Перевірка кульової. 3 способка як можна перевірити шировие опори_

Питання як перевірити кульову опору може хвилювати як при появі симптомів її несправності, так і елементарно при покупці нової. Існує три основні методи перевірки справності - без вивішування коліс, з Поддомкрачиваніє машини і за допомогою підйомника, на якому піднімають автомобіль (зазвичай використовують в автосервісі). Також перевірка залежить від типу кульової опори - змішувач (інша назва підвіска Макферсона) і багатоважільна. Крім того виділяють нижню і верхню опори. Незважаючи на різноманітність, методи перевірки багато в чому схожі, і доступні практично будь-якому автовласникові, має елементарні навички виконання ремонтних робіт в автомобілі.

зміст:

 • Коли варто перевіряти
 • Як правильно перевіряти
 • Перевірка без підйомника
 • Перевірка нижньої кульової
 • Перевірка пильовика
 • Як перевірити нову кульову

Як перевірити кульову опору

Як зрозуміти що кульова розбита

Зрозуміти що потрібна перевірка кульової опори можна по одному з чотирьох головних ознак:

 • поява стуку , що виходить від передніх коліс, під час їзди по нерівностях, особливо на великій швидкості;
 • виляння авто з боку в бік при прямолінійній русі по дорозі;
 • кульова скрипить при повороті керма в одну або іншу сторону;
 • передні покришки мають нерівномірний знос , зокрема, більше зношується то колесо, де встановлена проблемна кульова, а сам знос більше на внутрішній поверхні покришки.

При появі хоча б одного з перерахованих ознак рекомендується виконати перевірку елементів підвіски автомобіля, в тому числі кульових опор. І бажано зробити це якомога раніше, щоб, по-перше, заощадити на ремонті, а по-друге, убезпечити себе і пасажирів під час руху, оскільки несправна кульова опора несе в собі потенційну загрозу.

Методи перевірки кульової опори

Існує 3 основні методи , що дозволяють автовласникові самому перевірити стан кульової автомобіля. Перший і найпростіший - не знімаючи колеса і навіть не поддомкрачівая машину. Другий - з використанням домкрата (потрібно вивішувати колеса по черзі). Третій - з використанням підйомника. Такий метод доступний правда лише в умовах СТО, але подібний метод діагностики дає найточнішу відповідь на питання про стан кульової опори автомобіля. Також методи перевірки відрізняються в залежності від того, до якого типу належить кульова - змішувач або багатоважільна. Так що розглянемо більш детально справність кульової без підйомника орієнтуючись лише стукіт, люфт і ступінь зносу по тому як куля бовтається в корпусі.

Типи кульових опор

Вибір методу перевірки залежить від типу використовуваних в автомобілі кульових опор. Як зазначалося вище, вони бувають двох типів, зокрема:

 • Одноважільний або типу Макферсон . Конструкція виконана таким чином, що у верхній частині колесо і його маточина тримається на стійці, і разом з цим знизу спирається на важіль, з яким контактує кульова опора. Така конструкція використовується в більшості звичайних бюджетних автомобілів і найчастіше описується перевірка саме такого типу пристрою.
 • Багатоважільна . Тут конструкція передбачає наявність двох важелів - верхнього і нижнього, до яких прикріплений поворотний кулак. Відповідно до того, що важелів два, то і шарнірів є два, по одному з кожного боку.

Як перевірити кульову опору без підйомника

Далі розглянемо по порядку алгоритм пошуку зносу кульових різних типів, що правда часто методи їх перевірки багато в чому схожі, відповідно, їх можна використовувати для різних типів кульових шарнірів.

Як перевірити верхню кульову на машині

Для перевірки справності верхньої многоричажной кульової опори необхідно слідувати за наступним алгоритмом (він дасть можливість перевірити люфт):

 • Машину необхідно встановити на рівну площадку і встановити на ручне гальмо.
 • Попросіть помічника сісти на місце водія і натиснути на педаль гальма. Замість помічника можна зафіксувати педаль гальма за допомогою підручних засобів (важкого предмета, упертой в педаль монтування). Фіксація гальма виключає можливу появу люфту підшипника при його наявності.
 • Візьміться руками за верхню частину колеса і качайте його в напрямку, перпендикулярному руху машини, тобто, від себе / до себе.

Перевірка верхньої кульової

Якщо в верхньому шарнірі на опорі є люфт, то в процесі описаної перевірки він буде чітко відчуватися. Також при цьому можливо будуть чути клацання або скрипи, які виходять із кульової опори. Однак найчастіше така перевірка підходить лише в разі значного зносу, на початковому етапі подібний алгоритм може не дати результату.

