Очищувач колісних дисків 10 кращих засобів

Очищувач колісних дисків дозволяє не тільки відмити складні і застарілі забруднення на їх поверхні, але і захистити диски в процесі експлуатації від негативного впливу на них абразивного пилу, бітуму та різних реагентів. В даний час на ринку представлені лужні (нейтральні) і кислотні очисники колісних дисків. Перші є більш простими і дешевими, проте з їх допомогою можна відмити лише нескладні забруднення. Кислотні ж зразки, навпаки, призначені для видалення складних і застарілих плям, проте їх основний недолік полягає у високій ціні і специфіку застосування.

зміст:

 • Які бувають очисники дисків
 • 10 популярних очищувачів
 • Як правильно вибирати засіб
 • Як і чому потрібно чистити диски

Вибір того чи іншого очищувача дисків коліс повинен грунтуватися на матеріалі, з якого виготовлений диск (сталь, алюміній, литий чи ні), а також ступеня його забруднення. На ринку представлено досить багато очищувачів дисків. В даному матеріалі наведено рейтинг найбільш популярних засобів, якими користуються як вітчизняні, так і зарубіжні автолюбителі.

Найменування очищувача Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на осінь 2018 року, рублів
Koch Chemie REACTIVEWHEELCLEANER Одне з найкращих і ефективних професійних засобів без кислот і лугів. Відмінно відмиває навіть складні забруднення. Використовується на мийках. 750 2000
Autosol Felgenreiniger Sauer Дуже ефективний, проте агресивний склад, до якого входять три кислоти. Використовується тільки на професійних мийках. 1 літр, 5 літрів, 25 літрів 590 рублів, 2700 рублів і 12800 рублів
Turtle Wax Intensive Wheel Cleaner Відмінний засіб для гаражного використання. Безпечно для гуми, але небезпечно для ЛКП. Густа якісна піна. 500 250
Очищувач колісних дисків Meguiar's Дуже хороший очищувач дисків, безпечний для гуми і ЛКП. Іноді не справляється з застарілим бітумом. 710 820
Очищувач дисків Sonax FelgenReiniger Gel Вельми популярний складу серед автолюбителів. Висока ефективність роботи і середня вартість. 500 450
Liqui Moly Felgen Reiniger Має середню ефективність роботи. До складу входить індикатор роботи - він змінює колір при настанні хімічної реакції з видалення бруду і металевої стружки. 500 660
Очищувач колісних дисків DAC Super Effect Аналогічно до попереднього. Середня ефективність і також в складі є індикатор роботи. 500 350
Очищувач дисків Lavr Може використовуватися з будь-якими дисками. Має неприємний різкий запах. Ефективність середня, але вона компенсується невисокою ціною. 500 200
Очищувач дисків машини Grass Disk Ефективність нижче середньої, до того ж незручний розпилювач. Має різкий неприємний запах, потрібно обов'язково працювати в гумових рукавичках і респіраторі. 500 140
Очищувач колісних дисків IronOFF Відзначається непогана ефективність і в складі є індикатор роботи. Однак на останньому місці опинився через жахливого їдкого запаху. Працювати з ним потрібно в засобах індивідуального захисту, аж до протигаза. 750 1200

Типи і особливості очищувачів дисків

У продажу можна зустріти очисники колісних дисків в одному з чотирьох типів агрегатних станів - пасти, гелеобразном, у вигляді спрею і рідкому. Однак найбільшу популярність отримали саме рідкі засоби через зручності їх використання (реалізуються як в готовому вигляді, так і у вигляді концентрату).

Безкислотні (вони ж нейтральні або лужні) кошти, як зрозуміло з назви, не містять кислот, тому вони надають більш м'який вплив на оброблювану поверхню, проте в деяких випадках (особливо, якщо це дешевий і малоефективний склад) вони не в змозі впоратися зі складними забрудненнями. Але працювати з ними все одно потрібно акуратно, оскільки луги, також як і кислоти, можуть негативно впливати на лакофарбове покриття, як диска, так і кузов машини. І що цікаво, негативний ефект може проявитися через тривалий час!

