Як на Ниві включити повний привід. Схема роботи і включення / вимикання приводу Niva

Відповідь на це питання буде некоректним, оскільки привід на "Ниві" постійний повний . Багато хто плутає функцію важеля раздатки, вважаючи що він включає / вимикає передній міст, в той час як його функція - блокувати / розблокувати міжосьовий диференціал.

Як включити повний привід Ниви

Тому реалізувати функцію включення / відключення повного приводу на "Ниві" можна тільки втручанням в конструкцію автомобіля. Детальніше про це всім в статті.

зміст:

  • Як на Ниві включити повний привід - популярний міф
  • Робота важеля раздатки і блокування диференціала Niva
  • Як відключити міст: два варіанти

Водій Ниви не має можливості відключати привід на передні або задні колеса, як це реалізовано в сучасних повнопривідних автомобілях інших марок, проте зобов'язаний знати як користуватися роздавальної коробкою.

Як на "Ниві" включити повний привід

На "Ниві" постійний повний привід. Що це означає? Що схема повного приводу Niva має на увазі, що він працює завжди - енергію обертання від двигуна через кардани і диференціали всі чотири колеса отримують постійно.

Інформація про те, що на Шевроле Ниві і Нива 4х4 можна важелем відключати і включати повний привід є дуже поширеним міфом . Таку версію іноді озвучують навіть менеджери дилерів Lada - нібито важіль раздатки підключає передній міст, підключаючи повний привід. Насправді у Ниви постійний повний привід, а не підключається!

Найпоширеніший аргумент на користь неправильної теорії - чому ж при вимкненому раздатке, якщо вивісити одне колесо на "Ниві", то машина не зрушиться з місця? Наприклад, ось в цьому відео говорять про "плаваючий" і непостійний повний привід "Ниви".

Постійний або не є постійним у Ниви повний привід (дивіться з тимчасової позначки 2.40)

Відповідь проста - тому що на цьому автомобілі, в обох поколіннях, використовуються вільні, неблокірующіх диференціали. Як це працює - читайте у відповідному матеріалі. Тому при вивішеному колесі вся потужність двигуна йде на його обертання, а решта три колеса практично не крутяться.

Чому ж тоді на бездоріжжі допомагає включення важеля "раздатки"? Чи не тому що він "включає" роботу повного приводу "Ниви"? Ні, цей важіль блокує міжосьовий диференціал. В результаті потужність двигуна відправляється нема на то колесо, яке крутиться найлегше (відповідно до принципів роботи диференціала), а розподіляється порівну між осями. І одна з осей в стані витягнути автомобіль.

До речі, якщо у "Ниви" вивішено / забуксувало по колесу на кожній осі - машина не зможе вибратися з цієї ситуації. В такому випадку допомогла б тільки блокування кожного з колісних диференціалів, але її в цьому автомобілі немає. Хоча такий пристрій можна встановити додатково.

Отже, питанням "як включити повний привід на" Ниві Шевроле ", Нива 2121 або 4х4 задаватися не треба, тому що він вже включений. А ось використовувати можливості блокування міжосьового диференціала треба. Як - розглянемо далі.

Як користуватися повним приводом і раздаткой на "Ниві"

Так як вже з'ясували, що коли задають питання "як включити 4ВД на Ниві", насправді мається на увазі як включити блокування міжосьового диференціала, то розглянемо інструкцію по використанні раздатки.

Для умов бездоріжжя на роздавальних коробках "Нив" передбачено дві опції і два механізми. Перший - це блокування диференціала. Другий - понижуючий / підвищує вал передач.

На нормальних асфальтових дорогах завжди використовується підвищує вал передач і вимкнена блокування диференціала. Це "звичайний" режим роботи машини, коли вона повинна їхати як будь-який міський автомобіль. Як правильно встановити важелі - читайте нижче в розділі про управління різних моделей "Ниви".

На бездоріжжі використовуються наступні режими. Знижує передача без блокування диференціала, потрібні коли автомобілю потрібно більше тяги - в піску, в багнюці, при їзді під гору, рушанні з важким причепом.

Перемикання на знижений ряд передач можна робити тільки на автомобілі, що стоїть до старту руху по складному ділянці або при русі на швидкості до 5 км / год, тому що коробка "Ниви" не має синхронізаторів! А ось перемикатися на підвищену передачу можна і в русі автомобіля, при вимкненому зчепленні.

Блокування використовується в наступних випадках - якщо ділянка стає особливо важкопрохідних і при пробуксовці / вивішуванні колеса на одній з осей. Блокувати диференціал можна в русі автомобіля, але до потрапляння на складну ділянку дороги. Найчастіше ця функція використовується разом із заниженою передачею. З підвищує передачею заблокований диференціал використовуватиметься під час подорожей на відносно рівних ділянках дороги без асфальтового покриття.

