P0016 помилка коду порушення взаємозв'язку між CKP і CMP. Причини помилки р0016 і метод усунення на тойота, фольксваген та ін.

Код помилки P0016

Помилка p0016 сигналізує водієві про те, що в положенні валів з'явилося невідповідність. Такий код, вискакує, коли дані з датчиків клонували і распредвала (ДПКВ і ДПРВ) не збігаються, тобто кутове положення розподільного і колінчастого вала відносно один одного відхилилося від норми.

Таке співвідношення валів контролер управління використовує для визначення, готовності циліндрів до уприскування палива від відповідних форсунок. Дані з датчика распредвала також ЕСУД використовує щоб визначити пропуски. І якщо ЕБУ не отримує такої інформації, він генерує діагностичний код про несправності, а подачу палива виробляє, користуючись методом змінно-синхронного подвійного запалювання.

фази газорозподілу

Фази газорозподілу - моменти відкриття і закриття впускних і випускних клапанів які як правило виражаються в градусах повороту коленвала і відзначаються по відношенню до початкових або кінцевих моментів відповідних тактів.

Така помилка в основному властива автомобілям з ланцюговим приводом механізму ГРМ, але і на авто з ременем ГРМ, також іноді може вискакувати. При цьому поведінка автомобіля може істотно і не мінятися, на деяких машинах при виникненні помилки р 016 авто втрачає тягу і трусить двигун. Причому з'являється така помилка може в різних режимах роботи (при прогріванні, на неодружених, під навантаженням), все залежить від причин її виникнення.

Умови сигналізування про несправності

Сигналізування про встановлення коду несправності відбувається, коли регулюючий імпульс ДПРВ не може визначається в потрібні інтервали на кожному з 4 циліндрів. При цьому контрольна лампа на панелі приладів сигналізує несправність ( «чек») починає горіти після 3-х циклів запалювання мають відмови, а гасне, якщо протягом 4-х послідовних циклів така проблема залишаеться виявлена. Тому якщо спостерігається періодичність загоряння індикації контролю - це може бути пов'язано з ненадійним контактом, пошкодженої ізоляції та / або обривом проводки.

Причини виникнення помилки

Щоб визначити, чому вискочила помилка Р0016 потрібно спиратися на п'ять основних причин:

  1. поганий контакт
  2. Забруднення масла або засмічення масляних каналів
  3. Датчики CKPS, CMPS (датчики положення к / в р / в)
  4. Клапан OCV (керуючий масляний клапан)
  5. CVVT (муфта системи зміни фаз газорозподілу)

система vvt-i

У 90% випадках помилка невідповідності валів виникає коли є проблеми з системою VVT-i, а саме:

  • Вихід з ладу муфти;
  • Знос керуючого клапана vvt-i;
  • Закоксованность масляних каналів;
  • Затурканість фільтра клапана;
  • Проблеми виникли з приводом ГРМ, такі як розтягнута ланцюг, вироблений натягувач і заспокоювач.
Зсув ременя / ланцюга всього на 1 зуб, при заміні, часто може стати причиною появи помилки P0016.

методи усунення

Досить часто може зустрічається коротке замикання, обрив в ланцюзі датчика фаз або ж вихід його з ладу (знос, закоксовиваніє, хутро. Ушкодження). У деяких випадках проблема взаємозв'язку положення валів може виникати через несправність датчика холостого ходу або ротора холу.

Основні випадки успішного вирішення проблеми з синхронізацією датчиків і позбавлення від помилки Р0016 відбувається після заміни розтягнутої ланцюга і її натяжителя.

У запущених випадках такою процедурою не обмежуються, так як розтягнута ланцюг, з'їдає зуби шестірні!

Коли автовласники нехтують своєчасною заміною масла в двигуні, то крім всіх інших проблем може виникати і з роботою муфти VVT, через загиджені масляних каналів геометрії муфти управління валами сприяє нормальній роботі, і як результат, вискакує помилка по синхронізації. А якщо з'явилася вироблення на внутрішній плиті, то муфта CVVT починає підклинювати.

Кроки з пошуку виникнення винною деталі варто починати з перевірки проводки датчиків ПКВ і ПРВ, а далі послідовно з урахуванням вище перерахованих факторів, що впливають на синхронізацію валів.

Якщо ж помилка вискочила після будь-яких попередніх процедур з валами, то тут як правило грає роль людський фактор (щось десь-не так поставили, упустили або недокрутілі).

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found