Герметик Для Радіатора Автомобіля. ТОП 6, Який Краще?

Герметик для радіатора автомобіля дозволяє позбутися від виниклої течі в системі охолодження двигуна або грубки. З його допомогою можна усунути невелику текти в «польових умовах», коли у автовласника немає можливості виконати повноцінний ремонт з заміною окремих елементів відповідних систем охолодження та опалення.

зміст:

 • Призначення і умова використання
 • Який герметик для радіатора краще
 • Як промити систему від герметика в радіаторі

Герметик для радіатора

При виборі хорошого герметика для радіатора необхідно враховувати наступні аспекти:

 • його тип (бувають порошкові, рідкі та полімерні);
 • область застосування та обмеження щодо використання;
 • час між тим, як наповнити герметика в систему і усуненням течі;
 • співвідношенням між ціною, якістю, обсягом кошти в упаковці;
 • відгуках автовласників про ті чи інші герметиках для антифризу, як позитивних, так і негативних.

Нижче буде представлений рейтинг найбільш популярних засобів, заснований на відгуках і тестах різних герметиків для радіатора. Якщо у вас є особистий досвід використання рідкого або порошкового герметика радіатора, будемо раді почути вашу думку з цього приводу в коментарях.

Діаметр «затягує» отвори BBF Супер Liqui Moly K-Seal Hi-Gear Gunk Fill Inn
Час повного закриття каліброваних отворів, сек
0,3 мм 20 30 75 35 154 126
0,5 мм 85 62 115 96 224 612
0,7 мм 124 88 315 345 245 292
1,0 мм 146 118 380 630 218 н / д

Типи і застосування герметиків в радіаторі

Перед тим як перейти до опису різних типів використовуваних в 2019 році герметиків для автомобільних радіаторів, необхідно згадати про те, що ремонт радіаторів герметиком можна проводити лише як тимчасовий захід для усунення течі в умовах, коли у автовласника немає можливості провести повноцінний ремонт з заміною окремих вузлів . Причина цього полягає в тому, що герметик (незалежно від його типу) значно засмічує систему, тим самим не тільки знижуючи її ефективність, але і зменшуючи термін експлуатації окремих елементів. У зв'язку з цим багато автолюбителів просто відмовляються від його використання на користь повноцінного механічного ремонту для усунення течі в системі.

Який тип герметиків для системи охолодження краще

Тепер перейдемо до опису безпосередньо типів герметиків для радіатора. Так, вони бувають:

 1. Порошкові . Це найпростіші засоби, які засипаються в сухому у вигляді в систему охолодження або опалення. Крім фабричних коштів вітчизняні автолюбителі використовують в цій якості порошкову столову гірчицю і навіть сухий тютюн. За допомогою герметика для радіатора у вигляді порошку можна усунути течі, викликані пошкодженнями невеликого розміру, зокрема, до 1 мм. Незаперечною перевагою порошкових герметиків є їх дешевизна, а істотним недоліком - значне засмічення системи, причому не тільки в місці пошкодження, але і по всій її протяжності.
 2. Рідкі . Це комплексні препарати, до складу яких входять полімери з додаванням металевих частинок. Вони можуть використовуватися не тільки для усунення течі в радіаторах, а й в ГБЦ двигуна. Перевагою полімерних складів є те, що вони працюють «м'яко», чіпляючись за шорсткості пошкоджень і як би обволікаючи їх. Перевагою таких герметиків є той факт, що вони знаходяться в антифризі постійно, і при його заміні повністю виводяться з системи охолодження. Однак їх недоліком є можливість забивання лише невеликих отворів розміром до 1 мм.
 3. Полімерні . Це сучасні і найкращі на сьогоднішній день герметики для радіатора. Вони також засновані на полімерному складі з використанням металевих частинок, проте їх істотною відмінністю є те, що з їх допомогою можна закладати тріщини більшого розміру, зокрема, до 2 мм і більше.

Багато автовласників сумніваються в ефективності їх складів і задаються питанням - а чи допомагає герметик для радіатора? В цілому можна сказати, що так, допомагає, проте це залежить від його типу, розміру та місця пошкодження (течі), а також методу використання коштів. Зазвичай з кожним герметиком на додачу йде інструкція по його експлуатації. Однак в більшість випадків використання герметиків ідентично, незважаючи на їх різновиди.

Пам'ятайте, що непрямою ознакою наявності витоку антифризу є постійний перегрів двигуна, про що вам вкаже індикатор на приладовій панелі. І калюжі під машиною, або як мінімум патьоки антифризу на елементах підкапотного простору.

