Промивання двигуна в масло - Користь і шкода від 5-ти хвилинного кошти

« Суперечки про необхідність промивання двигуна останнім часом загострилися. А все через те що на ринку з'являється все більше автомобілів з пробігом, ніж нових. Панацея? Чи шкода? Чи багато промивок масляної системи двигуна, які дійсно ефективні? Розберемося з усім по порядку. »

Промивання в масло заливають перед заміною, змішавши її з уже вичерпали свій ресурс мастилом, і дають попрацювати ще деякий час (найчастіше 5 ... 10 хвилин). Потім зливають отриману рідину і заливають в двигун свіже масло. Всі ці засоби містять чистячі присадки, подібні до тих, що містяться в звичайному моторному маслі або виключно розчинники. Саме цей факт і викликає у багатьох сумніви, чи зможе такий склад відмити накопичився роками шлам, продукти згоряння масла і палива, за кілька хвилин або хоча б пари днів роботи.

Промивання в масло

зміст

 • дія промивання
 • види засобів
 • Рейтинг промивок двигуна

Промивати двигун можна декількома кошти - промивання маслом, маслом або рідиною з якої потрібно поїздити деякий час. Але найбільш популярним засобом є 5 хвилинна промивка двигуна . Оскільки два останніх препарату використовують найчастіше - через свою простоту в застосуванні, розглянемо їх ефективність дії більш докладно.

Як діє промивка

Швидкі (п'ятихвилинні) промивання системи змащення двигуна працюють по досить простий метод. Цей склад заливається в мастильну систему, після чого мотор повинен попрацювати близько 5 - 10 хвилин, і отримана в результаті змішування рідина зливається. До складу засобу з промивки в масло перед заміною входить велика (так звана ударна) доза миючих компонентів . Які за короткий час здатні відмити застарілий бруд, накип, відкладення і інше сміття. Про це свідчать численні тести промивок двигуна. Їх результати в достатній кількості можна знайти на форумах і різних ресурсах в інтернеті.

Іноді в мережі можна зустріти суперечливі відгуки про той чи інший засіб, суть яких зводяться до негативному впливу. Однак найчастіше таке ставлення стає результатом неправильного застосування промивання. Якщо до складу засобу входять агресивні речовини, то при їх тривалому впливі на гумові сальники виникає ризик пошкодження останніх. А це призводить до аварійному ситуації. Тому перед використанням того чи іншого засобу необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по його експлуатації, і діяти відповідно до неї.

Забігаючи наперед, варто зазначити, що ефект від використання подібних промивок дійсно спостерігається, проте він не такий фантастичний, як про це пишуть в інструкціях їх виробники . Тому доцільність використання залишається під питанням.

Якими засобами здійснюється промивка двигуна

Незважаючи на те, що більшість промивок діють схоже, все ж вони діляться на кілька класів. Серед них:

заливка промивання
 • «П'ятихвилинки» . Як правило, їх основу становить органічний розчинник, який дозволяє швидко, ударними темпами відмити бруд і відкладення. Перевага таких засобів - висока швидкість дії. Недоліки - разом з брудом «п'ятихвилинка» може змити мастило з працюючих механічних пар. Внаслідок цього на деталях можуть з'явитися задираки. Тому подібні препарати можна використовувати лише на холостому ходу двигуна.
 • М'які промивання двигуна . Вони додаються до масла приблизно за 100 ... 300 кілометрів пробігу автомобіля до моменту планової заміни масла. Діють вони більш щадяще, ніж попередні кошти, оскільки їх основа створена з сульфонатов кальцію (щось на кшталт мила і аналогічних миючих засобів). Крім основи до складу входять диспергирующие присадки.
 • Суміш перших двох варіантів . Це можуть бути самі різні склади, що містять як розчинники, так і миючі компоненти з присадками. Як показує практика, універсальні засоби не такі хороші, як спеціальні, заточені під рішення конкретної задачі.

Існує ще один клас промивок, який умовно можна назвати народним, але вони також належать до класу "жорстких". Протягом десятків років, до появи сучасних хімічних препаратів, автомобілісти додавали для чищення масляної системи в неї різні розчинники, в тому числі ацетон або розчинник . Таке рішення має місце, однак з деякими обмеженнями:

 1. Дія таких засіб дуже обмежена в часі. Допускається їх робота буквально протягом 3 ... 5 хвилин. Природно, що за цей час вони зможуть відмити тільки поверхневі відкладення.
 2. Ні в якому разі не можна підвищувати обороти коли в двигуні знаходиться подібна промивка!

