Чому на холодному двигуні високі обороти. 7 головних причин підвищених оборотів хх на холодну

Високі обороти на холодну можуть з'явитися як у штатному режимі роботи двигуна, так і при виході з ладу деяких його датчиків. В останньому випадку на інжекторних двигунах необхідно виконати перевірку регулятора холостого ходу, датчика положення дросельної заслінки, датчика температури охолоджуючої рідини, впускного колектора. У карбюраторних бензинових двигунів також перевірте регулювання холостого ходу, роботу повітряної заслінки, камери карбюратора.

зміст:

 • прогревочние обертів
 • Які причини високих обертів на холодну
 • Методи усунення проблеми

Високі обороти на холодну

Робота ДВС на прогревочних оборотах

У загальному випадку високі обороти на холодному двигуні в холодну погоду - явище нормальне. Однак їх значення і тривалість роботи мотора в такому режимі може бути різним. Так, якщо запустити двигун при температурі, наприклад, від + 20 ° С і вище, то час, коли значення оборотів холостого ходу повернеться до зазначеного в мануалі (приблизно 600 ... 800 оборотів в хвилину) складе кілька секунд (2 ... 5 секунд в літній час і близько 5 ... 10 секунд в зимовий). Якщо цього не відбувається - значить, є поломка, і необхідно виконувати додаткову перевірку і відповідні ремонтні заходи.

Що стосується запуску бензинового двигуна на холодну при температурі, наприклад, -10 ° С, то високі прогревочние обороти будуть приблизно в два рази перевищувати зазначені виробником обертів холостого ходу. Відповідно, чим нижче буде температура - тим час повернення до нормальних холостим оборотам буде вище.

Високі обороти при запуску двигуна на холодну необхідно з двох причин. Перша - поступовий прогрів моторного масла, і відповідно, зменшення його в'язкості. Друга - поступовий нагрів двигуна до нормальної робочої температури охолоджуючої рідини, що становить близько + 80 ° С ... + 90 ° С. Це досягається збільшенням кількості палива, що спалюється.

Тому, поява більших обертів при запуску двигуна на холодну - нормальне явище. Однак необхідно враховувати їх значення і час, через які вони повертаються до значення, відповідного холостому ходу. Значення оборотів і часу вказуються в технічній документації до конкретного автомобіля. Якщо обороти і / або час повернення збільшені - значить, необхідно шукати причину поломки.

Причина високих обертів двигуна на холостому ходу

Виділяють аж чотирнадцять причин, чому на холодному двигуні більших обертів тривалий час після запуску. Зокрема:

 1. Дросельна заслінка . Повітря може потрапляти в двигун через підняту дросельну заслінку, коли, наприклад, тросик її приводу перетягнуть (якщо він передбачений конструкцією). У цьому випадку на холостому ходу в двигун потрапляє більше ніж необхідно кількість повітря, що, власне, і призводить до того, що при холодному запуску високі обороти.

  Ще один варіант - використання жорсткого килимка на підлозі, який може підпирати педаль газу при тому, що водій не натискає на неї. В цьому випадку обороти також будуть підвищеними, причому не тільки при холодному, але і при прогрітому моторі.

  Дросельна заслінка може повністю не закриватися через те, що вона дуже сильно забруднена нагаром. У цьому випадку він просто не дасть їй щільно прилягати.

 2. Канал холостого ходу . У всіх карбюраторних моделей двигунів конструкція передбачає наявність повітряного каналу в обхід дросельної заслінки. Перетин каналу регулюється спеціальним регулювальним болтом. Відповідно, при неправильному налаштуванні перетину каналу через канал холостого ходу буде проходити більше ніж необхідно кількість повітря, що і призведе до того, що на холодну більших обертів двигуна. Правда, подібна ситуація може бути і «на гарячу».
 3. Повітряний канал для підтримки високих обертів холодного двигуна. Цей канал перекривається за допомогою штока або заслінки. Відповідно, положення штока або кут нахилу заслінки залежить від температури антифризу в системі охолодження (тобто, по суті, температури двигуна).

  При холодному двигуні канал повністю відкритий, і відповідно, через нього надходить велика кількість повітря, забезпечуючи підвищені обороти на холодну. У міру прогрівання двигуна канал перекривається. Якщо шток або заслінка в повному обсязі перекривають надходження додаткової порції повітря, то це і призведе до підвищених оборотів двигуна.