Тому для перевірки краще скористатися домкратом. Алгоритм буде той же самий, однак відмінність полягатиме в тому, що розгойдувати потрібно не тільки верхню частину колеса, але і нижню, і бічні. Зокрема, можна взятися однією рукою за верхню частину колеса, а інший - за нижню. Далі розгойдувати колесо у вертикальній площині . Аналогічну перевірку можна виконати, якщо однією рукою взятися за ліву частину колеса, а інший за праву. Розгойдувати колесо в цьому випадку треба в горизонтальній площині . Якщо мають місце люфт і «нездорові» скрипучі звуки, то необхідно замінити опору на нову. Кот такі прості дії допоможуть перевірити кульові не знімаючи і без підйомника.

Як перевірити справність нижньої кульової

Перевірити нижні кульові можна так само як і у випадку з верхніми, але результат буде набагато ефективніше якщо задіяти монтировку і встановити машину на естакаді або підйомнику. Потрібно просовувати монтажку між цапфою і важелем, щоб розвантажити кульову опору і перевірити можливість її руху. Наведені нижче методи перевірки підходять для перевірки одноважельною системи.

Перевірка нижніх кульових на підйомнику

Перевірка кульової відео інструкція

Так, для перевірки нижньої кульової в одноважельною системі підвіски необхідно використовувати домкрат і монтировку. Машину бажано загнати на естакаду (оглядову яму) або на підйомник з тим, щоб було зручніше виконувати діагностику. Алгоритм перевірки в даному випадку буде наступним:

 • Встановити машину на естакаду (з установкою на ручне гальмо) або на підйомник.
 • Якщо використовується оглядова яма або естакада, то необхідно скористатися домкратом, зокрема, вивісити то колесо, опора якого перевіряється. Підйомник з машиною, природно, потрібно підняти до зручної висоти.
 • Акуратно, таким чином, щоб не порвати пильовик (його теж потрібно буде перевірити) залежить плоский кінець монтування між вушком поворотного кулака (цапфа) і важелем опори.
 • Далі потрібно акуратно покачати монтуванням вгору і вниз таким чином, щоб розвантажити і знову завантажити перевіряється шарнір. Тобто, кульовий палець буде рухатися у вертикальному напрямку.
 • Якщо шарнір справний - люфту під монтуванням бути не повинно. Якщо він є - його відразу буде видно на око і навіть відчуватися на дотик. Наявність люфту - пряма вказівка ​​на те, що кульова опора прийшла в непридатність і вимагає заміни.
Обов'язково потрібно повторити аналогічну перевірку з протилежного боку, оскільки часто кульові опори виходять з ладу попарно (як і встановлюються / змінюються на автомобілі), нехай і з меншим зносом.

Перевірка нижньої кульової опори на машині без підйомника

Метод перевірки кульової без підйомника можна здійснити за допомогою додаткового упору, на зразок пенька, здатного витримати масу автомобіля або подібної конструкції.

Так, спочатку треба піддомкратити випробувані колесо, після чого під кульову помістити упор таким чином, щоб навантажити кульову опору. Якщо вона знаходиться у відносному порядку, то колесо автомобіля залишиться в підвішеному стані і буде безперешкодно обертатися, що не видаючи сторонніх стукають звуків. Якщо при обертанні колеса в ньому відчувається биття і стукіт - значить, кульова опора вийшла з ладу і підлягає заміні.

Конструкція підвіски деяких автомобілів ще передбачає і наявність діагностичного отвори, спеціально зробленого для вимірювання відстані від поверхні кульової опори до основи пальця. Однак при цьому необхідно знати допустимі значення відповідних відстаней. Їх можна дізнатися з технічної документації. Відстань перевіряється вимірювальними приладами. Наявність зазначеного отвори значно спрощує процес діагностики кульової опори на знос своїми руками без будь-яких пристосувань.

Перевірка пильовика кульового шарніра

В процесі перевірки стану кульової опори обов'язково потрібно звернути увагу на її пильовик. Він виконаний з гуми і його завдання полягає в тому, щоб не допустити потрапляння всередину шарніра вологи, пилу і різного сміття з дороги в процесі експлуатації машини. Пильник, за великим рахунком, є витратним матеріалом і підлягає періодичній заміні. В результаті перепаду температур (в тому числі взимку), механічних впливів, пошкоджень і просто в процесі старіння на його гумовому корпусі можуть з'явитися спочатку дрібні, а потім все більш укрупняющиеся тріщини, через які пил, пісок і інше дрібне сміття потраплятиме всередину кульової опори . Ця суміш буде працювати як абразив, поступово руйнуючи металеві поверхні і вимиваючи мастило.