Як приклад перерахуємо кілька популярних складів, що належать до тих чи інших класів (природно, що їх дійсна кількість у багато разів більше).

 • «П'ятихвилинки» - Hi-Gear-Motor Flush HG2214, ER PROFESSIONAL motor Flush P023RU, Hi-Gear Motor Flush HG2204 і «ЕЛ ТРАНС Cleaner Oil System».
 • Засоби тривалої дії - Liqui Moly Oil-Schlamm-Spulung.
 • Універсальні засоби - COMMA Petrol Engine, Liqui Moly Engine Flush і Liqui Moly Pro-Line Motor Spulung.
Кожне з перерахованих промивок має свої особливості складу і використання, тому ознайомлення з інструкцією обов'язково!

Пам'ятайте, що всі перераховані кошти є профілактичними, і не призначені для раскоксовкі двигуна. А також, що перед заливкою нового постійного масла бажано продути систему за допомогою компресора або скористатися апаратом вакуумної відкачки з тим, щоб видалити всі залишки суміші масла в двигуні (після традиційного зливання завжди залишається близько 200 ... 300 грамів).

Рейтинг

В даний час на прилавках автомагазинів реалізується величезна кількість різних промивань для масляної системи двигуна. Узагальнивши всю інформацію про найбільш популярних засобах вийшло створити рейтинг з 10 засобів. Пошук ефективних промивок двигуна ґрунтувався на відгуках внаслідок використання, а також їх експлуатаційні характеристики. Пропонуємо невеликий огляд щоб з'ясувати справжню ефективність і вибрати найкращу і діючу.

Liqui Moly Oil-Schlamm-Spulung

Liqui Moly Oil-Schlamm-Spulung

Позиціонується як м'яка промивка двигуна. Лабораторні тести показали, що до складу засобу входять елементи, також мають місце в свіжому синтетичному маслі. Крім цього, характерні миючі та протизадирні властивості оскільки є кальцій, магній, бор, цинк і фосфор. Завдяки цьому виконується надійний захист поверхні деталей двигуна від наявних в ній продуктів розкладання старого масла.

Балончика досить для заливки в масло об'ємом 5 літрів. Промивання потрібно заливати за 100 ... 200 км до заміни масла. При цьому пам'ятайте, що в період, коли залита промивання, не можна використовувати двигун більш ніж на дві третини його потужності (їздити в щадному режимі).

Продається в балончиках по 300 мл. Його ціна на весну 2018 року - 550 рублів. Артикул - 1990.

1
 • переваги:
 • Збалансований склад, наявність сприятливих присадок і відмивають елементів;
 • Має протизадирні властивості;
 • Можливість використання навіть в старих двигунах.
 • недоліки:
 • Малий обсяг балончика;
 • Відносно висока ціна.
Hi-Gear Motor Flush HG2214

Hi-Gear Motor Flush HG2214

Це класична американська швидка промивка масла двигуна. В інструкції зазначено, що її потрібно заливати в систему на 10 хвилин. Може бути також використана як засіб для відновлення компресійних і маслоз'ємних кілець так як в своєму складі не має речовин руйнують гуму або пластик. Додатково, є так званий «переможець тертя», (Energy Release), вважається що містить хлорпарафіни.

Крім безпосередньо очищення елементів двигуна засіб Хай Гір забезпечує хороший тепловідвід, що благотворно позначається на деталях, не даючи їм значно нагріватися в процесі експлуатації. Ефективність дії застосування промивання в масло дуже сильно залежить від конкретних умов використання і стану двигуна.

Реалізується в балончику об'ємом 444 мл, якого вистачає на обсяг масла 5 літрів. Його ціна становить близько 450 рублів. Артикул для покупки - HG2214.

2
 • переваги:
 • Позитивно впливає на гумові і поліуретанові вироби;
 • Може бути використана також в двигуні з турбонаддувом;
 • Передбачається застосування промивання масляної системи старого двигуна.
 • недоліки:
 • Потрібна велика точної роботи присадки за часом;
 • Ефективність сильно залежить від стану двигуна.
Liqui Moly Engine Flush

Liqui Moly Engine Flush

Це 5 хвилинна промивка двигуна яка може використовуватися як для бензинових, так і дизельних двигунів. Виробником повідомляється, що засіб може бути використано в тому числі і в моторах, які працюють під великим навантаженням. При цьому створюється ефект захисного шару, який знижує тертя.

