Які Свічки Запалювання Кращі у 2020 році (Рейтинг)

Які свічки запалювання краще поставити на свій автомобіль ? Напевно кожен автовласник хоча б раз задавався цим питанням. Адже на вибір впливають кілька факторів - розмір свічки, краплинне число, її вид, обсяг і тип двигуна (карбюратор / інжектор), що використовується паливо (газ / бензин) і так далі. Також слід враховувати рекомендації автовиробника. В даний час існують свічки, виготовлені як за класичною технологією, так і більш сучасні варіанти - платинові, Іридієві, плазменно-форкамерно. Вони відрізняються не тільки більш тривалим терміном експлуатації, але і кращими і стабільними показниками іскри. Тому відповідь на питання про те, які повинні бути свічки запалювання, складається з безлічі компонентів.

зміст:

 • Кількість і типи електродів
 • зазор свічки
 • краплинне число
 • розміри свічок
 • Які свічки краще
 • Свічки для двигунів з ГБО

Які свічки краще

При виборі тієї чи іншої свічки потрібно орієнтуватися не на популярність марки або її моделі, а на фактичні дані свічок. Зокрема, розміри (довжину, висоту, тип і крок різьби), матеріал виготовлення електродів, їх тип, краплинне число, зазор між електродами. І лише на підставі цих даних потрібно проводити вибір між різними марками свічок, благо їх вибір в даний час просто величезний.

А вже потім орієнтуватися на максимально продуктивні характеристики виходячи з того скільки на свічці буде бічних електродів, з якого матеріалу ці електроди, який між ними зазор. І щоб розібратися як впливають ці характеристики коротко розглянемо особливості кожного з цих показників.

Кількість і типи електродів

Спершу торкнемося бічних електродів, оскільки саме з цієї частини свічки розрізняються найбільше. Вони виконуються з різних матеріалів, мають різний розмір і конструкцію.

бічні електроди

Багатоелектродні свічки

Свічки з декількома електродами

У класичних свічок старого зразка є один центральний і один бічний електрод. Останній виготовляється зі сталі, легованої марганцем і нікелем. Однак в даний час стають все більш популярними свічки з декількома бічними електродами . Вони забезпечують більш потужну і стійку іскру, що для свічки критично важливо. Крім цього, кілька бічних електродів не так швидко забруднюються, рідше вимагають чищення і довше служать.

Аналогічними властивостями володіють і свічки, електроди яких покриті такими металами - платиною і іридію (другий є перехідними металом платинової групи), або їх сплавом. Такі свічки мають ресурсом до 60 ... 100 тисяч кілометрів пробігу (в деяких випадках навіть більше, однак це залежить від багатьох інших факторів - умов експлуатації машини, використовуваного пального, потужності двигуна і так далі). Крім цього, такі свічки потребують більш низькій напрузі іскроутворення.

Свічки на основі платини і іридію ніколи не чистять механічним методом.

Відмінною особливістю плазменно-форкамерних свічок є те, що роль бічного електрода грає корпус свічки. Також така свічка має більшу потужність горіння. А це, в свою чергу, збільшує потужність двигуна і зменшує кількість токсичних елементів у вихлопних газах машини.

Платинові, Іридієві і плазменно-форкамерно свічки коштують значно дорожче класичних. Однак з огляду на їх високий ККД і тривалість експлуатації їх має сенс встановлювати на машини середнього та дорогого класу. Так ви збережете ресурс не тільки безпосередньо свічок, а й інших елементів двигуна вашого авто.

центральний електрод

Його наконечник виготовлений з залізо-нікелевих сплавів з додаванням хрому і міді. На більш дорогих свічках, як і в випадку з бічними електродами, на наконечник може бути нанесена платинова напайку, або замість нього використовуватися тонкий електрод з іридію. Оскільки центральний електрод - це найбільш гаряча частина свічки, то у автовласника періодично виникає необхідність у виконанні очищення. Однак в даному випадку мова лише про класичні свічках старого зразка. Якщо на електрод нанесена платина, іридій або ітрій, то необхідність в очищенні відпадає , оскільки нагару практично не утворюється.

