Кращі автомобільні акумулятори. ТОП 20 (Рейтинг 2019 - 2020)

Який акумулятор краще для автомобіля ? Цим питанням автолюбителі задаються в будь-який час року, проте найгостріше він встає взимку. Для забезпечення холодного пуску двигуна при значних морозах акумуляторна батарея повинна як безвідмовно працювати, так і видавати великі електричні розряди для забезпечення обертання стартера. Залежно від того, який акумулятор поставити в автомобіль, залежить не тільки легкість запуску двигуна, а й робота електросистеми автомобіля при працюючому моторі.

зміст:

 • Опис типів батарей
 • Кращі свинцево-кислотні АКБ
 • Популярні кальцієві АКБ
 • Кращі гібридні акумулятори
 • Популярні батареї AGM
 • Кращі гелеві акумулятори

Кращі акумулятори для авто

При виборі хорошого авто акумулятора необхідно враховувати багато факторів. Зокрема, його тип, значення ємності, струм холодної прокрутки, бренд, ціну та інші нюанси. Інформацію про те, як вибрати хороший акумулятор для автомобіля ви зможете почитати в окремому матеріалі. Тут же дізнаєтеся про те, які акумулятори краще вибрати в залежності від їх типу, ціни і популярності серед вітчизняних автолюбителів. Список популярних моделей складено виключно на відгуках пересічних автовласників і оцінках експертів, знайдених в мережі інтернет.

Типи акумуляторних батарей

Перш ніж перейти безпосередньо до огляду конкретних моделей АКБ, коротко зупинитися на питанні поділу на типи. Адже від цього залежать їхні експлуатаційні характеристики і ціни. А порівнювати акумулятори різних типів не має сенсу. Тому рейтинг розбитий на кілька частин згідно з поданими нижче типами.

Отже, сучасні акумулятори для автомобілів бувають наступних типів:

 • Свинцево-кислотні. Часто їх називають сурм'янистого, оскільки до свинцю (який є основним матеріалом для виготовлення пластин) додається 5 ... 7% сурми (є ще їх підтип - малосурм'янистих, де кількість сурми становить 2 ... 4%). Вони вважаються класичними, і є обслуговуються. Тобто, такими, в які можна доливати електроліт. З переваг батарей такого типу є їх невисока ціна і те, що вони не бояться перезарядки. До недоліків варто віднести те, що вони можуть втратити до половини своєї ємності буквально за лічені місяці експлуатації. Для виправлення такої ситуації потрібно виконувати для них десульфатаціі. Однак незважаючи на все це, свинцево-кислотні акумулятори досить популярні серед вітчизняних автолюбителів, особливо у власників недорогих машин.При правильній експлуатації і належному догляді такі акумулятори можуть прослужити 3 ... 5 років і навіть більше.
 • Кальцієві . У кальцієвих акумуляторів замість додається до свинцю сурми додають кальцій. Вони мають позначення Ca-Ca або Ca / Ca. Це означає, що і позитивні і негативні пластини акумулятора містять кальцій. Введення цього металу дозволяє звести нанівець випаровування води в електроліті, через що його рівень підтримується постійним. Деякі виробники крім кальцію додають незначну кількість срібла, що дозволяє ще збільшити ємність і пускові струми АКБ. Рівень саморазряда у них на 60 ... 80% нижче, ніж у вмістом сурми. Недоліків у кальцієвих батарей два. Перший - висока ціна з урахуванням невеликих переваг перед сурм'янистого. Другий - вони дуже чутливі до глибоких розрядів, і буквально 3-4 таких розряду можуть повністю вивести їх з ладу.
 • Гібридні . Гібридні акумуляторні батареї є проміжними між кальцієвими і сурм'янистого. Тобто, у них одна половина пластин зроблена з використанням кальцію, а друга половина - з використанням сурми. Вони мають позначення Ca +, Sb / Ca або Hybrid battery. Властивості у них також проміжні. Тобто, у них більший саморозряд, проте вони не так чутливі до глибоких розрядів. Вигода покупки такого акумулятора полягає у відносно низькій ціні в поєднанні з непоганими експлуатаційними характеристиками.
 • Акумулятори AGM. В даний час вони повсюдно поширюються і витісняють свинцево-кислотні батареї. Англійська абревіатура розшифровується як Absorbent Glass Mat, і в перекладі означає абсорбоване скляне волокно. Особливістю таких АКБ є те, що електроліт у них абсорбований, тобто, він не розтікається. Це дає декілька переваг. По-перше, рівень електроліту в ньому не падає, по-друге, такі АКБ мають низький внутрішній електричний опір, по-третє, батарея може працювати в будь-якому положенні (нахиленому, перевернутому), по-четверте, акумуляторів АГМ не страшні так звані « глибокі »розряди, по-п'яте, їх можна використовувати в машинах з підвищеним енергоспоживанням, і в машинах, які постійно працюють в режимі« пуск-стоп », в тому числі, в холодну погоду. Таким чином,це відмінний варіант хорошого акумулятора для зими.
 • Гелеві . Мають англійське позначення GEL. Багато автолюбителів плутають їх з описаними вище AGM. Однак в їх конструкції є різниця. Між пластинами таких АКБ заливається силікагель, який застигає, і має багато пор всередині, в яких є електроліт. У них не обсипаються пластини, вони не «коротять», мають великий термін служби (до 7 і більше років). Також гелеві акумулятори стійкі до глибоких розрядів, навіть багаторазовим. Недоліків у гелевих акумуляторних батарей два. Перший - висока ціна. Другий - вони бояться перезарядки. Найчастіше такі АКБ використовують лише як додаткове джерело живлення.

