Який Автошампунь Краще Для Миття Машини (ТОП 10 шампуню)

Автошампунь не тільки дозволяє відмити кузов автомобіля від бруду, а й надає йому захист від незначних механічних пошкоджень, подряпин, зміни кольору під впливом ультрафіолету. Однак при виборі автомобільного шампуню для безконтактної або ручного миття необхідно звертати увагу на його склад і умови використання. Станом на 2019 рік є: шампуні з воском, силіконом, а також так звані високотехнологічні шампуні і шампуні для сухої мийки. Кожен з перелічених видів можна використовувати лише в певних умовах. Крім того, вони мають свої переваги і недоліки.

зміст:

 • Які бувають автошампуни
 • Рейтинг автошампуни
 • Як зробити шампунь в домашніх умовах

Автошампуні

Більшість вітчизняних автолюбителів вибирають шампуні для автомийки на основі співвідношення ефективності, ціни, складу і кількості кошти в упаковці. Тому серед досвідчених автовласників вже давно сформувався список популярних миючих засобів, неодноразово підтвердили свою ефективність. Далі наведено рейтинг автошампунів, заснований на відгуках і тестах автолюбителів, які в різний час і за різних умов використовували ті чи інші засоби. Якщо у вас є який-небудь досвід, що стосується застосування тих чи інших автомобільних шампунів - будемо раді дізнатися ваш результат в коментарях.

Особливості засіб Артикул Ціна, руб.
Автошампуні для безконтактної мийки
Найбільш перевірений. Дане миючий засіб має масу позитивних відгуків Hi-Gear Touchless Car Wash HG8009 - 4 літри; HG8002N - 1 літр; 700 руб. - 4 л; 200 руб. - 1 л;
Найактивніша піна. За відгуками, даний засіб утворює густу пенистость, яка держиться аж до 5 хвилин. ASTROhim AC326 100 руб.
Співвідношення ціна якість. Згідно відгуками, добре справляеться з своїми завданнями, і відносно недорогий. Можна використовувати і для ручного миття. Sintec Dr. Active 252413 - 1 літр; 215464 - 5 літрів; 700 руб. - 4 л; 160 руб. - 1 л;
Найбільш ефективний шампунь. Як стверджують відгуки, має високоефективну піну. Максимальний результат досягається, якщо використовувати з безконтактної мийкою. Але також можна використовувати і для ручного миття. Karcher Car & Bike 162749 700
Кращий для жорсткої води. За відгуками, даний засіб відмінно підходить для використання в воді, багатій солями. LAVR TORNADO LN2341 370
Автошампуні для ручного миття
Самий високотехнологічний шампунь з воском. SONAX WASH & WAX 313200 330
Самий популярний засіб з поліролью. Є безліч відгуків, що підтверджують його ефективність. Turtle Wax Zip FG6515 300
Найкращий захист від ультрафіолету. Склад (в якому є віск) відмінно захищає від шкідливого впливу сонячних променів. Доводиться додатково видаляти залишки тканиною DOCTOR WAX Smart Wash Wax DW8126 - 300 мл; DW8133 - 600 мл; DW8144 - 1.9 літра; 250 руб. - 300 мл; 350 руб. - 600 мл; 1000 руб. - 1.9 л .;
Найбільш стійкий. Має відмінні захисні властивості завдяки високій концентрації силікону і воску в складі. Turtle Wax Hot Wax FG8015 350
Найбільш безпечний для навколишнього середовища. Повністю складається з біорозкладаних компонентів. Karcher Plug & Clean 6.295-765.0 540

Види автомобільних шампунів

Перед тим як перейти безпосередньо до огляду популярних виробників, торгових марок і складів автошампунів, необхідно розібратися з їх різновидами, особливостями застосування, а також перевагами і недоліками кожного виду. При цьому необхідно розуміти, що поняття «хороший шампунь» в даному випадку залежить багато в чому від умов його використання та відповідної ситуації. Тому вибирати необхідно складу, який найбільш підходить в тому чи іншому випадку.

