7 причин чому скриплять сайлентблоки і 2 способи що зробити для усунення

Скрип сайлентблоков, як і будь-який шум в підвісці - це завжди неприємно, тому що означає необхідність швидкої заміни. А якщо з'явився скрип після заміни сайлентблоков на нові - це дратує ще більше, адже такої проблеми за замовчуванням бути не повинно.

Хочете дізнатися коли скриплять сайлентблоки, чому це відбувається і що робити з цим, адже є відразу кілька методів, тоді читайте статтю до кінця.

зміст:

 • Як зрозуміти коли скрипить саме сайлентблок
 • Причини скрипу сайлентблоков
 • методи усунення

Якщо сайлентблоки НЕ нові, то найчастіше скрип говорить про необхідність заміни, і ні мастило, ні інші маніпуляції від скрипу не врятують надовго. А ось коли після заміни з'явився скрип, то причини можуть бути різними і прибрати швидше за все вдасться.

У таблиці нижче зібрані коротко всі причини скрипу сайлентблоков і можливі методи їх усунення. Причому ці причини універсальні для всіх видів деталей, незалежно від їх типу і місця установки. Більш детально про все це розписано нижче.

причини варіанти усунення
№1 №2
Знос старих сайлентблоков заміна дати мастила
Недостатнє зусилля затяжки кріплень дотягнути кріплення ×
Некоректна установка перевстановити правильно Якщо пошкоджені - замінити
відсутність мастила Додати мастило (різні види) Використовувати WD-40 (короткостроковий ефект)
Притирання нових сайлентблоков Пройде через 200-500 кілометрів ×
особливості конструкції Знайти аналог від іншої моделі ×
Погана якість Замінити на якісні аналоги або оригінал ×

Як визначити що скриплять сайлентблоки

Скрип в підвісці неможливо не помітити. Особливо неприємно скрипить сайлентблок задньої балки - зазвичай такий звук нагадує навіть хрускіт або скрегіт. Як звучить скрип слухайте на відео:

Як скриплять сайлентблоки відео (скрип чути з 0:45)

Скрипіння сайлентблока передньої підвіски

Що робити для діагностики, щоб визначити скриплять сайлентблоки або інший елемент ходової? Найпростішим випадком буде якщо скрип з'явився відразу після заміни. Так, це дуже неприємно, але зате чітко зрозуміло - поставив нові деталі, заскрипіло, значить проблема в них.

Складніше, якщо заскрипіло несподівано або від заміни вже пройшов якийсь час. В такому випадку підійде метод, яким можна скористатися в гаражі або на естакаді, але для перевірки краще взяти помічника.

Змащуйте кожен сайлентблок окремо "ведешкой" або водою, а потім розгойдуйте автомобіль з одного боку в інший або натискайте на нього вгору-вниз, щоб імітувати роботу підвіски. Там де звук пропаде при обробці - і знаходиться винуватець скрипу. Якщо звуки не пропадають - ймовірно, винні не сайлентблоки. Адже крім них властиво скрипіти і елементам стійки або кульовим. Сайлент своїм скрипом як у "воза" можуть дратувати найчастіше саме восени, коли брудно або взимку, коли холодно. Чи не вдалося самому визначити джерело скрипу - їдьте на СТО для діагностики ходової.

Чому скриплять сайлентблоки

Скрип в підвісці може з'явитися як у зношених деталей, так і у нових. Навіть якщо вам здається, що старі сайлентблоки відходили не так багато, це не означає, що вони не вийшли з ладу. Але буває так, що скрипить новий сайлентблок - тоді потрібно розбиратися. Скрип часто проявляється в холодну пору року - восени або взимку. Це може бути пов'язано з тим, що в конструкцію сайлентблоков (особливо плаваючих) починає потрапляти більше вологи, а через низьку температури вона не випаровується і починає свою руйнівну дію. Скрип добре помітний при їзді по нерівностях - наприклад, лежачим поліцейським.

