Заміна ременя ГРМ на двигуні 4S-FE. Як встановити мітки і поміняти ремінь ГРМ на 4S-FE Тойота

Для того, щоб зробити заміну ременя ГРМ Вам знадобиться близько шести годин. Перше, що потрібно зробити, це зняти спочатку колесо і грязезащитний кожух мотора, він кріпиться на два болта і дві пластмасові засувки.

Як дістатися до ременя ГРМ

А далі приступимо можна сказати до самої відповідальної і складної процедури, потрібно буде відкрутити болт шківа коленвала. У самому шківі є чотири маленьких отвори, вони призначені для спеціального інструменту, їх діаметр дуже малий, тому пристосуватися використовувати не його досить складно і на перший погляд неможливо. Можна затиснути його лещатами, і користуючись ломом зафіксувати його. Тепер відкручуємо болт. Все, важка робота закінчилася зараз потрібно зняти ремінь кондиціонера і генератора, що б зробити це, потрібно послабити стопорний і осьові болти генератора.

Щоб зняти ремінь Гура, натяжна болт, знадобиться відкрутити, але до «осьового» добратися не вийде, тому потрібно буде послабити натяг ломом і зняти ремінь.

Все, тепер від'єднуємо чорний провід, який йде від мотора до опори. Не забудьте поставити домкрат під праву частину двигуна, можна продовжувати. Приступаємо демонтувати праву опору, яка заважає зйомці захисних кожухів.

Верхній кронштейн притягнутий до мотору двома гайками, тепер піднімаємо трохи двигун і витягуємо опору.

Все, зараз ніщо вже не завадить зняти кожухи, в першу чергу відкрутіть верхній кожух, там всього п'ять болтів, в деяких місцях до болта дуже складно дістатися. Потім нижній, при його знятті проблем виникнути не повинно.

Установка міток ГРМ

Перед тим, як насадити шків і поєднувати мітки зірочки, потрібно викрутити свічки, щоб пропала компресія, тепер шків насаджується на колінвал і можна поєднувати мітки.

Для того, щоб переконатися в збігу міток зірочки распредвала можна так, беремо люстерко і дивимося через нього в дірочку зірочки, якщо все правильно, то можна буде побачити мітку на блоці.

Зараз належить зняти болт, який фіксує натяжна ролик, після знімаємо пружинку. Спокійно НЕ смикаючи, і не в якому разі не крутячи ремінь, стягували його з зірочок і роликів.

Перед тим, як ставити новий ремінь, його потрібно порівняти зі старим на збіг кількості зубів, серійних номерів і звичайно ж довжини. Як тільки поставили ремінь, накинули пружинку натяжителя, колінвал потрібно прокрутити на 2 обороту, для того, щоб ролик натягувач зробив свою роботу, тобто, натягнув ремінь. Перед складанням перевірте збіг міток, то послаблюємо і перетягуємо ремінь в зворотну сторону.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found