 4. Повітряний канал впускного колектора . У різних конструкціях двигунів він перекривається серводвигуном, імпульсним електродвигуном, електромагнітним клапаном або соленоидом з імпульсним керуванням. При виході з ладу зазначених елементів повітряний канал не буде перекритий належним чином, і відповідно, через нього буде проходити велика кількість повітря у впускний колектор.
 5. Трубки впускного колектора . Найчастіше зайве повітря в систему надходить через розгерметизацію патрубків або місць їх приєднання. Зазвичай це можна визначити по вихідний звідти свисту.
 6. У деяких автомобілів, наприклад «Тойота», конструкція двигуна передбачає використання електродвигунів примусового підвищення оборотів холостого ходу . Їх моделі і методи управління відрізняються, проте всі мають окрему систему управління. Тому проблема високих обертів на холостому ходу може бути пов'язана або з зазначеним електродвигуном, або з системою його управління.
 7. Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ або TPS). Вони бувають чотирьох видів, проте їх основне завдання передавати на блок керування двигуном інформацію про те, в якому становищі в конкретний момент часу знаходиться заслінка. Відповідно, при несправності ДПДЗ ЕБУ переходить в аварійний режим і дає команду на подачу максимальної кількості повітря. Це призводить до утворення збідненого паливо-повітряної суміші, а також високих обертів двигуна на холостому ходу. Найчастіше при цьому в режимі роботи обороти можуть «плавати». Обороти можуть підвищуватися і при скиданні налаштувань роботи дроселя.
 8. Регулятор холостого ходу . Ці пристрої бувають трьох типів - соленоїдні, крокові та роторні. Зазвичай причинами несправності РХХ є пошкодження його направляючої голки або пошкодження його електричних контактів.
 9. Датчик масової витрати повітря (ДМРВ). При частковому або повному виході з ладу цього елемента на блок управління також буде подаватися некоректна інформація про кількість подаваного у двигун повітря. Відповідно, можливе виникнення ситуації, коли ЕБУ прийме рішення про більше або повному відкритті дросельної заслінки для збільшення надходження повітря. Це природним чином приведе до збільшення оборотів двигуна. При нестабільній роботі ДМРВ обороти можуть не тільки бути підвищеними «на холодну», але і бути нестабільними при інших режимах роботи мотора.
 10. Датчик температури всмоктуваного повітря (ДТВВ, або IAT). Ситуація аналогічна іншим датчикам. При надходженні від нього некоректної інформації на блок управління ЕБУ не може віддавати команди для формування оптимальних оборотів і створення паливо-повітряної суміші. Тому цілком ймовірно, що при його несправності можуть з'явитися підвищені обороти на холостих.
 11. Датчик температури охолоджуючої рідини . При виході його з ладу на ЕБУ буде подаватися інформація (або формуватися в ньому автоматично) про те, що тосол або антифриз ще недостатньо прогрілися, тому про двигун буде працювати на підвищених обертах щоб нібито прогрітися до робочої температури.
 12. Зниження ефективності роботи водяної помпи . Якщо з якої-небудь причини знизилася її продуктивність (вона стала прокачувати недостатня кількість охолоджуючої рідини), наприклад, зносилася крильчатка, то система прогріву холодного двигуна також буде працювати неефективно, і отже, мотор довго буде працювати на підвищених обертах. Додатковим ознакою цього є те, що грубка в салоні гріє тільки при натиснутій педалі газу, а на холостих обертах вона остигає.
 13. Термостат . При непрогрітому двигуні він знаходиться в закритому стані, дозволяючи циркулювати ОЖ тільки по двигуну. При досягненні антифризом робочої температури він відкривається і рідина додатково охолоджується проходячи по повному колу системи охолодження. Але якщо рідина спочатку рухається в такому режимі, то двигун буде довше працювати на підвищених обертах до повного прогрівання. Причини несправності термостата можуть полягати в тому, що він заїдає або повністю не закривається.
 14. Електронний блок управління . У рідкісних випадках причиною того, що при заведенні двигуна високі обороти може бути ЕБУ. Зокрема, збій в роботі його програмного забезпечення або механічне пошкодження його внутрішніх складових.

Як усунути високі обороти на холодну

Усунення проблеми підвищених оборотів при заведенні холодного двигуна завжди залежать від причин. Відповідно в залежності від вийшов з ладу вузла необхідно буде провести ряд перевірок і ремонтних заходів.

Насамперед перевірте стан дросельної заслінки і її роботу. Згодом на її поверхні накопичується значна кількість нагару, який стоїть видалити за допомогою карбклінера або іншого подібного миючого засобу. Як кажуть: "У будь-якій незрозумілій ситуації почисть заслінку дроселя". А також може клинить шток в повітряному каналі. Залежно від конструкції конкретного двигуна їх система управління може бути механічною або електронною.

Якщо конструкція передбачає використання приводного троса, то не зайвим буде перевірити його цілісність, загальний стан, зусилля натягу. Коли управління заслінкою відбувається за допомогою різних електроприводів або соленоїдів, то варто перевірити зробити їх перевірку мультиметром. При підозрі на несправність якого-небудь з датчиків його варто поміняти на новий.

При відповідних симптомах в обов'язковому порядку перевіряють факт підсосу повітря у впускному тракті в місцях з'єднання.

Також варто приділити увагу і системі охолодження, зокрема таким її елементам як термостат і помпа. Неправильну роботу термостата ви точно визначите по поганій роботі грубки. А при проблемах з помпою будуть видні патьоки або сторонній шум.

висновок

Необхідно розуміти, що короткочасні високі обороти на непрогрітому двигуні - це нормальне явище. І чим нижче температура навколишнього повітря - тим більше часу підвищені обороти матимуть місце. Однак якщо час перевищує приблизно п'ять і більше хвилин, то це вже привід виконувати діагностику. В першу чергу потрібно просканувати пам'ять електронного блоку управління на предмет наявності помилок в ньому. Це можуть бути помилки регулятора холостого ходу або перерахованих вище датчиків. Якщо помилок немає - потрібно виконувати додаткову механічну діагностику по описаним вище рекомендацій.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found