7 причин чому стукають гидрокомпенсатори на гарячому двигуні

Найчастіше стукають гидрокомпенсатори на гарячу через неякісну або старого моторного масла, забитого масляного фільтра, погану роботу масляного насоса, недостатньої кількості масла або ж механічної поломки. Відповідно, перше, що потрібно зробити при їх стукіт - перевірити рівень і стан моторного масла в двигуні, а також масляний фільтр. Несправний або засмічений фільтр порушує циркуляцію мастила по масляним каналах.

зміст:

 • Як зрозуміти що стукають гидрокомпенсатори
 • причини стуку
 • Як позбутися від стуку гідрокомпенсаторів на гарячу

Стукають гидрокомпенсатори на гарячу

Зазвичай гидрокомпенсатори (в просторіччі - гидрики) спочатку починають стукати саме «на гарячу». Якщо гидрики підклинюють або забиті в них масляні канали, то вони почнуть стукати відразу, а після прогріву звук може вщухнути, так як не отримують мастила в необхідній кількості. В такому випадку допоможе вже тільки їх заміна. Але, коли стукання виникло через кілька хвилин після запуску і прогріву двигуна, проблема може вирішиться простіше, якщо причина не в маслонасоса.

Ознаки стуку гідрокомпенсаторів на гарячу

Для автолюбителя дуже важливо знати, як зрозуміти, що стукає один або кілька гидрокомпенсаторов. Адже його стукіт можна легко сплутати з іншими звуками при проблемах з пальцем поршня, вкладишами клонували, розподілвалом або іншими деталями всередині двигуна.

Стук гідрокомпенсаторів на гарячу можна діагностувати, відкривши капот. Звуки почнуть йти саме з-під клапанної кришки. Тональність звуку специфічна, характерна ударам металевих деталей одна об одну. Деякі порівнюють його зі звуком, який видає стрекочущій коник. Що характерно - стукання від несправних компенсаторів відбувається в два рази частіше, ніж частота обертів двигуна. Відповідно, при збільшенні або зниженні оборотів мотора звук стукання від гідровиків буде вести себе відповідно. Під скидання газу будуть чутні звуки, як ніби у вас не відрегульовані клапана.

Причини стуку гідрокомпенсаторів на гарячу

У більшості може бути одна причина з двох, через що стукають гидрокомпенсатори на гарячу - занадто мала в'язкість прогрітого масла або недостатнє його тиск. Виникати це може в силу різних причин.

 • Низький рівень масла . Це дуже часта причина, чому на гарячу стукають гидрокомпенсатори. Якщо змазує рідини в картері недостатньо, то велика ймовірність, що гидрокомпенсатори працюватимуть "на суху", без масла, і відповідно, будуть стукати. Однак для гидрокомпенсаторов шкідливий і перелив масла. В цьому випадку піниться змазує рідини, що призводить до завоздушіванію системи, і як наслідок, некоректну роботу гидрокомпенсаторов.
 • Забитий масляний фільтр . Якщо цей елемент давно не змінювався, то з часом в ньому утворюється наліт з бруду, яка перешкоджає нормальному руху масла по системі.
 • Неправильно підібрана в'язкість . Часто автолюбителів цікавить питання про те, чому на гарячу стукають гидрокомпенсатори після заміни масла . У більшості випадків, проблема якраз через неправильно підібраного в'язкості масла або воно виявилося неякісним. Немає такого, що якийсь масло люблять гидрокомпенсатори, а яке то немає, потрібно просто правильно його вибрати. Якщо занадто рідке масло, то може не вистачати тиску для повного наповнення гідріка. А коли воно поганої якості, то просто швидко втрачає свої експлуатаційні властивості. Заміна масла допоможе вирішити проблему, і не забувайте, що разом з маслом потрібно міняти і масляний фільтр.
 • Несправний масляний насос . Як правило ця причина характерна для машин з великим пробігом, у яких насос просто зносився і не в змозі створити належне тиск в системі мастила двигуна.
 • Використання присадок для масла . Більшість масляних присадок виконують дві функції - змінюють в'язкість масла (знижують, або підвищують її), а також змінюють температурний режим роботи масла. У першому випадку, якщо присадка знизила в'язкість масла, а гидрокомпенсатори вже досить зношені, то як раз і виникають умови, коли гидрики стукають на гарячому двигуні. Що стосується температурного режиму, то масло оптимально працює саме «на гарячу», а присадка може змінити цю властивість. Відповідно, після заливки присадки в масло можуть застукали гидрокомпенсатори, коли не вистачає тиску продавити масло в них. Зазвичай через занадто рідкого масла.
 • Проблеми в плунжерній парі . При такій несправності масло витікає з порожнини під плунжером, а саме між втулкою плунжера і самим плунжером. В результаті цього гідрокомпенсатор не встигає вибирати робочий зазор. Дана поломка може виникати через зношування або засмічення кулькового клапана в плунжерній парі . Може зноситися сам кульку, пружина, робоча порожнину (канал). Якщо це сталося, то допоможе вже тільки заміна гидрокомпенсаторов.