Тому при виконанні ревізії завжди потрібно звертати увагу на стан пильовика, наявність в ньому сміття і мастила. Якщо він пошкоджений - його потрібно обов'язково замінити на новий, оскільки використання порваного пильовика веде до різкого зниження загального ресурсу кульової. А при заміні пильовика на новий потрібно не забути набити його мастилом ( «Литолом», ШРБ-4 або їх аналогами).

Існує ще один нестандартний метод перевірки кульової, зокрема, через пошкодження пильовика. Зокрема, метод підійде для перевірки на машинах, у яких кульова коштує вертикально пальцем вгору, тобто, вода якщо потрапляє всередину, то залишається всередині як в посудині, а потрапляє вона зверху через ущільнення сальника. Так, на машинах, де складно демонтувати і взагалі дістатися до опори, можна взяти звичайний медичний шприц з голкою і налити в нього трохи рідкого масла (2 ... 3 кубика). Далі потрібно в верхній частині голкою шприца проткнути пильовик і залити всередину наявне масло. Після цього порівняти характер старого стуку і стуку після заливки масла. Якщо з'явилася різниця - значить, кульова вийшла з ладу і її бажано замінити. Що стосується дірки від голки, то через неї вода не потрапить всередину, тому автовласник може бути спокійний на рахунок цього.

Перевірка нової кульової опори

Багато нові автомобільні деталі навіть з заводу мають не таку високу якість, як того хотілося б автолюбителю. Особливо це стосується бюджетних запчастин від маловідомих китайських та інших брендів. Актуально це і для нових кульових. Тому перед покупкою запчастини має сенс перевірити її стан шляхом візуального огляду. До слова, подібну перевірку можна виконувати і в разі, якщо з яких-небудь причин автовласник демонтував проблемну кульову. Що стосується ремонту, то сучасні кульові є неремонтоздатність, а ось старі деталі для «Москвичів» або ВАЗа-класики найчастіше виконувалися з можливістю заміни полімерного вкладиша, тобто, з можливістю відновлення.

Найпростіший метод перевірки знятої або нової кульової є процедура з перевертанням їх кульовим пальцем вниз. Якщо при цьому верхній (при перевертанні відповідно нижній) кінець пальця під власною вагою опустився вниз (а тим більше якщо просто випав з посадкового місця), то така кульова свідомо несправна і підлягає заміні. Навіть якщо великого люфту в ній ще немає, це лише справа часу. Аналогічно має сенс посмикати кульової палець з одного боку в інший на його посадковому місці. Мало того що люфт повинен бути відсутнім, так і саме переміщення повинно бути з невеликим зусиллям!

Найчастіше на ринку або в автомагазинах можна зустріти кульові, пальці яких ходять дуже туго. Якщо нова кульова якісна, то після зсуву пальця в бік він повинен продовжувати рухатися легко і без великих зусиль. Якщо він все так же продовжує рухатися з працею - від покупки такої деталі краще відмовитися, вона неякісна.

Інша ознака неякісних (в основному, китайських) кульових опор - наявність у них тавотніци, або місця під неї. У оригінальних якісних опор тавотніци бути не повинно (грубо кажучи, вважається, що тавотніца - це минуле століття). Для довідки - тавотніца це стара назва прес-маслянки. Назва походить від слова тавотом, як раніше називалися мастила. Відповідно, тавотніца - це пристосування для подачі мастильного матеріалу.

Також у новій кульової необхідно обов'язково оглянути цілісність пильовика. Він не тільки не повинен мати пошкоджень (навіть дрібних тріщин), а й під ним має бути рясне кількість змащення. В іншому випадку автовласнику краще набити мастильний матеріал в пильовик самостійно перед установкою його на машину.

висновок

Найкраще перевіряти працездатність кульової опори на підйомнику, однак і своїми руками цілком можна обійтися, скориставшись домкратом і монтуванням. Також не забудьте перевірити пильовик. Головне, виконати перевірку своєчасно з тим, щоб замінити кульову на тій стадії, коли вона ще не загрожує безпеці водія і пасажирів при русі автомобіля!

Також часто запитують про перевірку кульової:

 • Як діагностувати несправність кульової на Рено Логан?
 • Які є способи перевірки кульової опори на Ниві?
 • Як перевірити кульову на ВАЗ 2107?

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found