Тепер. знаючи такі особливості батарей, у маєте можливість більш точно визначити з якої категорії краще вибрати АКБ для своїх потреб. Далі перейдемо до обговорення кращих автомобільних акумуляторів відповідно до наведеного вище списком.

Свинцево-кислотні батареї

В даний час, незважаючи на те, що свинцево-кислотні сурм'янисті батареї вважаються застарілими, вони все ж повсюдно поширені серед вітчизняних автолюбителів. І відповідно, у продажу є безліч таких зразків. Рейтинг кращих акумуляторів для авто в цьому класі виглядає наступним чином ...

VARTA Blue Dynamic D59

VARTA Blue Dynamic D59

Продукція компанії VARTA по праву вважаються одними з кращих акумуляторів для авто. Їх можна поставити практично на будь-яку легкову машину з урахуванням ємності та інших технічних параметрів. Так, серед традиційних кислотних батарей однією з найбільш якісних і популярних вважається модель D59. Вона має ємність 60 А · год, а струм холодної прокрутки - 540 Ампер. Розмір акумулятора (ширина / довжина / висота) - 175 мм × 242 мм × 175 мм. Виробляється на території Чехії (можливі варіанти поставки в різні регіони батарей, вироблених в різних країнах). Середній термін служби вказується на рівні 7 років. Судячи з відгуків, акумулятор відмінно працює навіть після двох-трьох років зберігання в гаражі в полузаряженном стані. Тобто, його пластини не обсипаються, а він сам не «коротить». Заводська гарантія на акумулятор складає 18 місяців. Маса - 15 кг.Стандарт - євро, товщина клем - євро.

Зверніть увагу, виробник прямо вказує на те, що даний акумулятор можна використовувати на машинах, НЕ обладнаних системою «старт-стоп». У батареї збільшена стійкість до циклів заряду / розряду. Пластини мають підвищену корозійну стійкість за рахунок застосування при їх виготовленні легування сріблом і багатокомпонентних литих пластин. У конструкції передбачено використання пористого скло фільтра, який є пламеотсекателем, що підвищує пожежну безпеку. Має високу резервної ємністю.

З недоліків слід зазначити лише відносно високу ціну, яка, однак нівелюється терміном гарантії і високими експлуатаційними характеристиками. Артикул такої моделі акумулятора - 075. Її ціна за станом на літо 2020 року становить близько 5000 рублів.

