5 Способів Легко Открутить ступичні гайки

Багато хто погодиться з тим, що відкручування ступичні гайки відноситься до таких занять, якими можна карати в судовому порядку, надто вже це незручно, важко навіть фізично сильній людині з усім необхідним набором інструментів. Проте, раз не завжди є можливість вибрати найбільш легкий (варіант Перший, він же Головний!) - відправка авто на СТО, де не тільки відкрутять її але і зроблять подальший ремонт. Тоді доведеться самостійно розібратися з поставленим завданням, причому застосувавши якомога легший і результативний спосіб.

Як відкрутити гайку маточини

зміст:

 • Напрямок відкручування гайки
 • Як легко зняти гайку
 • Як зняти і не пошкодити гайку
 • силовий метод
 • Чи не кращі способи
 • Зняти гайку з маточини за допомогою хімії

В який бік відкручується ступичні гайки

Так, дуже може бути, що ви один із щасливчиків, які не потребуватимуть додаткових зусиллях, так як проблема з відкручуванням гайки маточини може полягати просто у виборі неправильного напрямку.

Отже, беремо комірець і, коли ваше авто далеко не нове, спробуйте, якщо гайка НЕ контр, на лівому колесі - відкручувати гайку проти годинникової стрілки, а на правому, - за годинниковою стрілкою. В сучасних марках зазвичай і зліва, і справа треба відкручувати маточину проти годинникової стрілки .

Перш ніж приступати до відкручування гайки маточини, не забувайте, що вона зривається, коли машина стоїть на колесах, а під ними розміщені упори. На стороні з якої буде відкручуватися гайка, надійно встановлюється упор.

Хоча якщо гайка розташована глибоко, а гальмівний диск вентильований, то можна намагатися відкручувати (зафіксувавши потужної викруткою) і так, тільки так же переконавшись, що машина надійно підстрахована. Пам'ятайте і про особисту техніці безпеки: захищайте очі, не старайтеся надмірно, адже в куражі-запалі можна випадково поранитися або зіпсувати кузов автомобіля.

На жаль, в більшості випадків недостатньо застосувати комірець з великим важелем, доводиться використовувати додаткові інструменти, спеціальні суміші. Розглянемо інші варіанти.

Інфографіка: як відкрутити ступичні гайку, способи

Найлегший спосіб відкрутити / зірвати гайку маточини

Найбільш легким способом можна вважати наступний, але він передбачає повну заміну гайки. Не переживайте, будь-який метод не гарантує збереження цієї деталі. Щоб легко відкрутити або зірвати гайку маточини з місця (варіант для всіх марок - від ВАЗ до іномарок, де на валу є канавка), потрібно взяти:

Відкручування ступичні гайки ВАЗ за допомогою свердла

 • Нову гайку.
 • Дриль або шуруповерт.
 • Свердло до 3 мм.
 • Зубило.
 • Молоток.

Процес.

 1. Свердлити гайку потрібно уздовж канавки для расконтрірованія.
 2. За допомогою зубила і молотка просто розбиваємо гайку і знімаємо її з наступною заміною.
 3. Якщо викидати гайку не представляється можливим, тоді доведеться попітніти - і в прямому сенсі слова теж.
Але такий метод варто застосовувати лише в крайньому випадку, спочатку спробуйте застосувати більш-менш прості і гуманні методи.

Як відвернути ступичні гайку - делікатний спосіб

Що потрібно:

 • Трубчастий торцевої гайковий ключ - «комірець». Інструмент повинен бути виготовлений з високоміцної сталі.
 • Потужна викрутка.
 • Залізна труба.
 • WD-40.
 • Металева щітка.

Процес.

 1. Очищаємо різьблення від забруднень, використовуючи щітку з металевою щетиною. Тепер слід просочити ступичні гайку проникаючої мастилом. Наприклад, WD-40.
 2. Просочуємо проникаючої сумішшю маточину. На 10-15 хвилин можна перепочити, а потім слід надіти на гайку головку від ключа і кілька разів вдаряє по ній молотком, поступово підвищуючи силу удару. Тільки не перестарайтеся: сенс даної дії в тому, щоб зробити невелику деформацію гайки, за рахунок цього зняти її буде легше. І відразу після ударів слід спробувати відкрутити ступичні гайку на ВАЗ або машині іншої марки.

Зняти гайку з авто: силовий спосіб

Що потрібно:

 • Важіль з труби (довжина не менше півтора метрів).
 • Потужний торцевої ключ (450 мм.).
 • Головка відповідного розміру.

Процес.

