Ремонту безкамерних шин. Огляд матеріалів для самостійного ремонту

Чомусь прийнято вважати, що самостійний ремонт безкамерних шин - це щось з області фантастики. Дійсно, повноцінно усунути проблему десь на узбіччі або в гаражі неможливо - ці колеса на таке не розраховані, але починають колесо, щоб воно проїхало ще кілька десятків, а то і сотень кілометрів можна, причому без особливих проблем. Інша справа, що для цього потрібно мати спеціальний ремонтний комплект, який можна купити на ринку або в автомагазині. Але в них часто входять не тільки корисні, але і абсолютно даремні речі, які потрібні для підняття ціни і більш солідного виду, так що оптимальний варіант - придбання всього необхідного окремо.

Що робити при виявленні проколу?

Помітивши прокол безкамерної шини свого автомобіля, не слід поспішати і відразу пробувати його лагодити. Адже якщо там застряг цвях або інший предмет, колесо може проїхати ще десятки кілометрів, потрібно тільки періодично підкачувати його. Бескамеркі так сконструйовані, щоб майже не пропускати повітря зі сторонніми предметами в корду. Правда, і з ремонтом затягувати не слід, адже від такої їзди дірка буде розширюватися, а колесо - безнадійно руйнуватися.

Якщо ж повітря в результаті проколу або розриву йде занадто швидко, тимчасово відремонтувати безкамерну шину можна одним з двох методів:

  • за допомогою джгута чи заплатки;
  • за допомогою герметика.

Порядок дій при установці латки - джгута

Застосування кордового джгута

Кордовий джгут - найбільш поширений засіб, яким здійснюється ремонт безкамерних шин в польових умовах. Він складається з смужки нейлону, просоченої хорошим клеїть складом на основі гуми. Монтаж здійснюється відразу двома шіламі - спіральним спочатку, і настановних в кінці. Спіральним шилом прокол протикається цілком, і через проворачивание чиститься від бруду. Настановним шилом в очищене і розширене отвір засовується джгут, після чого спіральне шило потрібно викрутити, а установче зі джгутом засунути ще на пару сантиметрів всередину. Далі другий шило теж витягується, а джгут залишається. Стирчить зовні шматок джгута слід обрізати.

Це дешевий, швидкий, але ефективний спосіб ремонту, що дозволяє забути про прокол на термін до півроку.

Застосування гумового джгута

Гумовий джгут дорожче, але і надійніше, ніж кордовий. Він застосовується за аналогічною схемою, але все ж вона відрізняється деякими деталями. Метод майже такий же, але є і свої особливості. Так, тут категорично заборонено користуватися шилом у вигляді рашпіля, яке може пошкодити джгут при установці. Крім того, тут перед монтажем джгут необхідно змастити клеєм, рекомендованим виробником даного ремонтного пристосування.

Застосування гумового джгута

Застосування «якоря»

«Якір» являє собою специфічний вид джгута, який закінчується своєрідною латкою. Алгоритм його установки такий же, як і в попередніх випадках, але в підсумку він не тільки забиває сам отвір, але і підклеюється до нього латкою зсередини (для цього потрібно просунувши джгут всередину, трохи потягнути його назад).

Для установки такої вставки потрібна спеціальна фреза, що має 6 мм діаметра , яку доведеться купувати окремо. Зате «якір» можна назвати найнадійнішим способом Жгутова ремонту.

Грибки гумові (якоря) для всіх типів легкових шин

Все джгутові заплатки не призначаються для ремонту бічних проколів. І в будь-якому випадку такий ремонт не слід сприймати, як завершальний. Нормально відновити колесо зможуть тільки фахівці на шиномонтажі, тоді як тривале використання джгутів загрожує руйнуванням корду і безповоротної псуванням шини.

застосування герметика

Граматика - НЕ оптимальний варіант, але поширений, оскільки ремонт колеса з їх допомогою займає лічені хвилини, і доїхати куди потрібно без обов'язкової необхідності заїжджати на найближчий шиномонтаж.

Застосування герметика відрізняється феноменальною простотою. Сторонній предмет з колеса видаляти не слід, а потрібно тільки приєднати балончик з герметиком до вентиля шини і закачати його вміст в колесо. Природно, подібний ремонт безкамерних шин веде до порушення їх балансування, через що скоро їздити не рекомендується, але цей недолік перекривається простотою і швидкістю застосування, адже відремонтувати колесо можна навіть стоячи в пробці.

Сьогодні поширені такі герметики:

  • гелеві;
  • аерозольні;
  • рідкі.

Рідкі герметики найбільш надійні, але не дуже зручні в застосуванні. Аерозольні склади дозволяють швидко відновити колесо без застосування насоса і домкрата, але вони неефективні взимку. Гелієві склади найбільше впливають на балансування колеса, але ефективні в будь-який час року.

Ну а в цілому прийнято вважати, що джгути - більш прийнятний варіант, ніж герметики, оскільки якість ремонту з ними виходить куди кращим.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found