Тюмень Premium 6СТ-60

Тюмень Premium 6СТ-60

Список найкращих недорогих акумуляторів має сенс поповнити вітчизняним продуктом - Тюмень Premium 6СТ-60 від Тюменського акумуляторного заводу. За приставці «Преміум» вже з назви зрозуміло, що це не звичайна свинцево-кислотна батарея, і що вона має підвищені характеристики. Інженери домоглися цього, використовуючи в конструкції велику кількість свинцю, що підвищило його експлуатаційні можливості і надійність. Правда, через це акумуляторна батарея має трохи більшу масу в порівнянні зі своїми "однокласниками", а саме - 16 кілограм. Ємність акумулятора становить стандартні 60 А · год, пусковий струм - 510 Ампер, заявлений час роботи на резервної ємності - 98 хвилин. Розмір батареї - 242 мм × 175 мм × 175 мм. Конструкція має на увазі легкий доступ до банків для контролю за станом електроліту і його доливання при необхідності.

Вітчизняні акумулятори «Тюмень» завжди славилися надійною роботою в морозну погоду. Судячи з відгуків, знайденим в інтернеті, нормально заряджений акумулятор легко запускає двигун при температурі до -30 ° С. Відповідно, їх цілком можна рекомендувати автолюбителям, які проживають в північних широтах. Однак, справедливості заради, варто уточнити, що найчастіше батареї мають проблеми з якістю виконання. Тому їх бажано використовувати не на дорогих нових іномарках з великою кількістю відповідальної електроніки, а простеньких машинах, на кшталт вітчизняних ВАЗів або уживаних іномарок. Ще одна перевага варто в доступній ціні для вітчизняного споживача. З недоліків відзначається, що іноді навіть в гарантійний термін має місце погіршення експлуатаційних характеристик акумуляторної батареї. відповідно,періодично необхідно перевіряти рівень електроліту в банках, стежити за рівнем його заряду і за загальним станом батареї в цілому (зокрема, за клемами).

Середня ціна такого акумулятора на літо 2020 року становить близько 3500 рублів.

Звір 6СТ-60 L3У

Звір 6СТ-60 L3У

Акумулятор «Звір 6СТ-60 L3У» має серед автолюбителів спірну репутацію. Одні стверджують, що він дуже хороший, інші - навпаки. Почнемо з характеристик. Ємність батареї - 60 А · год, пусковий струм - 600 Ампер по стандарту EN. Маса спорядженого корпуса - 16 кілограм. Має конусні клеми і стандартні розміри - 242 мм × 175 мм × 190 мм.

Що стосується реальних випробувань, то на підставі знайдених відгуків можна зробити висновок про те, що на роботу акумулятора «Звір» багато в чому впливає стан двигуна, а також масла. У холодну пору року при стоянці машини бажано від'єднувати від нього мінусову клему (якщо на машині багато «розумної» електроніки, то цього краще не робити). Якщо ж з двигуном все в порядку, то акумуляторна батарея «Звір» прекрасно справляється зі своїми обов'язками. Багато хто навіть порівнюють його з всесвітньо відомими «Варта» і «Бош». З недоліків можна відзначити велику масу (хоча для акумулятора це ознака надійності і довговічності), відносно високу ціну як вітчизняної продукції і то що при випробуванні на резервну ємність впорався на трієчку, адже із заявлених 97 хвилин показав 67. Зате видав заявлений пусковий струм.В цілому ж акумулятор цілком рекомендований для вітчизняних автомобілів і старих іномарок.

Ціна акумулятора на станом на літо 2020 року становить близько 5800 рублів.

Кращі кальцієві акумулятори

Кальцієві автомобільні акумулятори краще купити для стандартної легковий або комерційної техніки, яка не обладнана великою кількістю додаткового електроустаткування. Однак з їх допомогою можна запускати двигун в будь-яку погоду і при значних морозах. Перейдемо до найбільш популярним акумуляторів цих типів.

BANNER POWER BULL

BANNER POWER BULL

У даній серії представлені різні акумулятори з різною ємністю і геометричними розмірами. Однак серед автовласників легкових машин найбільшою популярністю користується модель ємністю 63 А · год з розмірами 241 мм × 175 мм × 175 мм (довжина / ширина / висота), як найбільш поширені. Крім цього, він відноситься до підсерії POWER BULL PRO, що володіє додатковими перевагами. Серед них:

 • система Double Top, що запобігає витоку електроліту;
 • система захисту від зворотного пробою;
 • висока стійкість до циклічному навантаженні;
 • виброустойчивость;
 • якість акумуляторів відповідає вимогам BMW і VOLKSWAGEN.