Міняти класичні свічки запалювання рекомендується через кожні 30 тисяч кілометрів пробігу. Що стосується платинових і іридієвих свічок, то у них ресурс вище - від 60 до 100 тисяч кілометрів. Точну інформацію ви знайдете в мануалі до вашого авто.

зазор свічки

Наступний фактор, на який необхідно звертати увагу, - це розмір зазору між центральним і бічним (і) електродами.

Чим більше зазор між електродами свічки - тим більше значення напруги необхідно того, щоб з'явилася іскра. зазор свічки

Зазор на свічках різних типів

Коротенько розглянемо чинники, на що це впливає:

 • Великий зазор викликає іскру великого розміру . У свою чергу, велика іскра, по-перше, з більшою часткою ймовірності підпалює топливовоздушную суміш, а по-друге, а також підвищує рівномірність роботи двигуна.
 • Дуже великий повітряний зазор важче пробити іскрою . Крім цього, при наявності забруднень електричний розряд може знайти для себе інший шлях - через ізолятор або високовольтні дроти. Це може привести до аварійної ситуації.
 • Форма центрального електрода безпосередньо впливає на напруженість електричного поля в свічці . Чим тонше їх кінчики, тим більше значення напруженості. У згаданих платинових і іридієвих свічок електроди самі по собі тонкі, тому вони забезпечують якісну іскру.

Варто додати, що відстань між електродами має змінне значення. По-перше, в процесі експлуатації свічки електроди природним чином вигорають, тому потрібно або регулювати відстань, або купувати нові свічки. По-друге, якщо ви встановили на вашу машину ГБО (газобалонне обладнання), то потрібно також встановити необхідний зазор між електродами для якісного спалювання цього виду палива.

краплинне число

краплинне число

Російська промисловість випускає свічки з наступними краплинне число - 8, 11, 14, 17, 20, 23 і 26. У інших країнах існують свої стандарти, проте єдиного уніфікованого правила класифікації свічок в світі не існує. В середньому ж, свічки прийнято умовно ділити на:

 • «Гарячі» (мають краплинне число 11 ... 14);
 • «Середні» (аналогічно, 17 ... 19);
 • «Холодні» (аналогічно, від 20 і більше);
 • «Універсальні» (їх краплинне число знаходиться в діапазоні від 11 до 20).

У загальних рисах варто відзначити, що «гарячі» свічки призначені для використання в нізкофорсірованних двигунах. У таких агрегатів процес самоочищення відбувається при відносно низьких температурах. І навпаки, «холодні» свічки застосовуються в високофорсованих двигунах, тобто там, де температура досягається при максимальній потужності движка.

Важливо вибирати свічки з калильним числом, яке зазначено в мануалі до вашого автомобіля. Якщо ви виберете свічку з числом, яке більше, ніж вказане в документі (тобто, встановіть більш "холодну" свічку), то, по-перше, машина втратить у потужності, оскільки не всі паливо буде згоряти, а по-друге, на електродах скоро з'явиться нагар, оскільки температури буде недостатньо для того, щоб виконувалася функція самоочищення. І навпаки, якщо встановити більш "гарячу" свічку, то аналогічно машина втратить у потужності, однак іскра буде дуже потужною, і свічка буде як би випалювати саму себе. Тому завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника, і купуйте свічку з відповідним калильним числом !

розміри свічок

За розмірами свічки діляться за кількома параметрами. Зокрема, довжині різьблення, діаметру, типу різьблення, розміром головки під ключ. Для стислості розглянемо лише два перших параметра. Так, по довжині різьблення свічки діляться на три основні класи:

 • короткі - 12 мм;
 • довгі - 19 мм;
 • подовжені - 25 мм.