Причина скрипу заднього сайлентблока переднього важеля. Як дізнатися

Фізично це відбувається тому що гумова частина починає рухатися щодо металевої. А ось чому так трапляється - можна виділити 7 причин.

 1. Знос старих сайлентблоков.
 2. Недостатнє зусилля затяжки кріплень.
 3. Некоректна установка нових сайлентблоков.
 4. Відсутність мастила.
 5. Притирання нових сайлентблоков.
 6. Особливості конструкції.
 7. Погана якість.

Знос старих сайлентблоков

Якщо звуки стали видавати "старі" сайлентблоки - то швидше за все їм буде потрібно заміна. І не важливо, якщо навіть вони пройшли всього 10 або 15 тисяч кілометрів - вам потрібно обов'язково їх перевірити. Піднімаємо машину або заганяємо на яму і візуально перевіряємо на знос, відшарування гумової частини від металевої, руйнування, зміщення в місці кріплення, втрату еластичності (коли "гума задубів").

Пошкодження яке може бути причиною скрипів сайлентблока

Якщо візуально деталі виглядають справними, можна спробувати їх змастити. Чим саме змащувати сайлентблоки - дізнаєтеся нижче. Особливо актуальний такий крок коли скриплять плаваючі сайлентблоки - їх робота через присутність кульового шарніра всередині дуже залежить від наявності мастила. Якщо плями не допомогло, то врятує тільки заміна.

Недостатнє зусилля затяжки кріплень

Сайлентблоки можуть турбувати, якщо кріплення були недостатньо затягнуті. Часто саме з цієї причини скриплять сайлентблоки важелів підвіски. Причому такий ефект виникає як у нових, так і старих деталей, якщо кріплення з якоїсь причини послабилися.

Однак важливо не те з якою прикладеною силою ви їх затягнули, а то, в якому становищі автомобіля. Часто автовласники просто неправильно їх ставлять і притягують.

Некоректна установка

Мітки на сайлентблоки. На важелі теж повинна бути як мінімум одна

Після заміни скриплять сайлентблоки, якщо їх спочатку встановили неправильно. Навіть працівники СТО не завжди в змозі зробити це коректно. Іноді вони можуть порушити цілісність деталі або встановити її зі зміщенням. Особливо це ймовірно при необхідності запрессовки сайлентблоков в важіль. Але найчастіше, при їх заміні в важелі, упускають такий нюанс, як напрямок. Може бути одна або 3 мітки, які повинні дивитися на кульову, передній сайлент і стрілка паралельно до важеля. Також дуже важливо очистити посадочне місце від бруду та іржі.

Якщо деталь не була зіпсована, то можна спробувати виправити ситуацію. Якщо сайлентблок був пошкоджений - доведеться міняти.

Ще одна поширена помилка - затягування кріплень на машині з вивішеними колесами. Запам'ятайте - закручувати кріплення потрібно коли важелі знаходяться під навантаженням, тобто автомобіль стоїть на землі! А краще застосувати і додаткове навантаження.

Чому не можна затягувати сайлентблоки важелів на вивішених колесах? Тому що в такому випадку під навантаженням важелі займають своє робоче положення, а сайлентблоки просто-напросто прокручує або взагалі вириває. До того як це відбудеться, їзда з неправильно затягнутими сайлентблоками буде дуже жорсткою, тому що вони стримують хід підвіски.

Недолік або відсутність мастила

Змазування поліуретанового сайлентблока литолом перед установкою

Спочатку, хорошим сайлентблоками мастило не потрібна, навіть запресовувати його рекомендують не на мастило, а мильний розчин. Винятком можуть бути хіба складові поліуретанові, які іноді ставлять замість оригіналу. Але, у міру зносу, незважаючи на відсутність рекомендацій виробників по змазування сайлентблоков, практика доводить - деяким сайлентблоки для відсутності скрипу необхідна мастило. На роботу деталі це не впливає, а от скрипи прибирає з високою часткою ймовірності. Найчастіше це проблема проявляється у сайлентблоков середнього і дешевого сегментів.