Як заливати герметик в радіатор

Приблизний алгоритм використання герметиків в системі охолодження буде таким:

 1. Відкривати кришку радіатора необхідно тільки на вимкненому і трохи охолодженому двигуні!
 2. Залити або засипати (в залежності від типу герметика) в радіатор кількість складу, вказане в інструкції.
 3. Запустити двигун і дати попрацювати йому кілька хвилин, після чого заглушити.
 4. Через деякий час перевірити наявність патьоків вже на працюючому двигуні.

Якщо текти все ж залишилася, то тут можливі кілька варіантів:

 1. Ви неправильно використовували герметик.
 2. Розмір тріщини занадто великий і засіб не здатне впоратися з нею. В такому випадку необхідно виконати ремонт пошкодженого елемента.
 3. Герметик малоефективний.
Пам'ятайте, що використання будь-якого герметика, незалежно від його типу, - це лише так звана напівзахід, спрямована на тимчасове усунення течі . Як тільки випаде можливість, обов'язково слід провести повноцінну діагностику і ремонт пошкоджених елементів системи охолодження або їх заміну.

Кращий герметик для радіатора

Вибір герметика для радіатора автовласниками завжди супроводжується одним і тим же питанням - який з них краще? Грунтуючись на проведених фахівцями авторитетного видання «За кермом» тестах і порівнянь результатів використання тих чи інших засобів, був складений рейтинг найбільш популярних і дієвих герметиків.

Для експерименту в трубопровід між радіатором і термостатом автомобіля була врізана трубка з чотирма отворами діаметром 0,3 мм, 0,5 мм, 0,7 мм і 1,0 мм. Далі наведена таблиця із зазначенням отриманих результатів, зокрема, часу, за яке справляється з "затягуванням" отворів кожен з тестованих засобів.

Рейтинг герметиків для радіатора

BBF Супер

BBF Супер

Цей герметик потрапив на перше місце в силу того, що швидко і надійно закупорює тріщини в елементах системи охолодження. Так, для того, щоб «затягнути» отвір діаметром 0,3 мм йому знадобилося лише 20 секунд, а іншим представленим герметикам набагато більше. Відповідно до опису, він утворює міцну полімерну пробку, яка надійно утримує антифриз в системі. Герметик безпечний для сталевих, чавунних, пластикових, алюмінієвих, гумових деталей і кольорових сплавів.

Метод використання герметика класичний. Для цього потрібно вимкнути і дати охолонути двигуну (хоча б до середньої температури). Після цього відкрити кришку радіатора, струснути флакон і долити склад в радіатор. Також герметик можна доливати в розширювальний бачок системи охолодження. Якщо в машині є кран грубки, то його потрібно відкрити. Після цього необхідно запустити двигун, встановити частоту його обертання на 2000 ... 3000 об / хв, і дати так попрацювати 5 ... 7 хвилин.

Присадка в радіатор bbf дуже швидко закладає дрібні отвори, і справляється без проблем з відносно великими. Герметизація відбувається досить акуратно, практично без залишкових відкладень.

Герметик для радіатора «BBF Супер» реалізується в невеликій каністрі об'ємом 325 мл. Станом на літо 2018 року його ціна становить близько 80 рублів. Артикул - BBF5346. Співвідношення ціни та якості також говорить на користь даного засобу.

1

Liqui Moly Kuhler Dichter

Liqui Moly Kuhler Dichter

Позиціонується виробником як герметик системи охолодження. Призначений для усунення невеликих тріщин на елементах системи охолодження. Захищає камеру згоряння двигуна від попадання в неї антифризу. Герметик підходить для використання з будь-якими охолоджуючими рідинами. Склад можна використовувати в двигунах з алюмінієвими радіаторами, також безпечний для пластикових елементів. Можна використовувати в системах охлаждениях, в яких передбачено використання водяного фільтра.

Зверніть увагу, що використання даного герметика відрізняється від інших подібних складів! Так, присадку потрібно додавати в систему охолодження включеного двигуна і при включеній грубці. Після того як герметик був доданий, необхідно дати двигуну попрацювати близько 10 хвилин на оборотах холостого ходу. Пам'ятайте, що обсягу флакона вистачає на 10 літрів антифризу, тому використовуйте його відповідно до обсягу охолоджуючої рідини вашого автомобіля.

