Які пружини краще поставити. Характеристики та фірми пружин підвіски (ТОП 10)

Які пружини краще поставити задаються питанням автовласники, які зіткнулися з вибором цих елементів і поліпшенням роботи підвіски. Підбір буде залежати від довжини, загального діаметра, діаметра стали, жорсткості, форми пружини, бренду виробника. Тому щоб вибрати оптимальний варіант необхідно проаналізувати всі перераховані чинники. А також визначитися з метою - пасажирів возити або мішки з картоплею ...

зміст:

 • Коли міняти пружини
 • Вибір нових пружин
 • Пружини для ВАЗ
 • Рейтинг виробників
 • Поради по установці

Які пружини краще

Ознаки заміни пружин

Існує чотири основні ознаки, що вказують на необхідність в заміні пружин.

Крен машини на одну сторону

Перевіряється візуально, коли машина стоїть на рівній поверхні, без вантажу. Якщо кузов перекошений на ліву чи праву сторону - потрібна заміна пружин. Аналогічно і з креном вперед / назад. Якщо до цього машина стояла на поверхні рівно, а тепер її передня або задня частина в спокійному стані значно опустилася вниз, значить потрібно вже ставити нові пружини.

Однак існує один нюанс, коли пружина може бути «не винна». В конструкції автомобілів ВАЗ-класика (моделі від ВАЗ-2101 до ВАЗ-2107) у верхній частині пружини передбачений так званий стакан або посадочне місце. У нього пружина впирається своєю верхньою частиною.

Найчастіше в старих машинах за час тривалої експлуатації стакан провалюється, що призводить до перекосу всієї конструкції. Для діагностики необхідно демонтувати пружину з просевшей боку машини, зняти гумову подушку і оглянути сам стакан. Найчастіше така поломка буває з боку передніх коліс, особливо лівого. Однак зустрічається таке і на задній підвісці.

Сторонні шуми в підвісці

Шум може бути найрізноманітнішим - брязкіт, гуркіт, глухий стукіт. Шум цей з'являється на найменших нерівностях дороги, навіть невеликих ямах або купині. Звичайно, в ідеалі потрібно виконати повну діагностику і перевірку кульових, рульових тяг, гумок. Однак якщо перераховані елементи знаходяться в працездатному стані, то необхідно перевірити саме пружини амортизатора.

Найчастіше причина брязкає або гримлять звуків з підвіски полягає саме в лопнула пружині. Зазвичай це відбувається на якомусь витку. Рідше - пружина розколюється на дві частини. Однак в останньому випадку з'явиться крен корпусу машини.

втома металу

Поняття «втома металу» означає, що в процесі експлуатації пружина втрачає свої властивості, і відповідно, нормально відпрацьовується. Зазвичай це актуально для крайніх / крайнього витка. Так, самий кінець пружини при значних зусиллях вдаряється об передостанній виток. В результаті цього на їх поверхні взаємно утворюються дві вироблення-площині. Тобто, пруток, з якого зроблена пружина, стає круглим в перетині, а трохи приплюснутим з одного боку. Це може зустрічатися як зверху, так і знизу.

Як правило, такі пружні елементи не тримають підвіску, і машина просідає, а так само дуже м'яко «відскакує» на ямах. У цьому випадку бажано ставити нову пружину. І чим раніше - тим краще. Це вбереже інші елементи підвіски і зробить їзду більш комфортною.

Проблеми з задніми пружинами

Перевірка незавантаженої машини не завжди може дати правильну відповідь на питання, чи потрібно міняти пружини. Справа в тому, що з часом задня частина автомобіля просідає в разі завантаженості. І тоді, на нерівностях, подкрилкамі або бризговиками черкає об дорогу. У цьому випадку потрібна додаткова діагностика.

Якщо пружини лопнули - то їх потрібно міняти. Коли ж вони просто «втомилися», то поки ви купите нові можна скористатися так званими проставкамі або потовщеними гумками, які встановлюються під посадкові місця пружин в «стакані». Установка проставок обійдеться набагато дешевше, і вирішить проблему низької посадки машини, тобто, збільшить кліренс.