Отже, всі автомобільні шампуні можна розділити на три класи:

 • Автошампунь з воском . Відмінною особливістю цих коштів є наявність в їх складі штучного воску та полімерів, які утворюють на поверхні кузова спеціальну плівку, що захищає її від впливу ультрафіолету, пилу, протиобмерзних складів в зимову пору. Такі шампуні можна використовувати разом з полиролями, до складу яких входить аналогічний штучний віск.
 • Високотехнологічні шампуні . Це найбільш сучасні розробки, до складу яких входять так звані наночастинки. За запевненням виробників, вони здатні відновлювати і зберігати в первозданному вигляді лакофарбове покриття автомобіля.
 • Автошампуні для сухої мийки . Це спеціальні поліролі, які не потребують використання води. Зазвичай вони реалізуються зі спеціальними розпилювачами, за допомогою яких шампунь наноситься на поверхню. Після цього його потрібно ретельно розтерти по кузову, і він буде чистим, як новий.

Однак найбільшою популярністю традиційні шампуні і шампуні з воском, тому в подальшому ми будемо вести мову саме про такі засоби.

Зверніть увагу, що чим «агресивніше» шампунь, тим більше в його складі лугів, що не завжди добре, оскільки ці хімічні сполуки погано впливають на людський організм, а також на ЛКП автомобіля, викликаючи на ньому мікрошорсткості і мікротріщини, які з часом можуть розширюватися .

Запам'ятайте, що частка комплексообразователей (саме вони відповідають за кількість лугів) не повинна перевищувати 30%. Про це можна прочитати на упаковці або в інструкції до конкретного засобу.

Виявити шампунь з великою кількістю лугу допоможе і запах - різкий і неприємний, так би мовити «хімічний».

А ось поверхнево активних речовин (ПАР) має бути якомога більше. Саме вони відповідають за процес відмивання бруду. У якісному «неагресивному» шампуні цих речовин повинно бути від 5% до 15% . А ось що стосується воску, то його використання неоднозначно. Справа в тому, що разом з красою і блиском він на кузові він знижує ефективність мийки. Тому деякі фахівці рекомендують замість цього використовувати шампуні з силіконом. Також добре буде, якщо до складу шампуню буде входити інгібітор корозії.

Рідке скло для автомобіля

Вибираючи рідке скло для авто орієнтуйтеся не тільки на ціну, але і склад поліролі, характеристики, а ще відгуки після застосування. Список найкращих невеликий

Детальніше

Також при виборі необхідно дивитися на стан, в якому реалізується засіб. Їх існує два - концентрат і готовий продукт . Як зрозуміло з назви, другий тип відразу готовий до використання відповідно до інструкції. Що стосується концентрату, то його необхідно розвести відповідно до вимог, зазначених на упаковці або в поданій документації. Зазвичай концентрати продаються в тарах меншого обсягу, однак це залежить від конкретного виробника. І за статистикою більшість автошампунів реалізується все-таки у вигляді концентрату. Це викликано міркуваннями щодо економії тари і обсягу використовуваних при виробництві компонентів.

Насадка АВД для розпилення

Автошампуні зазвичай використовують з так званим апаратом високого тиску (АВД, інша назва міні-мийка), що має на кінці розпилюючи насадку. Завдяки цьому апарату і пенокомплекту (розпилювач з бачком для шампуню) виходить хороша густа піна навіть у середніх за характеристиками миючих складів. Якщо у вас немає таких пристосувань, то рекомендується придбати їх, оскільки хороші безконтактні автошампуни найкраще себе проявляють саме з АВД.

Рейтинг кращих автошампунів

Купити шампунь вам допоможе ТОП складів, наведений нижче. Він був складений на основі реальних відгуків автовласників, які в різний час використовували той чи інший засіб, а також тестів і порівнянь результатів їх використання. В даному випадку рейтинг автошампунів не є комерційним, він лише ставить перед собою завдання дати максимально об'єктивну оцінку роботи різних засобів. А рішення про покупку цілком лежить на конкретному автовласників. Крім того, тести проводилися в різних умовах, з різним ступенем забрудненості, з різним складом води (зокрема, жорсткість води грає величезну роль). Відповідно, і ефект від використання одних і тих же засобів в різних умовах може бути різним .

Автошампуні для безконтактної мийки

Hi-Gear Touchless Car Wash

Hi-Gear Touchless Car Wash

Перше місце даний засіб заслужило завдяки наявності в інтернеті численних позитивних відгуків про його використанні. Автовласники відзначають якісну густу піну, схожу на сметану, яка після нанесення її на поверхню кузова і витримування близько 3 ... 5 хвилин дуже якісно видаляє навіть самі застарілі плями і забруднення.