Безперечним аргументом до покупки є той факт, що найбільші автоконцерни, такі як VAG, BMW, Volvo, Mercedes, Porsche і деякі другіе.Ток холодного пуску даного акумулятора складає 600 Ампер. Реальні тести, проведені фахівцями показують, що дана батарея при запуску холодного двигуна випереджає навіть деякі АГМ-акумулятори і на дизельному двигуні навіть при -25 абсолютно ніяких проблем з запуском. Гарантія на новий виріб становить 24 місяці однак не менше 5 років з ним не буде ніяких проблем. Маса АКБ становить 17 кг з електролітом. Акумулятор заслуговує на увагу, і рекомендований до покупки автовласників легкових і невеликих вантажних машин.

Акумулятор BANNER POWER BULL PRO ємністю 63 А · год реалізується по артикулу P6342. Його ціна на вказаний вище період становить близько 6600 рублів.

Topla Energy 60

Topla Energy 60

Автомобільний акумулятор Topla Energy 60 виконаний за технологією Ca-Ca, тобто, у нього і негативні і позитивні пластини виконані з додаванням кальцію, відноситься до класу преміальних акумуляторів. Виробляється на території Словенії. Має загальну ємність 60 А · год, пусковий струм - 600 Ампер. Розміри корпусу - 242 мм × 175 мм × 190 мм. Маса спорядженого акумулятора - 14,5 кілограма. За заявами виробника мінімальний термін служби такого акумулятора становить не менше 5 років, а заводська гарантія становить 3 роки.

Високий пусковий струм, який варто розглядати як перевагу, має проте і іншу сторону. Зокрема, реальні випробування в холодних умовах показали, що високий струм акумулятор здатний видавати лише короткий час, тому спроб запустити двигун у водія буде насправді не так багато, після чого виникає ризик глибокого розряду, що для кальцієвих батарей дуже шкідливо. Однак в тепле (або відносно холодне) пору року такі акумулятори можна застосовувати як з бензиновими, так і з дизельними двигунами. Додатковою перевагою акумуляторної батареї Topla Energy 60 є її висока резервна ємність, що дуже зручно для автомобілів, оснащених автономними опалювачі двигуна.

Вартість такого акумулятора на зазначений період становить близько 6600 рублів.

Mutlu Calcium Silver 60

Mutlu Calcium Silver 60

Автомобільний акумулятор Mutlu Calcium Silver 60 виконаний по так званій кальцієво-срібною технології. Тобто, разом що, до свинцю додають невелику кількість кальцію, також має місце і невелика кількість срібла. Це зроблено для зменшення внутрішнього електричного опору акумулятора і підвищення його пускового струму. Також срібло сприяє значному збільшенню терміну експлуатації акумулятора (оскільки ранні кальцієві акумулятори мали невеликий термін роботи). Що стосується його експлуатаційних характеристик, то ємність батареї становить 60 А · год, а струм холодного пуску - 540 Ампер. Розмір корпусу - стандартний, європейський, 242 мм × 175 мм × 190 мм. На корпусі акумулятора є наклейка виробника з інформацією про те, що батарею можна використовувати при температурі до -41 градуса за Цельсієм. відповідно,він відмінно підійде для використання в північних широтах хоча і проводиться на території Туреччини.

Додатковою перевагою даного акумулятора є той факт, що кришку корпусу можна демонтувати, отримавши таким чином доступ до банків з електролітом. Це дозволяє не тільки проконтролювати його рівень, а й можливість додати дистильовану воду до обсягу. Аналогічно при потребі можна заміряти щільність рідини за допомогою ареометра.

До переваг акумулятора Mutlu Calcium Silver 60 варто віднести:

 • висока токоотдачи, навіть при значних морозах;
 • надійна робота при низьких температурах навколишнього повітря;
 • акумулятор є обслуговуються, тобто, у власника є доступ до банків (на етикетці цей момент прямо вказано);
 • висока якість виготовлення (звичайно, якщо не підробка).

З недоліків можна відзначити лише той факт, що у нього досить низька резервна ємність. Відповідно, необхідно стежити за тим, щоб генератор автомобіля працював в штатному режимі. Середня вартість акумулятора на зазначений період становить близько 5100 рублів.

