Як поміняти радіатор грубки ВАЗ 2109. Інструкція по заміні своїми руками

Основна причина, по якій може знадобитися заміна радіатора грубки ВАЗ 2109 - текти бачків або пластин або ж сильний її засмічення. Автовласникам у яких висока панель відкрутити і вийняти радіатор грубки трохи простіше. Труднощі для моделей з низькою панеллю полягає в тому, що радіатор впирається в нижню полицю.

Щоб поміняти радіатор грубки знадобиться обов'язково зливати охолоджуючу рідину і відкручувати кріплення панелі з боку пасажира. Інструкція також передбачає повний демонтаж всього торпедо, але якщо використовувати дерев'яний брусок і зняти сидіння щоб підлізти знизу, то можлива на ВАЗ 2109 заміна радіатора без зняття панелі. Детальний опис як це зробити дивіться нижче.

Який радіатор грубки на ВАЗ 2109 краще

Із заводу на ваз 2109 варто алюмінієвий радіатор ТОВ ДЗА (ДААЗ). Номер - 2108-8101060-00. Середня ціна оригіналу - 870 р. Аналоги інших брендів теж в основному алюмінієві і на одному рівні за якістю. Відрізнятися від заводського можуть лише тим, чи буде там ущільнювальна поролонова стрічка чи ні. Її обов'язково потрібно клеїти по периметру перед установкою. Без ущільнювальної стрічки взимку холодне повітря буде надходити через щілини навколо радіатора і в результаті грубка буде дути холодним повітрям.

Мідний пропонує тільки фірма "Оренбурзькі радіатори", його якість і тепловіддача трохи краще, але він дорожче. Тому орієнтуйтеся на свій бюджет. У список найбільш популярних марок аналогів з їх артикулами входять ті що вказані в таблиці.

Назва Артикул Орієнтовна ціна на 2020 рік
оренбурзькі радіатори 1102-8101.100 1700 р
ПРАМ ЛР2108.1301012 480 р
Пекар 2108-8101060 850 р
LUZAR LRh 010 820 р
OberKRAFT KT-104005 680 р
Вироби марок "Оренбурзькі радіатори", "ДААЗ" і "ПРАМ" не мають в наборі ущільнювальний поролон. З розглянутих варіантів самоклеючі стрічки є в наборах: "Пекар", "LUZAR" і "OberKRAFT".

Також перш ніж купити новий радіатор на дев'ятку зверніть увагу на відстань між пластинами. Чим воно менше, тим краще буде гріти пічка. Наприклад, у виробах ДААЗ пластини встановлені набагато щільніше один до одного, ніж в радіаторах марки ПРАМ.

Як замінити радіатор ВАЗ 2109

При знятті і заміні радіатора на автомобілі з високою панеллю для того щоб підлізти до нього знизу, праворуч необхідно відвести праву частину торпедо від кріплень на кузові. Для цього відкручуємо болт з правій частині панелі і один шуруп внизу бардачка. Низька панель відрізняється від високої тим, що вона додатково кріпиться внизу по центру салону двома шурупами, які теж потрібно відкрутити.

Сам радіатор фіксується трьома шурупами. Два з них, які знаходяться біля патрубків откручиваются просто. Третій, верхній саморіз зручніше відкрутити всередині бардачка. Для цього потрібно підняти пластикову кришку у верхній частині бардачка (вона зафіксована двома засувками з боків від центрального шурупа, який тримає панель).

Що знадобиться?

Необхідні інструменти і пристосування:

  • хрестові, плоскі викрутки;
  • тріскачка, головка на 13;
  • ємність для зливу антифризу;
  • рукавички;
  • набір гайкових ключів.

Покрокова інструкція по заміні радіатора опалювача на ВАЗ 2109 з високою панеллю

Спочатку зливаємо весь тосол / антифриз через зливну пробку. Для цього знімаємо кришку з розширювального бачка і відкручуємо зливну пробку головкою або ключем на 13.

Щоб струмінь не розбризкується тосол, можна підкласти невелику пластмасску. Рідина буде акуратно стікати з захисту картера в тару.Радіатор грубки розташований в ногах у переднього пасажира.

