Обслуговування автомобільних акумуляторів. Як правильно обслуговувати гелевий, лужної, кислотний акумулятор своїми руками

Своєчасна діагностика і обслуговування деталей забезпечує бездоганну роботу автомобіля і запобігає серйозні несправності. Уважне ставлення до автомобільного акумулятора знизить ризик поломки і запобіжить зміна його основних технічних характеристик протягом довгого часу.

Перевірка акумулятора вольтметром

Гелевий акумулятор - зарядка та обслуговування

Зважаючи на особливості конструкції обслуговування акумулятора гелевого типу обмежується однією лише зарядкою . Провести її можна за допомогою спеціального зарядного пристрою, створеного для різних типів гелієвих батарей.

Слід пам'ятати головне правило зарядки гелевого акумулятора: не можна допускати перевищення напруги, що подається порогового значення. Результатом недотримання цього правила стане вихід батареї з ладу без можливості відновлення працездатності.

Знайти точне значення порогового напруги для кожної моделі акумулятора можна в інструкції, що додається до пристрою, або на бічній поверхні пристрою. Найчастіше його діапазон - від 14,3 до 14,5 вольт .

Обслуговування гелевого акумулятора

Перед зарядкою гелевого акумулятора не зайвим буде огляд деталі. Висока напруга при зарядці особливо небезпечно при наявності механічних дефектів, які можна визначити неозброєним оком.

Обслуговування лужних акумуляторів

Ключовий особливістю лужних акумуляторів є можливість збільшення терміну служби за рахунок регулярних профілактичних заходів щодо запобігання старіння. Поліпшити роботу акумулятора дозволять цикли заряд-розряд, які можна провести за допомогою автоматичних зарядних пристроїв.

При здійсненні циклу струм не повинен бути слабким. Це негативно позначиться на роботі акумулятора. Слід уникати зарядки АКБ при температурі нижче -10 градусів Цельсія і вже тим більше при -30.

Паралельно профілактичним циклам заряд-розряд варто провести огляд акумулятора на предмет пошкоджень корпусу, появи слідів електроліту або інших аномалій. Після кожної 10-ї зарядки слід визначити рівень електроліту і заповнити його при відхиленні від нормального значення.

Для перевірки щільності електроліту знадобиться спеціальний прилад - денсиметром. Зануривши його в отвір для заливки можна виміряти точне значення і порівняти його з прийнятним порогом (зазначеним в інструкції). Як аналог для вимірювання можна використовувати ареометр. Для перевірки цим приладом знадобиться скляна Мензурка і гумова груша. Відібравши 100 мг електроліту, можна помістити в нього ареометр і перевірити значення щільності.

Перевірка щільності електроліту АКБ при обслуговуванні

Таблиця. Рекомендована щільність електроліту в АКБ

Кліматичні райони і пору року при вимірі щільності електроліту

Щільність електроліту, г / см куб

батарея заряджена

Батарея розряджена

На 25%

На 50%

Дуже холодний з температурою від -50 до -30 градусів

зима

1,30

1,26

1,22

літо

1,28

1,24

1,20

Холодний з температури січня -30 до 15 C °

1,28

1,24

1,20

Помірний з температурою січня від -15 до -8 C °

1,28

1,24

1,20

Тепле вологе з температурою січня від 0 до +4 C °

1,23

1,19

1,15

Жаркий сухий з температурою січня від -15 до +4 C °

1,23

1,19

1,15

Як визначити рівень електроліту?

Зробити це можна за допомогою скляної трубки з відмітками. Оптимальним вважається рівень від 5 до 12 мм над краєм пластин. Якщо він не дотримано, то можна збільшити кількість електроліту шляхом доливання дистильованої води. При малих значеннях щільності замість води слід доливати електроліт.

Визначення рівня електроліту

Кислотні акумулятори - обслуговування

На даний момент існує два типи свинцево-кислотних акумуляторів: традиційний і герметичний (обслуговуються).

Для обслуговування класичного типу АКБ характерні наступні дії:

  • Огляд електричних з'єднань.
  • Перевірка рівня електроліту і його щільності.
  • Діагностика ємності свинцево-кислотного акумулятора (метод контрольного розряду).
  • Пошук слідів електроліту на кришці акумулятора.

Помітивши проблему, її варто якнайшвидше купірувати, до того, як акумулятор прийде в непридатність або викличе ряд інших небажаних проблем.

У разі нестачі електроліту рекомендується долівка дистильованої води. Пошкоджені клеми можна замінити, а окислені контакти зачистити. Відхилення від норми варто усувати за допомогою фахівців.

Правила обслуговування кислотного акумулятора

Обслуговування та догляд за АКБ своїми руками

Герметичні свинцево-кислотні акумулятори практично не потребують обслуговування. Сучасні технології дозволили уникнути проблем, які могли привести до швидкого ізносу.Тем не менше, профілактична перевірка електричних з'єднань буде не зайвою. Під час неї слід обстежити як клеми, так і саму поверхню акумулятора. Небажаними ознаками виявляться:

  • Сліди оксидів і білого нальоту.
  • Розхитані з'єднання (болтові або гвинтові).
  • Чи не укріплені клеми.
  • Видимі механічні пошкодження.

У разі виявлення перерахованих проблем слід позбутися їх самостійно або за допомогою фахівців.

Після зовнішньої перевірки варто вдатися до використання тестера акумулятора. Спеціальний пристрій дозволить точно визначити ємність без традиційного контрольного розряду.

Обслуговування кислотного (свинцевого) акумулятора


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found