У багатьох джерелах пишуть про те, що потрібно включати блокування диференціала при русі по слизькій снігу і льоду. Але таких рекомендацій немає в керівництві користувача - там пропонують при необхідності використовувати цю функцію тільки якщо не вдається рушити на такому покритті. А журналісти "За кермом" під час тестів Chevrolet Niva визначили, що на слизькій поверхні блокування допомагає тільки при русі під гору. Під час розгону такий режим підвищує ризик пробуксовки, а в поворотах погіршує керованість!

Не рекомендується робити ніяких перемикань безпосередньо в момент пробуксовки колес.Также не можна їздити з заблокованими диференціалом на швидкості вище 40 км / год . У тому числі тому, що така їзда погіршує керованість автомобіля , підвищує витрата палива і знос шин. А постійний рух в такому режимі взагалі призведе до поломки механізмів і деталей трансмісії. Тому у всіх автомобілях "Нива" і на "Шевроле Нива" горить значок повного приводу на панелі приладів, коли диференціал заблокований. Навіть якщо ви забули його розблокувати, сигнальна лампа підкаже виправити ситуацію.

На практиці буває що включити блокування диференціала може бути дуже складно. Це відбувається тому, що зубці муфти вузлів вперлися в зубці шестерінки. Прикладати силу в такій ситуації не варто - так можна просто зламати важіль або механізм! Таке "заїдання" - не ознака поломки, а нормальна робота роздавальної коробки. Це чисто механічний вузол, який працює таким чином.

Згідно з інструкцією, включення блокування диференціала "Нива" необхідно при русі по прямій на швидкості до 5 км / год , при цьому двічі натиснувши / вичавивши зчеплення. Але практика автовласників показує, що ефективніше буде це робити не при прямолінійній русі, а виконати не крутий поворот. При повернених колесах важіль блокування легко включається. Аналогічна проблема може бути з виключенням блокування. Метод той же, але ефективніше буде рух назад з невеликим поворотом керма.

Як управляти важелями раздатки Ниви у всіх режимах (докладний відео)

Управління блокуванням диференціалу Ниви (коротке відео)

Один або два важеля раздатки у Ниви і як ними управляти?

У різних моделей "Нив" по-різному реалізований механізм управління функціями роздавальної коробккі .

У моделей ВАЗ-2121, ВАЗ-2131 і LADA 4x4 (три-і п'ятидверний) використовується два важелі. Передній - блокування диференціала. У положенні "натиснуто вперед" диференціал розблоковано. У положенні "натиснуто назад" диференціал блокується. Задній важіль - це підвищує / понижуючий ряд передач. Положення назад - підвищений ряд передач. Середнє положення - "нейтраль" (в такому положенні автомобіль не рушить, навіть при включених передачах КПП). Положення вперед - зниження передач.

У моделей LADA Niva, ВАЗ-2123 і Chevrolet Niva використовує один важіль. У стандартному положенні диференціал розблоковано, а положення нейтралі і підвищення / пониження передач такі ж як описані вище. Диференціал блокується натисканням ручки до водія і це можна робити при включеній зниженою / підвищеній передачі або в нейтральному положенні.

Управління раздаткой з двома важелями

Схема управління з двома важелями раздатки

Управління раздаткой з одним важелем

Схема управління раздаткой з одним важелем

Як відключити повний привід на "Ниві"

Без втручання в конструкцію машини цього не зробити, тому розглянемо два варіанти як вимкнути повний привід на "Ниві" найпростіше і які при цьому можуть чекати наслідки.

Найпростіший метод - це зняти один з карданних валів. Так допускається робити, коли механізму потрібен ремонт, а Вам потрібно продовжувати рух і експлуатувати автомобіль. Знявши будь-який з карданів, Ви отримуєте звичайний монопривідний автомобіль і без установки деталі назад зробити його повнопривідним не вдасться.

Механізм для відключення переднього моста на Ниві

Механізм для відключення переднього моста на Ниві, Niva-parts NP-00206

Другий варіант - поставити спеціальне пристрої, механізм відключення переднього моста для "Ниви". Він монтується на муфту роздавальної коробки, а важіль виводиться в салон замість штатного. У важеля блокування диференціала з'являється третє положення - "відключення переднього моста".

Серед плюсів цього пристрою, який декларують його розробники, є один головний - можливе зниження витрати палива на 2,5 літра. Судячи з відгуків на форумах, на практиці цю цифру ніхто підтвердити не може. Також деякі продавці обіцяють поліпшення розгінної динаміки і зниження вібрацій і шумів. Але знову ж таки, на словах.

А от мінусів у такого рішення більш ніж достатньо. Варто девайс від 7000 рублів. Також його використання ймовірно призведе до швидшого зносу редуктора заднього моста, тому що він починає більше працювати. Хоча багато автовласників це заперечують, підтверджуючи свої слова тривалої їздою зі знятим переднім або заднім карданом. Також знижується керованість, тому що рулити на задньопривідний машині складніше, ніж на повному приводі. Ну і ті, хто тримав подібний механізм в руках, говорять про низьку якість його виконання.

Тому таке рішення дуже спірне, ще й недешева і мало ким рекомендується в середовищі "нівоводи".


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found