Якщо двигун малогабаритний і малопотужний, то на нього можуть встановлюватися свічки з довжиною різьблення до 12 мм. Що стосується довжини різьблення, то в автомобільній техніці найпоширенішим відповідним значенням є 14 мм .

Завжди звертайте увагу на зазначені розміри. Якщо ви спробуєте вкрутити свічку з розмірами, що не відповідають двигуну вашого авто, то ризикуєте пошкодити різьблення посадкового місця свічки або пошкодити клапана. У будь-якому випадку це призведе до дорогого ремонту.

Тепер, коли з'ясували за якими технічними параметрами необхідно вибирати свічки, перейдемо безпосередньо до опису конкретних виробників і марок. Так автовласникам буде легше орієнтуватися у величезному асортименті, пропонованому автомагазин в даний час.

Які свічки краще

Нюанси вибору свічок

Коротко розберемо інформацію про те, свічки якого типу підходять для інжекторного, карбюраторного двигуна, а також для машини з ГБО. Почнемо з самого простого типу - карбюраторного. Зазвичай на них ставлять недорогі свічки, електроди яких виконані з нікелю або міді. Це обумовлено їх невисокою ціною і невисокими ж вимогами, які пред'являються до свічок. Як правило, ресурс таких виробів становить близько 30 тисяч кілометрів пробігу.

Що стосується інжекторних двигунів, то тут вже діють інші вимоги. В даному випадку можна встановлювати як недорогі свічки з нікелю, так і більш продуктивні платинові або іридієві аналоги. Вони хоч і будуть коштувати дорожче, однак мають більший ресурс, а також ефективність роботи. Тому міняти свічки ви будете набагато рідше, а паливо буде згоряти в більш повному обсязі. Це позитивно позначиться на потужності двигуна, його динамічні характеристики, зниженні витрат палива. Також пам'ятайте, що платинові і Іридієві свічки не потрібно чистити, у них є функція самоочищення. Ресурс платинових свічок становить 50 ... 60 тисяч, а іридієвих - 60 ... 100 тисяч кілометрів пробігу. З огляду на той факт, що останнім часом конкуренція між виробниками зростає, ціна платинових і іридієвих свічок постійно знижується.Тому рекомендуємо вам користуватися зазначеними виробами.

Що стосується машин з встановленим газобалонним обладнанням (ГБО), то на них повинні встановлюватися свічки з невеликими конструктивними особливостями. Зокрема, у зв'язку з тим, що топливовоздушная суміш, утворена газом, менш насичена, то потрібна більш потужна іскра для її займання. Відповідно, в такі двигуни необхідно встановлювати свічки зі зменшеним зазором між електродами. Існують спеціальні моделі для газових установок. Однак, якщо свічку можна відрегулювати своїми руками, то це можна зробити і зі звичайною "бензинової" свічкою, зменшивши згаданий зазор приблизно на 0,1 мм. Після цього її можна встановлювати в двигун, що працюють на газу.

Які краще купити свічки запалювання (огляд виробників)

Представляємо для вас свічки запалювання, популярні серед вітчизняних автолюбителів в період зими 2017/2018 років. Найбільш поширеними в нашій країні є вироби виробників BOSCH, Nippon Denso, NGK, Brisk. Про кожну торгову марку і їхніх виробах ми розповімо детальніше.