BANNER STARTING BULL

BANNER STARTING BULL

Ще одна серія популярних кальцієвих акумуляторів від австрійського виробника BANNER. Дана серія акумуляторних батарей призначена для автомобілів, обладнаних малою кількістю споживачів електричного струму (або інший варіант - малолітражки). У серії представлені півтора десятка моделей, і цей ряд постійно розширюється. Однією з популярних моделей в даному випадку є батарея ємністю 60 А · год і струмом холодного пуску 480 Ампер. Полярність - пряма, тип клем - стандартна, корпус - Європа. Розміри (довжина / ширина / висота) - 241 мм × 175 мм × 175 мм. Маса батареї - 14,4 кг. Виробляється на території Австрії, гарантія становить 24 місяці.

Особливістю даного акумулятора (і всієї серії) є наявність чотирикамерній захисту від витоку електроліту з інтегрованим захистом від зворотного запалювання. Крім цього, дана модель заслужила популярність за рахунок оптимального співвідношення якості, експлуатаційних характеристик, терміну роботи, а також ціни. Реальні тести акумулятора повністю підтверджують, що при правильній експлуатації акумуляторної батареї і машини в цілому дана АКБ може прослужити 5 років і більше. У тому числі забезпечуючи нормальний запуск в холодну погоду.

Ціна автомобільного акумулятора BANNER STARTING BULL ємністю 60 А · год для європейських автомобілів становить близько 6100 рублів. Його можна купити в інтернет-магазині по артикулу 56008 .

TITAN EURO SILVER

TITAN EURO SILVER

Це лінійка «кальцієвих» акумуляторів від лінійки «Титан» виробника TUBOR. Дані акумуляторні батареї виконані за технологією Ca / Ca + Silver. Тобто, крім кальцію в матеріал виготовлення пластин було додано невелику кількість технічного срібла для поліпшення експлуатаційних характеристик батареї, зокрема, зменшення внутрішнього опору, а значить, збільшення струму холодної прокрутки. У лінійці представлено багато батарей з різними характеристиками (розмірами, ємністю, полярністю, значенням пускового струму і так далі). Судячи зі знайдених в інтернеті відгуками, великою популярністю користується Титан Euro Silver 6СТ-61.

Ємність даної акумуляторної батареї становить 61 А · год. Полярність стандартна, тобто, плюсова клема знаходиться зліва. Пусковий струм становить 620 Ампер, що є дуже хорошим показником для такого типу акумуляторних батарей. Тип корпусу - європейський, його розміри - 242 мм × 175 мм × 190 мм. Акумулятор TITAN EURO SILVER може бути використаний як на вітчизняних автомобілях, так і практично на будь-яких іномарках, які підходять за технічними параметрами. Додатковою перевагою даної акумуляторної батареї є його невисока ціна, яка в даному випадку дорівнює близько 5500 рублів.

Реальні тести і відгуки, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що акумулятори «Титан» користуються заслуженою популярністю у автолюбителів. Зокрема, навіть у тих, хто проживає в північних широтах. Батарея відмінно себе показує в умовах міської їзди (короткий «старт-стоп») навіть взимку.

BOSCH S4 005 Silver

BOSCH S4 005 Silver

Останнім часом у вітчизняних автолюбителів все менше довіри до автомобільних акумуляторів BOSCH. Це підтверджується випробуваннями зразка BOSCH S4 005 Silver, виготовленого за технологією «кальцій-срібло». Його технічні характеристики такі ... Ємність - 60 А · год, пусковий струм - 540 Ампер, розміри - 242 мм × 175 мм × 190 мм, маса - 15 кілограм. Тип нижнього кріплення - В13, тип затиску - європейський, країна-виробник - Німеччина, гарантія - 12 місяців.

Однак випробування такого акумулятора в суворих російських зимах показали, що його експлуатаційні характеристики знаходяться на середньому рівні. Так, при спробі запуску двигуна при сильному морозі високий пусковий струм акумулятор видає лише на перших порах, а потім сильно розряджається, що для кальцієвої батареї дуже шкідливо. З огляду на його ціну, сам собою напрошується висновок про те, що має сенс купити дешевший варіант з аналогічними характеристиками за умови, що машина використовується десь на півночі. Однак для середньої смуги Російської Федерації або для її південних регіонів дана батарея цілком собі підійде і рекомендована до покупки, тим більше що «Бош» завжди славилася високою якістю виготовлення своєї продукції.