Що стосується передніх пружин, то з ними теж можна виконати аналогічну процедуру, однак це значно збільшить жорсткість підвіски. Це призводить не тільки до дискомфорту при їзді, але і збільшення навантаження на «склянки», через що вони можуть просто лопнути. Тому встановлювати потовщені проставки спереду чи ні - вирішувати виключно автовласникові.

На що звертати увагу при виборі

Існує кілька факторів, які потрібно враховувати при виборі пружин.

жорсткість

Жорсткість впливає не тільки на комфорт при їзді в автомобілі, але і при навантаженні на інші елементи його ходової системи. На м'яких пружинах більш комфортно їздити, особливо по дорогах з поганим покриттям. Однак їх небажано ставити на машину, яка часто перевозить значні вантажі. І навпаки, жорсткі пружини краще ставити на автомобілі, призначені для перевезення вантажів. Особливо це актуально для задніх амортизаторів.

В контексті жорсткості актуальна ще одна ситуація. Найчастіше при покупці нових пружин (особливо для ВАЗ-класики) у пари однакових, що входять в один комплект, пружин може бути різна жорсткість. Природно, це призводить до того, що машина перекошується вправо або вліво. Перевірити при покупці їх практично неможливо, тому вирішити проблему можна двома шляхами.

Перший полягає в установці згаданих вище проставок. З їх допомогою можна вирівняти кліренс машини і добитися рівномірної твердості підвіски. Другий шлях полягає в покупці більше якісних пружин, зазвичай від перевірених виробників, зазвичай зарубіжних.

Жорсткість - це фізична величина, яка в пружинах залежить від наступних їх параметрів:

 • Діаметр прутка . Чим він більший - тим більше і жорсткість. Однак тут потрібно враховувати форму пружини і діаметр прутка, з якого виготовлений кожен виток. Бувають пружини зі змінними загальними діаметрами і діаметрами прутка. Про них пізніше.
 • Зовнішній діаметр пружини . За інших рівних показниках чим більше діаметр - тим нижче жорсткість.
 • Кількість витків . Чим їх більше - тим нижче жорсткість. Це пов'язано з тим, що пружина буде згинатися по своїй вертикальної осі. Однак тут потрібно враховувати додаткові параметри. Зокрема, пружина з малою кількістю витків матиме малий хід, що в багатьох випадках неприпустимо.

довжина

Чим довше будуть пружини - тим більше буде кліренс автомобіля. Для кожної конкретної моделі автомобіля в його технічної документації прямо вказується відповідне значення. У деяких випадках довжина передніх і задніх пружин буде відрізнятися. В оптимальному випадку необхідно дотримуватися рекомендацій виробника. Відступ від них можливе лише для тюнінгу або в разі, використання автомобіля для вантажоперевезень.

параметри витків

Під загальною назвою в даному випадку мається на увазі діаметр і кількість витків. Від цих двох параметрів залежить загальна жорсткість пружини. До слова, деякі моделі пружин мають нерівну форму з витками різних діаметрів. Зокрема, з вузькими витками по краях, і широкими в середині.

Однак такі витки мають і різний діаметр металевого прута. Так, що знаходяться в середині пружини витки великого діаметра зроблені з прутка великого діаметру. А крайні маленькі витки - з прутка малого діаметра. Великі прутки відпрацьовують на великих нерівностях, а маленькі - відповідно, на маленьких. Однак через те, що маленькі дроти виконані з більш тонкого металу, то вони ламаються найчастіше.

Такі пружини, в основному, оригінальні, тобто, ті, які були встановлені з заводу. На них їздити комфортніше, але їх ресурс нижче, особливо при постійній їзді машини по поганих дорогах. Неоригінальні ж пружини зазвичай виготовляють з дроту однакового діаметра. Це зменшує комфорт їзди на машині, проте збільшує загальний ресурс пружини. Крім того, така пружина буде коштувати дешевше, оскільки технологічно її виготовити простіше. Що вибирати в тому чи іншому випадку - вирішує кожен сам для себе.

