Регулювання холостого ходу (ХХ). Як перевірити і відрегулювати обороти

Регулятор холостого ходу налаштовується на заводі, він не потребує додаткової регулюванню. Карбюратор слід прибрати перед в тому випадку, якщо рівень СО після тривалої експлуатації не відповідає нормі.

регулятор холостого ходу

Перед тим, як зробити регулювання, потрібно простежити, що б деталі були в бездоганному стані.

Порядок виконання регулювання

У тому випадку, якщо у Вас встановлений сервоуправления поверніть кермо, поки передні колеса не в стануть в середнє положення. Автомобіль повинен стояти на ручному гальмі. Акумулятор повинен бути заряджений. Рівні масла в двигуні і охолоджуючої рідини повинні відповідати за потрібне значенням.

 1. Вакуумні шланги потрібно підключити всі до одного.
 2. Свою герметичність повинна зберегти система всмоктування повітря.
 3. В циліндрах повинна бути хороша компресія.
 4. Система повернення вихлопних газів повинна бути в гарному стан.
 5. Заслінка дроселя повинна добре закриватися і відкриватися.
Вам доведеться вимкнути споживачі електроенергії. Чи не повинен працювати навіть вентилятор охолодження.

Двигун необхідно прогріти, стрілка термометра повинна залишатися в середньому положенні. В процесі роботи двигун повинен зберегти таку температуру, Ви повинні будите запускати двигун, щоб прогріти його заново. Обороти двигуна повинні бути менше 1000 об / хв.

Тахометр підключається згідно з інструкціями з експлуатації. Вам потрібно буде запустити двигун, і подивитися з боку оглядового віконця карбюратора і перевірити, що рівень палива знаходиться на середній лінії.

Після обертів двигуна потрібно збільшити до 2000 - 3000 об / хв, такі обороти потрібно тримати від двох або трьох хвилин, а потім дайте попрацювати хвилину на холостому ходу.Посмотріте на тахометр, обороти двигуна повинні бути приблизно 750 ± 50 об / мін.В тому випадку, якщо обороти не відповідає необхідному значенню, Вам доведеться обертати гвинт, поки значення не встане в необхідні межі. А якщо ж холостий хід відрегулювати не вдасться, але перераховані вище системи працюють без збоїв, то, швидше за все вам знадобиться заміна карбюратора.

Глушіть двигун, тахометр залиште підключеним.

Після Вам знадобиться відключити штекер лямбда-зонда посередині кришки випускного колектора. Другий штекер потрібно відключити від клапана регулювання всмоктуваного повітря. Він знаходиться на правій стороні котушки запалювання майже перед самою стійкою підвіски. Справа, близько теплозахисного екрану випускного колектора, розташовується огорожі трубка, завдання якої вимір вміст СО. Ковпачок трубки знімається і підключається прилад для вимірювання СО, при підключення потрібно дотримуватися інструкції. Герметичним має бути з'єднання між трубкою і вимірювальним приладом.

Пізніше потрібно запустити двигун, і розжене його до 2000 - 3000 об / хв, а потім повернути на холості оберти. Покази приладу повинні бути в межах 1.0 ± 0.5%. Якщо вміст СО не відповідає покладеному значенням, Вам доведеться обертати гвинт регулювання, що вставляється в блок заслінок дроселя. Він, закривається пломбою, щоб не допускати мимовільно обертання. Є одна причина, через яку потрібно зняти карбюратор, для того, що б висвердлити пломбу, ця робота проводиться в спеціально призначеної для цього майстерні. Якщо роботу Ви проводите самостійно, не свердліть пломбу занадто глибоко. Після того, як висвердлите пломбу, карбюратор знову встановлюється і стоїть всередині гвинт обертається звичайною викруткою, поки значення СО не встановиться в потрібних межах, в отвір потрібно вставити нову пломбу.

Карбюратор для цього знімати не потрібно.

Автомобілі, на яких відсутній каталізатор. На таких автомобілях холостий хід можна регулювати, за такою ж схемою, як і на моделях з встановленим каталізатором, однак, щоб відрегулювати склад суміші знадобиться спеціальна викрутка, яка повинна вставлятися в зарубки регулювального гвинта, для того, щоб отримати максимально кращий результат скористайтеся тахометром і приладом вимірює вмісту СО. Якщо Ви не маєте прилад, робота може виконуватися і без нього, якщо дотримуватися послідовність, однак, Ви повинні пам'ятати про охорону навколишнього середовища.

