Коли міняти гуму? Який час краще підходить для зміни гуми на зимову? Яким шинам віддати перевагу при заміні? Які шини вибрати?

Коли міняти гуму на зимову? Відповідь на це питання необхідно шукати в нормативних вимогах. Однак існує ще кілька нюансів, пов'язаних з процедурою заміни. Наприклад, якими характеристиками повинні володіти оптимальні зимові покришки? За яких умов змінювати? На які покришки поміняти - з шипами або без? На ці та інші питання ми і постараємося дати докладну відповідь.

зміст

 • Коли міняти гуму
 • Коли міняти гуму за законом
 • штрафи
 • Які шини встановити
 • "Скандинавський" або "Європейський" тип гуми
 • Правила використання зимової гуми
 • Особливості монтажу зимової гуми

Коли міняти гуму на зимову

Коли міняти гуму на зимову

Так коли ж міняти гуму і на що орієнтуватися? На перший сніг і ожеледь? Це буде невірно, адже клімат в нашій країні мінливий і неоднорідний. Краще подивіться на градусник - якщо він показує температуру + 7 ° C ± 5 ° C, це свідчить про необхідність перевзути свою машину . Залишатися на літній гумі небезпечно, так як при такій температурі повітря гума втрачає зчеплення з трасою і стає більш грубою. Ви можете ризикнути, і чекати поки таке зниження середньодобової температури не буде протягом цілого тижня, але знайте - в будь-який момент автомобіль може занести на повороті і він стане некерованим. Так як заморозки на ґрунті ночами утворюють тонку кірку льоду на асфальті. Тому краще не ризикувати.

C урахуванням конструкційних особливостей зимових шин, оптимальним часом для їх установки на думку більшості виробників є тижневий період з моменту, як температура опуститися до +5 ... +7 градусів за Цельсієм.

На жаль, далеко не всі власники автомобілів слідують даної рекомендації. Одні перевзувати автомобіль в зимову гуму, коли температура опускається до +12, а інші чекають, коли температура повітря досягне позначки 0.

Саме рекомендації виробників шин по заміні гуми є найбільш правильними і здатними забезпечити належний рівень безпеки на дорозі. Також існує регламент, в якому чітко прописані вимоги щодо часу заміни гуми.

Коли міняти гуму на зимову по закону

У нормативних вимогах, також є пунктик на рахунок коли міняти гуму за правилами. Про це ми можемо прочитати в "Технічному регламенті митного союзу ТР ТЗ 018/2011 Про безпеку колісних транспортних засобів". Зокрема в пункті 5.5 написано наступне:

Забороняється експлуатація транспортних засобів, що не укомплектованих зимовими шинами, що задовольняють вимогам пункту 5.6.3 цього додатка в зимовий період (грудень, січень, лютий). Зимові шини встановлюються на всіх колесах транспортного средства.Срокі заборони експлуатації можуть бути змінені в бік збільшення регіональними органами державного управління держав - членів Митного союзу.

Позначення зимової гуми

На основі цієї інформації можна зробити висновок, що в зимові місяці (грудень, січень, лютий) дозволяється використовувати тільки зимові шини. Можна поставити на автомобіль як шиповані, так і нешиповані шини. Вони повинні мати значок «М + S», «M & S» або «MS» і відповідний малюнок (див. Малюнок).

У нас на сайті ви знайдете більше інформації:

Як розшифрувати маркування шин

Маркування на шині 195 / 55R16 позначає розмір покришки, а 87V індекси навантаження і швидкості. Також є маркування рік випуску, тиску та ін. Детальна розшифровка на зображенні

Детальніше

У зв'язку з різноманітністю погодних умов в різних регіонах РФ місцева влада може збільшити термін заборони експлуатації шипованих шин. Наприклад, заборонять використовувати шиповані шини з травня по вересень.

Для наочності наведемо для вас таблицю з інформацією про періоди можливого використання різної гуми протягом року.

Пора року літні зимові шиповані Зимові без шипів
Зима (грудень, січень, лютий)
Весна (березень, квітень, травень)
Літо (червень, липень, серпень)
Осінь (вересень, жовтень, листопад)

Що стосується всесезонной гуми, то правилами допускається її використання лише в тому випадку, якщо на ній є одна з наступних написів «М + S», «M & S» або «MS». Якщо відповідні значки відсутні, то таку гуму експлуатувати взимку не можна .