Герметик для системи охолодження від Ликви Моли можна назвати лідером за швидкістю усунення отворів. Причому, справляється він і з відносно великими пошкодженнями. Закладає отвори надійно. Згідно відгуками автовласників, течі після його застосування не спостерігається. За фактом має 2 нестачі - залишкові опади у вигляді різнобарвного металевого порошку, і високу ціну.

Продається у флаконі об'ємом 250 мл. Його артикул - 1997. Ціна на вказаний період становить 350 рублів.

2

K-Seal

K-Seal

Даний герметик володіє середніми експлуатаційними характеристиками. Наприклад, отвір діаметром 0,3 мм засіб затягує за 75 секунд, а отвір діаметром 1 мм - аж за 6 хвилин і 20 секунд. А з огляду на його відносно високу вартість даний герметик можна віднести скоріше до «середнього класу». Ще одна його особливість полягає в тому, що на вітчизняному ринку даний герметик реалізується досить рідко, тому рішення про його покупку цілком лежить на автовласників.

Позиціонується як «довгограюче» засіб. У його складі є мідна пудра, яка упереміш з полімерами утворює надійну захисну пробку. Перевагою даного засобу є наявність малої кількості відкладень в системі охолодження після його використання. Підходить для змішування з усіма видами антифризів, безпечний як для елементів системи охолодження, так і для двигуна. Недолік - висока ціна, одна каністра коштує близько 700 рублів.

Це засіб для радіатора від течі рекомендовано використовувати, якщо закрити пошкодження в радіаторі потрібно не дуже терміново, але надійно і надовго. Утворює невеликий рівень відкладень після застосування.

3

Hi-Gear Radiator Stop Leak

Hi-Gear Radiator Stop Leak

Виробник позиціонує даний герметик як склад для ремонту радіаторів і системи охолодження. Може використовуватися з мідними радіаторами, алюмінієвими теплообмінниками сучасних композитних радіаторів та іншими елементами системи охолодження двигуна. Безпечний для алюмінію, сталі, чавуну, кольорових сплавів, пластика, гуми. Може бути використаний з усіма видами антифризу, а також звичайною водою. Зверніть увагу, що даний герметик можна використовувати навіть в важко навантажених двигунах!

Використання герметика аналогічно описаному вище. На заглушеному і трохи охолодженому двигуні, необхідно зняти кришку радіатора і долити в антифриз обсяг герметика відповідно до розрахунків (дивитись інструкцію). Далі запустити двигун і дати йому попрацювати 5 ... 7 хвилин на оберти 2500 ... 3000 об / хв. Після цього заглушити і остудити двигун.

Автовласники відзначають високий рівень залишкових відкладень після використання даного засобу. Також недоліком герметика є його нестабільна робота, виникнення хімічних реакцій за «заліковування» отворів відбувається стрибкоподібно, під впливом зовнішніх факторів. До переваг герметика варто віднести надійне «заліковування» місць пошкодження систем охолодження двигуна внутрішнього згоряння.

Застосування герметика для системи охолодження від Хай Гір можна назвати грою в рулетку, так як забивання отворів йде не дуже стабільно. З упевненістю можна сказати, що невеликі отвори він герметизирует досить швидко, а от ті що побільше - з перемінним успіхом (особливо в перші хвилини після заливання в радіатор). До того ж має відносно високий рівень залишкових відкладень.

Реалізується в двох різних обсягах. Перший - флакон об'ємом 325 мл. Його артикул - HG9025. Ціна - 300 рублів. Другий - флакон об'ємом 444 мл. Його артикул - HG9029. Ціна - близько 400 рублів.

4

Gunk Radiator Sealer Super

Gunk Radiator Sealer Super

Непоганий і ефективний герметик. Являє собою густу коричневу емульсію. Відзначається його висока швидкість затягування пошкоджень на елементах системи охолодження. Однак до недоліків відноситься той факт, що після нього залишається багато відкладень, а це може бути небезпечно для старих або сильно забитих радіаторів та / або охолоджуючих систем. Зверніть увагу, що до складу герметика входить борат натрію декагідрат. Ця речовина дуже шкідливий для людини, тому не можна допускати попадання герметика на шкіру, в очі, а тим більше в ротову порожнину!

Спосіб застосування трохи відрізняється від традиційного. Так, заливати герметик для радіатора необхідно при працюючому двигуні, але має невелику температуру. Перед тим, як наповнити герметика каністру з його складом потрібно ретельно збовтати. Для системи охолодження об'ємом до 10 літрів антифризу належить заливати половину пропонованої каністри. Після заливання дати попрацювати двигуну не менше 5 ... 7 хвилин (краще 10 ... 15 хвилин).