Насаджуємо головку ключа на гайку маточини, вставляємо комірець і насаджує трубу на ручку. Потроху збільшуючи зусилля, що докладаються, відвертаємо деталь.

Як кажуть досвідчені майстри-автолюбителі, мало яка ступичні гайки зможе довго чинити опір, якщо ви використовуєте «зіловского» балонник!

Як відкрутити зірваний болт

Що робити, чим і як викручувати якщо зірвав шпильку або болт. Відео поради як самостійно відкрутити зірваний болт / шпильку в двигуні або колекторі. Надійний спосіб як викрутити якщо зірвав головку болта

Детальніше

Заміна заднього підшипника ВАЗ 211

Щоб замінити задній підшипник маточини на автомобілях ВАЗ 2110, 2111, 2112 вам знадобиться: головка на "30", ключі на "10" і "15", молоток, качкодзьоби і довга труба в якості важеля. Наочно дивіться нюанси

Детальніше

маточина

Маточина колеса - деталь, призначена для установки колеса автомобіля на вісь, іменованої цапфою. Підшипники ступиці, є ключовим елементом не тільки маточини, а й всієї ходової частини машини

Детальніше

Відкручування ступичні гайки на ВАЗ: «пали, бий і крути!»

Тепер розглянемо способи, які можуть бути єдино ефективними в вашому випадку, але від цього вони не менш радикальні, навіть варварські.

Сильні удари молотом

Б'єш по маточини - б'єш по підшипника! Якщо будете здійснювати заміну, тоді - вперед! Якщо ж дорожите підшипником, уникайте цього способу.

Відкручування гайки маточини після нагрівання пальником

Прогрів ступичні гайки пальником. Не рекомендується!

Використання пальника

Гарантовано спрацює закон фізики, і тіло (читай: гайка маточини) буде розширюватися. А це суттєво полегшить зняття впертою деталі. Є одне «але»: розігрівається не тільки ця одна деталь, але і все інше, в області дії пальника. Наприклад, підшипник. А цього краще не допускати. Як більш щадного варіанту можемо запропонувати використовувати паяльник і ... терпіння. Воно вам знадобиться.

Стрибки на важелі

Зірвати гайку маточини

Зірвати гайку маточини допоможе зубило

«Метод» таїть в собі небезпеку несподіваного зриву граней гайки, поломки ключа і так далі. Просто не робіть так.

Берете зубило, робите зарубки на гранях

Збільшення діаметра, звичайно, робить ступичні гайку непридатною для подальшої експлуатації, зате її легко буде відвернути.

Химич

Зараз розглянемо способи для тих, хто не покладається на допомогу фізики, а хоче вирішити проблему за допомогою хімії. У вашій лабораторії повинно бути: гас, уайт-спірит, подкисленная сірчана кислота, цинк, пластилін, молоток, вода, наждачний папір, гайковий ключ, зубило.

Атрибути хімспособа відкручування гайки

Процес.

Гасом (бувалі рекомендують зробити суміш з Уайт-Спірита і гасу) змочуємо гайку і болт, прикладаючи до них тампон, без різниці, ватний або марлевий. Через деякий час - від години до доби, і при повторних спробах, ви можете виявити, що ступичні гайку вдається легко відкрутити. Але і тут без сили не обійтися: як мінімум, вам напевно доведеться попрацювати наждачним папером, щоб очистити деталі від іржі. Якщо ж і після цього справа не йде, слід допомогти молотком: постукайте їм по гранях гайки маточини.

Якщо ж і в цьому випадку ви не досягли успіху, зробіть невелику ємність з пластиліну, закріпіть зверху ступичні гайки, налийте туди води з сірчаною кислотою, покладіть в ємність цинк. Починається хімічна реакція, яка дуже добре справляється з іржею. Зазвичай вистачає діб, щоб навіть запущена корозія відпустила деталь. Довершити справу гайковим ключем. Але такий метод справедливий лише в тому випадку, коли причина того, що гайка намертво прикипіла і / або приржавела, а якщо ж елементарно її перетягнули, нехтуючи необхідним моментом затягування (щоб «напевно»), то потрібно лише курочіть її.

Який підсумок ..

Як бачите, відкручування ступичні гайки - справа непроста, але цілком вирішуване. Зверніть увагу на те, що для початку варто спробувати зберегти ступичні гайку, застосовуючи проникаючі рідини типу ведешкі. Фізичні зусилля по скручуванню маточини повинні бути помірними. І, звичайно, варто утриматися від сильних ударів і розпеченими пальником, як способів, здатних привести в непридатність не тільки гайку, а й підшипник.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found