Вартість однієї акумуляторної батареї становить близько 6500 рублів, купити її можна по артикулу 92S40050 в будь-якому інтернет-магазині.

Кращі гібридні акумулятори

Серед гібридних акумуляторних батарей є один явний лідер.

TITAN STANDART

TITAN STANDART

Під торговою маркою «Титан» реалізується лінійка гібридних акумуляторів під назвою TITAN STANDART. Такі акумуляторні батареї самим виробником позиціонуються як батареї для вітчизняних машин або для старих іномарок, тобто, автомобілів без великої кількості додаткового електрообладнання та з низьким вимогою до акумулятора. Зокрема, в даному випадку гібридна технологія передбачає виготовлення плюсових пластин по малосурм'янистих технології, а мінусових - з використанням кальцію. Такий підхід підвищує експлуатаційні характеристики АКБ, і незначно підвищує його ціну.

Так, серед популярних моделей в цій лінійці варто відзначити Титан Standart 6CT-60L. Він має популярну ємність, рівну 60 А · год. Корпус - європейський, його розміри - 242 мм × 175 мм × 190 мм. Струм холодної прокрутки трохи менше, ніж у більш «просунутих» аналогів, і становить 540 Ампер. Оскільки АКБ володіє середніми експлуатаційними характеристиками, то і ціна у неї невисока. Її середнє значення становить близько 4400 рублів на вказаний вище період.

Відгуки автовласників, які в різний час використовували акумулятори «Титан Стандарт», дозволяють стверджувати, що вони цілком підходять для установки на вітчизняні машини. Це дозволить заощадити гроші без покупки більш дорогих аналогів. Головне, правильно експлуатувати батарею.

Кращі акумулятори AGM

В даний час батареї AGM типу представлені у величезному асортименті. Але акумулятор якої фірми краще купити на автомобіль?

VARTA Silver Dynamic AGM D52

VARTA Silver Dynamic AGM D52

Серія Silver Dynamic AGM від компанії VARTA по праву користується широкою популярністю у автолюбителів. Одним з кращих акумуляторів для легкових автомобілів - АКБ з кодом D52, що має ємність 60 А · год. Ці акумуляторні батареї виробляються американською компанією Johnson Controls, яка має юридичні права на їх випуск. Їх встановлюють на багато європейських машини в якості оригінальних.

Така акумуляторна батарея відмінно підійде для машини, у якій встановлена ​​велика кількість додаткового електричного обладнання, наприклад, багато фар, підсвічування, електролебідка, потужна аудіосистема і так далі. Крім цього, вона забезпечує безпроблемний запуск двигуна в холодну погоду, а також в режимі частих запусків і зупинок двигуна. Значення пускового струму - 680 Ампер. Розмір (ширина / довжина / висота) - 175 мм × 242 мм × 190 мм. З недоліків даного акумулятора можна відзначити, хіба що, високу ціну.

Станом на літо 2020 року приблизна вартість зазначеної акумуляторної батареї становить близько 10500 рублів. Артикул даного товару - 27AGM .

BANNER RUNNING BULL AGM

BANNER RUNNING BULL AGM

Акумулятори серії BANNER RUNNING BULL відносяться до типу AGM, і по праву здобули собі славу батарей, які відмінно поєднують в собі відмінні експлуатаційні характеристики і помірну ціну. Так, для легкових автомобілів популярною моделлю в цій лінійці є батарея з ємністю значенням 60 А · год. Виробляється на території Австрії. Пусковий струм акумулятора складає 640 Ампер. Розмір корпусу - 241 мм × 175 мм × 190 мм (довжина / ширина / висота). Маса - 17 кілограм. Гарантія на оригінальну продукцію становить 24 місяці.

Акумулятор можна встановлювати на машинах з підвищеним електроживленням (додатковим електроустаткуванням). Однак в деяких відгуках в мережі інтернет відзначається, що незважаючи на значний струм холодної прокрутки в деяких випадках при значних морозах акумулятор з працею запускав двигун. Однак це, скоріше, залежить від стану двигуна і справді дуже низьких температур навколишнього повітря. Позитивних ж відгуків про цей акумуляторі значно більше, і до покупки він однозначно рекомендований, особливо для власників сучасних європейських іномарок.