Притирання нових сайлентблоков

Іноді причиною чому скриплять нові сайлентблоки може бути елементарна притирання. Складовою частиною просто потрібен час на те, щоб правильно сісти в посадочне місце. Скажемо чесно, це не найпоширеніший випадок - тому якщо через кілька сотень кілометрів скрип не пройшов, розглядайте інші причини.

особливості конструкції

Ще один не найпоширеніший варіант, але який тим не менш існує. Іноді сайлентблок скрипить, бо це є "хворобою" деталі на конкретному автомобілі.

Яскравий і поширений приклад - коли скрипить задній сайлентблок переднього важеля на Chevrolet Aveo Т200, Т250 і Т255 (ОЕ-номер - 95479763). Рішення - заміна на аналогічні, але цільні (ОЕ-номер для Авео - 95975940). Насправді це сайлентблоки для Форд Мондео в моделі від 2000 року випуску. Таке рішення допомогло багатьом автовласникам, тому цілісний сайлентблок продається багатьма продавцями, як "посилений".

Також є проблема з передніми сайлентблоками переднього важеля у Audi A3, яка проявляється і на інших автомобілях VAG Group (наприклад, Skoda Octavia А6, Volkswagen Golf VI) - код 1K0407182. Вирішується заміною на посилені аналоги, які ставляться на Audi RS3 (код аналога від Lemforder, який стоїть в оригіналі - 2991601).

Задній сайлентблок переднього важеля Авео

Сайлентблок важеля БМВ х5 е53

В обох описаних випадках проблема виникає через те, що в конструкції рідного сайлентблока зроблені компенсуючі прорізи, які нібито поліпшують плавність ходу. Але судячи з відгуків автовласників комфорт вони не дуже відчувають, а ось скрипи через те, що в прорізи забивається бруд - помітні дуже добре.

Не можна на 100% сказати, що це загальна хвороба всіх сайлентблоков подібної конструкції, але очевидно, що вони дійсно можуть бути схильні до скрипам саме через потрапляння бруду в ці отвори. В обох описаних випадках проблема виникає через те, що в конструкції рідного сайлентблока зроблені компенсуючі прорізи, які нібито поліпшують плавність ходу. Але судячи з відгуків автовласників комфорт вони не дуже відчувають, а ось скрипи через те, що в прорізи забивається бруд - помітні дуже добре.

Не можна на 100% сказати, що це загальна хвороба всіх сайлентблоков подібної конструкції, але очевидно, що вони дійсно можуть бути схильні до скрипам саме через потрапляння бруду в ці отвори.

Погана якість

Іноді причиною скрипів може бути просто погана якість самих сайлентблоков. Саме низькоякісна гума призводить до такого наслідку. З цією проблемою нічого зробити не вдасться - вам просто доведеться замінити деталі на інші, більш високої якості.

Судячи з відгуків автовласників, ви не будете задавати собі питання чому після заміни сайлентблоков з'явився скрип, якщо поставите оригінальні деталі або замініть важіль в зборі, там де в оригіналі сайлентблоки окремо не доступні. Так, це не дешевий варіант, але він є практично стовідсотковою гарантією відсутності дратівливих звуків після установки нових запчастин.

Ще одне спірне питання - скриплять чи поліуретанові сайлентблоки, особливо на морозі? Вважати причиною скрипів сам матеріал не можна - він тут ні при чому. З одного боку частково прав виробник, пояснюючи проблему некоректної установкою, неприбраним брудом / іржею і сильним зносом посадкового місця. З іншого боку, поліуретанові сайлентблоки спочатку мають конструкцію і твердість, які відрізняються від оригінальних виробів. Тому на морозі просто прискорюється процес їх зносу, в результаті чого вони починають скрипіти.

