Дізнайтеся, за якими критеріями потрібно вибирати автомобільний насос

Як правильно вибрати автомобільний насос

Автомобільні насоси діляться на механічні і електричні. Перші, в свою чергу, бувають з ручним і ножним приводом, а другі - мембранні і поршневі. Вибір того чи іншого компресора повинен грунтуватися на приналежності агрегату до того чи іншого типу, потужності (споживаному струму), продуктивності, зручності експлуатації, наявності додаткових опцій. Тому правильний вибір завжди є компромісом цих параметрів, а також ціни і якості насоса. Розглянемо ідеальний варіант компресора, який підійде для поставлених завдань.

типи компресорів

Агрегати насосні

Агрегати насосні з манометром

Найпростішими автомобільними насосами для коліс є механічні. Незважаючи на те, що ними в даний час мало хто користується, все таки бажано мати ручний або ножний насос, що підкачує. В останньому випадку, як правило, є вбудований манометр, що дає додаткову зручність. Крім того, ножні насоси мають невеликий розмір, так що не займуть багато місця в багажнику. Тому, при можливості купіть собі такий апарат, він може стати в нагоді в разі, коли електричний компресор з яких-небудь підключити не можна. І ви завжди зможете контролювати тиск повітря в шинах вашого автомобіля.

Інший найбільш поширений підвид насосів - електричні. Їх використовують як в якості портативних пристроїв в автомобілях при поїздці, так і безпосередньо в гаражі, на СТО або на шиномонтажі. У свою чергу, вони також діляться на два підвиди - мембранні і поршневі. Також окремо можна виділити компресори з ресивером. Це, як правило, потужні агрегати, що працюють на постійній основі від побутової мережі 220 В (рідше 380 В). Вони мають у своїй конструкції ресивери, які не тільки дозволяють нагнітати значний тиск, але і дозволяють працювати механізму в щадному режимі. Однак в силу їх специфіки в даній статті розглядати їх ми не будемо. Зупинимося лише на мембранних і поршневих.

мембранні насоси

Схема роботи мембранного насоса

Найдешевші, але електричні компресори - мембранні . Виходячи з назва зрозуміло, що принцип їх дії грунтується на коливанні мембрани. Вона зроблена з міцного матеріалу, здатного витримувати високі механічні навантаження. У компресорі зроблений спеціальний привід, який дозволяє мембрані рухатися вгору і вниз, нагнітаючи необхідний тиск.

З переваг таких компресорів можна назвати лише невеликий розмір і низьку вартість. Все інше - це суцільні недоліки. Так, до них належить:

 • У конструкції приводу дуже багато пластикових і пластмасових деталей . Природно, що вони швидко зношуються, а замінити їх складно, а часом і неможливо. Тому замість ремонту, до того ж з огляду на його вартість, простіше купити новий автомобільний компресор.
 • Мембранні компресори, як правило, розраховані на невисокий тиск (максимум 3 ... 4 атмосфери). І якщо для легкового автомобіля його може бути досить, то для позашляховика, кросовера, а тим більше вантажівки його може не вистачити.Мембранний електричний насос

  Зовнішній вигляд мембранного насоса

 • Мають низькою продуктивністю (як правило, цей діапазон становить 3 ... 10 літри повітря в хвилину). Природно, що швидкість накачування колеса буде невелика. А чим більше колесо - тим витрачений час буде більше.
 • Складність, а часом і недоцільність ремонту. Найчастіше виникає ситуація, коли рветься мембрана. Міняти її складно і дорого. Тому найчастіше просто купують інший компресор.
 • Мають низький ресурсом. Це стосується як окремих частин компресора, але і конструкції в цілому. Тобто, тривалий час він вам не прослужить. Крім того, компресор не можна використовувати в тривалому режимі. Цикл його роботи зазвичай становить кілька хвилин з наданням можливості компресора охолонути. В іншому випадку він швидко вийде з ладу.
 • Як правило, з компресором не йдуть ніякі аксесуари. У деяких моделей немає навіть сумки, не кажучи вже про додаткові частинах.