По-перше, потрібно відрегулювати холостий хід. Вам доведеться виконати вищезазначені підготовчі операції і зняти показання тахометра. У разі, якщо обороти поза межами 750 ± 50 об / хв, доведеться регулювати.

Порядок виконання

 1. Прогрійте, двигун щоб робоча температура трималася весь час.
 2. Для того, що б відрегулювати надходить суміш, потрібно скористатися гвинтом, яким регулюється холостий хід. Потрібно повністю ввернути гвинт, за допомогою спеціальної викрутки, сильно затягувати його не потрібно, після болт вивертається на два повних обороту. У підсумку, обороти холостого ходу збільшаться на 50 об / хв, в порівнянні з попереднім значеніем.Прі допомоги цій же викрутки повертається регулювальний гвинт, що змінює склад суміші, після настройки двигун почне працювати з максимально можливою кількістю оборотів. Після цього гвинт потрібно ввернути. Потрібно пам'ятати і про кількість СО, відповідність бажаному одно 1.5 ± 0.5%.

Теж саме можна зробити за допомогою приладу вимірює вмісту СО

Порядок виконання

Вам так само доведеться відрегулювати холостий хід, як вже було описано, перевірити, щоб двигун зберігав робочу температуру.Прібор для вимірювання СО вдвигается в вихлопну трубу (мінімальна глибина 40 см). Через оглядове віконце потрібно перевірити рівень палив, він повинен стояти на середньої лініі.Пользуясь спеціальної викруткою, регулювальний гвинт складу суміші повертається так, щоб показання приладу мали значення 1.5 ± 0.5%.

Система багатопозиційного вприскування

Регулюється холостий хід і змісту СО зазвичай автоматично, спеціальним приладом, однак існує такий варіант, при якому регулювання доведеться проводити вручну. Найкраще Вам налаштують все в майстерні, проте якщо уважно вивчити опис, тоді Ви зможете самостійно відрегулювати холостий хід.

Перед регулюванням та перевіркою необхідно виконати деякі умови, всі частини системи повинні перебувати в гарному стан.

Порядок виконання

 1. Машина ставиться на ручник, а колеса повертаються в середнє положення.
 2. Акумулятор повинен бути заряджений.
 3. Система запалювання повинна працювати бездоганно, тобто перебувати у відмінному стан.
 4. Рівень охолоджуючої рідини і масла в двигуни, обов'язково повинні відповідати за потрібне значенням.
 5. Свою герметичність повинна зберегти система усмоктувальна повітря.
 6. Необхідні значення має зберегти компресія в циліндрах.
 7. Повинна ідеально виконуватися робота дросельної заслінки.
 8. Усі без винятку, запобіжника повинні працювати.
У тому випадку, якщо у Вас коробка автомат важіль ставиться в положення нейтралці. Кондиціонер потрібно відключити.

Перевірка холостого ходу

При перевірці холостого ходу дійте наступним чином:

Двигун прогрівається, поки стрілка термометра не виявиться в середньому положенні. Під час регулювання двигуна, повинна підтримуватися робоча температура, кількість оборотів має бути не нижче 1000 об \ м. Після вже на заглушеному двигуні, а шнур живлення датчика положення дросельної заслінки і запускайте двигун.

Подивіться на тахометр, двигун повинен працювати з частотою 800 об / хв. Після обертів двигуна 2-3 рази збільшити до 2000 об / хв і зняти показання холостого ходу. Число оборотів повинне бути близько 850 ± 50 об / хв. У більшості випадків, перед тим, як перевіряти і регулювати холостий хід потрібно виконати всі вимоги, наведені системою багатопозиційного уприскування.

Повітряний фільтр

Фільтр повітря має паперову основу, яка не в якому разі не можна чистити. Фільтр потрібно замінювати через кожні два роки, 60000 км. Для того, що б змінити його, потрібно зняти захисну кришку, після витягнути старий фільтр і поставити новий.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found