Кислотні очисники - більш «потужні». При роботі з ними потрібно обов'язково дотримуватися техніки безпеки з тим, щоб не отримати хімічного опіку. Обов'язково читайте інструкцію по експлуатації кошти до застосування, а не після! Як правило, в основу подібних складів входить одна з наступних кислот: соляна, ортофосфорна, щавлева (етандіовая), плавикова, фтороводородной, фосфорна (найчастіше кілька з них в різних процентних співвідношеннях).

Працювати з кислотними очисниками дисків бажано в засобах індивідуального захисту! Уважно читайте вимоги безпеки в інструкції по застосуванню! І наносити їх потрібно в добре провітрюваному приміщенні або на свіжому повітрі.

У деяких випадках виділяють окремі підвиди очищувачів - для алюмінієвих і сталевих дисків, а також хромованих, анодованих і просто забарвлених. Деякі професійні властивості мають цікаву особливість - при їх нанесенні на поверхню диска відбувається хімічна реакція, що супроводжується зміною кольору миючої рідини (наприклад, з жовтого або червоного на фіолетовий). Остерігатися цього не варто, так відбувається реакція з абразивної металевим пилом та іншими застиглими елементами на диску і є свого роду індикатором.

Рейтинг очищувачів колісних дисків

На основі відгуків і тестів очищувачів колісних дисків, проведених автолюбителями і викладеними в інтернет, був складений рейтинг найбільш популярних засобів. Сподіваємося, інформація з нього допоможе вам вибрати і купити кращий очищувач колісних дисків, що оптимально підходить для вашої машини. Якщо ви користувалися будь-яким подібним засобом, якого немає в рейтингу, і маєте власну думку з цього приводу - поділитися ним в коментарях нижче.

Для більшості очищувачів дисків алгоритм їх використання є однаковим, і складається з декількох простих кроків - нанесенні засобу на помитий заздалегідь водою і ганчіркою диск, вичікування декількох хвилин (не допускаючи висихання очищувача) і видалення бруду з диска. Це можна робити за допомогою напору води (ручної мийкою) і при необхідності дрантя або мікрофібри (бажано, оскільки вона справляється з цим ефективніше). Іноді можна скористатися щіткою середньої жорсткості. У зовсім «запущених» випадках допускається повторне вплив засобом (якщо воно малоефективне або забруднення дуже в'їлося в поверхню диска).

Koch Chemie REACTIVEWHEELCLEANER

Koch Chemie REACTIVEWHEELCLEANER

Це, мабуть, один з найпопулярніших професійних засобів для миття дисків. Не має в своєму складі ні лугів, ні кислот (тобто, показник рН дорівнює нулю), і при цьому має чудові миючі властивості. Очищувач Koch Chemie REACTIVEWHEELCLEANER може бути використаний практично з будь-якими колісними дисками - лакованих, відполірованих, з анодованого алюмінію, хромованих і так далі. Засіб може перебувати на оброблюваної поверхні до 10 хвилин і більше, не засихаючи, і при цьому ефективно розчиняючи забруднення. Абсолютно безпечно для лакофарбового покриття автомобіля.

Реальні тести показали надзвичайну ефективність очищувача Koch Chemie REACTIVEWHEELCLEANER. Це багаторазово підтверджувалося перевірками в професійних центрах детейлінг. Існує також аналогічне йому засіб - універсальний очищувач Koch Chemie FELGENBLITZ, який позиціонується як універсальний очищувач дисків. Однак він може також використовуватися і для мийки порогів, молдингів, деталей з анодованого алюмінію. Обидва складу відносяться до «преміум-класу». Єдиним недоліком даних очищувачів є їх надзвичайно висока ціна, тому вони підходять, скоріше, для професійного використання на мийках.

Очищувач дисків Koch Chemie REACTIVEWHEEL CLEANER реалізується в балончику об'ємом 750 мл. Його артикул - 77704750. Ціна такої упаковки станом на осінь 2018 року становить близько 2000 рублів. Що стосується універсального очисника Koch Chemie FELGENBLITZ реалізується в каністрах об'ємом один і одинадцять літрів. Їх артикули відповідно - 218 001 і 218011. Аналогічно ціна - 1000 рублів і 7000 рублів.