Штрафи за неправильне використання гуми

Працівники ДАІ має право покарати водія за неправильне використання зимової гуми або її несвоєчасну установку. Зокрема, в 2017 році в КоАП немає статті, яка б передбачала накладення штрафу за факт відсутності зимової гуми. Однак проект такого закону існує, але станом на 2020 рік поки не прийнятий.

У той же час за використання поношеного зимової гуми вас можуть оштрафувати на 500 рублів. Однак існує і більш гуманний метод - усне попередження. Штраф накладається в тому випадку, коли глибина протектора зимової гуми становить менше 4 мм. Крім цього, накладення штрафу можливо лише за умови експлуатації автомобіля на зледенілому або засніженому дорожньому покритті.

Існує неофіційний день заміни літньої гуми на зимову в центральній смузі РФ. Його датою призначено 15 листопада. Однак все ж краще не чекати цього дня, а виконати заміну при описаних вище умовах.

Які шини встановити на свій автомобіль?

Коли міняти гуму

Ми з вами детально розібралися з тим, коли слід міняти гуму. При цьому у нас залишилося відкритим питання - на що міняти літні шини? Більшість автомобілістів радять мати при собі не тільки зимову і літню гуму, але і третій комплект.

Зокрема, літню, зимову шиповану і зимову нешипованну гуму. Для чого? Все просто - коли в холодний період температура буде перебувати в діапазоні -3 ° C ... + 5 ° C доцільно використовувати зимову нешипованну, а в разі різкого похолодання він зможе використовуватися зимову шиповану гуму. Однак внаслідок високу затратність даний метод підійде не всім. Тому можна зробити простіше - вибрати шиповані або нешиповані шини.

При цьому необхідно пам'ятати, що нешиповані шини краще показують себе на сухій і мокрій трасі, а шиповані - на засніженій і заледенелой. Експериментально було доведено, що на сухому і мокрому асфальті у шиповану гуми гальмівний шлях на 7% довше, ніж у нешипованной. Однак при їзді по засніженому і заледеніло покриттю "шипи" працюють на 20% ефективніше.

Прогрес не стоїть на місці, і зараз використовуються технології "плаваючих" і "активних" шипів, які дозволяють досягти бездоганної поведінки гуми на будь-якому покритті, навіть при найгіршому ожеледі. І такі покришки є в продажу. Їхнім єдиним недоліком є ​​висока ціна. Однак з часом вона напевно буде знижуватися, і все більше людей зможуть дозволити собі купити таку гуму.

Відмінності зимової гуми від всесезонной

Незважаючи на те, що всесезонна гума дозволяє відмінно заощадити на шиномонтажі і необхідності покупки двох комплектів, в умовах російського клімату даний тип гуми працює слабо. Виробники встановили оптимальний діапазон використання всесезонной гуми - від -5 до + 20 ° C .

В результаті, зупинивши свій вибір на всесезонной гумі, ви автоматично жертвуєте безпекою заради економії. Причому небезпека існує як влітку, коли повітря прогрівається понад 30 градусів, так і само собою взимку, коли на градусник нижче 30 ° C.

Що краще - "скандинавський" або "європейський" тип гуми?

Зимові шини підрозділяються на "скандинавські" і "європейські" по малюнку протектора.

типи протекторів

типи протекторів

У "скандинавського" типу гуми малюнок більш розріджене, з великим числом розташованих в шаховому порядку маленьких ромбоподібних шашечок. Відстань між шашечками істотне. Завдяки цьому протектор легко проштовхує верхню поверхню льоду, і очищається від бруду і снігу без жодних зусиль. Максимальне зчеплення на засніженій трасі - головне достоїнство таких шин.

Гума скандинавського типу відмінно підходить для поїздок по пересіченій місцевості і жителів віддалених міст, тобто, там, де багато снігу. З ними застрягти в снігових заметах вам не загрожує. Скандинавський тип гуми широко застосовуються в загальноросійських умовах і північних районах Європи.

Головною особливістю гуми "європейського" типу є діагональне побудова малюнка з множинними водовідвідних каналами і великою кількістю малих прорізів. Мета таких шин - забезпечення максимального зчеплення з поверхнею дороги під час дощової і мокру погоду , а також при мокрому снігу.