Що робити при стукоті гідрокомпенсаторів на гарячу

Позбутися стуку допоможе тільки з'ясування і усунення його причини. Подальше залежатиме від ситуації, що склалася.

Перш за все потрібно перевірити рівень масла в картері . Від нього буде залежати як воно буде циркулювати по масляних каналах. Також варто переконатися в достатності тиску масла , навіть якщо при цьому і не горить лампочка маслянки.

Неправильний рівень і тиск моторного масла будуть позначатися не тільки на роботі гидрокомпенсаторов, але і роботи двигуна в цілому!

У кожному двигуні робочий тиск масла своє і залежить його конструкції (потрібно уточнювати в документації), проте вважається, що на холостих обертах тиск повинен бути близько 1,6 ... 2,0 бару. На високих оборотах - до 5 ... 7 бар. Якщо такого тиску немає - потрібно перевіряти масляний насос. Швидше за все внаслідок розрідження масла, падає його продуктивність. Часто щоб забезпечити тиск не усувають саму причину, при стукоті гідровиків на гарячу автолюбителі заливають при заміні більш густе масло. Але не слід з цим переборщувати, оскільки занадто густе масло важко прокачується по системі. Через що може виникати масляне голодування!

Причому поспішати з вироком самого насоса не варто. Несправності масляного насоса можуть бути викликані різними причинами - зношеністю деталей, несправністю редукційного клапана, зносом робочих поверхонь деталей, а також його робота може погіршитися при елементарному засмітті сітки маслоприемника. Побачити чи немає бруду на сітці можна знявши піддон. Але, і з такою роботою, поспішати не варто. Вона може забрудниться лише якщо загальний стан масла погане або була зроблена невдала очищення масляної системи.

Перевірте стан масла . Навіть якщо ви міняєте його за регламентом, воно могло прийти в непридатність раніше покладеного терміну (при складних умовах експлуатації машини або попалася підробка). При виявленні нальоту і шлаку, часто незрозуміло, що робити якщо стукають гидрокомпенсатори на гарячу. Бажано зробити промивання масляної системи, адже, швидше за все, могли забитися масляні канали. Щоб перевірити в якому стані масло досить зробити невеликий крапельний тест.

Найчастіше, проблема вирішується елементарно - просто зробіть заміну масла і масляного фільтра. Або ж просто прийшов час поміняти гидрокомпенсатори.

Як перевірити гидрокомпенсатори

Перевірити гидрокомпенсатори можна одним з трьох методів:

 1. За допомогою автомобільного стетоскопа . Однак цей метод підходить лише для досвідчених автолюбителів, які вміють «слухати» двигун. Прикладаючи його до різних зон розташування гидрокомпенсаторов можна порівняти вихідні звідти звуки.
 2. За допомогою контрольних щупів . Для цього потрібно спеціальні контрольні щупи товщиною від 0,1 до 0,5 мм. Відповідно, на гарячому двигуні за допомогою щупів потрібно перевірити відстань між гідрокомпенсатор і кулачком. Якщо відповідне відстань більше 0,5 мм або менше 0,1 мм - значить перевіряється гідрік не придатний і підлягає заміні.
 3. Метод вдавлення . Це найпростіший і найпоширеніший метод перевірки. Однак для його виконання гидрокомпенсатори необхідно вийняти з двигуна. Після цього потрібно дерев'яним брусом або викруткою спробувати втиснути центральний шток компенсатора всередину. Якщо компенсатор справний і знаходиться в більш-менш нормальному стані - просто пальцем його продавити навряд чи вдасться. І навпаки, шток несправного компенсатора легко провалиться всередину.

Останній метод перевірки можна також виконувати і не знімаючи гидрики з двигуна, однак це буде не так зручно робити і результат буде не таким явним. Зазвичай вийшли з ладу гидрокомпенсатори змінюють на нові, але в рідкісних випадках його можна спробувати відновити промиванням. Ще варіант - прочистити і виконати ремонт гидрокомпенсатора. Як показує практика, ремонт та чищення гідріка допомагає нечасто, але спробувати відновити його все ж варто. Коли ж зважитеся міняти, то краще замінити весь комплект, інакше ситуація повториться незабаром, але вже з іншими гідріка.

Якщо їздити зі стукають гідрокомпенсаторами від півроку і довше, то, коли ви зніміть кришку клапанів, велика ймовірність, що на самій «ліжку» розподільного вала, знизу, будуть задирки від рокерів (коромисел). Отже, чи можна їздити зі стуком гідрокомпенсаторів вирішуйте самі.

висновок

Перше, що потрібно зробити при появі стуку гідрокомпенсаторів - перевірити рівень і стан моторного масла. Заодно і перевірити масляний фільтр. Найчастіше від стукоту рятує заміна масла в парі з фільтром, причому бажано з використанням промивного масла. Якщо заміна масла не допомогла можна, то швидше за все справа або в масляному насосі, або ж в самих компенсатори.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found