Краща присадка в АКПП. Рейтинг ТОП 6. Яку вибрати проти стусанів для і відновлення

Присадки в АКПП дозволяють продовжити термін експлуатації трансмісійної рідини в коробці передач, знизити шум при її роботі, позбутися від поштовхів і стусанів під час перемикання швидкостей, очистити поверхні робочих механізмів всередині коробки. Однак насправді зазначені присадки не є панацеєю, і мають свої обмеження по застосуванню. Також багато виробників присадок в масло АКПП має намір вводять автовласників в оману на догоду своїм маркетинговим ходам. Тому при виборі тієї або іншої присадки необхідно вибирати не тільки конкретну марку, а й знати, чи варто взагалі користуватися даними засобом в тому чи іншому випадку.

зміст:

 • визначення присадок
 • Як використовувати склад
 • Правила вибору
 • Рейтинг кращих присадок АКПП
 • питання застосування

Присадки в АКПП

Сучасний ринок автохімії представляє споживачеві досить широкий асортимент присадок для АКПП проти стусанів, пробуксували або очищення і відновлення робочих характеристик. Це призводить до того, що часто автовласникам складно вибрати конкретний продукт. В кінці даного матеріалу наведено не рекламний рейтинг найбільш популярних присадок для коробки-автомат з приведенням їх достоїнств і недоліків, а також обмежень щодо застосування. А зробити вибір, яка присадки в АКПП найкраща і краще залити, вже за вами.

Назва присадки Опис і характеристики Обсяг однієї упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2020 року, російських рублів
Liqui Moly ATF Additive Комплексна присадка, яка зменшує поштовхи при перемиканні АКПП, зменшення шумності, відновлення гумових і пластикових ущільнювачів. Може використовуватися з рідинами ATF Dexron II і ATF Dexron III. 250 1300
Триботехнический склад «Супротек» Може бути використаний як з АКПП, так і з варіаторами. Популярна відновлює присадка. Флакона вистачає на 10 літрів трансмісійної рідини. 80 1500
XADO Revitalizant EX120 Посилений ревитализант, призначений для відновлення АКПП і трансмісійних рідин. Може використовуватися з різними трансмісіями і маслом ATF. У більшості випадків відгуки про засобі позитивні. Знижує шум роботи АКПП, видаляє поштовхи при перемиканні. 9 900
Hi Gear Реалізується два засоби - Тюнінг для АКПП з SMT2 і Тюнінг для АКПП з ER. Перший має властивості герметика, другий підвищує зчеплення між фрікціонами в АКПП. Добре чистять трансмісію, підходить для старих автомобілів. 444 мл; 325 мл. 650 рублів
Wynn's Популярна присадка що входить в рейтинг кращих для АКПП, правда має середню ефективністю. Головна перевага - відносно низька ціна. 325 700
Frontier Реалізуються три присадки цієї торгової марки. Фрикційні - FRONTIER CAR DOCTOR Shift Up і GRAND FRONTIER TORCON, що чистить - FRONTIER AT POWER. Дуже ефективні присадки, але мають ряд обмежень. Так, вони призначені лише для японських машин з пробігом від 30 тисяч кілометрів і вище. Не можна застосовувати з вариаторной трансмісією. Мають дуже високу ціну. 180 1900

Що таке присадки в АКПП

На вітчизняному ринку автохімії присадки в АКПП ATF з'явилися не так давно, і про їх існування знає не так багато автолюбителів. А ті, хто знає, часто не розуміють, для чого ці склади використовуються, і які мають переваги, недоліки і особливості. Постараємося внести ясність в це питання.

В автоматичних коробках передач як трансмісійного масла використовується спеціальна рідина ATF. Її призначення не обмежується змазуванням труться парних поверхонь, вона також використовується для відводу тепла, захисту поверхні, забезпечення перемикання швидкостей. Однак з часом навіть найсучасніший і технологічний склад втрачає свої властивості, через що автоматична коробка передач починає вести себе проблемно - смикатися при перемиканні, перегріватися, замерзати в холодну пору року. Це само собою призводить до труднощів при їзді і робить негативний вплив на інші елементи трансмісії і двигун машини.