1

Autosol Felgenreiniger Sauer

Autosol Felgenreiniger Sauer

Очищувач колісних дисків Autosol Felgenreiniger Sauer є одним з найбільш ефективних на ринку, однак і одним з найнебезпечніших. Справа в тому, що він являє собою концентрований склад, до якого входять фосфорна, лимонна, щавлева кислота, а також етоксильовані спирти. Значення кислотного числа рН одно 0,7. При використанні за інструкцією його потрібно розводити в пропорціях від 1: 3 до 1:10 в залежності від ступеня забруднення. При цьому обов'язково використання спеціалізованого обладнання - апарату низького і / або високого тиску. Тому засіб підходить, скоріше, для професійного використання на мийках і центрах детейлінг.

Працювати з даними очищувачем потрібно дуже обережно. По-перше, воно шкідливе для лакофарбового покриття машини, а по-друге, для людського організму. Тому працювати з ним бажано в засобах індивідуального захисту - гумових рукавичках і масці (респіраторі). Справедливості заради треба сказати, що не дивлячись на всю ефективність даного засобу використовувати його має сенс тільки в крайніх випадках, для відмивання сильно в'ївся бруду, коли інші, менш агресивні склади виявляються безсилими.

Концентрований очищувач дисків Autosol Felgenreiniger Sauer реалізується в тарах трьох обсягів - один, п'ять і двадцять п'ять літрів. Їх артикули відповідно - 19014385, 19012583 та 19012582. Аналогічно їх ціни - 590 рублів, 2700 рублів і 12800 рублів.

2

Turtle Wax Intensive Wheel Cleaner

Turtle Wax Intensive Wheel Cleaner

Інтенсивний очищувач дисків Turtle Wax Intensive Wheel Cleaner позиціонується виробником як професійний засіб, яке може використовуватися не тільки в гаражних умовах для мийки колеса своїми руками, але і на комерційних автомийках. У його складі є кислота, проте засіб безпечно для більшості сучасних дисків. Так, з його допомогою можна обробляти сталеві, хромовані, легкосплавні, шліфовані, поліровані, пофарбовані і інші диски з алюмінію і сталі. Зверніть увагу, що засіб безпечно для гуми, проте шкідливо для ЛКП, тому не можна допускати його потрапляння на елементи кузова машини! Якщо це сталося - потрібно швидко змити засіб водою.

Тест очищувача Turtle Wax показав його високу ефективність. При розпилюванні утворюється щільна густа біла піна, під впливом якої розчиняється прикипіла металева стружка на дисках, і утворюються червонуваті патьоки. На жаль, просто напором води бруд видалити навряд чи вийде, тому потрібно додатково скористатися мікрофіброю і / або щіткою. У деяких випадках відзначається, що застарілі плями або бруд в глибоких тріщинах відмити досить проблематично. Однак для цього можна скористатися повторним нанесенням кошти або точкової чищенням.

Реалізується у флаконі з ручним розпилювачем об'ємом 500 мл. Артикул цього товару - FG6875. Ціна відповідно становить близько 250 рублів.

3

Meguiar's

Очищувач колісних дисків Meguiar's

Іонізатор може бути використаний з литими алюмінієвими, хромованими, анодованими, а також зі сталевими дисками. До його складу входять нейтралізуючі речовини, які здатні ефективно розчинити і вимити бруд, бітум і інше сміття. Виробник стверджує, що очищувач Meguiar's не шкодить лакофарбового покриття машини, однак, щоб уникнути неприємностей, краще наносити його таким чином, що воно все-таки не потрапляло на корпус.

Реальні тести показали досить непоганий результат по ефективності. Очищувач Meguiar's виробляє густу очищувальну піну, яка непогано справляється із застиглою гальмівний пилом на дисках, брудом, а також невеликими шматочками бітуму. Однак зі значними бітумними плямами, тим більше, давно застиглими, це засіб навряд чи впорається. Тим часом, очищувач колісних дисків Meguiar's все ж рекомендований до покупки для використання в гаражних умовах.

Очищувач колісних дисків Meguiar's реалізується в готовому вигляді у флаконі з ручним розпилювачем об'ємом 710 мл. Артикул такої упаковки - G9524. Середня її ціна - 820 рублів.