типи

Все амортизаційні пружини діляться на п'ять основних типів. Зокрема:

 • Стандартні . Це пружини з характеристиками, прописаними в рекомендаціях виробника машини. Зазвичай вони призначаються для використання в міських умовах або в умовах обмеженого бездоріжжя.
 • Посилені . Їх, як правило, використовують на автомобілях, призначених для перевезення великих вантажів. Наприклад, у випадках, коли базовою моделлю машини є седан, а посиленим варіантом - фургон або пікап з вантажним відділенням ззаду.
 • З підвищенням . Такі пружини використовують для збільшення кліренсу (дорожнього просвіту) автомобіля.
 • З заниженням . З їх допомогою, навпаки, зменшують дорожній просвіт. Це змінює динамічні характеристики машини, а також її керованість.
 • З змінною жорсткістю . Такі пружини забезпечують комфортну їзду при різних дорожніх умовах.

Вибір того чи іншого типу пружин залежить від умов експлуатації машини і рекомендацій заводу-виготовлювача.

Пружини для амортизаторів ВАЗ

За статистикою наведеною СТО, найчастіше проблемою заміни пружин амортизаторів стурбовані вітчизняні автовласники автомобілів ВАЗ, як так званої «класики» (моделі від ВАЗ-2101 до ВАЗ-2107) і передньопривідних моделей (ВАЗ 2109, 2114).

Більшість пружин для «Жигулів», «Самар», «Нив» проводиться безпосередньо на Волзькому Автомобільному Заводі. Однак є й інші виробники. В такому випадку на пружини наноситься товарний знак або клеїться бирки третьої сторони. Зверніть увагу, що оригінальні пружини, виготовлені на ВАЗі більш технологічні.

Справа в тому, що одним з фінальних етапів виготовлення пружин, зокрема, для задньої частини підвіски, є нанесення на поверхню пружини захисне епоксидне покриття. Передні пружини допускається покривати лише спеціальною емаллю чорного кольору на основі хлоркаучук. І лише виробник ВАЗ завдає на задні пружини захисний епоксидний матеріал. Інші ж виробники і на передні і на задні пружини просто наносять емаль. Відповідно, краще купувати оригінальні ВАЗовский пружини.

Останнім етапом виготовлення автомобільних пружин є контроль їх якості і жорсткості. Через нього проходять всі випущені вироби. Ті пружини, які не пройшли тест, автоматично йдуть в шлюб. Решта ж діляться на два класи в залежності від поля допуску. Якщо поле допуску плюсове, то така пружина відноситься до класу А по навантаженню. Коли аналогічне поле мінусове - то до класу В. При цьому пружини кожного класу мають відповідне колірне позначення - на зовнішній смузі наноситься смуга певного кольору.

Розподіл на згадані вище класи (і їх колірна градація) прийнята в зв'язку з тим, що жорсткість всіх готових пружин буде відрізнятися, нехай і незначно. Тому, строго кажучи, якщо ви хочете поставити більш жорстку пружину, то ваш вибір - клас А, якщо більш м'яку - то клас В. При цьому різниця в їх жорсткості може бути незначною, зокрема, від 0 до 25 кілограм навантаження.

Кольорове маркування та технічні дані випускаються на ВАЗ пружин наведені в таблиці.

пружина Модель Діаметр прутка, в мм, допуск складає 0,5 мм Зовнішній діаметр, мм / допуск Висота пружини, мм Кількість витків колір пружини клас жорсткості колір маркування
передня 1111 10 94 / 0,7 317,7 9,5 чорний - -
2101 13 116 / 0,9 360 9,0 чорний А-стандарт жовтий
По-м'які зелений
2108 13 150,8 / 1,2 383,5 7,0 чорний А-стандарт жовтий
По-м'які зелений
2121 15 120 / 1,0 278,0 7,5 чорний А-стандарт жовтий
По-м'які зелений
2110 13 150,8 / 1,2 383,5 7,0 чорний А-стандарт червоний
По-м'які синій
+2141 14 171 / 1,4 460,0 7,5 сірий - -
задня 1111 10 100,3 / 0,8 353,0 9,5 сірий - -
2101 13 128,7 / 1,0 434,0 9,5 сірий А-стандарт жовтий
По-м'які зелений
2102 13 128,7 / 1,0 455,0 9,5 сірий А-стандарт червоний
По-м'які синій
2108 12 108,8 / 0,9 418,0 11,5 сірий А-стандарт жовтий
По-м'які зелений
21099 12 110,7 / 0,9 400,0 10,5 сірий А-стандарт червоний
По-м'які синій
2121 13 128,7 / 1,0 434,0 9,5 сірий А-стандарт білий
По-м'які чорний
2110 12 108,9 / 0,9 418,0 11,5 сірий А-стандарт білий
По-м'які чорний
+2141 14 123 / 1,0 390,0 9,5 сірий - -