І як раз вказані присадки і призначені для відновлення АКПП, тобто, для поповнення в трансмісійної рідини тих присадок, які були втрачені з часом. Зокрема, розширюють температурний діапазон, змащувальних, що захищають. Так, до функцій присадок в АКПП відноситься:

 • збільшити плавність роботи коробки-автомат, зокрема, при перемиканні швидкостей;
 • продовжити термін служби окремих вузлів, що входять до складу автоматичної трансмісії;
 • зниження шуму при роботі АКПП;
 • відновлення і подальший захист окремих частин, що входять в конструкцію коробки;
 • відновлення еластичності (в тому числі герметичності) гумових і пластмасових деталей трансмісії;
 • очищення робочих поверхонь коробки від наявних там відкладень і продуктів зносу;
 • усунення витоків трансмісійної рідини.

Як видно з перерахованого списку, виробники присадок для очищення АКПП переслідували перед собою мету значно продовжити експлуатаційні характеристики трансмісійної рідини. Однак, як показує практика, подібні склади не є панацеєю, і мають обмежену область використання, тому бездумно використовувати їх не варто.

Як застосовувати присадки в АКПП

Присадки для автоматичної трансмісії діляться не тільки по торговим маркам і ефективності, а й по агрегатному стані. Зокрема, вони реалізуються в рідкому і аерозольному вигляді. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Точна інструкція із застосування є у кожного засобу індивідуально, і зазвичай її поміщають прямо на упаковці, або ж в поданій паперової інструкції (або там і там). Однак в більшості випадків присадки заливають в коробку-автомат після невеликого прогріву трансмісії і при роботі машини на холостих обертах з тим, щоб склад рівномірно розподілився по системі. Рідкий склад просто заливають в маслоналивную горловину, а аерозоль - розпилюють туди ж. Рідкі присадки зазвичай мають змащувальні властивості, в той час як аерозольні - чистять.

Зверніть увагу, що багато хто з присадок АКПП є хімічно активними і можуть завдати шкоди кожному покрову людини. Тому перед використанням засобу необхідно ознайомитися з правилами безпеки в інструкції, а в процесі роботи користуватися засобами індивідуального захисту.

Присадка для очищення АКПП застосовується перед заміною трансмісійної рідини АТФ. Додавши її в систему трансмісії, дають попрацювати деякий час, після чого стару рідину зливають, а замість неї заливають нову разом із заміною фільтра. Це досить корисна рідина, однак найчастіше її використовують зі старими автоматичними трансмісіями, де предувматрівается заміна масла (в сучасних трансмісіях часто заміна не передбачена, а автовласникові рекомендовано лише періодично доливати рідину ATF в міру її випаровування і зносу).

Присадка в АКПП від пробуксовки використовується приблизно з періодичністю 20 тисяч кілометрів пробігу, проте не більше 3 разів на одній рідини ATF (точна інформація про періодичність та умови використання в посібнику, тому перед використанням тієї чи іншої присадки необхідно обов'язково ознайомитися з відповідною інформацією). Насправді періодичність використання і сам питання використання складу вельми спірне, і його ми торкнемося в кінці даного матеріалу.

Яка присадка в АКПП найкраща?

Вибір тієї чи іншої присадки - це завжди компромісне рішення, яке необхідно приймати на основі цілого комплексу даних. Зокрема:

 • Дія . Як зазначалося вище, вони бувають захисними, миючими, комплексними. Найчастіше зустрічаються саме останні.
 • Агрегатний стан . Для заливання в горловину коробки краще використовувати рідкі склади, тим більше що вони ширше представлені на ринку.
 • Обсяг упаковки . Його потрібно вибирати з огляду на те, що в трансмісії вже є якась кількість рідини, але частина все ж випарувалася. Тому за допомогою присадки бажано доповнити вільний обсяг (але не перевищувати концентрацію відповідно до інструкції).
 • Співвідношення ціни та якості . Ці параметри необхідно оцінювати як при купівлі будь-якого іншого товару. Найкраще купувати засоби з середньої цінової категорії щоб не переплачувати.
 • Торгова марка . Вибір бренду присадки АКПП щоб не штовхати залежить від особистих переваг, а також від логістики, оскільки в різних регіонах країни працюють маркетологи різних виробників.