4

Sonax FelgenReiniger Gel

Очищувач дисків Sonax FelgenReiniger Gel

Очищувач дисків Sonax показує досить хороші результати, і багато автоаматорів, які брали його, хвалять. Він може використовуватися для литих алюмінієвих і хромованих дисків, а також сталевих. У флаконі знаходиться повністю готовий до використання розчин. У складі очищувача немає кислоти, рівень числа рН - нейтральний, тому він не завдає шкоди пластиковим, лакованим і металевих деталей машини.

Проведені тести показали досить високу ефективність з видалення среднесільних забруднень, в'ївся гальмівного пилу, залишків масла, невеликих бітумних плям, вуличного бруду і так далі. Тому засіб може цілком можна купити для самостійного використання в домашніх умовах. Однак, що стосується сильних забруднень, то впорається вона з ними - під питанням. Але все одно засіб однозначно рекомендовано.

Реалізується у флаконі об'ємом 500 мл з ручним розпилювачем. Його артикул - 429200. Ціна упаковки становить 450 рублів.

5

Liqui Moly Felgen Reiniger

Liqui Moly Felgen Reiniger

Очищувач дисків «Ликви Моли» призначений для використання з литими алюмінієвими дисками, а також сталевими дисками. Значення кислотного числа рН - 8,9. У флаконі є готовий до використання розчин. Цікавою особливістю даного засобу є наявність в ньому індикаторів розчинення металу. У первісному стані склад має зелений колір, а після нанесення на брудний диск, в процесі роботи змінює свій колір на фіолетовий. І чим більше брудний диск - тим більш насичений колір.

Реальні ж тести показали, що «Ликви Моли» справляється з забрудненнями достатньо посередньо. Тобто, засіб може відмити лише забруднення середньої складності, а глибоко в'їдаються плями металевої або бітуму йому, швидше за все, не під силу. Істотним недоліком є ​​співвідношення ціни і якості. При посередньої ефективності препарат коштує досить дорого. Тим часом, очищувач цілком може використовуватися для самостійної мийки дисків.

Очищувач колісних дисків Liqui Moly Felgen Reiniger реалізується у флаконі з ручним розпилювачем і обсягом 500 мл. Артикул упаковки - 7605. Її ціна становить 660 рублів.

6

DAC Super Effect

Очищувач колісних дисків DAC Super Effect

Очищувач колісних дисків DAC Super Effect має індикатор роботи. Зокрема, після нанесення його на оброблювану поверхню він змінює колір на фіолетовий, причому чим сильніше реакція - тим інтенсивніший відтінок. У складі очищувача немає кислот і лугів, тому він без проблем може використовуватися з лакофарбовим покриттям машини, так і з її окремими гумовими, пластиковими та іншими деталями. Виробник рекомендує працювати з очищувачем в засобах індивідуального захисту - гумових рукавичках і респіраторі. Не можна допускати попадання засобу на слизові оболонки організму! В іншому випадку промити їх великою кількістю проточної води.

Ефективність очищувача дисків DAC можна охарактеризувати як середню. Він цілком впоратися зі слабкими забрудненнями, проте з в'їдаються елементами у вигляді бітуму він навряд чи впорається. Ситуацію може виправити його регулярне застосування в якості профілактики. Однак це не завжди доцільно з фінансової точки зору. Тому купувати такий засіб чи ні - вирішувати виключно автовласникові.

Реалізується очищувач в упаковці об'ємом 500 мл, що має ручний розпилювач. Ціна її знаходиться в районі 350 рублів.

7

Lavr

Очищувач дисків Lavr

Непоганий очищувач дисків «Лавр» дозволяє відмити середні по складності забруднення. За запевненнями виробників, безпечний для лакофарбового покриття машини, гуми, пластика. Однак краще наносити його акуратно, допускаючи попадання тільки на дискову поверхню. Очищувач Lavr може бути використаний з будь-якими дисками - алюмінієвими, хромованими, сталевими і так далі.

