгліколю або пропіленгліколю). Найчастіше, процентне співвідношення такого спирту в антифризі становить 50-60%, що дозволяє досягти оптимальних експлуатаційних характеристик. Чистий, без будь-яких домішок, етиленгліколь - в'язка і безбарвна масляниста рідина щільністю 1114 кг / м3 і має температуру кипіння 197 ° С, а замерзає при хвилин 13 ° С.Тому в антифриз додають барвник щоб додати індивідуальність і велику видимість рівня рідини в бачку. Етиленгліколь є найсильнішим харчовим отрутою, дія якого можна нейтралізувати звичайним спиртом.

Пам'ятайте що ОЖ смертельно небезпечна для організму. Для настання смертельного результату, буде досить 100-200 г. етиленгліколю. Тому антифриз потрібно ховати від дітей якнайдалі, адже яскравий колір, схожий на солодкий напій викликає у них великий інтерес.

З чого складається антифриз G12

До складу концентрату антифризу класу G12 входить:

 • двоатомний спирт етиленгліколь близько 90% від загального обсягу, який потрібен для запобігання замерзання;
 • дистильована вода , близько п'яти відсотків;
 • барвник (колір найчастіше ідентифікує клас охолоджуючої рідини, але можуть існувати й винятки);
 • пакет присадок не менше 5 відсотків, оскільки етиленгліколь проявляє агресію до кольорових металів, в нього додають кілька видів фосфатних або карбоксилатних присадок на основі органічних кислот, які виступають в ролі інгібітора, які дозволять нейтралізувати негативний вплив. Антифризи з різним набором присадок, по-різному виконують свою функцію, і головна їхня відмінність в методах боротьби з корозією.

Крім інгібіторів корозії набір присадок в охолоджуючої рідини G12 включає в себе добавки і з іншими необхідними властивостями. Наприклад, обов'язково ОЖ повинна володіти антівспеніваніем, змащувальні речовини і склади, що запобігають появі накипу.

У чому різниця G12 і G11, G12 + і G13

Основні види антифризів, такі як G11, G12 і G13 відрізняються за видом використовуваних присадок: органічні і неорганічні.

Загальні відомості про антифризах, в чому між ними різниця і як підбирати потрібну ОЖ

Охолоджуюча рідина класу G11 неорганічного походження з малим набором присадок, наявністю фосфатів і нітратів. Такий антифриз створений за силікатної технології. Силікатні присадки покривають внутрішню поверхню системи суцільним захисним шаром в не залежності від наявності ділянок корозії. Хоча такий шар і захищає вже існуючі осередки корозії від руйнувань . Такий антифриз має низьку стабільність, погіршену тепловіддачу і невеликий термін експлуатації, після вироблення, якого, випадає в осад, утворювати абразив і ушкоджує тим самим елементи системи охолодження.

Через те, що антифриз G11 створює шар подібний накипу в чайнику, він не підходить для охолодження сучасних авто, мають радіатори з тонкими каналами. До того ж, температура кипіння такої охлаждайкі становить 105 ° С, а рядків служби не більше 2-х років або 50-80 тис. Км. пробігу.

Найчастіше антифриз G11 забарвлюється в зелений або синій кольори . Таку ОЖ застосовують для автомобілів, випущених до 1996 року і машини з великим об'ємом охолоджуючої системи.

G11 погано підходить до алюмінієвих радіаторів і блокам, так як його присадки не можуть належним чином захищати цей метал при високих температурах.

В Європі авторитетна специфікація класів антифризів належить концерну Volkswagen тому відповідне маркування VW TL 774-C передбачає використання в антифризі неорганічних присадок і має позначення G 11. Специфікація VW TL 774-D передбачає наявність карбо-кислотних добавок на органічній основі і маркується як G 12. стандартами VW TL 774-F і VW TL 774-G маркуються класи G12 + і G12 ++, а самий складний і дорогий антифриз G13 регламентується стандартом VW TL 774-J. Хоча інші виробники такі як Форд або Тойота мають свої стандарти якості. До речі різниці між тосолом і антифризом немає. Тосол - одна з марок російського мінерального антифризу, яка не розрахований на роботу в моторах з алюмінієвим блоком.

Органічні і неорганічні антифризи змішувати категорично не можна, оскільки виникне процес згортання і в результаті з'явиться осад у вигляді пластівців!

А рідини класів G12, G12 + і G13 різновиди органічних антифризів «Long Life». Застосовуються в системах охолодження сучасних авто випускаються починаючи з 1996 р G12 і G12 + на основі етиленгліколю але тільки G12 plus передбачає використання гібридної технології виробництва в якій об'єднали силікатну технологію з карбоксилатного. У 2008 році з'явився ще й клас G12 ++, у такої рідини, органічна основа поєднується з невеликою кількістю мінеральних присадок (називається лобріднойLobrid або SOAT coolants). У гібридних антифризах органічні присадки змішуються разом з неорганічними (можливі силікати, нітрити і фосфати). Таке об'єднання технологій дало можливість усувати головний недолік антифризу G12 - не тільки усувати корозію, коли вона вже з'явилася, але і виконувати профілактичну дію.

G12 +, на відміну від G12 або G13 може бути змішана з рідиною класу G11 або G12, але все одно такий «мікс» не рекомендований.