Розпізнати мембранний компресор можна по плоскому пластиковому корпусу. Він може бути горизонтальним (схожим на підлогові ваги) або вертикальним (зустрічаються рідше).

Мембранні компресори погано працюють на морозі. Матеріал, з якого зроблена мембрана швидко зношується при низьких температурах, що призводить до значного зносу компресора і його передчасного виходу з ладу.

Найбільш прийнятний і надійний тип компресорів - поршневі . Вони бувають найрізноманітнішими - від невеликих для використання в гаражі до потужних, використовуваних на професійних СТО та шиномонтажах, здатні розвивати значні тиску і працювати в тривалому режимі.

поршневий насос

Схема роботи поршневого насоса

Його конструкція складається з поршня і циліндра, в якому нагнітається тиск повітря. Поршень приводиться в рух за допомогою електромотора. Залежно від розмірів кінетична схема може відрізнятися у різних моделей. При виборі того чи іншого поршневого насоса з манометром важливо звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус. Це обов'язково повинен бути метал! У деяких дешевих моделях замість металу використовується пластик. Такі агрегати довго не опрацюють. Це доведено досвідом багатьох автолюбителів.

Також потрібно вибирати тільки той автомобільний компресорний насос, у якого як циліндр, так і поршень повинні бути виконані з якісного металу, зокрема, легованої сталі. Це обумовлено тим, що конструкція в процесі роботи витримує значні механічні навантаження, а з огляду на тривалий режим роботи, це стає удвічі актуальним. На жаль, недобросовісні виробники можуть нехтувати цією вимогою. Зокрема, така ситуація може бути на дешевих китайських компресорах.

Автомобільний компресор. Який краще?

Представлений огляд популярних компресорів для автомобілів. Рейтинг вибудовувався на характеристиках, відгуках та популярності насосів на ринку

Детальніше

За якими параметрами вибирати автокомпресор

Існує кілька типових чинників, виходячи з яких необхідно робити вибір на користь того чи іншого автомобільного насоса, що працює від прикурювача або безпосередньо від акумуляторної батареї. Кожен з них важливий, тому потрібно знайти якийсь компроміс, який буде відповідати моделі, що ідеально підходить для вашого автомобіля.

Як правило, наведені нижче характеристики вказані або безпосередньо на корпусі компресора або в доданому до нього інструкції. При виборі обов'язково ознайомтеся з ними.

Отже, наведемо зазначені параметри:

 • Продуктивність .Імеет одиницю виміру в літрах за годину, [л / год]. Для більшості легкових автомобілів, діаметр коліс у яких становить від 12 до 16 дюймів, цілком вистачить продуктивності зі значенням 10 л / год. У разі, якщо діаметр колеса більше або використовується широка гума, то потрібен більш продуктивний компресор, наприклад, від 20 і більше літрів на годину. Недостатня продуктивність може привести до того, що, по-перше, компресор буде качати дуже довго, а по-друге, тривале навантаження зношує і перегріває агрегат. Це знижує його ресурс і може привести до виходу з ладу, в тому числі, передчасного. Ну, а дуже продуктивний компресор купувати не потрібно з цілком очевидних причин.
 • Максимально розвивається тиск . Потужні поршневі компресори можуть розвивати тиск до 20 атмосфер. Однак такі високі значення можуть стати в нагоді лише для накачування коліс вантажних автомобілів або спецтехніки. У більшості ж випадків максимальне значення в 7 ... 10 атмосфер буде вже цілком достатнім. А часто навіть зайвим, адже тиск в колесах легкових автомобілів складає близько 2 ... 3 атмосфер.
 • Максимальна тривалість безперервної роботи . Особливо це стосується поршневих циліндрів, оскільки вони гріються внаслідок руху поршня в циліндрі. Потрібно вибирати компресор, здатний безперервно працювати від 10 хвилин і більше. При належній продуктивності цього цілком достатньо, щоб накачати не одне колесо.Підключення до автомобільного насоса

