Причини коду помилки P0089 - регулятор тиску палива несправний

Помилка P0089 розшифровується як «регулятор тиску палива несправний» (в англійській мові звучить так - Fuel pressure regulator 1 performance problem fuel pressure regulator, mechanical fault). Це виражається в тому, що згаданий вузол не може відрегулювати тиск в рампі. А це призводить до проблем з оборотами двигуна (вони починають «плавати»), втрати потужності і динаміки машини, в деяких випадках (наприклад, на холостих обертах) двигун просто глухне.

зміст:

 • Як працює система
 • Як проявляє себе машина
 • Умови формування помилки
 • Причини виникнення помилки р0089
 • Як усунути поломку

Помилка P0089

Діагностика помилки P0089 досить складна, оскільки в паливній системі є багато вузлів, вихід яких з ладу може стати причиною її формування. А обсяг перевірочних і ремонтних робіт часто забирає багато сил і часу. В автосервісах майстра за таку роботу беруть чималі гроші, тому якщо у вас є відповідний досвід і інструменти, то можна провести діагностику і ремонт будинку. Так ви зможете заощадити.

Опис роботи системи

Електронний блок керування двигуном в своїй роботі керується даними про тиск палива в трубі паливного розподільника. Воно нагнітається за допомогою паливного насоса. Значення тиску в трубі розподільника постійно вказує розташований в ній датчик. Тиск в системі регулюється за допомогою електромагнітного клапана регулятора.

У свою чергу управління електромагнітним клапаном виконується за допомогою широтно-імпульсної модуляції (ШІМ, або в англійській мові PWM). Електронний блок керування двигуном подає відповідний сигнал (напруга) на електромагніт регулятора тиску. Відбувається це за допомогою з'єднання з масою ланцюга управління. А для цього застосовується спеціальне напівпровідниковий пристрій під назвою формувач.

Електронний блок керування двигуном дає команди на створення тиску палива в межах від 2 до 15 МПа в залежності від режиму роботи двигуна (навантаження, кількості оборотів, температури, загального стану мотора і так далі). В системі є спеціальний запобіжно-спусковий клапан, розрахований на тиск 17,5 МПа (у деяких машин значення може бути інше, однак відрізняється незначно). Він не дає значно підвищитися тиску, щоб уникнути виникнення аварійної ситуації.

Існує кілька варіантів помилки з кодом Р0089. Зокрема:

 • DTC P0089 00 - порушення роботи регулятора тиску палива. Це означає, що тиск в трубі паливного розподільника перевищує максимальне граничне значення в той час, коли тиск регулюється регулятором тиску в трубі паливного розподільника.
 • DTC P0089 11 - функціонування регулятора тиску палива, високий вхід. Тобто, тиск в трубі паливного розподільника перевищує максимальне граничне значення, коли це тиск коригується регулятором тиску палива.
 • DTC P0089 12 - функціонування регулятора тиску палива, низький вхід. Тиск в трубі паливного розподільника нижче мінімального порогового значення, коли це тиск регулюється регулятором тиску палива.
 • DTC P0089 18 - функціонування регулятора тиску палива, низька амплітуда сигналу. Позитивне відхилення і встановлене значення витрати палива через регулятор тиску палива перевищено.
 • DTC P0089 19 - функціонування регулятора тиску палива, висока амплітуда сигналу. Негативне відхилення тиску в трубі паливного розподільника, встановлене значення витрати палива через регулятор тиску палива менше мінімуму значення або дорівнює мінімуму.

Незважаючи на те, що існує кілька різновидів помилок, всі вони позначаються на поведінці автомобіля і його реакції на команди управління.

поведінка автомобіля

код помилки p0089

За статистикою помилка P0089 більше інших турбує власників наступних моделей автомобілів - Nissan Pathfinder, Ford Transit, Mitsubishi Pajero, а також окремі моделі Renault (Рено). Незважаючи на різноманітність автомобілів, більшість з них при появі позначеної помилки виявляють такі її зовнішні ознаки: якщо тиск в магістралі низький, то як правило, машина втрачає динамічні здатності, не підтримує високі обороти і навіть глухне.