Традиційно ВАЗовский пружини класу А маркуються жовтим кольором, а класу В - зеленим. Однак, як видно з таблиці, бувають і винятки. В першу чергу це відноситься до універсалів - ВАЗ-2102, ВАЗ-2104, ВАЗ-2111. Природно, що на цих машинах встановлені більш «сильні» пружини.

Багатьох автолюбителів цікавить питання, чи можна пружини від універсалів встановлювати на седани або хетчбеки? Насправді це залежить від переслідуваної мети. Якщо вона полягає в тому, що збільшити дорожній просвіт через те, що кузов зі старінням почав просідати, то відповідну заміну можна виконати. Якщо ж автовласник таким чином хоче збільшити вантажопідйомність машини - то це погана затія.

Посилені пружини можуть привести до поступової деформації кузова, і, отже, передчасного виходу машини з ладу.

Колірна градація пружин може відрізнятися у різних виробників. Аналогічно і з геометричними розмірами. Що стосується кольору, то традиційний жовтий може бути замінений на червоний і / або близький до нього коричневий. У більш рідкісних випадках використовується білий. Те ж і з зеленим кольором, замість якого може бути використаний синій або чорний.

Що стосується діаметру прутка пружин, то він може бути різним у різних виробників. А деякі (наприклад, «Фобос», про який піде мова далі) взагалі виготовляють пружини з дроту різного діаметру на одному виробі. Тому важливо вибирати загальну висоту і зовнішній діаметр пружини.

Існує кілька типових видів ВАЗівських пружин, які встановлюються на різні моделі цього виробника. Розглянемо їх детальніше:

 • 2101 . Це класичний варіант для ВАЗ-класики, тобто, для задньопривідних седанів.
 • 21012 . Ці пружини є унікальними і нестандартними. В цілому, вони схожі на 2101, але виготовляються з дроту більшого діаметру, через що мають велику жорсткість. Спочатку вони були призначені для установки на праву передню сторону в експортних машинах з правим кермом. Аналогічні ж пружини встановлювалися на обидві сторони передньої підвіски в машинах зі Спецкомплектація.
 • 2102 . Це пружини для машин в кузові універсал (ВАЗ-2102, ВАЗ-2104, ВАЗ-2111). Вони збільшені в довжину.
 • 2108 . Ці пружини встановлюються на передньопривідні автомобілі ВАЗ з восьмиклапанним двигунами. Виняток становить ВАЗ-1111 "Ока". Існує ще один варіант 2108 в експортному виконанні. Вони відрізняються кольоровим маркуванням. Так, передні пружини позначені білим і блакитним кольором, а задні - коричневим і синім. Відповідно, їздити з ними краще тільки по хороших дорогах. Для вітчизняних доріг вони не призначені, тому краще такі пружини не використовувати.
 • 2110 . Це так звані «європейські» пружини, призначені для установки машин, передбачуваних поставляти на експорт. Зокрема, для автомобілів ВАЗ 21102-21104, 2112, 2114, 21122, 21124. Зверніть увагу, що ці пружини мають малу жорсткість, і призначені для експлуатації на гладких європейських дорогах. Відповідно, для вибоїстих вітчизняних доріг, їх краще не купувати. У тому числі не потрібно їх встановлювати, якщо машину передбачається часто використовувати для їзди по бездоріжжю або по грунтових путівцях.
 • 2111 . Такі пружини встановлюються на машини ВАЗ-2111 і ВАЗ-2113.
 • 2112 . Призначені для установки на передню частину підвіски автомобілів ВАЗ-21103, ВАЗ-2112, ВАЗ-21113.
 • 2121 . Пружини встановлюються на повнопривідні «Ниви», в тому числі ВАЗ-2121, ВАЗ-2131 та інші модифікації.