Тестова мийка коліс показала непогані, але не видатні результати. Тригер досить зручний для використання, забруднень добре відмиваються навіть при безконтактної мийці, має неприємний, проте не дуже інтенсивний запах. Підсумовуючи, можна стверджувати, що даний очищувач колісних дисків однозначно рекомендований до використання в гаражних умовах, особливо з огляду на його відносно невисоку ціну.

Реалізується у флаконі об'ємом 500 мл, що має тригер (розпилювач). Артикул товару - Ln1439. Середня ціна такого флакона становить близько 200 рублів.

8

Grass Disk

Очищувач дисків машини Grass Disk

Очищувач колісних дисків «Грасс» може бути використаний з будь-якими їх типами - сталевими, легкосплавними, хромованими і так далі. У складі очисника є кислота! Тому працювати акуратно, не допускати попадання засобу на шкірні поверхні. В іншому випадку його потрібно швидко видалити великою кількістю води. Разом з тим, безпечний для гуми, лакофарбового покриття кузова автомобіля, пластмасових і кольорових деталей.

Однак багато автолюбителів відзначають, що очищувач дисків коліс Grass Disk кілька незручний у використанні, оскільки розпилювач дуже неякісний, і часто склад з нього прямо ллється на руки. Тому потрібно обов'язково працювати в гумових рукавичках і масці! Що стосується ефективності, то її можна охарактеризувати як середню. З невеликими забрудненнями засіб дійсно справляється, але з серйозними завданнями він навряд чи впорається. Після використання поверхня стає жирною. Також має дуже неприємний різкий запах. З переваг можна відзначити лише невисоку ціну.

Реалізується в стандартному флаконі об'ємом 500 мл з ручним розпилювачем. Артикул даного товару - 117105. Її ціна становить близько 140 рублів.

9

IronOFF

Очищувач колісних дисків IronOFF

У нашому рейтингу очищувач дисків IronOFF з індикацією виявився в кінці списку на підставі численних відгуків автовласників, які заявляють про те, що засіб має огидний їдкий запах , тому працювати з ним потрібно або в приміщенні з примусовою вентиляцією, або в протигазі і рукавичках. Але справедливості, заради варто відзначити, що ефективність його досить непогана. У складі очищувача немає ні кислот, ні лугів, тому рН дорівнює нулю. Ще одна особливість - наявність в ньому індикатора роботи. Тобто, при нанесенні засобу на оброблювану поверхню воно змінює колір. І чим більше вступає в хімічну реакцію - тим колір більш інтенсивний.

Зверніть увагу, виробник прямо вказує, що наносити засіб потрібно лише за допомогою апарату високого або низького тиску, а також не допускати попадання складу на шкірні покриви, а тим більше в очі. Якщо це сталося - потрібно промити їх великою кількістю води. Не можна наносити очищувач на гарячі диски і працювати під прямими сонячними променями.

Реалізується в упаковці об'ємом 750 мл. Її артикул - SS907. Має ціну близько 1200 рублів.

10

Рекомендації по вибору очисників дисків

В цілому ж, можна виділити ряд рекомендацій, які допоможуть автовласникам вибрати очищувач колісних дисків:

Робота очищувача з індикатором

 1. Форма випуску . Найбільш прийнятний варіант - рідкий. На упаковці для зручності використання може бути тригер (ручний розпилювач) або помпа.
 2. Активний елемент . У більшості випадків краще користуватися безкислотним очищувачем, такі склади не настільки агресивні для лакофарбового покриття.
 3. Спеціальні добавки . Наприклад, в кислотосодержащих очисники незайвим буде присутність інгібіторів корозії (зокрема, ацетиленових спиртів, сірковмісних сполук, альдегідів і так далі).
 4. Для чого можна використовувати . Цю інформацію обов'язково потрібно вивчити на етикетці. Наприклад, очищувач литих алюмінієвих дисків не підійде для сталевих хромованих поверхонь і навпаки. На етикетці прямо написано, для яких типів дисків можна використовувати конкретний засіб. Однак в даний час більшість подібних засобів універсальні і підходять для будь-яких дисків.
 5. Виробник . Зараз асортимент складів дуже широкий, тому бажано орієнтуватися на відгуки і тести обраних очищувачів.