Якщо ж тиск значно збільшилася (аж до критичного), то можливе виникнення ситуації, коли спостерігається детонація двигуна і поява диму. Це дуже небезпечне явище, і якщо воно мало місце, то зволікати з ремонтними роботами не можна, виправляти ситуацію потрібно якомога швидше.

На деяких машинах (наприклад, Renault Megane GTour) при підтримці оборотів за допомогою акселератора двигун працює нормально. Однак при зниженні значення оборотів до неодружених, двигун працює "захлинаючись", і обороти не піднімаються вище 2500 в хвилину. У деяких ЕБУ спеціально внесена програма, відповідно до якої в подібних ситуаціях відбувається примусове глушіння мотора з метою недопущення гідроудару.

Правила формування умов виникнення

Умови, при яких електронний блок керування двигуном фіксує помилку Р0089, досить прості. До них відносяться:

 1. Двигун заведений.
 2. Відразу ж після запуску двигуна формується один з перерахованих вище підвидів помилки.

Також необхідно виконувати такі умови:

 • Помилки з кодами P0016, P0017, P0018, P0019, P0090, P0091, P0092, P00C8, P00C9, P00CA, P0111, P0112, P0113, P0116, P0117, P0118, P0128, P0192, P0193, P0335, P0336, P0340, P0341, P0345 , P0346, P0365, P0366, P0390, P0391, P0627, P0628 або P0629 не встановлені.
 • Напруга в системі запалювання автомобіля становить не менше 8 Вольт.
 • Тиск палива в контурі низького тиску становить понад 275 кПа.
 • Двигун автомобіля запущений.
 • При виконанні всіх перерахованих умов сигнал про помилку виникає при їхньому постійному наявності більше 10 секунд.

Основні причини виникнення

Існує досить багато причин, через які може з'явитися помилка з кодом Р0089. Так, до них належить:

 • Виникнення перешкоди в топливопроводе (магістралі подачі палива), витік палива в контурі високого тиску, недолік або надлишок палива в контурі низького тиску.
 • При мінусовій температурі (нижче 0 ° С) навколишнього середовища можливо обмерзання сітчастого фільтра в бензобаку в через те, що в баку є водяні пари. Це призводить до падіння тиску палива.
 • Високий електричний опір однієї або декількох електричних ланцюгів регулятора тиску палива. Аналогічне зниження опору до 2 Ом або менше також може спровокувати формування означеної помилки.
 • Заїдання регулятора тиску в трубі паливного розподільника.
 • Частковий або повний вихід з ладу регулятора тиску палива.
 • Запобіжно-спусковий клапан не тримає тиск і спрацьовує при його малому значенні.

У зв'язку з тим, що причин, які можуть викликати помилку P0089 багато, то роботи по діагностиці можуть забрати досить багато сил і часу.

Методи перевірки і рішення

Для виконання діагностики і виконання ремонтних робіт крім звичайних слюсарних інструментів вам знадобиться манометр тиску палива (наприклад, EN 49495) і перехідник до нього (наприклад, EN 49799). Також обов'язково потрібен діагностичний прилад з відповідним програмним забезпеченням для виконання послідовної діагностики окремих вузлів паливної системи автомобіля. Нижче наведено алгоритм діагностування неполадок для популярного автомобіля Chevrolet Cruze 2011-2012 років випуску. Логіка перевірки в інших автомобілях буде аналогічною. Отже:

 1. Включити запалювання. За допомогою діагностичного приладу дати команду на включення і виключення реле паливного насоса. При цьому переконатися, що насос включається і відключається нормально. Якщо це не так - виконати діагностику.
 2. Вимкнути запалення. Приєднати перехідник манометра і безпосередньо манометр до подає паливопроводу в місці біля блоку паливного фільтра.
 3. Включити запалювання. За допомогою манометра переконатися, що тиск палива знаходиться в діапазоні від 414 до 483 кПа (60 ... 70 фунтів на квадратний дюйм, PSI). Якщо тиск не вписується в даний коридор, то необхідно виконати додаткову діагностику паливної системи.
 4. Вимкнути запалення. Від'єднати роз'єм джгута проводів від регулятора тиску палива, контакт Q18.
 5. Включити запалювання. За допомогою контрольної лампи перевірити, чи є напруга між масою і клемою 1 ланцюга напруги запалювання 1. Якщо напруги немає (лампа не світиться), то можливі два варіанти. Перший - необхідно знайти і усунути причину, по якій сталося коротке замикання на масу або обрив проводів. Другий - в ланцюзі напруги запалювання 1 є високий опір. Потрібно знайти причину. Якщо ж опір будь-якого ланцюга насоса знижується до 2 Ом і менше, то це також може привести до формування помилки.
 6. Включити запалювання. За допомогою мультиметра перевірити наявність напруги між клемою 2 ланцюга управління і масою. Значення напруги повинно бути в межах 3 ... 4 Вольт. У разі, якщо значення виходить за зазначені рамки, то можливі два варіанти. Перший - якщо напруга нижче. Тоді необхідно перевірити ланцюг управління на предмет її можливого розмикання або наявного короткого замикання на землю. Якщо в процесі перевірки з'ясується, що ланцюг в порядку, то необхідно замінити модуль управління двигуна К20. Другий результат перевірки - напруга вище 4 Вольт. В цьому випадку потрібно перевірити наявність короткого замикання в ланцюзі управління, зокрема, на джерело живлення. Якщо ж ланцюг виявиться в порядку, то також необхідно виконати заміну модуля управління двигуна К20.

Також діагностика має на увазі перевірку окремих вузлів. Так, якщо виявляється низький тиск палива, то необхідно перевірити:

 • наявність витоку з паливного бака (навіть малої тріщини, зазвичай при цьому спостерігається запах бензину);
 • засмічення паливного фільтра, при необхідності поміняти його (іноді через нього виникає завоздушіваніе системи);
 • наявність ситуації, коли одна або кілька паливних форсунок застрягли у відкритому стані;
 • наявність витоку палива з регулятора його тиску;
 • значний знос насоса високого тиску палива (зверніть увагу, що ремонт або заміна лише двигуна насоса не приведе до успіху, як правило, при цьому потрібно міняти і паливний фільтр!).

Якщо ж тиск палива в системі завищено, то необхідно виконати наступні дії:

чистка бензонасоса

 • виконати ревізію поворотного паливопроводу з метою виявлення там перешкод для проходу палива (засмічень);
 • перевірити, чи не застряг чи насос високого тиску палива в відкритому стані;
 • перевірити, чи не застряг чи регулятор тиску палива в закритому положенні;
 • перевірити паливні форсунки на наявність в них засмічення, що приводить до поганого виходу палива;
 • подивитися, чи не вийшла з ладу регулятор тиску палива (це досить часта причина, і в більшості випадків цей вузол підлягає заміні);
 • виконати ревізію запобіжно-спускового клапана, перевірити, при якому тиску він спрацьовує, при необхідності відрегулювати або замінити вказаний вузол.

Пошук несправності, яка призвела до появи в електронному блоці управління двигуном помилки Р0089, є досить трудомістким завданням. Крім цього, операції з пошуку і виправлення несправностей повинен проводити людина, яка добре розбирається не тільки в пристрої паливної системи автомобіля, але і його електричної частини. Тому, якщо у автовласника немає відповідних знань і / або досвіду, то краще звернутися за допомогою в автосервіс до фахівців.

висновок

При формуванні помилки P0089 в електронному блоці управління двигуном машиною користуватися можна , проте небажано, оскільки двигун в цілому, і його окремі системи зокрема, працюватимуть не в оптимальному режимі. Це призведе до значного зносу деталей і зниження їх ресурсу.

Крім того, якщо тиск в паливній системі значно збільшено, то це створює небезпеку детонації, а це вже не жарти - така ситуація може закінчитися дуже сумно. Тому при діагностуванні помилки Р0089 необхідно виконати ремонтні роботи власними силами або відігнати машину в автосервіс і делегувати ремонт фахівцям.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found