BOSCH

Компанія BOSCH випускає найрізноманітніші технічні вироби і запасні частини, серед яких є і свічки запалювання. Вони використовуються в різних автомобілях - Ford, Mitsubishi, Toyota, Peugeot, Audi, Fiat та інші. Існує чотири популярні серії від цієї торгової марки:

Свічка запалювання BOSCH
 • BOSCH Super . Відмінною особливістю таких свічок є те, що їх центральний електрод виконується з міді, а покривається сплавом з хрому і нікелю. Він захищає поверхню від корозії, робить її стійкою до високої температури, а також підвищує термін експлуатації.
 • BOSCH Super Plus . Тут центральний електрод виконаний з легованої сталі, що має покриття з нікелю. Така комбінація також захищає свічку від корозії, підвищує експлуатаційні характеристики і продовжує термін її експлуатації.
 • BOSCH Super Plus 4 . Відмінною особливістю даної лінійки є наявність чотирьох бічних електродів, що мають покриття з срібла. Це не тільки дозволяє збільшити експлуатаційні характеристики, але і збільшити потужність іскри на 60%.
 • BOSCH Platinum . Центральний електрод такої свічки виконаний з платини. Тому її ресурс значно вище традиційних - від 60 тисяч кілометрів і більше (в залежності від додаткових чинників). Також свічки стійко працюють в умовах навіть дуже низьких морозів .

Представляємо інформацію про популярних свічках згаданої торгової марки. Для наочності вона зведена в таблицю.

Назва свічки Ціна / 1 шт., Руб. Пробіг, на який вона розрахована Технічні характеристики
BOSCH BOM 06H905611 R1 DC 700 рублів 100 тис км Кількість бічних електродів - 1 шт, відстань між електродами - 0,7 мм.
BOSCH SUPER4 WR78X R6 208 650 рублів 60 тис км Кількість бічних електродів - 4 шт, відстань між електродами - 0,95 мм.
BOSCH SUPER PLUS FR8DPP33 390 рублів 50 тис км Кількість бічних електродів - 1 шт, відстань між електродами - 1,1 мм.
BOSCH WR7DP 320 рублів 50 тис км Кількість бічних електродів - 1 шт. Відстань між електродами - 0,8 мм.
BOSCH FR7LDC + 170 рублів 45 ... 60 тис км Кількість бічних електродів - 2 шт. Відстань між електродами - 0,9 мм.

NGK Spark Plug Co

Свічки запалювання NGK

Компанія NGK Spark Plug Co., Ltd. - це один зі світових лідерів з виробництва свічок запалювання, свічок накалу, лямбда-зондів та іншої аналогічної продукції. Розташована на території Японії. Свічки цієї компанії встановлюються на автомобілі марок Volvo, Audi, Ferrari, BMW, Volkswagen, Fiat, Honda, General Motors, Mazda і інших. Відмінною особливістю свічок торгової марки NGK є якісна кераміка ізолятора .

Найпопулярніша лінійка цієї компанії для європейських країн є V-Line. В даний час сюди входить 45 типів свічок, в тому числі платинових і подвійних платинових. Відмінною особливістю свічок є наявність V-образного вирізу центрального електрода, 22 зі згаданих типів мають його. Такий виріз оптимізує згоряння палива. Перелічимо найбільш популярні свічки, що належать до лінійки V-Line.

свічки Ціна на літо 2020 року за 1 шт., Руб Розміри: довжина / діаметр різьби і розмір ключа, мм Кількість бічних електродів, шт Зазор між електродами, мм краплинне число Машини, в яких може використовуватися

V-Line №24

арт. BKUR6ET-10
330 19/14/16 3 1,0 5 Audi: 100, 80, A2, A3, A4, A6, A8, Cabriolet, Coupe; Mercedes-benz: C-class, Clk, E-class, Slk; Seat: Alhambra, Altea, Arosa, Cordoba, Ibiza, Inca, Leon, Toledo; Skoda: Fabia, Octavia, Superb; VW: Bora, Caddy, Golf, Jetta, Multivan, New, Passat, Polo, Sharan, Touran, Transporter, Vento.

V-Line №14

арт. BKR6E11
180 19/14/16 1 1,1 6 Chevrolet; Daewoo; Daihatsu; Honda; Isuzu; Kia; Mazda; Mitsubishi; Nissan; Peugeot; Rover; Subaru; Suzuki.