Також при покупці тієї або іншої присадки в цілях безпеки необхідно звертати увагу на наведені нижче деталі з тим, щоб захистити себе від придбання підробленого товару, яких, на жаль, на сьогоднішній день у продажу є чимало. Отже:

 • Перед покупкою зайдіть на офіційний сайт виробника, ознайомтеся з характеристиками товару, його особливостями, зовнішнім виглядом упаковки, її обсягом.
 • Покупки бажано здійснювати у офіційного представника тієї чи іншої торгової марки. Або в перевірених магазинах, що мають відповідні ліцензії та дозвільні документи.
 • Перед покупкою уважно вивчіть упаковку. На ній повинні бути захисні елементи (будуть відрізнятися у різних виробників) - пломба, голограма, акцизна наклейка, рельєф на упаковці, штрих-код, зміна кольору під кутом. Добре, якщо виробник захищає свій товар за допомогою QR-коду. Так можна онлайн перевірити оригінальність упаковки.

Ну і, звичайно ж, питання, який найбільше хвилює автолюбителів - яка присадка найкраще. І щоб на нього відповісти наведемо рейтинг присадок в акпп. він включає ТОП 7 самих часто використовуваних засобів, які виконують різні завдання. Ознайомившись з їх характеристиками, перевагами та недоліками зможете самі вибрати ту, що потрібно в конкретно вашому випадку, а чи допоможе присадка зможете переконатися тільки самі.

Рейтинг присадок в АКПП

На численних форумах і спеціалізованих ресурсах в інтернеті можна знайти велику кількість суперечливих відгуків на предмет того, яка краще присадка в АКПП. При цьому згадуються сім основних. Необхідно розуміти, що використання того чи іншого засобу залежить від декількох факторів: ступеня зношеності трансмісії, використовуваної рідини ATF, стану автомобіля в цілому, умов його експлуатації, оригінальності присадки!

Далі представлений огляд найкращих російських і зарубіжних присадок в АКПП за версією вітчизняних автолюбителів, а також експертів автохімії. Цей рейтинг не носить комерційного характеру, тобто, не рекламує жодна з наведених в ньому коштів. Місця розділені умовно, лише на підставі відгуків.

Liqui Moly ATF Additive

Liqui Moly ATF Additive

Присадка для АКПП Ликви Моли ATF Additive є комплексною. Вона відновлює еластичність гумових і пластикових ущільнень шляхом їх розбухання. Крім цього, засіб має миючими властивостями, що дозволяє прочистити канали в автоматичної трансмісії і збільшити плавність її роботи.

Серед інших функцій - зниження шуму АКПП, захист від зносу робочих поверхонь, захист ATF від старіння, пом'якшення перемикання передач (відсутність ривків). Зверніть увагу, що присадка в АКПП Liqui Moly може використовуватися з рідинами ATF Dexron II і ATF Dexron III.

Відгуки про присадці ATF Additive дозволяють стверджувати, що засіб дійсно непогано показує себе в роботі. У всякому разі, воно збільшує плавність перемикання передач і знижує гул від коробки точно. Що стосується відновлення гумових ущільнень, то, якщо знаходяться в середньому стані, то, гума також стає трохи м'якше, але незначно. В цілому, можна рекомендувати.

Присадка Liqui Moly ATF Additive фасується в пластикові флакони об'ємом 250 мл. Цього обсягу вистачає для змішування з 8 літрами трансмісійної рідини (середній обсяг більшості автоматичних коробок). Артикул товару - 5135. Ціна упаковки станом на літо 2020 року становить близько 1300 російських рублів.

1
 • переваги:
 • захищає ATF, відновлює прокладки, зменшує гул АКПП;
 • повсюдне поширення в дилерській мережі;
 • мала кількість підробок.
 • недоліки:
 • висока ціна;
 • якщо масла більше 8 літрів доведеться купувати дві банки;
 • обмеження щодо використання з класом рідини.

Триботехнический склад «Супротек»

Присадка в АКПП Супротек це - триботехнический складу в коробку передач автомат. Виробляється в Росії. Може використовуватися як з класичною автоматичною трансмісією, так і з варіаторами (CVT). Крім цього, підходить для будь-якого типу трансмісійної рідини.