Рідина для ремонту радіатора Gunk буде просто незамінна для термінового ремонту і усунення течі антифризу, так як він однаково швидко і ефективно усуває отвори різних розмірів. Негативною стороною є лише висока концентрація залишкових опадів після застосування.

Реалізується в каністрі об'ємом 443 мл. Його артикул - C2016. Ціна такої упаковки становить близько 450 рублів.

5

Fill Inn

Fill Inn

Останнє місце цього герметику для радіатора присвоєно через його низьку ефективність і тривалого часу утворення захисної пробки в системі охолодження. Зокрема, склад не зміг «залікувати» отвір діаметром 1 мм, що дозволяє його використовувати тільки при невеликих тріщинах в системі. Ще одним недоліком є ​​великий рівень залишкових відкладень при його роботі. Однак безумовною перевагою даного герметика є його низька ціна. Підходить для будь-якого антифризу, безпечний для матеріалів, з яких виготовлені елементи системи охолодження сучасного автомобіля.

Що стосується методу використання даного засобу, то перед його заливанням потрібно вимкнути двигун, дати йому трохи охолонути і залити герметик в радіатор або в розширювальний бачок системи охолодження. Зверніть увагу, що в разі, якщо обсяг системи охолодження вашої машини становить менше 8,5 літрів, то необхідно залити лише половину наявного балончика. Якщо ж більше - то потрібно орієнтуватися на рівень антифризу в системі, тобто, щоб його було достатньо. Далі потрібно запустити двигун і дати йому попрацювати хвилин 10 ... 15. В даному випадку засіб діє досить повільно, тому доведеться почекати.

Стоп текти антифризу фірми Філін краще не купувати, якщо в радіаторі є відносно великі отвори (більше 1 мм). Для термінового ремонту він так само не підійде, так як навіть невеликі отвори затягує досить довго, плюс утворює багато облога після використання.

Реалізується герметик в балончику об'ємом 354 мл. Його артикул - FL021. Середня ціна балона становить близько 70 рублів.

6

Сподіваємося, що ці дані дозволять визначитися з вибором того чи іншого герметика для радіатора вашого автомобіля.

Як промити радіатор від герметика

Як зазначалося вище, використання герметика веде до того, що в системі охолодження автомобіля на внутрішніх поверхнях її вузлів утворюється наліт, який перешкоджає її нормальної роботи. Наслідком цього є необхідність очищення системи від забруднень за допомогою спеціальних засобів. Їх існує кілька типів, в тому числі так звані народні, саморобні і фабричні.

Врахуйте, що при якісній очистці системи охолодження розкриється пошкодження, яке було затягнуто герметиком. Тому після очищення необхідно буде обов'язково провести повноцінний ремонт системи із заміною пошкоджених вузлів або паянням.

Так, до народних засобів очищення відноситься лимонна кислота, оцтова кислота, знаменитий напій Fanta, молочна кислота, молочна сироватка, каустична сода. Також розчинити герметик радіатора можна за допомогою фабричних коштів, яких в даний час на ринку повнісінько. Одними з найпопулярніших є LAVR Radiator Flush Classic, Hi-Gear Radiator Flush, LIQUI MOLY Kuhler-Reiniger. Вони ефективно очищають радіатор і інші елементи системи охолодження і нагрівання. Перед їх використанням уважно ознайомтеся з інструкцією по експлуатації.

Чим промити систему охолодження двигуна?

Список засобів для очищення системи охолодження двигуна. Чим краще промити, а чому не варто чистити радіатор і всю СО

Детальніше

висновок

Використання герметика для радіатора - непогане тимчасове рішення для усунення витоку антифризу за умови, що місце пошкодження невелике. Однак постійне його використання призводить до значного засмічення не тільки системи охолодження, але і безпосередньо двигуна. В інтернеті можна знайти чимало неприємних історій про те, як герметики, використовувані на постійній основі, буквально «вбивали» двигуни внутрішнього згоряння. Тому при найменшій можливості після використання герметика для радіатора виконайте відповідну діагностику та ремонт.

Що стосується вибору того чи іншого герметика для радіатора, то краще користуватися перевіреними фабричними засобами, наприклад, перерахованими вище в наведеному рейтингу. Небажано використовувати народні засоби, такі як гірчиця або сигаретний тютюн. Таким чином ви значно забрудните систему охолодження, знизивши її ефективність і зменшивши термін її експлуатації.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found