Пружини для ВАЗ 2107

В ідеалі для «сімки» рекомендується встановлювати оригінальні ВАЗовский пружини 2101. Однак якщо хочеться поліпшити аеродинаміку і підвищити чутливість керма, то можна поставити більш жорсткі зразки. Наприклад, від універсалу ВАЗ-2104. Так робити рекомендується лише для відносно старих машин. Для збільшення вантажопідйомності цього робити не варто. До речі, якщо ви зробите це, то потрібно буде зрізати один виток з пружини для ВАЗ-2104.

Пружини для ВАЗ 2110

Традиційно на передню підвіску «десятки» з восьмиклапанним двигуном встановлюють оригінальні пружини 2108, а на задню - 2110 євро. Їх характеристики забезпечать оптимальну поведінку машини як на асфальтовому покритті, так і на грунтовій дорозі.

Якщо машина обладнана 16-ти клапанним двигуном, то на передню підвіску встановлюють більш «сильні» пружини - 2112. На зад - ті ж 2110 євро. Виняток становить ВАЗ-2111.

Підбір по каталогу

На сучасних автомобілях в більшості випадків вибір пружин амортизаторів відбувається по електронних каталогів. У технічній документації чітко вказується модель пружини, її повне найменування, характеристики, розміри, вантажопідйомність і так далі. Тому, якщо автовласник не хоче нічого міняти в підвісці, а лише замінити деталь на нову, то у виборі нічого складного немає.

Однак в деяких випадках автовласники з яких-небудь причин хочуть замінити пружину на більш жорстку або м'яку. Тоді необхідно звертати увагу на такі параметри:

 • Виробник. Оригінальні пружини (особливо у машин корпорації VAG) можуть мати жорсткість у великому діапазоні. А неоригінальні пружини такого асортименту не мають.
 • Тип пружини. Зокрема, їх маркування, в тому числі колірна.
 • Жорсткість. Вона, швидше за все, буде відрізнятися від оригінальної (залежить від кількості витків і їх діаметра).

Після уточнення моделі використовуваних пружин в інтернеті потрібно уточнити VIN-код, за яким і можна купити пружину в інтернет-магазині або в звичайній торговій точці.

Рейтинг пружин підвіски

Які авто пружини краще? Однозначної відповіді на це питання немає, і не може бути, оскільки існує їх велике розмаїття з відмінностями, як за технічними параметрами, так і виробникам. Нижче наведено список десяти хороших і найбільш популярних фірм-виробників пружин, чия продукція повсюдно представлена ​​на вітчизняному ринку автозапчастин.

LESJOFORS

Повна назва компанії - LESJOFORS AUTOMOTIVE AB. Це одна з найстаріших і великих фірм виробляють пружини, амортизатори, ресори на території Європи. Компанія має вісім виробничих підприємств на території Швеції, і по одному в Фінляндії, Данії та Німеччини. Компанії належать торгові марки LESJOFORS, KILEN, KME, ROC, під якими випускаються в тому числі пружини.

Пружини LESJOFORS відрізняються дуже високою якістю. Вони виготовляються з високовуглецевої пружинної стали підвищеної якості, зверху покриті захисним шаром (фосфатування), пофарбовані порошковою фарбою. Все це дозволяє зберігати експлуатаційні характеристики пружин протягом багатьох років. Крім цього, всі пружини проходять контроль якості і характеристик. Асортимент пружин складає близько 3200 позицій. Відгуки в більшості своїй позитивні, адже навіть підробок мало. Недоліком є ​​лише висока ціна.

Kilen

Восени 1996 року німецька компанія Kilen була придбана згаданої вище LESJOFORS. Вони обидві до того часу були прямими конкурентами. Відповідно, торгова марка Kilen належить LESJOFORS. Пружини Kilen відрізняються високою якістю і довговічністю. Виробник заявляє, що випущені їм вироби мають ресурс вдвічі більший, ніж оригінальні пружини ВАЗ. Відгуки автовласників, в основному, підтверджують цю заяву. Тому ці пружини рекомендовані до покупки не тільки власникам вітчизняних ВАЗів, але і інших машин, для яких компанія виробляє пружини. Ціна адекватна.

