Вода під килимком. Звідки з'являється вода в салоні автомобіля? Найбільш часті причини їх усунення

вода під килимком

Дощовий сезон завжди приносить якісь нові сюрпризи власникам автомобілів. Те «троение», то погану заведенням, а деяким і оригінальніше, таке як вода під килимком. Яке диво для водія, коли відкривши двері машини, він виявляє калюжу води або на водійських стороні або ж з боку пасажира. Відразу ж виникає питання: звідки взялася вода?

Гаразд би яке-небудь іржаве корито, то тоді ще б були хоч якісь міркування, а так - ніби й не стара, а варто повінь. От саме для вирішення таких питань приведу основні слабкі місця і дірки , через які і відбувається витік води, так як візуально визначити приплив води абсолютно не вдасться ... Проблема як би загальна і стосується не тільки автомобілів вітчизняного виробництва, іномарок вода в машині під килимком теж часто наздоганяє.

Звідки з'являється вода

Вода може заливатися через повітрозабірник грубки (в залежності від моделі з'являється як зліва, так і праворуч від тунелю під ногами). У такій ситуації потребує очищення зливних отворів в подкапотной ніші, а потім обмазати герметиком стик кузова і воздуховода . Якщо рідина з боку грубки, то також в першу чергу варто перевірити не тосол чи це (частенько банально протікає краник, через хомути і патрубки або радіатор опалення). З грубки може також текти через двигун.

Звідси може затікати вода на Хендай Акцент

Не виключено підтікання води через прокладку в монтажному блоці, блоку запобіжників. Також у вітчизняних автомобілях може траплятися витік рідини через рамку лобового скла ( вода протікає по кутах ). Така ситуація може виникати з кількох причин:

  1. По-перше, можуть бути забиті дренажні отвори (вони мають потребу в чищенні).
  2. По-друге, ущільнювач до скла може нещільно прилягати (за рахунок усихання чи потріскування).
  3. По-третє, бути може, освіту щілини між склом і кузовом.

Чи не рідкістю буває те, що вода просочується через гумові ущільнювачі дверей (рвана, всохла гума) потрібно поміняти. Як би все досить просто? Але від установки ущільнювача теж багато що залежить, буває так, що просто його неправильно встановили, тут потрібно бути вкрай уважним. Або ж через те, що двері просіли або неправильно неправильно відрегульовані. Це призводить до того, що через дверні прорізи заливається вода. Окремими випадками буває попадання води з боку водія по рульовій рейці або тросах.

Вода в салоні Шевроле Ланос

Вода в салоні Класики

поширені причини

Крім описаних слабких місць, вода потрапляє під килимок і з інших причин. Наприклад, в хетчбеках і універсалах зустрічається проблема з шлангами омивача заднього скла. Правда, прорив цього шланга вдається швидко визначити, оскільки омивач перестає нормально розбризкувати воду.

Якщо на автомобілі встановлений кондиціонер, то в рідкісних випадках може зіскочити патрубок відведення конденсату. Як правило, він розташовується зліва в ногах переднього пасажира. Коли ви виявили таку проблему, після установки патрубка на місце, його необхідно міцно зафіксувати хомутом.

Шланг омивача заднього скла

патрубок кондиціонера

У підсумку, як би там не було, течі потрібно запобігати в будь-якому випадку, а то так і кузову згнити недовго. Ще раз коротко стисло нагадаємо основні проблемам:

  • дренажні та технічні отвори (під капотом, в двері відсутність гумові заглушки в днище);
  • різного роду ущільнювачі й гумові заглушки (дверей, вікон, оксамиток скла, печі, рульової рейки і т.д.);
  • корозія кузова;
  • пошкодження шланга омивача заднього скла (на універсалах і хетчбеках);
  • зіскакуванню патрубка кондиціонера.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found