Чому двигун свистить на холодну при запуску. Основні 4 причини

Свист на холодному двигуні

Свист на холодну може бути викликаний наступними причинами - проскальзиваніем ременя приводу навісних агрегатів, зниженням кількості мастила в окремих підшипниках або роликах елементів силового агрегату. Однак бувають і більш рідкісні випадки, наприклад, потрапляння бруду в струмочки шківа генератора. Найчастіше для усунення свисту на холодному двигуні досить виконати деякі маніпуляції, а не купувати новий ремінь або ролик.

зміст:

  • Причини появи свисту
  • Як усунути поломку

Чому чути свист на холодну

Існує чотири основні причини , через які виникає свист при холодному запуску. Розглянемо їх у порядку від найбільш поширених до «екзотичним».

Проблема з ременем генератора

Найчастіша причина того, що чути свист при запуску двигуна на холодну, криється в тому, що прослизає ремінь генератора в двигуні автомобіля. У свою чергу це може бути викликано однієї з наступних причин:

  • Слабка натяжка ременя . Зазвичай ремінь генератора не має зубів, як наприклад ремінь ГРМ, тому його синхронна робота зі шківом забезпечується лише достатньою натяжкою. При ослабленні відповідного зусилля виникає ситуація, коли шків генератора обертається з певною кутовою швидкістю, проте ремінь на ньому прослизає і «не встигає» за ним. При цьому виникає тертя між внутрішньою поверхнею ременя і зовнішньою поверхнею шківа, в результаті якого часто виникають свистячі звуки. Зверніть увагу, що при слабкій натяжки свист може виникати не тільки при запуску двигуна, а й при різкому збільшенні оборотів двигуна, тобто, при прогазовке. Якщо це так - перевірте натяжку ременя.
  • Зношеність ременя . Як і будь-яка інша деталь автомобіля, ремінь генератора з часом поступово зношується, зокрема, його гума дубєєт, і відповідно, сам ремінь втрачає еластичність. Це природним чином призводить до того, що він навіть при належній натяжки не може «зачепитися» за шків для передачі крутного моменту. Особливо це актуально при низьких температурах, коли і без того висохла гума стає ще і замерзлої. Відповідно, при запуску двигуна на холодну чути короткий свист, який зникає в міру прогрівання мотора і безпосередньо ременя генератора.
  • Поява бруду в струмочках шківа генератора . Найчастіше свист під капотом на холодну виникає не через, пов'язаної безпосередньо з ременем, а через те, що в струмочках шківа з часом накопичується бруд. Це призводить до прослизання ременя по його робочої поверхні, і супроводжується свистячими звуками.

Як усунути свист ременя генератора

Чому свистить ремінь генератора і як з цим боротися. 5 основних причин свисту навісного ременя (ременя генератора, Гура, помпи, компресора кондиціонера). Причини свисту ременя і поради щодо усунення.

Детальніше

Аналогічні міркування справедливі і для інших ременів, що використовуються в автомобілі. Зокрема, ремінь кондиціонера і ремінь гідропідсилювача керма. При тривалому простої при холодній температурі вони можуть задубіти і видавати свистячі звуки до того моменту, поки не розігріються в результаті своєї роботи. Аналогічно вони можуть свистіти і через слабку натяжки і / або через їх сильної зношеності.

У рідкісних випадках на морозі може значно загуснути мастило в підшипнику вала генератора. У цьому випадку відразу після запуску можливо прослизання ременя, оскільки двигуну потрібно докласти більше зусилля для розкручування валу генератора. Зазвичай після того, як мастило набуде більш рідку консистенцію, прослизання ременя, а відповідно і свистячі звуки, пропадають.

Також в окремих випадках ремінь може свистіти і прослизати через те, що на його внутрішній поверхні (прилеглої до приводних шківів) конденсується волога. Наприклад, при тривалій стоянці машини в умовах дуже високої вологості (на мийці, в умовах морського жаркого клімату). У цьому випадку після запуску двигуна волога з природних причин випаруватися і свист пропаде.

Подібно вологи на ремінь можуть потрапляти різні технологічні рідини. Наприклад, моторне масло, антифриз, гальмівна рідина. У цьому випадку тривалість свисту буде залежати від того, яка кількість рідини потрапило на ремінь, і як швидко вона віддалиться з його поверхні. У цьому випадку крім оцінки стану ременя і його натяжки потрібно обов'язково діагностувати, чому та чи інша технологічна рідина потрапляє на ремінь. І виконати відповідні ремонтні заходи. Вони будуть залежати від причини.

Зношеність натяжної ролика

У машинах, обладнаних натяжним роликом, джерелом свисту «на холодну» може стати саме він. Зокрема, підшипник ролика, який поступово виходить з ладу. Також він може свистіти при певних оборотах двигуна. Діагностику ролика необхідно почати з перевірки натяжки. Найчастіше ролик починає свистіти при недостатній або навпаки надмірної натяжки приводного ременя або ременя ГРМ. Зверніть увагу, що надмірна перетяжка ременя шкідлива для підшипників окремих роликів і шківів, які з'єднує вказаний ремінь.

Також потрібно оцінити його загальний стан. Для цього потрібно демонтувати ролик з його місця. Далі потрібно оглянути його зношеність і легкість обертання підшипника. Обов'язково слід перевірити ролик (підшипник) на наявність люфту, причому в різних площинах. Разом з діагностикою ролика потрібно перевірити і стан ременів.

Вихід з ладу водяного насоса

Помпа, або інша назва водяний насос, також може видавати свист при заводі двигуна на холодну. На деяких старих автомобілях помпа приводиться в рух додатковим ременем від шківа колінчастого вала. У сучасних же машин вона крутиться ременем ГРМ. Тому часто на старих автомобілях приводний ремінь помпи також може з часом розтягнутися і прослизати. Додатковим джерелом неприємних звуків може бути і зношений шків насоса. Ремінь буде прослизати по ньому і свистіти.