Lemforder

Пружини Lemforder поставляються в якості оригінальних запчастин на багато автомобілів у всьому світі. Відповідно, фірма вважається одним зі світових лідерів по їх виробництву. Найчастіше такі пружини встановлюються на дорогі іномарки, тобто, представлені в преміальному секторі. Відповідно, і коштують вони чималих грошей.

Що стосується якості, то воно на висоті. Однак в деяких випадках відзначається, що зрідка зустрічається або підробка, або шлюб. Але таких випадків небагато. Настільки дорогі пружини рекомендовані до установки на іномарки бізнес і преміум класу.

CS Germany

Пружини CS Germany відносяться до середнього цінового діапазону і до середнього сегменту якості. Виробляються на території Німеччини. Хороший варіант по співвідношенню ціни і якості, рекомендовані для європейських автомобілів. Відгуки, в основному, позитивні.

Koni

Пружини, випущені під торговою маркою Koni, відрізняються високим експлуатаційним ресурсом. Виробник випускає широкий асортимент пружин для різних автомобілів. Цікавою особливістю є той факт, що багато моделей пружин можна регулювати по жорсткості. Робиться за допомогою спеціального регулювального «баранчика». Що стосується ціни, то зазвичай вона знаходиться вище середнього, але не наближається до преміум-класу.

BOGE

Під торговою маркою BOGE випускається велика кількість різних елементів підвіски, в тому числі, пружини. Вони відносяться до преміального класу, мають високу якість і високу ж ціною. Шлюб зустрічається вкрай рідко. Рекомендовані до установки на машини європейських виробників. Відгуки в більшості своїй позитивні.

Eibach

Пружини Eibach є одними з найбільш якісних і довговічних на ринку. Згодом практично не просідають і не втрачають жорсткість. Їх однозначно можна рекомендувати всім автовласникам, для чиїх машин є відповідні пружини. Єдиний умовний недолік цих запчастин - висока ціна.

SS20

Всі пружини SS20 за заявами виробника володіють стовідсотковим якістю. Це забезпечується тим фактом, що при механічних випробуваннях нових виробів пружини відбираються попарно. Тобто, пара пружин буде гарантовано мати однакові механічними характеристиками. Фірма СС20 виробляє свої пружині за двома технологіями - холодної та гарячої навівкой.Прічем як завищені так і занижені.

K + F

Компанія Kraemer & Freund також є одним з лідерів по виробництву різних запасних частин, в тому числі пружин для легкового і вантажного транспорту. Фірма постачає свою продукцію як на первинний, так і на вторинний ринок. Асортимент продукції нараховує близько 1300 позицій, і постійно розширюється. Оригінальні пружини K + F відрізняються високою якістю, проте коштують чималих грошей.

TEVEMA

Польська компанія TEVEMA виробляє амортизаційні пружини для європейського і азіатського ринків. Продукцією цієї компанії часто користуються власники машин 1990-2000-х років випуску. Вони є відмінною заміною оригінальним запасним частинам. При цьому вартість нових пружин приблизно в два-три рази нижче, ніж у оригінальних. Відгуки про пружинах, в основному, позитивні.

Перераховані вище виробники пружин відносяться до середнього класу, тобто, вони випускають досить якісну продукцію за відносно недорогою ціною. Тому і користуються популярністю. Однак існують ще два класи виробників. Перший - виробники преміум-класу. Їхня продукція відрізняється надзвичайною якістю, і їх оригінальну продукцію встановлюють на дорогі іномарки бізнес і преміум класу. Наприклад, до таких виробникам можна віднести Sachs, Kayaba, Bilstein. Недоліків майже не мають, лише висока ціна їх пружин змушує шукати дешеву альтернативу.

Ще один сегмент фірм, під чиїми брендами випускаються пружини, - це бюджетний клас. Так само як дуже багато фірм. Наприклад, "Техтайм", PROFIT, Maxgear. Ціна таких пружин досить низька, проте і якість у них відповідне. Подібні фірми не мають своїх виробничих потужностей, а лише упаковують закуплені десь в Китаї дешеві і змінного якості пружини. Наприклад, відбраковані в процесі тестування на якихось більш відомих підприємствах. Однак існує ряд дешевих пружин, які все ж можна використовувати, і про яких є чимало позитивних відгуків.