Дозволяє полегшити перемикання передач (знизити рівень поштовхів), знизити гул і вібрацію при їзді і при перемиканні АКПП з однієї передачі на іншу, збільшується відстань, яку автомобіль на нейтральній передачі може проїхати накатом, захищає коробку-автомат від надмірного зносу і перегріву.

За інструкцією присадку в АКПП «Супротек» необхідно додавати після прогрівання трансмісії до робочої температури. Одного флакона достатньо для коробки з об'ємом рідини ATF до 10 літрів. Після заливання кошти в коробку потрібно близько 20 ... 30 хвилин ще поїздити.

Реальні відгуки автовласників в більшості своїй позитивні. Тому російську присадку АКПП «Супротек» цілком можна рекомендувати в якості гарного профілактичний засіб для продовження терміну експлуатації як трансмісії в цілому, так і рідини ATF зокрема.

Фасується триботехнический склад у флакони об'ємом 80 мл. Артикул однієї упаковки - 121045. Ціна за станом на той же період - 1500 рублів.

2
 • переваги:
 • м'яку дію, подовжує термін експлуатації трансмісійного масла;
 • широке поширення в торговій мережі;
 • не змінює властивостей трансмісійної рідини;
 • може бути використаний як з АКПП, так і з варіаторами (CVT);
 • робить перемикання передач плавними;
 • присадка нова, а тому на ринку поки немає підробок.
 • недоліки:
 • надає лише профілактичну дію;
 • досить висока ціна;
 • в коробках з об'ємом трансмісійної рідини більше 10 літрів потрібно купувати 2 банки.

XADO Revitalizant EX120

Присадка в АКПП Хадо позиціонується виробником як посилений ревитализант, тобто, засіб для відновлення. Працює за рахунок формування на робочих поверхнях деталей захисного металокерамічного покриття. Завдяки цьому металеві деталі (їх поверхні) надійно захищені в процесі експлуатації машини, а також відновлюється їх геометрія. Revitalizant ex120 може бути використаний з різними типами автоматичних трансмісій, в тому числі Tiptronic, Steptronic, CVT (варіатор).

Процес ревіталізації (відновлення) відбувається через 50 годин роботи двигуна або ж через 1500 кілометрів пробігу (в залежності від того, що настане раніше) після доливання кошти в масло ATF.

Присадку «Хадо» рекомендується використовувати після капітального ремонту коробки-автомат. Ревіталізант сумісний практично з усіма трансмісійними рідинами, в тому числі Dexron, Mercon, Mopar, CVN. Не міняє експлуатаційних характеристик перерахованих рідин. Утворює на оброблюваних поверхнях захисний металокерамічний шар.

Відгуки про присадці в АКПП Хадо, в основному, позитивні. Якщо трансмісія не сильно зношена, то засіб цілком в змозі відновити її нормальну роботу, видалити поштовхи при перемиканні, знизити робочий шум.

Продається в невеликих тубах об'ємом 9 мл. Однієї такої упаковки вистачає для масляної системи об'ємом від 5 до 8 літрів. Якщо обсяг більше - то потрібно використовувати дві упаковки. Купити її можна в інтернет-магазині по артикулу XA10331. Приблизна ціна однієї упаковки складає близько 900 рублів.

3
 • переваги:
 • широке поширення в продажу;
 • широкі експлуатаційні характеристики;
 • може використовуватися з різними трансмісійними рідинами.
 • недоліки:
 • іноді зустрічаються підробки;
 • часто доводиться купувати 2 шт так як розрахована на невеликий обсяг масла.

Hi Gear

Американський виробник Hi-Gear представляє для автовласників дві найпопулярніші свої присадки для АКПП. Перша - Тюнінг для АКПП з SMT2 (з молібденом). Це засіб полегшує роботу автоматичної трансмісії, а також видаляє текти різних сальників, що входять до складу коробки-автомат. Виробник рекомендує використовувати дану присадку через кожні 10 тисяч кілометрів пробігу (в профілактичних цілях), а у разі явних проблем з трансмісією - відразу після виявлення поломок.

Засіб дозволяє не перегріватися автоматичній коробці навіть при значних перевантаженнях. Може бути використано з будь-якими мінеральними і синтетичними трансмісійними рідинами. Ліквідує течі з-під сальників вже через 15 кілометрів пробігу.