V-Line №17

арт. 91691
950 19/14/16 1 0,8 6 Citroën; Mercedes-benz; Nissan; Peugeot; Renault; Rover.

V-Line №13

арт. BPR6ES-11
200 19/14 / 20,8 1 1,1 6 Lada 2108/2109/21099; Lada 113/114/115.

V-Line №33

арт. BKR5E-11
150 19/14/16 1 1,1 5 Chevrolet; Chrysler; Daewoo; Daihatsu; Hyundai; Mazda; Mitsubishi; Nissan; Subaru.

V-Line №23

арт. BKR5EK
260 19/14/16 2 0,8 5 Citroen; Daewoo; Fiat; Lancia; Opel; Peugeot; Saab.

V-Line №12

арт. BCPR6ES11
170 19/14/16 1 0,8 6 Citroen; Fiat; Ford; Lada; Lancia; Mazda; Nissan; Opel; Peugeot; Rover; Skoda; Volvo.

V-Line №25

арт. 3811
740 25/14/16 1 1,3 5 Ford; Mazda.

BRISK

Ще один виробник свічок, чия продукція досить популярна серед вітчизняних автолюбителів. Товариство з обмеженою відповідальністю «BRISK Tábor» розташоване на півдні Чехії, і випускає свічки з 1935 року. В даний час існує декілька лінійок його продукції:

Свічки запалювання BRISK
 • Classic . Це найпростіші і дешеві свічки, відмінно підходять для карбюраторних двигунів з контактною системою запалення. Їх основна перевага - прийнятна ціна.
 • Extra . Свічки, що відносяться до даної лінійці, мають 2 або 3 бічних електрода (в залежності від конкретної моделі). Ці вироби використовуються в двигунах багатьох відомих машин - Opel, VW, Audi, BMW та інших
 • Premium . Це найдорожчі свічки торгової марки Brisk. Відрізняються високою продуктивністю, стабільністю іскри і довговічністю.
 • Silver . Ці свічки створені спеціально для машин з двигунами, що працюють на газу (ГБО).
 • Forte . Відмінною особливістю цієї серії є збільшений діаметр центрального електрода. Крім того, корпус свічки має гальванічне покриття, а розрядник нестандартну форму. Завдяки цьому свічка має тривалий термін експлуатації.

DENSO

Свічки запалювання DENSO

Свічки DENSO є також одними з найпопулярніших. Існує декілька видів цієї торгової марки, кожна з яких має свої особливості.

Nickel TT . Технологія ТWIN Tip дозволяє виготовити центральний і бічний електроди свічки з діаметром 1,5 мм. Зменшений діаметр дозволяє домогтися появи потужної іскри, що особливо важливо для використання машини в холодну погоду. Свічки цієї серії дозволяють зменшити витрату палива на 5% в порівнянні зі стандартними за умови збереження інших рівних умов. У лінійці представлені наступні свічки:

Iridium TT . Це Іридієві свічки, діаметр центрального електрода складає всього 0,4 мм, а бічного - 0,7 мм. Особливістю свічок є збільшений термін їх експлуатації - понад 120 тисяч кілометрів (залежить від інших факторів). Видають потужну іскру, завдяки чому збільшується ресурс і потужність двигуна, а кількість токсичних газів зменшується. Використовуються в наступних автомобілях:

Стандартні . Вони найпростіші і недорогі свічки з усіх лінійок DENSO. Тут ви знайдете величезний вибір для більшості машин, що використовуються в нашій країні (як «холодні», так і «гарячі»). Представляємо таблицю відповідності розжарювальних чисел різних марок, щоб ви могли підібрати саме ту свічку DENSO, яку рекомендуємо автовиробник.

