Заміна хрестовини карданного валу. Причини, послідовність дій важливі моменти,

знята хрестовина

Заміна хрестовини карданного валу може знадобитися, якщо з'явився брязкіт, клацання або вібрація. Клацання виникає через люфту в підшипнику хрестовини, а вібрація може бути через «кривий хрестовини». Далі докладніше про це і про те, як поміняти хрестовину карданного валу.

«Кардан» - це складова частина трансмісії, яка передає крутний момент від коробки передач (або раздатки) до редукторів переднього і заднього моста. Важливою частиною карданного валу є його хрестовина, яка, будучи шарнірним механізмом, дає можливість валів обертатися з різними кутами відносно один одного. Саме хрестовина найбільш часто підлягає заміні (приблизно, кожні 10,000 км.)

Що знадобиться при заміні хрестовини карданного валу

Зрозуміло, нова хрестовина плюс нові стопорні кільця, оскільки старі часто ламаються або гнуться після зняття. З інструменту - ріжкові ключі на 12 і 13 і торцевий на 13, пасатижі з гострими кінцями (можна загнутими) для зняття стопорних кілець, наставкой, яка підходить на розмір чашки і молоток.

Заміна хрестовини карданного валу

Щоб поміняти хрестовину карданного валу треба встановити автомобіль на оглядову яму або естакаду. Варто відзначити, що здійснити заміну хрестовини карданного валу, в теорії, можна і без зняття кардана, використовуючи спеціальний знімач. Але на практиці, це, що називається, «морочити собі голову», тому переважна більшість робить заміну хрестовини на знятому карданном валу.

Перш ніж знімати кардан, слід нанести мітки, щоб не наплутати чого при зворотній установці, оскільки це гарантує вібрацію при поїздці.

Мітки на карданном валу

Як зняти карданний вал і хрестовину

1) Щоб зняти карданний вал потрібно відкрутити ключем на 13 два болти кріплення підвісного підшипника до поперечної опори. Потім відкрутити гайки з'єднання кардана з хвостовиком заднього моста. Після зняття кардана потрібно відзначити положення вилок, щоб не було дисбалансу. В іншому випадку карданний вал буде «бити».

2) Знявши карданний вал і позначивши його частини, слід приступати до зняття стопорних кілець. Щоб вони були зговірливими їх можна поприскать WD-40 . Стопорні кільця знімаються після стиснення пассатижами за спеціальні пази.

3) Встановити карданний вал таким чином, щоб хрестовина була у висячому положенні і за допомогою наставки і молотка вибити чашку хрестовини. Повернути кардан і вийняти здалася чашку, ту ж процедуру проробити з іншими чашками і вийняти хрестовину.

Установка хрестовини карданного валу

Перед установкою нової хрестовини слід прочистити вушка кардана і посадочні місця під стопорні кільця.

4) Зняти дві чашки з протилежних сторін хрестовини і заправити їх (сторони) у вушка. Акуратно надіти чашку, що не розсипавши голки, і просадити її розрахованими ударами поки не з'явиться посадочне місце під стопорне кільце. Потім встановити стопор, перевернути вал і повторити дії. Поєднати з іншою половиною кардана ( згідно мітках ), встановити на ній чашки і зафіксувати їх стопорними кільцями таким же чином.

В принципі, на цьому безпосередня заміна хрестовини карданного валу може вважатися закінченою. Залишилося встановити кардан на місце, не забувши про мітки і попередньо змастивши шліци. Варто зазначити, що основні помилки при заміні хрестовини кардана це відсутність міток і неакуратно установка чашок, при якій висипаються голки. Приділивши увагу цим моментам, правильна заміна хрестовини карданного валу буде цілком посильною справою.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found