Станом на вказаний вище період акумулятор реалізується за ціною близько 12 тисяч рублів. Його артикул - 56001 .

Зверніть увагу, що в лінійці RUNNING BULL є багато інших акумуляторів з різною ємністю і іншими характеристиками. Також є окремі серії. Running Bull EFB стійкі до циклічному навантаженні, а Running Bull BackUp призначені для машин, які вимогливі до якості що надходить електроенергії.

Bosch AGM S5 A05

Bosch AGM S5 A05

АГМ акумулятор Bosch AGM S5 A05 є одним з кращих в своєму класі. Його ємність становить 60 А · год, пусковий струм холодної прокрутки - 680 Ампер. Має стандартні для європейських автомобільних акумуляторів розміри - 242 мм × 175 мм × 190 мм. Виробляється на території Німеччини, має фірмову гарантію 24 місяці.

Реальні тести акумулятора показали, що батарея досить швидко заряджається і добре тримає заряд. Відрізняється великою резервної ємністю і високим пусковим струмом, відповідно, добре підходить для машин, що експлуатуються в холодних температурних умовах. Що стосується недоліків, то він, мабуть, тільки один, і полягає у високій ціні. Однак це нівелюється тим, що судячи з тих же відгуками при правильній експлуатації подібні акумуляторні батареї служать близько 7 років і навіть більше. А з огляду на високі експлуатаційні характеристики батареї така дорога покупка цілком окупиться.

Ціна акумулятора Bosch AGM S5 A05 станом на вказаний вище період становить близько 13 тисяч рублів. Купити акумулятора в інтернет-магазині можна за його офіційним артикулу - 92S5A050 .

TUDOR AGM Start-Stop TK600

TUDOR AGM Start-Stop TK600

Акумулятор TUDOR AGM Start-Stop TK600 використовує в своїй конструкції батареї від компанії Exide Technologies, яка славиться своїми акумуляторними виробами. Ємність батареї в даному випадку становить стандартні 60 А · год, а пусковий струм - аж 680 Ампер. За умови, що дана акумуляторна батарея спеціально розроблялася для роботи в режимі циклічного пуску-стопа, значення такого струму - відмінний показник. Відповідно, акумулятор TUDOR AGM Start-Stop TK600 однозначно рекомендований для використання на легкових автомобілях, постійно використовуваних в міському циклі при коротких поїздках. Причому в будь-яку погоду.

Реальні тести показали, що повністю заряджений акумулятор дійсно прекрасно себе позиціонує, і запускає двигун, проте в деяких випадках він швидко розряджається, що стає проблемою. Але це, скоріше, залежить від умов експлуатації як самого акумулятора (його додаткової зарядки), так і всього мотора в цілому. Тому він рекомендований до покупки.

Реалізується акумуляторна батарея TUDOR AGM Start-Stop TK600 по артикулу TK600. Його середня ціна для покупки в інтернет-магазині становить близько 9500 рублів.

Кращі гелеві акумулятори

Багатьох автолюбителів, які проживають в крайніх північних широтах, цікавить питання про те, яку марку акумулятора встановити в автомобіль при критичних мінусових температурах? Найкраще в такому випадку встановлювати АКБ, виготовлені за технологією GEL, незалежно від виробника.

OPTIMA

Найбільш популярні гелієві акумулятори, які працюють практично в будь-яких погодних умовах і температурах, випускаються під торговою маркою OPTIMA компанією Johnson Controls на території США. Автолюбителі користуються різними батареями даної торгової марки. При виборі необхідно враховувати, що дані акумулятори поділяються на три типи:

акумулятор OPTIMA
 • З червоною кришкою (Red top). Вони є власне стартерний, тобто, основними для автомобіля.
 • З жовтої кришкою (Yellow top). Силові (тягові) акумулятори. Призначені для машин з великою кількістю додаткового електроустаткування (лебідки, багато додаткових фар, потужна аудіосистема). Подібні батареї можна використовувати як стартерні, або ж як додаткові.
 • З синьою кришкою (Blue top). Акумулятори призначені для використання на водному транспорті.
Спочатку гелеві акумулятори «Оптима» були розроблені для автомобільної техніки армії США, і у вільному продажу не зустрічалися.