Як усунути скрип сайлентблоков

Деякі причини неприємних звуків відразу ж є і відповіддю на питання "як прибрати скрип сайлентблоков". Це такі випадки, як погана якість деталі, притирання або особливість конструкції. Для інших випадків підійдуть два універсальних способу - помазати і заново перетягнути кріплення. Але якщо вони вам не допомогли, тоді вихід тільки один - заміна на інші сайлентблоки.

Перевірка зусилля затяжки і дотяжки кріплень

Що зробити щоб не скрипіли сайлентблоки? Спробуйте спочатку затягнути кріплення. Тому що якщо при заміні сайлентблоков вони були закручені недостатньо, це може бути причиною неприємних звуків.

Як правильно це зробити? Потрібно затягувати в навантаженому стані, іноді навіть рекомендують додатково помістити вантаж в салон. Але спочатку, піддомкратити і вивісивши вісь авто, на якій проводилася заміна, слід кріплення послабити. Після цього поставте під важелі страхують упори і відпустіть домкрат. Автомобіль просяде під власною вагою і в такому положенні потрібно підкрутити всі гвинти до упору.

Це простий і легко здійсненний метод, який також дає можливість оглянути сайлентблоки на правильність установки і можливо виправити ситуацію.

нанесення мастила

У разі, якщо не вдалося виявити одну з причин, описаних вище, і не допомогла дотяжки кріплень, часто проблема неприємних звуків вирішується змазуванням. І тут деталі процесу стосуються більше не того як це зробити, а ніж змастити сайлентблоки, щоб не скрипіли. Тому що варіантів, які описані автовласниками в своїх відгуках, досить багато.

Мастило плаваючого сайлентблока поперечного важеля

Шприцевание сайлентблока густим мастилом від скрипу

Всі вони мають право на життя і показали свою ефективність, тому ви можете протестувати їх на своєму автомобілі. Це буде абсолютно безпечно, а якщо не допоможе, то доведеться змінювати або змириться. Отже, чим помазати сайлентблоки щоб не скрипіли?

 1. Силіконова змазка-спрей
 2. графітова мастило
 3. Литол і інші літієві мастила
 4. Мастило для шарнірів ШРБ-4
 5. Моторне або трансмісійне масло
 6. Гальмівна рідина
Якщо ви ставите поліуретанові сайлентблоки, то змащувати їх можна тільки литолом або мастилами на літієвої основі!

Всі варіанти мастила, крім першого, наносяться методом шприцювання, тому що інакше дістати до конструкції сайлентблока дуже складно. Якщо мастило дуже густа - можна її розігріти або варто брати більш товсті шприци або вкорочувати голку.

У випадку з варіантами на основі моторних і трансмісійних масел виникає питання «не роз'їдає чи масло гуму?". У теорії таке побоювання обгрунтовано, адже не всі сайлентблоки виконані з маслостойкой гуми. Але практика застосування такого методу показує, що кількість масла недостатньо для руйнівного впливу. А ось для усунення скрипу сайлентблоков це один з найефективніших варіантів, який при цьому не зменшує ресурсу деталі.

Основна причина скрипів в плаваючих сайлентблоках. Чи можна мазати гліцерином і чим краще

У деяких джерелах ви можете знайти згадки про змащення гліцерином. Ми не рекомендуємо цього робити. Гліцерин є спиртом і взагалі не призначений для змащування тертьових деталей!

Також можна знайти відгуки про те, що комусь допомогло використання WD-40 або гальмівною рідиною. Але це поодинокі випадки. Практика більшості автовласників показує, що вирішити цю проблему назавжди таким чином не можна. Використання WD-40 для змащення сайлентблоков від скрипу допомагає ненадовго, а в дощову і вологу погоду ефект пропадає протягом декількох годин.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found