Використовувати шампунь необхідно обов'язково зі згаданим миючим апаратом високого тиску з дозуючим пістолетом. Після нанесення піни необхідно почекати кілька хвилин з тим, щоб дати поверхнево активних речовин вступити в реакцію і розчинити бруд. Змивати також можна за допомогою того ж апарату, але за допомогою звичайної води. У деяких випадках автолюбителі видаляють залишилися розводи вручну, після чого наносять поліроль або інші захисні засоби (опціонально).

Автошампунь Hi-Gear Touchless Car Wash реалізується у вигляді концентрату. Залежно від того, наскільки густу піну ви хочете отримати, його можна розводити з водою в пропорціях від 1: 2 до 1: 5. Оптимальним варіантом буде щось середнє. Реалізується в двох тарах - каністрі 4 літри і каністрі 1 літр. Їх артикули - HG8009 і HG8002N відповідно. Що стосується ціни, то влітку 2018 року, вона становить 700 рублів і 200 рублів відповідно.

1

ASTROhim

ASTROhim

Даний шампунь також можна віднести до одних з лідерів сучасного ринку в даній категорії автохімії. Багато автовласників відзначають хорошу густу піну, яка відмінно наноситься на кузовную поверхню. Час дії піни складає від двох до п'яти хвилин в залежності від ступеня забруднення на ній. Змивання відбувається аналогічно, за допомогою напору води з АВД.

Примітно, що в цій лінійці ASTROhim випускаються кілька аналогічних складів, які відрізняються, в основному, лише кількістю поверхнево активних речовин. Так, в лінійці є автошампуни ASTROhim Active Foam, ASTROhim Active Foam Hard, ASTROhim Active Foam Optimum, ASTROhim Active Foam Premium, ASTROhim Active Foam Universal. Зверніть увагу, що всі засоби продаються у вигляді концентрату, який необхідно розводити водою у великих пропорціях - від 1: 8 до 1:12. Детальну інформацію про умови їх використання читайте на упаковках.

Всі перераховані марки шампунів пакуються в тари по 1, 4 або 5 літрів і більше (залежить від конкретної марки). Для прикладу наведемо популярний засіб ASTROhim Active Foam Optimum. Артикул однолітрової каністри - AC326. Її ціна на аналогічний вказаний період становить близько 100 рублів.

2

Sintec Dr. Active

Sintec Dr. Active

Дане засіб потрапив на третє місце не тільки в силу того, що непогано справляється з виведенням бруду з поверхні кузова, але і завдяки своїй невисокій ціні. Реалізується, як і більшість аналогічних автошампунів у вигляді концентрату, який необхідно розвести водою в співвідношенні від 1: 2 до 1: 5. Примітно те, що даний засіб можна використовувати як з апаратом високого тиску, так і в режимі ручного миття (за допомогою традиційної губки або дрантя).

В цілому, наголошується, що в деяких випадках (це скоріше залежить від ретельності мийки, а також хімічного складу води, тобто, наскільки вона «жорстка») після висихання нанесеного концентрату на поверхні кузова можуть залишитися розводи солі і / або бруду. Для їх усунення можна скористатися великою кількістю чистої води або видалити їх вручну.

Автошампунь Sintec Dr. Active реалізується в двох типах каністр - об'ємом 5 літрів і 1 літр (також існує велика упаковка на 20 літрів, яка підходить скоріше для комерційних автомийок). Артикул однолітрової каністри - 252413. Її ціна становить близько 160 рублів. Що стосується п'ятилітрової упаковки, то її артикул - 215464. Ціна становить до 700 рублів.

3

Karcher

Karcher

У лінійці німецького виробника Karcher є багато автошампунів, проте в даному випадку мова йде про Karcher 6.295-360, складі, який призначений для роботи з безконтактними мийками. Є висококонцентрованим шампунем, який необхідно розводити з водою в пропорції 1:10. Відзначається висока ефективність піни, її густота. Також підходить для ручного миття, має нейтральний рівень pH.