Як приклад (на підставі відгуків) розберемо популярну модель OPTIMA YELLOWTOP YT 4.2L. Його ємність становить 55 А · год. Хоча нерідко можна зустріти думку, що у даних акумуляторів можна навіть трохи занижувати ємність. Однак краще все ж дотримуватися рекомендацій автовиробника. Пусковий струм - 765 Ампер. Розмір корпусу - 244 мм × 172 мм × 200 мм. Є акумулятори з прямою і зворотною полярністю, що підходить для азіатських машин.

Цей акумулятор, як і інші моделі з «жовтої» лінійки, володіє видатними експлуатаційними характеристиками. Судячи з відгуків автолюбителів, які проживають в умовах крайньої півночі, за допомогою даної акумуляторної батареї можна без проблем запустити двигун навіть при значних морозах (проте при цьому необхідно враховувати, що бажано використовувати і відповідні за температурними характеристиками масла). Допускається багаторазова низького рівня заряду акумулятора, йому вони не страшні (звичайно, в розумних межах). Відповідно, гелевий акумулятор OPTIMA YELLOWTOP YT 4.2L буде відмінним рішенням для автолюбителів, які використовують свої машини в екстремальних погодних умовах. Ціна зазначеного акумулятора станом на літо 2020 року становить близько 19 тисяч рублів.

Недоліків у автомобільних акумуляторів Optima всього два. По-перше, батареї бояться перезарядки, тому їх потрібно заряджати або просто від автомобільного генератора, або за допомогою якісного зовнішнього зарядного пристрою з можливістю коригування і контролю зарядного струму, діапазон заряджається напруги - 13,8 ... 15 Вольт, не більше! А по-друге - дуже висока ціна. Використання таких батарей має сенс лише в машинах, що використовуються в екстремальних умовах.

Автомобільний акумулятор EXIDE 6СТ-80 АзЕ ES900 EQUIPMENT GEL

Модель акумулятора EXIDE 6СТ-80 АзЕ ES900 EQUIPMENT GEL позиціонується як силова (тягова). Вона може бути також використана як стартова на потужному двигуні позашляховика, вантажівки і так далі. Її характеристики:

EXIDE 6СТ-80 АзЕ ES900 EQUIPMENT GEL
 • ємність - 80 А · год;
 • країна-виробник - Польща;
 • корпус - європейський;
 • потужність - 900 Вт / год;
 • клеми - стандартні;
 • розміри (ширина / довжина / висота) - 175 мм × 350 мм × 190 мм.

Відгуки, знайдені в одному з інтернет-магазинів, дозволяють стверджувати, що це досить непоганий і надійний акумулятор, який ще й відрізняється невисокою ціною. Так, за станом на літо 2020 року його приблизна ціна становить 16 тисяч рублів.

висновок

Вибір того чи іншого акумулятора - це завжди компромісне рішення, засноване на декількох факторах. Крім цього, на роботу будь-якого акумулятора впливають умови його експлуатації. Тому в інтернеті завжди можна знайти багато суперечливих відгуків про одних і тих же акумуляторних батареях. Крім цього, в даний час багато виробів просто підробляють, тому навіть на всесвітньо відомі бренди автолюбителі нерідко скаржаться, навіть не підозрюючи про те, що вони користуються фальсифікатом. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання тих чи інших автомобільним акумулятором - напишіть про це в коментарях.

У порівнянні з початком 2019 роки (час написання даної статті) ціни на свинцево-кислотні, кальцієві і гібридні АКБ влітку 2020 на середньому піднялися на 1000 руб. Окремо варто виділити Topla Energy 60, який подорожчав на 2100 руб.

AGM акумулятори в середньому додали в ціні 1500 - 2000 руб. Найпомітніше подорожчали гелеві АКБ - на 5-6 тис руб. Також варто відзначити, що кальцієвий акумулятор Banner Power Bull P6342 станом на літо 2020 знайти в продажу в російських онлайн магазинах досить проблематично.

Крім акумуляторів, представлених в рейтингу, варто ще звернути увагу і на марку Tab . На вітчизняному ринку вона відносно недавно, але активно набирає популярність. Виробник той же, що і Topla, тому якість аналогічне. Але при цьому акумулятори від Tab трохи дешевше через меншу популярність.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found