Реалізується в упаковці об'ємом 444 мл, яка розрахована на 4,5 ... 6 літрів трансмісійної рідини. Якщо обсяг трансмісії відрізняється від зазначеного, то рекомендується заливати по 100 мілілітрів тюнінгу-герметика на кожен літр трансмісійної рідини.

Друга присадка в АКПП Хай Гір - це «Тюнінг для АКПП з ER», містить так званий «переможець тертя», Energy Release. Цей склад дозволяє значно продовжити термін експлуатації як трансмісійної рідини, так і самої коробки (в тому числі для відновлення гидроблока). Крім цього, він знижує рівень шуму її роботи і усуває ривки.

Вона захищає поверхні робочих пар, безпечна для пластику та гуми. Може використовуватися з будь-якими типами трансмісійних рідин. Рекомендується використовувати в профілактичних цілях кожні 10 тисяч кілометрів пробігу, або через кожні 3 ... 4 місяці при тривалій стоянці машини. Однією банки об'ємом 325 мл вистачає для змішування з 8 літрами трансмісійної рідини.

Відгуки і тести показують середню ефективність присадок для АКПП Hi Gear. Відповідно, є як їхні прихильники, так і противники. Однак це, скоріше, залежить від загального стану трансмісії в цілому, ніж від ефективності одного або іншого засобу зокрема.

Купити присадку «Тюнінг для АКПП з SMT2» можна в банку обсягом 444 мл. Її артикул - HG7018. Ціна однієї упаковки - близько 600 рублів. Присадка ХАДО для відновлення гидроблока «Тюнінг для АКПП з ER» реалізується в банці місткістю 325 мл. Артикул упаковки - HG7011. Її ціна аналогічна і становить близько 650 рублів.

4
 • переваги:
 • тривалий термін дії;
 • поєднується з будь-якими трансмісійними рідинами;
 • широке поширення в продажу;
 • відносно низька ціна.
 • недоліки:
 • велика кількість підробок.

Wynn's

Під торговою маркою Wynn's випускається засіб з повною назвою AUTOMATIC TRANSMISSION TREATMENT (присадка для поліпшення роботи АКПП). Призначена для запобігання та усунення течі з-під сальників, пом'якшуючи гуму, очищає і захищає систему перемикання передач, продовжує термін служби коробки-автомат і трансмісійної рідини, зменшує гучність роботи АКПП і усуває ривки.

Може бути додана до всіх ATF рідин, таким як Dexron II, III та VI, Ford, LHM або відповідні вищепереліченим специфікаціям. Також може бути використана для гідропідсилювачів, що працюють на ATF рідинах.

У мережі інтернет чимало суперечливих відгуків про присадці в АКПП «Вінс». В цілому ж, можна зробити висновок про те, що при погіршенні характеристик автоматичної трансмісії присадка все ж здатна трохи відновити її працездатність. Однак все ж краще не затягувати з ремонтом і виконати комплексну діагностику і відповідний ремонт.

Реалізується в продажу в металевій банці 325 мл. Однієї такої упаковки вистачає для системи об'ємом до 6,5 літрів. Якщо автовласник буде використовувати засіб в гідропідсилювачі, то там обсяг розраховується як 50 мл присадки на один літр робочої рідини. Артикул упаковки - 64544. Її ціна становить 700 рублів.

5
 • переваги:
 • відносно невисока ціна;
 • широке поширення в продажу;
 • можливість використання в тому числі в гідропідсилювачі.
 • недоліки:
 • при значному зносі АКПП присадка навряд чи допоможе;
 • для малої кількості ATF;
 • посередня ефективність.

Frontier

Під японської торговою маркою Frontier реалізуються три присадки для АКПП, дві фрикційних і одна для чищення. Так, до фрикційним присадкам для АКПП відноситься FRONTIER CAR DOCTOR Shift Up і GRAND FRONTIER TORCON. В їх завдання входить збільшення сили тертя поверхні фрикційних, завдяки чому усуваються поштовхи при перемиканні між швидкостями, усуваються затримки і прослизання.