Необхідно зняти переднє пасажирське сіденье.Так буде зручніше підібратися до грубки знизу торпеди.

Потім витягуємо магнітолу і знімаємо кожух рульової колонки. Так панель буде простіше відтягувати на себе в процесі заміни.

Відкручуємо 2 болта з правого боку і один знизу, які утримують панель.

З лівого і правого стійок потрібно зняти пластикові накладки.

Відтягнути щиток на себе, вставити міцний предмет товщиною в 7 см. Для цього можна використовувати дерев'яний розпір.

Відкрутити два шурупа на радіаторі біля патрубків. Третій саморіз знаходиться в незручному місці, тому демонтуємо його через бардачок. Попередньо знімаємо верхню кришку з засувок.

Відкрутивши саморізи, виводимо радіатор між бардачком і краєм нижньої полички. Обов'язково від'єднуємо блок регулювання вимикача грубки, інакше трос буде тримати торпеду.После цього панель можна вільно знімати з металевих виступів на моторному щиті. Починати варто з лівого краю і ривками переміщатися вправо. Нічого пошкодитися не повинно, оскільки за торпедою розташовується тільки проводка, всі дроти якої прокладено з запасом.

Після цього потрібно закрити кран, нахилитися вниз до бардачку і протягнути обидві руки до радіатора. Підготувати гумові заглушки для двох патрубків. Незважаючи на те, що охолоджуюча рідина була злита, в патрубках і теплообміннику все ще знаходиться близько 500 мл тосола. Операцію необхідно виконувати оперативно, щоб не залити всю підлогу.

Взяти одну заглушку в праву руку. Знімаємо нижній патрубок і закриваємо отвір великим пальцем лівої руки. Правою рукою помістити заглушку в шланг.

Під патрубки потрібно помістити тару. Прибираємо великий палець і повністю зливаємо антифриз. З другим шлангом необхідно виконати аналогічну операцію. Після цього всі патрубки насухо витерти. Злив всю рідину, можна відводити на себе торпеду і демонтувати пошкоджений радіатор. Витягати його буде складно, тому доведеться докласти зусиль.

Встановлюємо новий радіатор в посадочне місце. Попередньо наклеюємо стрічку ущільнювача з поролону. Якщо такої не було в наборі, можна зробити самостійно або купити самоклеючий поролоновий ущільнювач для вікон. Він розширюється до 3 мм, чого цілком достатньо для герметизації.

Не варто ущільнювати виріб битопластом. Будь-які бітумні матеріали нагріваються і смердять.

Після заміни торпеду можна монтувати на місце. Орієнтиром правильної установки буде гумка, яка повинна зайти по лобове скло, де також є ущільнювач. Щільно зафіксувати гумку внахлест інший можна за допомогою плоскої викрутки. Стежимо за тим щоб збіглися кріплення. Панель потрібно докласти щільно до корпусу і наживити саморізи з боків.

Регулятор обігріву печі поміщаємо на місце за допомогою двох шурупів. Штуцера радіатора обробляємо силіконовим герметиком і фіксуємо патрубки. Кріпимо хомути і заливаємо охолоджуючу рідину щоб перевірити, чи не протікають чи місця фіксації.

Фіксуємо панель за допомогою інших 4 саморізів і вкручувати шуруп в бардачку. Ставимо все зняте і открученную на свої місця.

Перевірка радіатора грубки

Заливаємо 5 літрів рідини і перевіряємо якість обігріву. Якщо піч погано прогрівається, потрібно усунути повітряну пробку. Для цього авто потрібно виставити таким чином, щоб передок був на височині. Подальші дії:

  1. Знімаємо пробку з розширювального бачка, заводимо двигун і тримаємо пару хвилин обороти на рівні 4000.
  2. Потім 2 хвилини холостого ходу і знову 2 хвилини на 4000 оборотів.
  3. Доливаємо тосол, якщо треба, і закриваємо розширювальний бачок.
  4. Останнє, що залишається зробити - це встановити сидіння і відмити сліди охолоджуючої рідини, при її наявності.

Відео огляд проблем демонтажу радіатора грубки ВАЗ 2109 з високою панеллю:

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2109 без зняття високої панелі


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found