Метод використання розведеного шампуню традиційний. Як зазначалося вище, підходить для машинного і ручного миття. Не залишає розводів (вони можуть бути тільки в разі неякісної мийки або при використанні жорсткої води). Змивати піну можна за допомогою води під тиском або вручну, губкою або дрантям.

Реалізується в каністрі об'ємом п'ять літрів. Її артикул - 162749. Приблизна ціна становить 700 рублів.

4

Lavr Tornado

Lavr Tornado

Основна перевага російського автошампуня Лавр Торнадо - можливість використовувати його з жорсткою водою. Завдяки спеціальному складу даний засіб має підвищене утворення піни. Тому, прекрасно справляеться зі своїми функціями дажи при використанні води з найвищим вмістом солей.

Склад даного засобу повністю безпечний для всіх металевих, пластикових, гумових складових автомобіля. Володіє спеціальними присадками для захисту кузова від корозії. Реалізується в каністрах по 6.3 кг - артикул LN2342, або 1.4 кг - артикул LN2341.

5

Автошампуні для ручного миття

Sonax Wash & Wax

Sonax Wash & Wax

Автошампунь для ручного миття від Сонакс є найбільш технологічно просунутих представником. Як заявляє виробник, до його складу входять спеціальні наночастинки, які забезпечують поліпшені проникаючі властивості, що дозволяє більш ефективно очищати весь кузов авто. А високий вміст натурального воску карнауба в складі забезпечує природний блиск, відновлення поверхні від мікропошкодження, і відмінний захист.

З істотних недоліків варто відзначити, що він втрачає свої властивості при мінусових температурах. Так що в зимовий період краще його не використовувати.

Засіб продаеться в невеликих ємностях по 500 мл, артикул - 313200.

1

Turtle Wax Zip

Turtle Wax Zip

Це одне з найбільш популярних і ефективних засобів, які мають в своєму складі поліроль. Відповідно, Turtle Wax Zip не тільки ефективно очищає поверхню корпусу автомобіля від забруднень, але і по закінченню мийки надає йому блиск, а разом з ним і захист від дрібних подряпин і незначних механічних пошкоджень. Однак у нього є цікава особливість - наносити його потрібно під навісом, не допускаючи попадання променів сонця до його висихання. Також не рекомендується наносити його в спеку і на сильно нагріту поверхню кузова машини. В іншому випадку він втрачає свої експлуатаційні властивості.

Зверніть увагу, що засіб Тортелье Вакс Зип підходить для ручного миття автомобіля, хоча і утворює густу піну. Детальна інструкція по його застосуванню викладена на самій ємності. У загальних же словах необхідно два обсягу кришечки, наявні на упаковці, з автошампунем залити в відро теплої води. Після цього за допомогою дрантя або губки виконати замочування бруду на корпусі машини з подальшим її видаленням. Зверніть увагу, що в нерозведеному вигляді даний шампунь можна використовувати для видалення слідів полиролей з пластика і гуми, а також деяких стійких забруднень з ЛКП і стекол автомобіля.

Реалізується в каністрах об'ємом один літр. Її артикул - FG6515. Ціна такої каністри становить близько 300 рублів.

2

DOCTOR WAX Smart Wash Wax

DOCTOR WAX Smart Wash Wax

Це чудовий шампунь з воском. Тобто, склад не тільки ретельно відмиває бруд, але і оберігає поверхню кузова від дрібних подряпин, пошкоджень, а також ультрафіолету (особливо актуально в теплу пору року). Продається у вигляді концентрату. Розводити необхідно в пропорціях 35 ... 40 мл на 5 літрів чистої води. Мити ними можна все поверхні кузова автомобіля.

Автошампунь DOCTOR WAX Smart Wash Wax підходить для ручного миття. У разі сильного забруднення корпусу машини бажано великі шматки бруду змити звичайною водою. А за допомогою автошампуня вже позбавлятися від бруду. Використання його традиційне, за допомогою дрантя або губки. Після його застосування шампунь потрібно ретельно змити водою.

Реалізується в каністрах трьох обсягів - 300 мл, 600 мл і 1,9 літра. Їх артикули відповідно - DW8126, DW8133, DW8144. Аналогічно ціни - 250 рублів, 350 рублів, 1000 рублів.

