P0363: розшифровка obd коду помилки - пропуск запалювання відсутність подачі палива. 8 Причин

Помилка P0363 означає, що блок керування двигуном зафіксував в одному циліндрі пропуск запалювання. Як результат блокується подача палива на даний циліндр. Щоб визначити причину недостатньо просто вважати коди помилок оскільки їх може бути кілька, а причина такого збою в роботі одна.

Блок управління виявляє пропуск запалювання, згідно оборотів двигуна, фіксуючи дані з датчиків положення розподільного і колінчастого валів.

зміст:

 • Ознаки фіксування коду P0363
 • Причини виникнення
 • Як і де шукати несправність

Дана помилка не є самостійною і відображається в парі з кодами "P1301 - P1304" - виявлені пропуски займання, критичні для нейтралізатора (в якомусь з циліндрів, в залежності від того де саме проблема). Небезпека полягає саме в перевищенні критичної для каталітичного нейтралізатора робочій температурі від 400 до 800 ° C. А коли відбуваються пропуски займання, частина палива потрапляє в нейтралізатор і температура моментально досягає 1400 ° C. Результат - металеві або керамічні стільники всередині плавляться і руйнуються. При некоректній роботі одного з елементів запалювання або подачі палива може також відображатися помилка P0300, що теж означає пропуски займання.

Різниця між кодами полягає в тому, що P0300 лише сповіщає про пропуски запалювання, а P0363 вказує, що був виявлений пропуск запалювання і припинено подачу палива на певний циліндр.

Ознаки помилки P0363

Існує кілька ознак, які можуть вказати на те, що зажевріли помилка "Check Engine" сигналізує саме про фіксацію коду p0363. Так, перше на що варто звернути увагу - при запуску двигун починає в прямому сенсі смикатися і працювати нестабільно, стріляти з ударами з глушника. Якщо все таки мотор заводиться, то троїть, і пропрацює він нетривалий час, а в підсумку все може глухнути.

Також в подібних ситуаціях двигун може двоїти, що ще помітніше, оскільки в такому режимі он довго не працює і практично відразу глухне. Помилка може виникати коли звук вихлопу стає голосніше, значно зменшується потужність і спостерігається погана тяга на гарячу.

Причини виникнення помилки - пропуск запалювання відсутність подачі палива

Відображення супутніх кодів помилки P0363

Визначивши код помилки P0363, відразу ж з'ясувати причину досить складно. Загалом проблеми з мотором в таких випадках можуть полягати в паливній системі, запалювання, ГРМ, електрообладнанні або в самій конструкції двигуна.

Дуже часто виникають одночасно коди P0363 і P1303. При детальній перевірці автомобіля можна знайти такі поширені несправності:

 • погані свічки запалювання;
 • перебої в роботі котушок запалювання;
 • низький тиск у паливній магістралі;
 • проблеми з паливними форсунками;
 • відбулося порушення рециркуляції відпрацьованих газів;
 • засмічений каталізатор;
 • прогоріла прокладка;
 • зменшився зазор між поршнем і циліндром, низька компресія через появу задирів на - стінці циліндра або через залягання кілець.
Коли видає дві помилки P0363 і P1301, P1302, P1303, P1304, то варто також звернути увагу на працездатність високовольтних проводів і котушок запалювання конкретного циліндра (1,2,3 або 4-му відповідно).

Згідно з багатьма спостереженнями за поведінкою двигуна при фіксації таких помилок висновок можна зробити такий. Троение спостерігається тільки на холодну, а після прогріву все проходить, то швидше за все проблема з циліндрами або свічками. Троение тільки на гарячому моторі - винні бронепровода. Помилка виникає незалежно від температури - котушки / модуль запалювання або інша причина.

Як швидко знайти і усунути несправність

Дані про помилки і параметри роботи двигуна

Перш за все до бортового комп'ютера через роз'єм OBD потрібно підключити діагностичний сканер. Зчитувати потрібно не тільки коди помилок але про показники роботи двигуна.

Якщо автомобіль проходив діагностику на компресію і результат був в межах норми, то може бути одна з 3-х частих проблем: свічки запалювання, високовольтні дроти і котушки запалювання.

Взагалі причина в більшості випадків полягає не в системі подачі палива, а саме в системі запалювання. Тому найкращим і найбільш швидким способом буде слідувати порядку перевірки:

 1. свічки;
 2. високовольтні проводи;
 3. котушки запалювання.

Спочатку зніміть всі свічки і перевірте наявність нагару і не залило чи їх уже паливом. Різьба на свічках запалювання обов'язково повинна бути сухою і без нагару будь-якого кольору.

Після цього бажано взяти мультиметр, виставити його в режим опору і перевірити високовольтні дроти. Якщо при діагностиці видавало одночасно 2 помилки P0363 і P1304, то найімовірніше несправним може виявитися провід, що йде саме на 4-й циліндр. На ньому мультиметр буде непереливки ніякого опору, а на інших - від 3,95 до 7,30 кОм.

Якщо ніякого результату немає, цілком ймовірно що накрилася одна з котушок запалювання. Також, коли вони виходять з ладу, комп'ютер може видавати код помилки P0351, 0352, 0353, 0354. Це означає, що система виявила несправності в первинній або вторинній обмотках котушки запалювання в 1, 2, 3 або 4 циліндрі.

В такому випадку, поміняйте котушки місцями і подивіться який буде результат. Наприклад, якщо система висвічувала код P1303, то поміняйте котушки другого і третього циліндрів місцями. Якщо після цього спільно з помилкою P0363 з'явиться код P1302, то вийшла з ладу саме котушка, яка стояла на третьому циліндрі.

Відразу ж після її заміни мотор почне працювати рівно і потужність не буде пропадати. Такі дії з заміною котушок або ст проводів, часто, швидше за все дадуть відповідь на питання чому вискочила помилка Р0363 і її уточнюючі діагностичні коди.

Детальніше про алгоритм усунення помилки P0363 можна подивитися на відео:

Пошук причин і усунення помилки P0363 на прикладі Лада Калина


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found