Заміна прокладки клапанної кришки на Focus 1 1.6 i Duratec 8V, а так само ремонт гідро-натяжителя ланцюга ГРМ і огляд його механізмів

В даному випадку буде проведена на тільки заміна прокладки клапанної кришки автомобіля Ford Focus 1, двигун 1.6 i Duratec 8V, потужністю 98 к.с., але побутової ремонт гідро-натяжителя ланцюга ГРМ і інспекція механізмів ГРМ Фокуса 1-го покоління з робочим об'ємом 1.6 літра з 8-клапанами ланцюговим приводом ГРМ.

Прокладка кришки головки почала пропускати масло (запах пішов від випускного) я посадив її на герметик, фокус не вдався, прокладка в такому стані як у мене (напевно і у багатьох) після 13 років виглядає шматком твердого пластика. І про нормальних утримують властивості гуми мови вже не йде, особливо твердої прокладка стала і полопалися з боку випускного колектора.

Як міняв прокладку кришки клапанів Форд Фокус 1

Купив прокладку «TAKOMA PVR1115139 прокл. клап. кришки Ford 1,0 / 1,3 / 1,6 - Zetec-Roca ». Виходить, краще відразу купувати прокладку, ніж ризикувати з герметиком, який може відвалитися в двигун! Наносив мала кількість тем-немение всередину герметик видавився ... особливо важко зчищати герметик з ГБЦ і кришки проробляв ювелірну роботу протягом години! Прокладка м'яка, при 0 градусах, задирок немає, і найдивовижніше, противного запаху, як від всього китайського, немає, на місце стала дуже точно, за добу 140 км патьоків немає!

Основне в знятті кришки головки ГБЦ найважливіший інструмент головка на «8» , звичайний трубчастий НЕ відкрутив - вірніше не зрушив болтики: болти перед відкручуванням обстучать , обстукування проводити дуже обережно 1-2 удару в центр головки болта, якщо після цих удар не відкрутитися обстукати ще раз.

Увага не треба переусерствовать з додатком зусилля можна просто згорнути голову болтики, а з обережним підходом з обстукуванням і ворушінням докладаємо зусиль на затягування і відкручування, болт з часом і відкрутитися!

Установка кришки на місце:

Увага рада який дуже важливий: затягував за п'ять-шість прийомів, 10-20 хвилин. Сила затягування 0,8-1 кг / см. Відчути можна коли обертання болта зупинилося, в кришці з пластик в місцях кріплення вбудовані металеві втулки, тому стиснення матеріалу прокладки припиняється після зіткнення, краще не докладати зайве зусилля, головка виготовлена ​​з алюмінієвого сплаву і зірвати різьбу дуже легко!

Затягування за схемою:

Провів інспекцію распредвала, стан ланцюга і механізму натягу.

Ще до зняття кришки було виявлено ослаблення натягу ланцюга, натягувач послаблював зусилля натискання на черевик і відповідно ланцюг на стоянці послаблялася дуже сильно, при закладі отчётлево було чути звук старої ланцюга велосипеда і удари елементів ланцюга (звук горох об стіну). З'ясовував стан ланцюга через маслозаливную горловину, використовуючи ліхтарик з вузьким променем і довгий металевий предмет, саме довгий! Короткий можна упустити в двигун !!

І вже в це проведення робіт. Доступ до ланцюга і елементам натягу і заспокоєння сильно збільшився:

Елемент додаткового утримування від ослаблення натягування ланцюга, був виготовлений з масло-бензостійкі шланга внутрішній діаметр 10 мм, жорсткість середня, made in italiy, нитки армування по зрізу практично не видно, влиті в гуму, крою при роботі в якості опори будуть підібгані і разлахмачіваніе НЕ передбачаючи. Але як виявилося хоча гумовий упор і працює, його згодом важко витягувати, тому довелося замінити пружиною, самостійно Навільі з нержавіючої дроту.

Перед установкою провів заміри, стрижнем натискав на башмак ланцюга і заміряв довжину від площини упору на блоці до кінця стрижня, сила утапливания при вимірі 3-5 кг, перед цим шток натискав до 10 кгс, завмер ваги приблизний, по вимірах виходить що робочого ходу штока на моєму двигуні залишається 4-5 мм далі шток вже висуватися з корпусу штовхача вже не може! По довжині гуми залишив преднатяг в 2 мм. Надягання трубки на шток, в порожнині натяжителя є масло його досить для опору різким навантаженням, вже розмірене трубку, можна зробити довжину на 1-2 мм більше розрахункової потім можна вкоротити, змащуємо внутрішню частину трубки сам шток маслом, гайку корпусу натяжителя ставимо на деревинку,одягаємо трубку на шток і наносимо різкий-точний удар по торця вільного кінця гуми трьох спроб досить для повного надягання гумового елемента. Якщо у Вас зовсім запущений натягувач, шток можна утримати парами витками мідного дроту або залізної, дрібні подряпини на висунутої поверхні штока вже ні на що не вплинуть.

Використання додаткового елемента в Натяжитель цепи, показало зниження сторонніх звуків особливо при запуску.

Перевірка елементів механізму ГРМ

Подальша інспекція елементів ГРМ, вже коли така можливість треба не упускати момент, перевірити чистоту двигуна, обертання роликів на рокерів, переміщення гідроопори, зовнішній вигляд кулачків наочно показує якість використовуваного масла в двигуні. Нагадаю мій пробіг 300 тисяч км і 13 років.

До плюсів цього мотора можна віднести наявність гідроопори в ГБЦ, які компенсують клапанний зазор автоматично. Тобто регулювати клапанний зазор в двигуні Форд Фокус 1 1.6 8 клапанів не потрібно! Але стан кулачків обертання роликів рокерів треба перевірити.

Для переміщення кулачків використовуйте кручення за підняте колесо і включення 4-5 передачі, для легкості обертання викрутити свічки!

Матеріал надано (?): Анатолій

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found