3

Turtle Wax Hot Wax

Turtle Wax Hot Wax

Відомий також під назвою «гарячий віск». Отримав таку назву тому, що засіб необхідно розводити в теплій воді. Автошампунь відрізняється прекрасними миючими і захисними властивостями. Ходять чутки, що в його склад входить гас, що підтверджується характерним запахом після розчинення його у воді. Для приготування готової суміші необхідно 4 ... 5 ковпачка концентрату розвести в одному відрі теплої води. Підходить для ручного миття.

Зверніть увагу, що що допомогою Turtle Wax Hot Wax можна мити поверхні, пофарбовані акриловою фарбою, це може пошкодити її. В цілому ж алгоритм використання стандартний. За допомогою губки необхідно розмочити бруд на поверхні кузова, після чого почекати деякий час і видалити шампунь за допомогою великої кількості чистої води.

Реалізується в невеликих пляшечках обсягом 500 мл. Артикул - FG8015. Ціна становить 350 рублів.

4

Karcher Plug & Clean

Karcher Plug & Clean

Основна фішка даного автошампуня від Керхер - високий рівень безпеки та екологічності. Досягається це завдяки спеціальному складу, в який входять тільки біорозкладні комплектуючих виробів, не отруйні навколишнє середовище. У складі також повністю відсутні будь-які розчинники. Його також можна використовувати і в безконтактної мийці виробництва Karcher.

Автошампунь Plug & Clean незважаючи на відсутність агресивних компонентів ефективно бореться з будь-якими забрудненнями. Можна використовувати для будь-яких поверхонь, включаючи пластик і хромовані деталі. Не вимагає великого обсягу води, і не залишає розлучення. З недоліків даного миючого засобу можна виділити тільки високу ціну.

Продаеться в 1-літрових ємностях, артикул - 6.295-765.0.

5

Як зазначалося вище, ефект використання того чи іншого засобу залежить від умов його застосування, а також характеру забруднення. Наприклад, щоб відмити трудноудаляємиє плями дорожньої смоли в літню пору року, краще скористатися спеціально створеним для цього засобами для видалення бітумних плям. З їх допомогою це зробити можна швидше і простіше.

Як зробити шампунь своїми руками

Якщо ви з яких-небудь причин не хочете купувати готові склади, які реалізуються в магазинах, існують так звані народні рецепти, за якими можна самостійно виготовити шампунь в домашніх умовах. Таким чином ви заощадите гроші, при тому, що характеристики саморобних складів не набагато гірше фабричних.

Насправді існує багато рецептів виготовлення автошампуня в домашніх умовах. Ось один з популярних. Для цього вам потрібно приготувати наступні його компоненти (відсотки вказані в обсязі):

 • звичайна водопровідна вода - 49%;
 • луг (найпростіше рішення - їдкий натр) - 12%;
 • кислота ОЕДФ (оксіетілідендіфосфоновая кислота, продається на ринку або у промислових підприємств) - 14%;
 • кумолсульфонат натрію - 10%;
 • ізопропіловий спирт - 2%;
 • АС-1 (це спеціальна суміш поверхнево активних речовин, що є в продажу) - 13%.

Змішувати перераховані компоненти необхідно в тій же послідовності, як вони і були перераховані в списку. Бажано після додавання кожної компоненти розчин ретельно перемішувати, бажано за допомогою механічних міксерів або аналогічних пристроїв. Зверніть увагу, що отриманий в результаті концентрат необхідно розвести водою у співвідношенні 1: 1 (навпіл) . І ось таким розчином уже можна мити машину. Якщо не враховувати мороки з покупкою додаткових компонентів, то отриманий таким чином склад буде коштувати дешевше, ніж представлені в магазині зразки.

замість висновку

Перед тим як вибирати той чи інший шампунь, дізнайтеся про його склад і властивості. Зокрема, до якого класу він належить, чи є в ньому спеціальні добавки (наприклад, віск), яка кількість лужних елементів, поверхнево активних речовин і так далі. Це важливо, оскільки відхилення від діючих норм в складі автошампуня може завдати шкоди лакофарбовому покриттю автомобіля.

Ну а вибір того чи іншого автошампуня необхідно виконувати на співвідношенні ціни і якості, наявності певних торгових марок в магазинах, відгуків в мережі інтернет, відеозвіти і так далі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found