Якщо зима малосніжна і мокра (країни Центральної і Південної Європи, південні регіони РФ) - слід зупиняти свій вибір саме на шинах європейського типу. Але потрібно пам'ятати - лід такій гумі протипоказаний . Практично завжди на шинах європейського типу присутній маркування «M + S»., Що означає сніг і бруд.

Правила використання зимової гуми

Яку б зимову гуму не вибрав автовласник, він обов'язково повинен пам'ятати про п'ять правил її використання:

 1. Шипована гума ні в якому разі не переставляється з лівого колеса однієї осі на праве.
 2. У перші 800 ... 1000 км обкатки зимової гуми не перевищуйте швидкість більше 70 км / ч. Дозвольте шинам "притертися".
 3. У момент зимових коливань температури тиск в шинах змінюється. Тому обов'язково стежте за тиском в шинах. Щоб запобігти наслідкам різких перепадів температур, можна збільшити тиск в шинах на на 0,1-0,2 атм. Але не більше. Невідповідність тиску може негативно позначитися на керованості автомобіля, а отже і безпеки при їзді.
 4. Обов'язково встановлюйте зимову гуму на обидві осі. Не піддавайтеся помилковій думці про те, що установка гуми на одну (провідну) вісь підвищить безпеку при русі - це не так.
 5. При залишкової глибині протектора шиповану гуми менш 4,7 - 5 мм не використовуйте її .. На цій глибині розташований нижній фланець, за допомогою якого шипи тримаються в покришці. При установці шиповану гуми, шипи можуть просто вилетіти. Що стосується звичайних зимових покришок, то аналогічне значення становить 4 мм.

Вплив глибини протектора на гальмівний шлях

Також слід зупинитися на питанні, чи можна їздити на зимовій гумі влітку. Відповідь проста - можна, але вкрай небажано. Почнемо аргументування з технічної точки зору. Так, використання зимових покришок в теплу пору року загрожує для вас і вашої машини:

 • Зниженням безпеки їзди. Склад матеріалу покришки змінює свої характеристики, через що гума не виконує в повній мірі покладених на неї функцій, в тому числі захисних.
 • Збільшенням витрати палива на 5 ... 10%. Адже двигуну потрібно більше потужності для розкручування "розпливлася" по асфальту гуми. Відповідно, це вдарить по вашій кишені.
 • Значним зносом протекторів. Поверхня зимових шин м'якша, і на голому асфальті вона швидше зношується.
 • Низьким рівнем комфорту при їзді для водія і пасажирів.
 • Збільшився зносом ходової автомобіля.

Тепер торкнемося юридичних аспектів цього питання. У 2014 році був внесений Законопроект про використання автомобільної гуми сезонний з накладенням відповідних штрафів. Передбачувана сума штрафу була бути 2000 рублів. Однак в даний час закон ще не прийнятий, відповідно, співробітники ГИБДД можуть лише зробити усне зауваження і роз'яснити водієві шкоду використання зимових шин влітку.

Особливості монтажу зимової гуми

Нові колеса повинні бути добре збалансовані. Це правило слід дотримуватися незалежно від того, змінюєте ви покришки самостійно або довіряєте це майстру з шиномонтажу. Також перевірте розвал-сходження. При установці коліс необхідно врахувати напрямок їх руху .

Також відмовтеся від литих дисків . Нехай на засніженій і слизькій трасі ваша машина буде виглядати не так презентабельно, зате істотно зменшиться ймовірність попадання бруду всередину диска і подальшого дисбалансу при русі. Дотримуйтесь вищезгаданим рекомендаціям щоб уникнути аварійних ситуацій або ДТП.

підсумки

Не забувайте міняти зимову гуму восени. Як тільки температура дійде до +5 ... 7 ° C, відразу їдьте на шиномонтаж або виконайте заміну самостійно. Не чекайте 15 листопада. Також стежте за тим, щоб глибина протектора на всіх шинах була більш 4 мм. І пам'ятайте, що зимова гума призначена в першу чергу для забезпечення безпеки водія, пасажирів, а також інших людей саме в холодну пору року! Не нехтуйте її використанням.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found