DENSO NGK BOSCH
16 5 8
20 6 7,6
22 7 5
24 8 4
27 9 3
29 9,5 2
31 10 -
32 10,5 -
34 11 -
35 11,5 -

Platinum Longlife . Центральний і бічні електроди таких свічок покриті платиною. Це дає можливість експлуатувати пристрої при пробігу 100 тисяч кілометрів і більше (залежить від інших умов експлуатації). Свічки видають потужну іскру, що дозволяє спалювати робочу суміш навіть при низьких температурах повітря.

Iridium Power . Мають центральний електрод діаметром 0,4 мм, покритий іридію. Відповідно до проведеними компанією DENSO випробуваннями такі свічки дозволяють збільшити потужність двигуна приблизно на 1,4%. А кількість споживаного палива знижується на 5%.

Iridium Tough . Як і в попередній серії діаметр електрода складає всього 0,4 мм. Однак замість конічного бічного електрода з пазом U-подібної форми в даному випадку на електроді є платинова накладка. Термін експлуатації свічок становить 100 і більше тисяч кілометрів пробігу. Вони також дозволяють заощадити паливо приблизно на 5%. Існує спеціальна серія під назвою Iridium Tough LPG, призначена для двигунів, що працюють на зрідженому газі.

Iridium Racing . Це найбільш технологічні і дорогі свічки. Їх використовують в форсованих і спортивних автомобілях. Вони не тільки володіють високим ресурсом, але і здатністю працювати в важких умовах.

Свічки для двигунів з ГБО

Свічки для ГБО

Наостанок кілька слів про свічках, які можна використовувати з газобалонним обладнанням. Насправді таких пристроїв багато, проте на практиці відповідно до проведених стендовими випробуваннями найкращими свічками вважаються:

 • Denso Iridium IW20;
 • NGK LPG Laser Line №2;
 • Bosch Platinum WR7DP.

Ці ж моделі свічок можуть використовуватися і на двигунах, що використовують як паливо бензин.

Основною відмінністю "газових" свічок від "бензинових" є те, що у них менше зазор між електродами приблизно на 0,1-0,3 мм (в залежності про двигуна). Тому, якщо у вашій машині стоїть установка ГБО, то для вас має сенс вибирати аналогічні свічки, проте з меншим зазором. Або, якщо є така можливість, самостійно його підрегулювати (середнє значення становить 0,7-0,9 мм). До речі, виходячи з досвіду автовласників, досить поставити звичайні стандартні свічки з нікелевим електродом, але Іридієві проходять однозначно довше, якщо такі взагалі передбачені для установки в конкретний двигун.

висновок

Остерігайтеся підробок

Основне правило, яким ви повинні користуватися при виборі тієї чи іншої свічки, - рекомендації виробника вашого авто. Їх можна знайти в мануалі або додаткової довідкової літератури. Зокрема, важливі розміри свічки, а також краплинне число. Якщо Ви є власником бюджетної машини, то для вас навряд чи має сенс купувати дорогі платинові або іридієві свічки, адже коштують вони недешево, але для них не буде можливості показати свої здібності в повній мірі. Навпаки, якщо у вас дорога іномарка, а тим більше спортивна машина з потужним двигуном, то рекомендуємо вам користуватися дорогими іридієвим або платиновими свічками. Це не тільки дозволить вам відчувати комфорт від їзди, але і продовжить ресурс всього двигуна машини. Також намагайтеся купувати свічки в перевірених магазинах, що мають відповідні ліцензії та дозвільні документи.В іншому випадку ви ризикуєте нарватися на підробку, особливо при покупці дорогих свічок.

Станом на літо 2020 рік з усіх вище представлених в рейтингу свічок запалювання істотно популярність втратили тільки NGK. Основна причина (згідно відгуками самих водіїв) - відносна недовговічність, а також поява троение, і пропусків запалювання при установці цієї марки свічок.

Ціни в 2020-м в порівнянні з 2018 роком на NGK трохи виросли (приблизно на 20 - 25%). Свічки від Бош подорожчали несуттєво.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found