Запорукою позитивного ефекту є використання промивання системи змащення двигуна Ликви Моли в регулярно в проффілактіческіх цілях, тобто лише в незначно забруднених випадках. У двигунах з сильною забрудненістю і / або з неправильним застосуванням засобу автомобілісти відзначають малу ефективність.

Лабораторні тестові дослідження показали, що дійсно до складу промивання входять наступні елементи - кальцій, магній, бор, цинк, фосфор. А також відсутність будь-яких агресивних хімічних елементів. Це означає, що промивка може використовуватися в якості універсального засобу, а не тільки для промивання масляної системи. Тобто, склад здатний ефективно протидіяти виникненню задирок і зносу двигуна.

Реалізується в балончику об'ємом 300 мл, який рекомендується розчинити в 5 літрах моторного масла. Його ціна становить 300 рублів. Артикул щоб купити - 1920.

3
 • переваги:
 • Відносно невисока ціна;
 • Промивання може використовуватися для промивання, захисту елементів двигуна і його масляної системи;
 • Чи не агресивний хімічний склад.
 • недоліки:
 • Виключно профілактичний препарат.
Liqui Moly Pro-Line Motor Spulung

Liqui Moly Pro-Line Motor Spulung

Ще одне швидке засіб очищення (10-ти хвилинне) від німецької компанії Ликви Моли. У стані ефективно відмити продукти згоряння в елементах масляної системи двигуна але тільки з невеликим шаром відкладень. Особливо тим, що після закінчення роботи повністю випаровується, тому не потрібно турбуватися що залишки смешаються з новим маслом. Також може бути використана для промивання МКПП.

Виконання хімічного аналізу показало, що в складі промивки є не тільки очищають елементи (Ca - 780 мг / кг), але протизносні присадки (Zn - 2181 мг / кг, P - 2179 мг / кг) і органічний розчинник. Тому така швидка промивка здатна ефективно і в щадному режимі виконати чистку двигуна.

Реалізується в балончику 500 мл, якого вистачає для заливки в систему обсягом до 5 літрів, ціна складає близько 450 рублів. Його артикул - 7507. А також, що примітно, можна зустріти в каністрах 1 та 5 літрів ..

4
 • переваги:
 • Різний обсяг упаковок;
 • Універсальність кошти;
 • Досить багато протизносних присадок.
 • недоліки:
 • Ефективність погіршується зі збільшенням шару відкладень продуктів згоряння масла і палива.
Hi-Gear Motor Flush HG2204

Hi-Gear Motor Flush HG2204

За заявленим характеристикам - високоефективна м'яка експрес-промивка для двигунів з великим пробігом і забрудненнями (розрахована для роботи на холостих обертах протягом 5-7 хвилин). Крім очищення усуває закоксовку маслоз'ємних і компресійних кілець. Сумісна з усіма видами масла, безпечна для гуми і пластмаси. Може бути використана в бензинових і дизельних двигунах, в тому числі з турбонаддувом.

Однак проведені тести і хімічний аналіз ніяких фантастичних результатів не показали. Зокрема, в складі дійсно є миюча присадка - кальцій, проте що саме дивне, її зміст нижче (всього +1682 мг / кг), ніж у аналогічного засобу HG2214 (2247 мг / кг). Так що використовуючи в якості засобу для чищення на диво сподіватися не варто, хіба що основний ефект досягається за рахунок розчинника про який виробник в складі не згадує.

Реалізується в балончику об'ємом 444 мл. Його ціна становить 360 рублів. Артикул замовлення - HG2204.

5
 • переваги:
 • Припустимо застосовувати для бензинових і дизельних двигунів, в тому числі з турбонаддувом;
 • Сумісна як з мінеральним так і синтетичним маслом;
 • Безпечна для гуми і пластмаси;
 • Може застосовуватися в якості профілактики раскоксовкі кілець.
 • недоліки:
 • Посередні показники за рівнем очищення від нагару, шлаків і продуктів окислення з каналів системи зма.
COMMA Petrol Engine

COMMA Petrol Engine

Англійська синтетична промивна присадка до маслу. Відмінною особливістю якої є те, що її можна використовувати як швидку і як м'яку промивку. У першому випадку склад заливається в двигун, який працює на холостих обертах 10 хвилин. Після цього можна міняти масло. У другому випадку засіб заливають в двигун за тиждень до процедури заміни. Однак в останньому випадку машина повинна просто стояти, їздити на ній не можна!