Але серед бюджетних пружин є і досить непогані варіанти. До таких відносяться:

Сіріус

Відгуки автовласників про пружинах «Сіріус», в основному, позитивні. Компанія випускає широкий асортимент пружин для самих різних автомобілів. До того ж якщо ви хочете самі задати потрібні характеристики пружин, то вам точно потрібно звернутися в цю фірму. Виробник дозволяє виготовлення виробів за індивідуальними кресленнями замовника.

Фобос

Пружини Фобос не можуть похвалитися широким асортиментом (тільки 500 найменувань), проте вони випускаються стандартні, посилені, завищені, занижені пружини. Крім них виробник випускає також ремонтні і люфт комплекти. З їх допомогою можна регулювати дорожній просвіт автомобіля відповідно до побажань автовласника.

Правда відгуки про пружинах «Фобос» вельми суперечливі. Багато автолюбителів помітили що такі пружини «просідають» вже на другому році експлуатації. Особливо в умовах поганих доріг. Однак, з огляду на, невисоку ціну пружин іншої якості навряд чи й варто було б очікувати.

асом

Під торговою маркою «Асом» випускаються хороші пружини з високою якістю і терміном служби. Секрет тривалої експлуатації полягає у використанні при виробництві особливих сплавів, які виробник тримає в секреті. Крім цього, пружини зверху покриті спеціальним захисним епоксидним напиленням.

Технорессор

Це недорогі пружини для багатьох легкових і малих вантажних автомобілів. Відзначається, що жорсткість багатьох з них втрачається з часом, проте вони не просідають. Тому за свої гроші це цілком прийнятний варіант для автовласників, які бажають заощадити.

додаткова інформація

Вибираючи хороші пружини дивіться щоб на одній осі підвіски автомобіля стояли пружини одного класу. Наприклад, «А» або «В». Це обов'язкова вимога для двох коліс на одному мосту (передньому чи задньому). Однак для переду і заду існують винятки.

Допускається на передню підвіску встановлювати пружини класу «А», а на задню - класу «В». Але якщо на передній частині підвіски встановлені пружини класу «В», то на задню частину не можна ставити пружини класу «А».

У деяких випадках при покупці довгих пружин автовласники зрізають один виток. В цілому, це допустимо, але небажано, оскільки в процесі демонтажних робіт завжди існує ризик пошкодження металу, з якого виконана пружина. Тому бажано купувати і встановлювати пружину спочатку з рекомендованим розміром.

При виході з ладу правої або лівої пружини на одному мосту автомобіля необхідно міняти і другу пружину. Причому це потрібно робити незалежно від стану другої пружини.

Деякі автолюбителі встановлюють гумові проставки між витками безпосередньо пружини. Робити це можна ні в якому разі! Якщо пружина сильно просіла, то така вставка її вже не врятує, а лише погіршить керованість автомобілем. Це особливо небезпечно при русі на великій швидкості!

Взагалі, діагностика ступеня зносу пружин амортизаторів - досить складна процедура. Відповідно, в умовах гаража або стоянки визначити поломку можна лише на рівні припущення, зокрема, якщо пружина вже явно дзвенить, а машину що називається «перекосило».

Що стосується відновлення зношених і / або пошкоджених пружин підвіски, то це спочатку безглузда процедура. Ще багато років тому той же Волзький автозавод намагався виконувати такі процедури, проте на підставі проведених тестів фахівці прийшли до висновку про те, що відновлення недоцільно з двох причин. Перша - складність і дорожнеча процедури. Друга - низький ресурс відновленої пружини. Тому при виході старого вузла з ладу він повинен бути замінений на свідомо новий.

висновок

Відповідь на питання, які пружини вибрати, залежить від багатьох чинників. Серед них - розмір, клас жорсткості, виробник, геометрична форма. В ідеальному випадку необхідно дотримуватися рекомендацій заводу-виробника автомобіля. Купувати і міняти пружини завжди потрібно парою, в іншому випадку завжди існує ризик повторної заміни і зміна ходових характеристиках машини. Що стосується виробників, то вибирати найкраще за відгуками і співвідношенню ціни і якості цих частин. А яким пружинами користуєтеся ви? Поділіться цією інформацією в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found