Датчик положення коленвала ВАЗ: Пріора, Калина. Розташування, перевірка, несправності

Датчик положення колінчастого вала (далі ДПКВ) використовується контролером ЕСУД для визначення кута повороту і частоти обертання колінчастого вала двигуна.

В процесі роботи двигуна задає диск клонували перетинає магнітний потік ДПКВ наводячи в його обмотці імпульси змінної напруги. Використовуючи ці дані контролер обчислює тривалість і фазу роботи паливних форсунок, а також системи запалювання.

Де знаходиться датчик?

На колінчастому валу двигуна закріплений зубчастий задає диск (суміщений зі шківом приводу генератора). На відстані приблизно 1 мм (плюс-мінус 0,4 мм) від вершини його зубця, на кришці масляного насоса закріплений датчик положення колінчастого валу.

датчик положення колінчастого вала 4х4

датчик положення колінчастого вала Пріора, Калина

Ставить диск має 58 зубів з кроком в шість градусів, а також «западину» утворену двома пропущеними зубами - таким чином досягається синхронізація. Для установки колінчастого вала в положення 114 градусів до верхньої мертвої точки першого і четвертого циліндрів поєднують середину, першого після западини зуба, з віссю ДПКВ.

Провід ДПКВ захищені, від перешкод, екраном замкнутим на «масу» автомобіля.

Несправність ланцюга ДПКВ викликає зупинку двигуна, внесення в пам'ять контролера коду помилки і включення сигналізатора.

Перевірка ланцюгів ДПКВ

Перевірку ланцюгів ДПКВ виробляємо після відключення запалювання і колодок від контролера і безпосередньо датчика. Як видно на представленій схемі підключення перевіряємо цілісність ланцюга між контактами «А» колодки ДПКВ і контактом «Х2 / 13» колодки контролера, а також між контактом колодки датчика «В» і контактом «1» колодки контролера.

При справності ланцюгів ДПКВ, надійності його установки і збереження коду помилки мовця про несправності датчика - ДПКВ підлягає заміні.

Заміна датчика положення колінчастого валу

зняття

  • Вимкнути запалення.
  • Від'єднати колодку проводів.
  • Використовуючи ключ гайковий х10 вивернути болт кріплення ДПКВ до кришки масляного насоса.
  • Витягти датчик.

установка

  • Поставити ДПКВ на місце.
  • Загорнути болт кріплення і затягнути його з моментом 7,8 ... 12,6 Н. м
  • Приєднати колодку проводів до датчика.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found