Передбачається застосування для бензинових моторів. Має густу консистенцію. Хімічний аналіз показав що в основі препарату моторне масло з концентратом присадок. Причому найбільше саме миючих - 3509 мг / кг, хоча і протизадирних набагато більше ніж в будь-якому іншому засобі (2572 мг / кг цинку і 2611 мг / кг фосфору).

Застосування таких мийно-диспергуючих присадок замість органічних розчинників має свої нюанси. Досягається не розчинення масляних відкладень і бруду, а до їх відшарування. І тут криється небезпека! Якщо фільтр системи в порядку, то він буде в змозі вловити великі шматки бруду. В іншому випадку вона піде далі по системі. Тому використовувати такий засіб в сильно забруднених двигунах категорично не можна! Оптимальний варіант - використовувати промивання як 10 хвилинне засіб очищення.

Реалізується промивка в балоні 400 мл якого досить для 5 літрів олії. Ціна такого промивання становить близько 400 рублів. Артикул - PEF400M.

6
 • переваги:
 • Краща ефективність усунення відкладень і бруду;
 • Нейтралізація шкідливих кислот;
 • Звільняє заїдають поршневі кільця.
 • недоліки:
 • Неможливість використання коштів при забитому масляному фільтрі і / або дуже брудною масляній системі.
Hi-Gear Engine Tune-up HG2202

Hi-Gear-Engine-Tune-up-HG2202

Це м'який очисник масляної системи двигуна основний склад якого є чистий розчинник (дистилят нафти) так як практично не має сторонніх присадок (кремній - 18 мг / кг і фосфор - 7 мг / кг). Тому аналогічний дії "дідівського" ацетону. Дає можливість почистити систему вентиляції картера, відновити пропускну здатність PCV-клапана, очистити поршневі кільця від нагару. Рекомендується заливати лише в напівсинтетичні і мінеральні масла.

Ефективним засіб може бути лише для машин із середнім пробігом. На старих двигунах мають високий угар масла, рекомендується заливати і їздити з ним за 100 ... .200 км до заміни масла.

Але склад даного препарату викликає все ж сумніви. Адже як промивка двигуна маючи мізерне ко-во присадок і лише сліди гідросилікатів зможе впоратися з заявленими характеристиками. Так що, швидше за все дана промивка системи змащення двигуна є представником класу "порожніх". Тобто вбирає в себе плаваючу в двигуні бруд і зливається при заміні масла.

Для кращого впливу є необхідність поєднувати даний препарат з іншим, що має пакет присадок. Балон об'ємом 946 мл HG2202 коштує близько 500 рублів.

7
 • переваги:
 • Багатофункціональність;
 • Можливість застосування в зношеному двигуні.
 • недоліки:
 • Відсутні миючі та протизадирні присадки.
ER PROFESSIONAL motor Flush P023RU

ER PROFESSIONAL motor Flush P023RU

Це 5 хвилинна промивка двигуна виготовлена ​​в Росії компанією AGA. Спрямована очищати деталі ЦПГ від вуглецевих відкладень і лаку. Є безпечною для сальників і прокладок. Виробник заявляє що випробовувалася на автомобілях ВАЗ і дозволяла експлуатувати машину по 300 тис. Км без капітального ремонту двигуна.

Містить в своєму складі кондиціонер металу. Крім очищення каналів та інших елементів системи, також підвищує компресію двигуна. Застосовується виключно перед черговою зміною моторного масла.

Реальні тести показали, що дійсно містить елементи кальцію в середній концентрації (1772 мг / кг). Відповідно, промивка реально володіє миючим ефектом, хоча і виражений він не так сильно. Але в цілому ж його цілком можна використовувати, головне дотримуватися тимчасові рамки.

Реалізується в балончику об'ємом 444 мл. Його ціна - 300 рублів. Артикул - P023RU.