Виробник рекомендує використовувати подібні присадки при пробігу автомобіля більше 30 тисяч кілометрів. Зверніть увагу, що виробник прямо попереджає про обмеження використання коштів. Зокрема, присадки в АКПП «Фронтір» можна використовувати лише для японських автомобілів, не можна застосовувати їх з варіаторами (CVT), не можна заливати в нову трансмісію, не можна змішувати з іншими присадками!

Реалізується в упаковці об'ємом 180 мл, розрахованої на 6 літрів трансмісійної рідини. Гранично допустима норма заливання - не більше 3% від об'єму рідини в системі. Ціна однієї упаковки складає близько 1900 рублів.

Що стосується чистить присадки FRONTIER AT POWER, то вона рекомендована до використання в японських автомобілях з великим пробігом і сильно забрудненої трансмісією. Ефективно відмиває робочі поверхні коробки-автомат від нерозчинних в маслі полімерних з'єднань. Сприяє усуненню поштовхів і зниження шумності роботи трансмісії. Судячи з відгуків, добре чистить деталі, тому однозначно рекомендована до використання.

Реалізується в аналогічній упаковці об'ємом 180 мл, розрахованої на 6 літрів рідини в АКПП. Допустимий максимальна межа - не більше 3% від обсягу рідини. Ціна упаковки аналогічна і становить близько 1900 рублів.

6
 • переваги:
 • висока ефективність;
 • подовжує термін служби системи трансмісії, в тому числі рідини.
 • недоліки:
 • підходить для використання тільки з японськими машинами;
 • не можна використовувати з варіатором;
 • рідко зустрічається у продажу;
 • висока ціна.

Чи варто використовувати?

Для того, щоб відповісти на питання чи допоможе присадка АКПП чи ні, досить заглибитися в технічні деталі.

Згідно рекомендацій автомайстрів міняти рідину ATF в автоматичної трансмісії необхідно приблизно через кожні 60 ... 90 тисяч кілометрів пробігу, а при жорстких умовах експлуатації і того частіше. Однак сучасні АКПП розраховані на експлуатацію з однієї і тієї ж трансмісійноїрідиною на всьому експлуатаційному періоді. Тобто, заміна ATF у них не передбачена. Замість цього виробник прямо вказує, що досить просто доливати рідину до потрібного рівня за регламентом. Але справа в тому, що вже навіть за 90 тисяч кілометрів пробігу все присадки відпрацюють своє, і далі буде відбуватися великий знос внутрішніх частин.

Тому якщо ви не міняєте робочу рідину в коробці або робите це дуже рідко, а сподіваєтеся щоб позбутися від несправностей АКПП досить лише долити ATF, то ви сильно помиляєтеся присадки тут НЕ допоможуть!

Присадки для АКПП має сенс застосовувати в двох випадках. Перший - використання старої машини (приблизно до 2000 року випуску), де передбачена заміна трансмісійної рідини причому не рідше ніж через кожні 40 ... 60 тисяч кілометрів пробігу. Тут додавання присадки може дійсно продовжити термін експлуатації ATF. Другий випадок - якщо у автовласника на даний момент часу немає під рукою трансмісійної рідини з необхідними експлуатаційними характеристиками, а від гулу і вібрацій хочеться позбутися, або оперативно усунути текти до швидкої заміни сальників.

Таким чином, присадка в АКПП для ATF - це лише тимчасовий засіб для зняття «симптомів», але ніяк не для «лікування хвороби». Тобто, для використання в довгостроковій перспективі такі кошти однозначно не підійдуть. Просто потрібно стежити за "автоматом", і вчасно міняти / доливати в неї трансмісійну рідина з відповідними їй параметрами.

У порівнянні з осінню 2019 (час складання рейтингу), влітку 2020 року ціна найбільше піднялася на присадку від Wynn's - на 200 руб, Hi Gear і Liqui Moly стали дорожче в середньому на 50 руб, інші не змінилися. Найбільш популярним серед рейтингу брендом як і раніше залишається Liqui Moly .

Крім представлених в статті присадок АКПП слід звернути увагу на російського виробника CUPPER . На ринку відносно недавно, але активно набирає популярність серед вітчизняних автомобілістів, має високий відсоток позитивних відгуків. Ціна за присадку для АКПП від Cupper - 1250 руб, обсяг - 100 мл.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found