Як поміняти свічки запалювання в моторі Z18XE своїми руками

При технічному обслуговуванні автомобіля свічки запалювання підлягають заміні як масло, антифриз і фільтра через певну кількість пройдених кілометрів. По термінах заміни свічок запалювання слід дотримуватися рекомендацій виробника автомобіля.

Врахуйте, що періодичність заміни класичних свічок запалювання (нікелевих) не повинна перевищувати 40-50 тисяч кілометрів . А краще проводити заміну кожні 30 тисяч кілометрів . Іридієві і платинові свічки служать довше, близько 70-80 тисяч кілометрів.

В процесі експлуатації автомобіля на термін заміни свічок запалювання впливає маса різних чинників: якість палива, умови експлуатації автомобіля, стиль їзди, і багато іншого.

Несвоєчасна заміна і вихід з ладу свічок призводить до:

 • "Трійнят" двигуна,
 • "Млявого" розгону автомобіля,
 • підвищеної витрати палива,
 • утрудненого запуску двигуна, особливо в холодну пору року,
 • збільшення СО у вихлопних газах.

Тобто, якщо є такі симптоми, то краще викрутити свічки для їх перевірки та заміни. В даному випадку приклад буде показаний на двигуні 1,8 літра автомобіля Опель Зафіра А.

Оригінальний номер свічок запалювання для двигуна Z18XE - GM 91132006, однак це вже застарілий артикул і купити їх можна за номером 1214000. До речі кажучи при виборі є один цікавий нюанс: якщо брати їх в коробці GM ціна - 350 руб, а в оригінальній Opel - 750 рублів.

Двигун Z18XE встановлювався на автомобілі концерну GM: Opel Vectra B, Vectra C, Corsa C, Meriva A, Zafira A, Astra G, Astra H, Signum, Tigra, Chevrolet Niva і деякі інші.

Виробником оригінальних свічок є компанія Bosch (ном. 242229878). У них навіть маркування однакова FLR8LDCU. А за ціною що то середнє - 520 рублів. А якщо хочете ще більше заощадити, то і зовсім беріть бошовскіе 0242229654.

Свічки запалювання для двигуна Z18XE

Тому не варто переплачувати і можна брати Bosch 0242229654.

Своєчасна заміна свічок запалювання на двигуні Z18XE позначається на довговічності модуля запалювання. А вартість модуля запалювання в порівняння не йде з вартістю свічок.

Заміна та ремонт модуля запалювання Опель двигуна Z18XE

Детальніше

Заміну свічок запалювання самостійно може виконати будь-який автолюбитель. Виконання робіт показано на прикладі Opel Zafira A. На інших автомобілях роботи виконуються аналогічно.

 1. Від'єднуємо мінусову клему акумуляторної батареї.

 2. Знімаємо декоративну кришку двигуна відкрутивши два гвинти TORX Т30 і маслозаливную пробку.

 3. Від'єднуємо від модуля запалювання роз'єм.
 4. Торцевою голівкою TORX E10 відкручуємо п'ять болтів кріплення модуля запалювання.
 5. Дістаємо модуль запалювання з свічкових колодязів.
 6. Якщо є можливість, то видуваємо компресором пил і сміття з колодязів, щоб все це не потрапило в циліндри.
 7. За допомогою подовжувача і свічковий головки на 16 мм вивертаємо свічки запалювання. Заміна свічок запалювання на Опель Астра 1,8
 8. Встановлюємо нові свічки і затягуємо із зусиллям 25 Нм.
 9. Збираємо все в зворотній послідовності.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found