8
 • переваги:
 • Невисока ціна при середньому обсязі балона;
 • Щадне дію по відношенню до гумових і пластмасових деталей;
 • Наявність елементів миючих присадок.
 • недоліки:
 • Марна при застосуванні в двигуні з великим пробігом.
LAVR Motor Flush Soft

LAVR Motor Flush Soft

Виробляється на території РФ. У заявлених здібностях відзначається що дана промивка масляної системи є універсальною. Тим самим не тільки дозволить видалити нагар і відкладення, а й захищає поверхню елементів деталей двигуна від задирів. М'яка промивка Лавр по інструкції заливається в систему приблизно за 100 ... 200 км пробігу до планованої заміни масла.

Однак виконаний лабораторний аналіз показав, що в промиванні тобто не самі присадки, а лише їх елементи. Зокрема, були виявлені сліди кальцію, цинку, фосфору і зовсім мізерна кількість бору. Тому можна зробити висновок, що таке промивання може виявитися шкідливою для двигуна на настільки протяжної ділянці шляху як 200 км. Тому її рекомендується використовувати або на менших дистанціях (що більш доцільно) або в якості класичної «п'ятихвилинки» при роботі на холостих обертах. Але з такою дією є інша присадка від лавра, 7-ми хвилинка на основі розчинника.

"М'який" Лавр Motor Flush Soft реалізується в пляшках об'ємом 330 мл, якого вистачає на масляну систему обсягом 4 ... 6 літра. Його ціна становить 200 рублів. Артикул - LN1005.

9
 • переваги:
 • дешева;
 • Сумісність з усіма типами моторних масел.
 • недоліки:
 • На дистанції 200 км, судячи зі складу може тільки нашкодити двигуну.
BG 109

BG 109

Ще одне американське засіб відноситься до швидких промивка масляних каналів, і згідно з інструкцією його потрібно заливати в двигун на час до 10 хвилин. Позиціонується як ефективний препарат, який безпечний для всіх елементів двигуна, в тому числі гумових і пластмасових. Серед інших функцій підвищує компресію, а також може використовуватися для раскоксовкі маслоз'ємних і компресійних кілець. Тому автовласники в надії на чудодійну купує його.

Однак практичні тести даної промивання показали, що вона має досить посередніми властивостями. Якщо коротко, далеко не повністю відповідає заявами виробника. З позитивних результатів тесту варто відзначити, що BG 109 дійсно трохи підвищує компресію, в тому числі може використовуватися для неповної раскоксовкі кілець. Застосовується лише як профілактичний засіб. У даної торгової марки є інші засоби для вирішення завдань по промивці і відновленню двигунів. Наприклад, рекомендується використовувати засіб BG 110, яке є добавкою до моторного масла, і підсилює його властивості, продовжує термін служби, підтримує чистоту і продуктивність двигуна. Тому бажано використовувати ці два описаних кошти в парі.

Реалізується в балончику 325 мл, каністрі 948 мл і невеликий бочці об'ємом 18,9 літра. Маленького балончика вистачить на систему обсягом 4 ... 5 літрів олії. Його ціна становить 500 рублів. Артикул - 109.

10
 • переваги:
 • Збільшує компресію;
 • Використання для раскоксовкі кілець;
 • Реалізується в упаковках різного об'єму.
 • недоліки:
 • Ефективність очищення масляної системи сильно "роздута" і вимагає використовувати додатковий засіб;
 • Висока ціна за інших рівних характеристиках з аналогами.

висновок

Сотні промивок масляної системи, ціною від від 200 до 500 рублів можна викрити лише в лабораторіях хімічного аналізу. А вам же дорогі автовласники, доводиться лише сподіватися на чесність виробника або покластися на відгуки інших користувачів вже випробуваних перевірених засобів і промивок масляної системи двигуна.

Тому навіть якщо ви купите оригінальний, а не підроблений препарат, то не треба чекати від нього дива. Так, хімічний склад виведе з мотора якусь кількість сажі та нагару, проте велика їх кількість залишиться в силовому агрегаті. Адже як бачите не всі кошти так гарні як їх рекламують.

Цікавим фактом є те, що виробник не сильно то і приховує пряму функцію своєї рідини. Він в самій назві на корпусі пятімінуток так і позначає як "промивання", а не "відмивання". Радимо вам звертати увагу на переклад англійських і німецьких слів. Flush - "промивка", "змив", "промивання", cleaner - "очищувач", "чистить", Spülung - "промивка", "очищення", "розмив".


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found