Охолоджуюча рідина класу G13 початку проводиться з 2012-го і розрахована для автомобільних двигунів працюють в екстремальних режимах . З технологічної точки зору відмінностей від G12 не має, єдина різниця в тому, що зроблена на пропілен гліколі , який менш отруйний, швидше розкладається, а значить, завдає меншої шкоди навколишньому середовищу при його утилізації та його ціна значно вище G12-го антифризу. Винаходився виходячи з вимог до підвищення екологічних норм. Антифриз G13, як правило, фіолетового або рожевого кольору, хоча насправді може фарбуватися будь-яким кольором, так як це всього лише барвник, від якого її характеристики не залежать, різні виробники можуть випускати ОЖ з різними кольорами і відтінками.

Різниця в дії карбоксилатного і силікатної антифризів

Сумісність антифризу G12

Чи можна змішувати антифризи різного класу і різного кольору цікавить досить багатьох недосвідчених автовласників, що придбали б / у авто і не знають, яка марка ОЖ була залита в розширювальний бачок.

Якщо потрібно тільки долити антифриз, то варто точно знати про те, що на даний момент залито в систему, в іншому випадку Ви ризикуєте потрапити на ремонт не тільки системи охолодження, але і ремонт всього агрегату. Рекомендується краще повністю злити стару рідину і залити нову.

Як ми вже розібралися раніше, колір не впливає на властивість, і різні виробники можуть фарбувати в різні кольори, але все, же існують загальноприйняті норми . Найбільш поширені антифризи зеленого, синього, червоного, рожевого і оранжевого кольорів. Деякі стандарти можуть навіть регламентувати використання рідин тих чи інших відтінків, проте колір антифризу - останній критерій, який варто враховувати. Хоча, найчастіше зеленим прийнято позначати рідина найнижчого класу G11 (силікатна) . Тому, скажімо, змішувати антифриз G12 червоного і рожевого кольору (Карбоксилатний)допускається, так само як і антифризи тільки на органічній основі або рідини тільки на неорганічної основі, але потрібно знати, що у різних виробників «охлаждайка» може бути з різним набором присадок і хім. речовин, реакцію яких не можна вгадати! Така несумісність антифризу G12 полягає в велику ймовірність того, що між входять до їх складу присадками може виникнути реакція, яка буде супроводжуватися випаданням в осад або погіршенням технічних характеристик охолоджуючої рідини.

Сумісність антифризу G12 і G11

Тому, якщо Ви хочете зберегти працездатність двигуна, заливайте антифриз однієї марки і одного класу або ж повністю злийте стару рідину і замініть її відомою Вам. Невелику долівку рідини можна зробити дистильованою водою .

Якщо хочете перейти з одного класу антифризу на інший, то варто також робити промивання системи охолодження перед заміною.

Який вибрати антифриз

Коли питання стосується вибору антифризу не тільки за кольором, але і за класом, тоді рекомендовано використовувати той, що виробник вказує на розширювальному бачку або технічної документації автомобіля. Оскільки, якщо при виготовленні радіатора охолодження застосовувалися мідь або латунь (встановлювалися на більш старі авто), то використання органічних антифризів небажана.

Антифризи можуть бути 2-х видів: концентровані і вже розбавлені на заводі. На перший погляд великої різниці, здавалося б, ніби й немає, і багато автолюбителів радять брати концентрат, а потім його розводити самому дистильованою водою, лише з дотриманням пропорції (1 до 1 для наших кліматичних умов), пояснюючи це тим, що ллєш не підробка , але на жаль, брати концентрат не зовсім правильно. Не тільки тому, що змішування на заводі відбувається більш точно, а й за тим, що вода на заводі відфільтрована на молекулярному рівні і дистильована в порівнянні з нею здається брудною, так що згодом це може позначитися на появі відкладень.

Концентрат використовувати в чисто не розведеному вигляді категорично не можна, адже сам по собі він замерзає при -12 градусах.
Як розбавити антифриз визначаємо по таблиці:

Як правильно розбавити концентрат антифризу

Як розбавити антифриз водою

Коли автовласник при виборі, який антифриз краще заливати, орієнтується тільки на колір (зелений, синій або червоний), що свідомо не вірно, то можна лише порадити таке:

 • в авто з мідним або латунним радіатором з чавунними блоками заливається зелений, синій тосол або антифриз (G11);
 • в алюмінієві радіатори та блоки двигунів сучасних машин, ллють червоний, помаранчевий антифриз (G12, G12 +);
 • на долівку, коли не знають що саме залито, застосовують G12 + і G12 ++.

Різниця між червоним, зеленим і синім антифризами

Вибираючи антифриз, звертайте увагу щоб:

 • не було осаду на дні;
 • упаковка була якісна і без помилок на етикетці;
 • не було різкого запаху;
 • значення pH було не менше 7,4-7,5;
 • вартість була ринковою.

Грамотна заміна антифризу напряму пов'язана з технічними характеристиками автомобіля, а також від певних специфікацій, і у кожного авто виробника вони свої.

Коли Ви вже вибрали оптимальний варіант антифризу, то час від часу обов'язково стежте за його кольором і станом. Коли колір сильно змінюється, це свідчить про проблеми в СО або говорить про неякісне антифризі. Зміни кольору відбувається, коли антифриз втратив свої захисні властивості, тоді він і підлягає заміні.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found