Чому не заводиться ВАЗ 2109 - найпоширеніші причини

Найчастіше водії стикаються з тим, що їх ВАЗ 2109 перестає заводитися з якихось причин. Якщо автомобіль не запускається, то відразу виникає питання, «З чого почати?». Насправді все може бути досить просто, і в 90% випадків - це типова проблема, яку діагностувати і вирішити досить легко.

Чому не заводиться ВАЗ 2109 - пошук причини

Насамперед знадобиться перевірити паливо, іскру і повітря.

Я порадив би для початку перевірити надходження повітря (фази компресія і газорозподілу), можна так само почати з перевірки системи запалювання.

Мітки на шківах можуть збігатися, але компресія при цьому може трохи підвести наприклад: на одному циліндрі 10 атм, на другому 9.5 атм, на третьому 7 атм, а на четвертому 8 атм, виправити це може тільки ремонт двигуна. Звичайно, варто серйозно зайнятися ремонтом двигуна, але поки його потрібно відкласти, так як нам потрібно завести машину. Маючи таку компресію, двигун буде працювати і навіть непогано, але на холостому ходу буде затруює.

Чи не заводиться ВАЗ 2109 - метод пошуку причин

Чи не заводиться ВАЗ 2109: почати перевірку з іскри, датчика Холла і стану свічок. Потім поміряти компресію, перевірити мітки ГРМ, паливний насос і стартер.

Детальніше

Перевірка системи харчування

Далі починаємо копатися в системі харчування. Буде потрібно переконатися що в карбюраторі покладений рівень, насос справно подає паливо, клапан холостого ходу працює без збоїв. Отже, з подачею палива все в порядку. Так само не забудьте перевірити свічки, після пари-трійки спроб запустити двигун, їх напевно заллє.

Перевірка системи запалювання

Раз попередні варіанти поломок не підтвердилися, значить проблему потрібно шукати в системі запалювання. Для проведення звичайної перевірки знадобляться прості приборчики, їх без проблем можна купити в будь-якому автомагазині. Але для початку слід розібратися в пристрої і роботі запалювання.

І так, в нашому випадку на ВАЗ 2109 стоїть безконтактна система запалювання. До складу цієї системи входять:

  1. котушку,
  2. розподільник запалювання,
  3. комутатор,
  4. датчик холу.

Однією клемою котушка підключається до акумулятора, а другий до вихідного транзистора комутатора. Комутатором розмикається вихідний транзистор при перепаді сигналу в нуль. У цей момент у вторинній обмотці котушки, з'являється струм високої напруги, приблизно 25 кВ, а в первинній - струм більш 300В. У підсумку, на свічках виникає високовольтна напруга, в результаті чого на свічках з'являється іскра.

Але для виникнення розряду потрібна, щоб котушка була заряджена. Перед керуючим імпульсом з датчика Холла, комутатор передбачає, коли потрібно замикати на землю, щоб зарядити її.

Причому, він робить це так, що час заряду котушки залишається приблизно незмінним. Інакше трапиться перезарядка котушки. Для цього комутатором обчислюється потрібний період імпульсів, які приходять з датчика Холла. Іншими словами, все залежить від оборотів двигуна, вище обороти, раніше комутатор починає замикати котушку, але при цьому не зміниться час замкнутого стану.

Тепер Ви можете приступити до тестування. В першу чергу потрібно перевірити іскру на свічках - можна для цього користуватися спеціальним розрядником. Результату немає.

Значить винен може бути датчик холу або комутатор, може маса або харчування на комутатор. Щоб довго не гадати, скористаємося АЗ-1.

АЗ-1 - це аварійне запалювання, їм можна користуватися під час дощу, при їзді по калюжах. Якщо говорити іншими словами, то можна назвати його замінником датчика холу.

Датчик МД-1 - миттєва діагностика, стане в нагоді для того, щоб перевірити працездатність котушки запалювання, датчика холу і замка запалювання.

В першу чергу ми скористалися МД-1. Цей датчик підключається замість комутатора, як тільки його підчепили, потрібно включити запалювання, не заводимо:

  • якщо загорівся світлодіод «П» - це значить, що реле запалювання і замок запалювання працюють справно.
  • палаючий світлодіод «К» - первинна обмотка котушки запалювання не має пошкоджень.
  • включаємо стартер: якщо світлодіод «Д» закліпав, значить, датчик Холла в робочому стані.

У тому випадку, якщо не буде блимати, то доведеться скористатися приладом АЗ-1, підключити його замість датчика Холла.

Такі прилади для миттєвої діагностики безконтактних систем запалювання продаються в інтернеті буквально за 100 рублів. Але якщо у вас немає можливості придбати такий, то тоді доведеться витратити набагато більше часу і перевіряти кожен датчик мультиметром окремо.

Все працює, але двигун заводиться, не хоче. Після ретельного огляду котушки запалювання були виявлені вуглецеві доріжки на місці підключення високовольтного проводу. Змінили котушку і провід. Двигун відразу заробив, як раніше.

Сподіваюся такий життєвий випадок допоможе знайти причину чому не заводиться ваш автомобіль теж.

Додаткові матеріали по темі:

  • Після заміни ременя ГРМ ВАЗ 2109 не заводиться
  • Після заміни комутатора ВАЗ перестав заводитися
  • Відео про пошук причин чому не заводиться ВАЗ 2109

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found