Найчастіше при нагріванні ременя свист пропадає, оскільки, якщо ремінь не сильно розтягнутий, то він перестає прослизати і, відповідно, свистячі звуки підуть у міру розігрівання силового агрегату.

Аналогічно, як і з генератором, у водяної помпи може загуснути мастило підшипника, а то і повністю вимитися антифризом зі своєї робочої порожнини. При цьому буде невеликою свист при запуску двигуна на холодну. Однак якщо мастила не буде зовсім, то найчастіше свистячі звуки будуть чути не тільки на холодну, а й під час руху автомобіля по дорозі.

Зверніть увагу, що якщо свист проявляється постійно, а не тільки «на холодну», то велика ймовірність виходу з ладу підшипників генератора, помпи, елементів кондиціонера. Тому в цьому випадку необхідно перевірити ще й підшипники.

Крім ось таких ось явних і з'ясовних причин свисту під капотом на холодну можуть виникати і зовсім не пов'язані з роботою ременя і крутяться механізмів. Так, наприклад, при прогріванні двигуна на автомобілях ВАЗ (зокрема, «Лада Гранта»), то може бути такий рідкісний випадок як резонанс датчика положення колінчастого валу. Так, датчик (скорочено ДПКВ) видає високочастотний пищали звук між його внутрішніми деталями, а також корпусом двигуна. Це пов'язано з особливістю конструкції датчика.

Як усунути свист при запуску двигуна

Методи усунення залежатимуть від безпосередньо самої причини свисту при запуску на холодному двигуні. Так може знадобиться:

  1. Натягнути ремінь.
  2. Очистити струмочки в шківі коленвала або генератора.
  3. Замінити що вийшла з ладу деталь, якої може бути помпа, ролик, підшипник.
  4. Виконати заміну навісного ременя.

Оскільки за статистикою найчастіше «винен» ремінь генератора, то діагностику потрібно почати саме з нього. Виконувати відповідну перевірку рекомендується кожні 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу або частіше. Зазвичай для генератора використовується клиновий (ручейковий) ремінь. Під час перевірки необхідно звернути увагу на наявність розтріскувань на його внутрішній поверхні (струмочках) при вигині ременя. Якщо мають місце тріщини - ремінь потрібно міняти. Приблизний рекомендований пробіг автомобіля для заміни ременя генератора - близько 40 ... 50 тисяч кілометрів. Зверніть увагу, що на термін експлуатації того чи іншого ременя також впливає його натяжка.

У разі, коли ослабла натяжка ременя, його необхідно підтягнути. Зазвичай це робиться за допомогою відповідного ролика або регулювального болта (залежить від конструкції конкретного автомобіля і його двигуна). Якщо ж механізм натяжки не передбачений, то в такому випадку необхідно виконати заміну розтягнувся ременя на новий.

Щоб визначити що свистить ремінь або ролик, оскільки видавані ними звуки дуже схожі між собою, можна скористатися спеціальними захисними аерозолями - Размягчитель гуми. Найчастіше для цього використовують кондиціонери ременів, рідше силіконову змазку або популярне універсальний засіб WD-40. Зокрема, необхідно бризнути вказаний аерозоль на зовнішню поверхню ременя. Якщо він зношений, розтягнутий і / або дуже сухою, то така тимчасова міра дозволить на деякий час усунути свист.

Відповідно, якщо засіб допомогло - значить, «винуватцем» неприємних звуків є саме зношений ремінь. У разі ж, якщо вказана міра не допомогла, то скоріше, за все винен ролик, зокрема, його приводний підшипник. Відповідно, потрібно виконати додаткову перевірку.

При підтяжки старого або натягу нового ременя не потрібно сильно старатися і встановлювати дуже високе зусилля. В іншому випадку зросте навантаження на підшипник генератора і натяжна ролик, що може привести до швидкого виходу їх з ладу.

Деякі автолюбителі замість заміни зазначених ременів (як кондиціонера, так і генератора) використовують спеціальні засоби - размягчители гуми або підсилювачі тертя (в складі є каніфоль). Однак, як показує практика, подібні засоби можна використовувати лише як тимчасове рішення проблеми. Якщо ж ремінь має значний пробіг, то його краще замінити на новий.

Перевіряючи ремінь зверніть увагу і на канавки шківів. Не полінуйтеся зняти ремінь і пройтися по шківа КВ і генератора металевою щіткою, а також очищувачем гальм щоб змити весь бруд.

Якщо вдалося що свистить не ремінь, а ролик, то варто його змінити. Коли ж писк виходить від підшипників помпи або обгонів муфти генератора - деталь також під заміну.

А ось якщо писк видає резонуючий ДПКВ, як це трапляється на ладах, то досить підкласти під нього невелику прокладку відповідно до розміру датчика. Так вирізавши невелику прокладку з фольги встановіть її між ним і корпусом двигуна. Залежно від величини зазору прокладка матиме три-чотири шари фольги. Основне завдання прокладки - забезпечити механічне зусилля на датчик зверху вниз.

При виконанні аналогічних робіт на інших автомобілях розмір прокладки і місце її установки може відрізнятися. Для з'ясування, в якому саме місці потрібно встановлювати прокладку необхідно великим пальцем механічно натискати на корпус датчика положення колінчастого валу. Тобто, можна натискати як зверху вниз, так і знизу вгору, або убік. Так досвідченим шляхом можна знайти положення, при якому звук повністю пропаде або стане значно тихіше.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found