Нині найпопулярнішими дисками, що встановлюються на серійні автомобілі, є лаковані алюмінієві диски і пофарбовані лаковані алюмінієві / сталеві диски. І той і інший тип бояться агресивних хімічних складів. Тому їх краще мити нейтральними очисниками. У той же час більшість сучасних дешевих очисників дисків, що реалізуються в магазинах, є саме кислотними . Уточнюйте цю інформацію додатково.

Як і чому потрібно доглядати за колісними дисками

Перша і найпростіша причина, чому потрібно доглядати, тобто, мити колісні диски, полягає в естетичну складову. Попросту кажучи, щоб вони були чистими і радували око як автовласника, так і оточуючих машину людей.

Друга причина - їх захист від шкідливих факторів. Останніми в даному випадку виступають гальмівна пил (утворюється при природному истирании гальмівних колодок в процесі їх роботи), дорожній бітум, різна грязь, в тому числі з абразивними складовими. Гальмівна пил має високу температуру, і її розпечені частинки буквально впиваються в покриття диска, тим самим руйнуючи його. Це з часом може призвести до появи жовтих (або іншого кольору) плям, особливо в місцях скупчення гальмівного пилу.

Аналогічно і з дорожнім бітумом. Його склад шкідливий для лакофарбового покриття як диска, так і кузова машини в цілому. Якщо ці плями вчасно не видалити, то з часом бітум може сильно «роз'їсти» ЛКП, і в цьому місці вийде пляма, а згодом і іржа (неактуально для алюмінієвих дисків, проте вони теж пошкоджуються механічно).

Мити автомобільні диски настійно рекомендується, демонтувавши їх з машини. Це, по-перше, забезпечить більш якісну мийку, а по-друге, не зашкодить елементи гальмівної та інших систем (колодки, диски і так далі).

Наостанок кілька порад про те, що можна і що не можна робити при митті автомобільних колісних дисків:

 • перед використанням очищувача дисків, поверхня останніх потрібно помити водою з миючим засобом, щоб відмити найпростіші забруднення, після чого дати диску висохнути;
 • не можна мити розігріті диски, в іншому випадку на них залишаться плями від миючого засобу;
 • рекомендується приблизно раз в один-два тижні протирати диски вологою ганчіркою або губкою, це надалі полегшить процес капітальної мийки;
 • в залежності від умов експлуатації машини повне миття дисків рекомендується робити приблизно кожні три-чотири тижні (в окремих випадках можна і рідше);
 • при митті дисків краще зняти колеса, щоб помити їх як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони ;
 • щоб не пошкодити поверхню диска мийку краще виконувати за допомогою м'яких щіток, губок і / або дрантя або просто водою під тиском;
 • литі диски не можна піддавати високих температур і впливу пара, від цього вони втрачають свій первозданний вигляд і блиск;
 • не можна допускати висихання складу очищувача на поверхні диска, це може привести до пошкодження останнього.

Крім перерахованих вище професійних засіб з очищення дисків, також існує кілька «народних». Найпростішими з них є розчин лимонної кислоти, за допомогою якої можна відмити НЕ застарілі плями гальмівного пилу. Також для цих цілей можна скористатися яблучним оцтом. Він, до речі, може впоратися навіть з масляними плямами, нехай і не за один раз. У деяких випадках зручно користуватися не дрантям або мікрофіброю, а професійними щітками для миття машини і дисків.

Ще один цікавий лайфхак, за допомогою якого видалити жовтий наліт з алюмінієвих дисків - використання засобу для чищення поверхні унітазів «Санокс». У його склад входить щавлева кислота і мильний розчин. У тестах він показав себе з найкращого боку. А з огляду на його дешевизну - дуже рекомендований до використання.

Пам'ятайте, що деякі склади очищувачів колісних дисків шкідливі для гуми і / або ЛКП, з якої зроблена покришка. Уважно читайте про це в інструкції. Багато сучасні засоби для гуми безпечні, а ось для лакофарбового покриття кузова - шкідливі. Тому, якщо ви не знімаєте колесо, наносите склад таким чином, щоб очисник не потрапив на лакофарбове покриття кузова. Якщо це сталося, то бажано якомога швидше змити його.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found