Ремонт каталізатора своїми руками. Повна покрокова інструкція

Якщо була проведена діагностика каталізатора, яка показала, що елемент забився і опір проходу відпрацьованих газів значно зросла, значить каталізатор потрібно промити. Коли промивка очищувачем каталізатора неможлива (при механічному пошкодженні), тоді деталь доведеться замінити. У разі, якщо заміна каталізатора недоцільно економічно, каталізатор доведеться видалити.

зміст:

 • Як працює каталізатор
 • етапи ремонту
 • Усунення основного каталізатора

Принцип роботи і роль каталізатора

Більшість сучасних автомобілів обладнані двома нейтралізаторами: основним і попередніми.

система випуску

основний каталізатор

У випускний колектор вбудовується попередній нейтралізатор (таким чином його прогрів до робочої температури значно прискорюється).

Теоретично, для двигуна каталітичні нейтралізатори шкодять, так як значно збільшується опір випускного тракту. Для того, щоб підтримати необхідну температуру каталізатора на деяких режимах виникає необхідність збагачення суміші.

В результаті це призводить до помітного зниження характеристик мотора по витраті палива і потужності. Але іноді просте видалення каталізатора може погіршити ситуацію, тому що система очищення вихлопних газів на більшості автомобілів щільно пов'язана з системою управління двигуном. Є ймовірність, що робота двигуна буде здійснюватися в аварійному режимі (CHECK ENGINE), що безсумнівно приведе до обмеження потужності, а також збільшеному витраті палива.

Як ремонтувати каталізатор

У тому випадку, якщо ви все-таки вирішили прибрати каталізатор, то попередньо необхідно дізнатися про можливі наслідки і способи, які допоможуть їх обійти. Бажано поспілкуватися з власниками таких - ж автомобілів (в інтернеті величезна кількість клубів любителів автомобілів певної марки).

Стан сот каталізатора

Загалом, в тому випадку, який зазначений на схемі вище, перший датчик кисню не відслідковує стан каталізаторів, ніяк не позначаться на його показання видалення останніх, другий датчик температури доведеться обдурити, для цього встановлюємо ввёртиш під датчик, робимо це для того, щоб свідчення датчика без каталізатора були рівні або приблизні тим, які були при встановленому каталізаторі. У разі, якщо і другий датчик є лямбда потрібно бути акуратніше, так як після видалення каталізатора, швидше за все, буде потрібно перепрошивка блоку управління двигуном (в деяких випадках можна провести корекцію).

У продемонстрованому на схемі вище випадку, на показники датчиків впливає стан попереднього каталізатора. Таким чином, правильніше буде видалити основний каталізатор і промити попередній.

В результаті отримаємо мінімальний опір випускного тракту, дані зміни не будуть надавати ніяке вплив на систему управління двигуном, але при укрученні ввёртиша, показання датчика температури відпрацьованих газів будуть помилкові і це не є good. Але це все теорія, а на практиці потрібно врахувати стану сот каталізатора.

Просіли і прогоріли каталізатори - в утиль.

Складаємо план робіт - промиваємо попередній каталізатор і видаляємо основний, ось і все можна починати.

Першим потрібно зняти випускний колектор, попередній каталізатор інтегрований в ньому:

Випускний колектор. Болти кріплення колектора

Випускний колектор. Попередній нейтралізатор

Випускний колектор знімаємо. Отримуємо в результаті таку деталь:

Попередній нейтралізатор. Випускний колектор

Стільники представляють собою довгі, але досить тонкі канали, тому діагностуємо їх стан уважно на просвіт, бажано використовувати невеликий, але досить яскравий джерело світла, напруга якого не перевищує 12В (правила безпеки дотримуємося).

Зовнішній огляд:

Ремонт каталізатора своїми руками

Стан сот майже ідеальне для пробігу в 200 тис. Км.

стільники попереднього каталізатора

При перевірці на світло, був виявлений невеликий дефект, він не представляє небезпеки і шкоди:

ремонт каталізатора

Промивання проводимо в тому випадку, якщо механічні пошкодження відсутні (до них відносяться просадка, прогар і т.д.), наявність відкладень, які значно зменшують прохідний перетин. Стільники потрібно ретельно продути спреєм для карбюраторів або скористатися пінним очищувачем каталізатора.

промивання каталізатора

Якщо відкладень дуже багато, то після продувки спреєм каталізатор можна замочити на ніч в ємності з соляркою. Після чого, продування повторити. Не забудьте про каналі рециркуляції вихлопних газів (ще одна підлість екологів):

Промивання каналу рециркуляції

Якщо ви все таки видалили попередній каталізатор, то канал доведеться ретельно промити, так як крихта, що утворилася при видаленні може потрапити під впуск, а звідти в циліндри (легко здогадатися, що дзеркало циліндрів не слабо постраждає).

Всі операції, які проводяться з основним каталізатором, схожі з операціями, описаними на прикладі попереднього каталізатора. Далі починаємо збірку, збирати потрібно в зворотному порядку, прокладки повинні бути нові або дуже добре очищені старі, збираємо акуратно, нічого не забуваємо.

Видаляємо основний каталізатор

У моєму випадку було досить викрутити дві гайки кріплення відвідної труби, а так само відігнути трасу після нейтралізатора в сторону.

видалення каталізатора

На подив японський каталізатор, після 200 тисяч кілометрів все ще сповнений сил.

стільники каталізатора

Звичайно жалковато дорогущий каталізатор, але його потрібно пробити, таким чином ми полегшимо дихання двигуна. Стільники каталізатора дуже просто пробити перфоратором з победітовим свердлом 23 мм.

Ремонт каталізатора. Пробиття сот каталізатора

Стільники каталізатора видаляти цілком я не став, мною було пробито два отвори, надлишки були видалені.

Часткове видалення каталізатора

Мета тільки часткове видалення каталізатора проста - стільники, які залишилися навколо стінок, будуть зменшувати резонансні коливання, а пробитого отвору цілком вистачить, щоб позбавиться від підвищеного опору проходження відпрацьованих газів в районі каталізатора.

Поблизу виглядає так:

пробитий каталізатор

Після видалення сот, видаляємо їх уламки з бочки каталізатора. Для цього потрібно завести машину і добре прогазовать, поки не перестане йти пил від керамікі.Далее ставимо на місце відводять трубу і насолоджуємося результатом.

Плюси часткового видалення каталізатора :

 • рівень шуму аналогічний стоковому;
 • можна позбутися від деренчання в районі бочки каталізатора;
 • збільшення потужності двигуна приблизно на 3%;
 • витрата палива знижується на 3%;
 • керамічний пил не потрапить в камеру згоряння.

Ось і все, як Ви помітили, видалення каталізатора не надасть ніякої складності. У сервісі мене спробували розвести на розрізання каталізатора, прочищення і зворотне зварювання корпусу. Відповідно і ціну вони за «таку складну», до того ж і марну роботу, загнули б відповідну.

Джерело: //avtogid4you.narod2.ru/In_the_garage/overhaul_catalytyc

Додаткові матеріали по темі:

 • Як перевірити каталізатор?
 • Причини і усунення низької продуктивності каталізатора

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found