  Підключення насоса безпосередньо до акумулятора

 • Тип підключення . Тут все просто. Малопотужні автомобільні насоси 12 В підключаються до гнізда прикурювача. Середні - за допомогою «крокодилів» підключаються безпосередньо на клеми акумулятора. Це пов'язано з тим, що вони розвивають більшу потужність, внаслідок чого їм потрібен великий електричний струм. Ну а найпотужніші компресори підключаються до стаціонарної електричної мережі напругою 220 В. Зі зрозумілих причин вони не є портативними, і їх можна використовувати лише вдома, в гаражі або на сервісі.
 • Наявність додаткових захистів . Зокрема, мова йде про захист від перевантаження (перегріву). Це корисна опція, особливо для малопотужних компресорів, не розрахованих на роботу в тривалому режимі. У разі перегріву автоматика відключить пристрій, і не дасть йому вийти з ладу. Також вона не дасть повторно включити його в разі, якщо він ще недостатньо охолов.
 • Матеріал корпусу . Тут однозначних рекомендацій немає. Пластиковий корпус легше, але не такий міцний. Він більше підходить для невеликих малопотужних компресорів. І навпаки, якщо агрегат потужний, то краще вибирати модель з металевим корпусом.
 • Підключення до ніпеля . Є так звані накидні, а є з різьбленням. Тут також не можна сказати, що краще. Накидний зручніше, а різьбовій - надійніше. Якщо тиск невелике, а компресор компактний, то краще накидной. Якщо тиск велике, то краще купити компресор, що має різьбове з'єднання.шкала манометра

  Приклад манометра з двома шкалами

 • Шкала на манометрі . Вітчизняні виробники градуируют шкалу в звичних для пострадянських автолюбителів атмосферах (кг / см²). Імпортні манометри мають шкалу в PSI (фунт на квадратний дюйм). Це позасистемна одиниця, використовувана в якості одиниці вимірювання тиску в країнах з «імперської» системою числення. На деяких манометрах можна зустріти дві і навіть три різні шкали. Для довідки: 1 кг / см² = 14,223 PSI. Швидку конвертацію допоможе зробити калькулятор перекладу тиску.
 • Запобіжник . По-перше, потрібно впевнитися, що він взагалі є. По-друге, бажано, щоб запобіжник можна було замінити швидко і без проблем. Тобто, без необхідності тривалої і складної розбирання корпусу або окремих його елементів.
 • Наявність аксесуарів . Дуже бажано, щоб компресор мав хоча б сумку. Це не дасть можливості потрапити всередину його механізму пилу і різного сміття. Крім того, в комплектацію деяких компресорів входять різні насадки для гумових човнів, м'ячів і так далі. Як то кажуть, дрібниця, а приємно.
 • Гарантія . Завжди купуйте компресор з гарантією. І чим вона більша - тим краще. Бажано, щоб значення було від 3 років і більше. Небажано розглядати модели, гарантия на які становить всього один рік. Відповідно, необхідно купувати компресор в перевірених магазинах, які дають відповідні документи з печатками.

При виборі того чи іншого автомобільного насоса завжди звертайте увагу на всі перераховані параметри. Вони є обов'язковими. Якщо в одному магазині вказана неповна інформація, то спробуйте знайти її в іншому місці. Також можливі варіанти, коли в різних інтернет-магазинах публікуються суперечливі відомості. У такому випадку потрібно звернутися до додаткових джерел інформації. Однак не купуйте «кота в мішку», тобто, компресор, в якому ви не впевнені. Це позбавить вас від можливих проблем в майбутньому.

замість післямови

Підсумувавши всі перераховані параметри зробимо якийсь «усереднений портрет» компресора, відповідного середньостатистичний автолюбителю, що має в розпорядженні легкову машину, яких в нашій країні більшість. Отже, компресор повинен мати металевий корпус, продуктивністю близько 20 ... 30 літрів на годину, максимально розвивається тиск - 5 ... 7 атмосфер, з гарантією від 3 років і більше. Також бажано, щоб він мав сумку і аксесуари.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found