Чи не крутить стартер на гарячу. 5 причин чому на гарячому двигуні не працює стартер

Найчастіше стартер не крутить на гарячу через те, що при нагріванні втулки трохи розширюються в розмірах, через що вал стартера підклинює або не крутиться зовсім. Також причинами того, що стартер не заводиться на гарячу є погіршення електричних контактів в спеку, забруднення його внутрішньої порожнини, порушення контактної групи, забруднення «п'ятаків».

зміст:

 • Причини того що стартер не крутить на гарячу
 • Як виконати діагностику і ремонт

Чому стартер не крутить на гарячу

Для усунення несправностей необхідно позбутися від перерахованих причин. Однак є пара «народних» методів, за допомогою яких навіть зношений стартер можна змусити обертатися при значному нагріванні.

Причина поломки Що робити
знос втулок замінити
погіршення контактів Почистити, підтягнути, змастити контакти
Зниження опору ізоляції обмотки статора / ротора Перевірити опір ізоляції. Усувається заміною обмотки
Контактні пластини у втягуючому реле Почистити або замінити "п'ятаки"
Бруд і пил в корпусі стартера Очистити внутрішню порожнину, ротор / статор / контакти / кришку
знос щіток Почистити щітки або заміна щіткового вузла

Чому на гарячу не крутить стартер

Перевірка стартера виконується тільки з повністю зарядженим акумулятором. Якщо стартер не може прокрутити двигун на гарячу або прокручує дуже повільно можливо у вас просто слабкий АКБ.

Причин чому не крутить стартер на гарячу може бути 5 і все майже всі вони характерні для автомобілів з великим пробігом.

втулки стартера

 • Зменшений зазор на втулках . Якщо при черговому ремонті стартера були встановлені втулки або підшипники з трохи збільшеним діаметром, то при нагріванні зазори між рухомими деталями зменшуються, що може привести до підклинювання вала стартера. Аналогічна ситуація спостерігається і коли зношуються штатні втулки. При цьому ротор перекошується і починає зачіпати на постійні магніти.
 • Погіршення контактів в спеку . Поганий (незатянутой) контакт сам по собі гріється, а якщо це відбувається при підвищеній температурі, то через нього проходить струм недостатньою сили, або ж контакт може повністю отгореть. Найчастіше виникають проблеми з проводом від замка запалювання до стартера (оксиди) або поганий масі від акумулятора до стартера. Також можуть бути проблеми в контактній групі замку запалювання.
 • Зниження опору обмотки . При збільшенні температури значення опору обмотки статора або ротора на стартері може значно просісти, особливо агрегат вже старий. Це може привести до зниження електрорушійної сили, і відповідно, стартер буде погано крутити або не крутити зовсім.
 • «П'ятаки» на втягуючому реле . Актуально для автомобілів ВАЗ- «класика». У них у втягуючому реле з часом значно підгорають так звані «п'ятаки» - прикінцеві контакти. Вони підгорають самі по собі, в міру експлуатації, проте при високій температурі якість контакту погіршується ще більше.
 • Забруднене ротор . Згодом якір стартера забруднюється від щіток і з природних причин. Відповідно, у нього погіршується електричний контакт, в тому числі він може прикипати.

Що робити якщо не крутить стартер на гарячому двигуні

Якщо стартер не може прокрутити двигун на гарячу, то потрібно демонтувати його і виконати перевірку. Алгоритм діагностики буде наступним:

«П'ятаки» втягує реле

 • Перевірити втулки . Якщо втулки значно зносилися і з'явився люфт, або навпаки, вал стартера погано крутиться через них, то втулки підлягають заміні. При їх виборі необхідно обов'язково враховувати рекомендований виробником розмір.
 • Оглянути електричні контакти . Обов'язково треба перевірити всі електричні з'єднання і дроти. Якщо є неякісні контакти - підтягнути їх, скористатися очисником. Особливу увагу потрібно приділити контактам на «масі», в замку запалювання і клема на втягуючому. На ВАЗах часто не вистачає перетину дроту від АКБ (як масового так і плюсового) або отгнивает силовий кабель від акумулятора на стартер. Заміряйте напруга на стартер (болтах втягує), має бути не менше 13,5В.
 • Перевірити обмотку статора і ротора . Робиться це за допомогою електронного мультиметра, перекладеного в режим омметра. Перевіряти краще при різних станах двигуна, на холодну, в полупрогретом стані і на гарячу, це дозволить зрозуміти наскільки знижується значення опору ізоляції. Критичним значенням вважається 3,5 ... 10 кОм. Якщо воно нижче - то потрібно міняти обмотку або ж сам стартер.
 • Перевірити «п'ятаки» . Для цього необхідно зняти втягує реле зі стартера і гарненько їх почистити. Якщо вони дуже підгоріли і не підлягають відновленню - втягує (або весь стартер) підлягає заміні. Це часта проблема, чому на гарячу не спрацьовує втягує.
 • Переконайтеся в чистоті кришки, ротора і зовнішньої поверхні статора стартера. Якщо вони забруднені - їх потрібно почистити. Для початку має сенс скористатися повітряним компресором, а після цього чистити щіткою і на фінальному етапі - наждачним папером (400-ої або 800-ою).

Оскільки на всі ці процедури необхідно час щоб зняти і розібрати вузол, то в якості тимчасового дії, вийти з ситуації і все ж запустити гарячий двигун з такою проблемою стартера допоможуть методи аварійного запуску.

Як запустити двигун якщо стартер не заводиться на гарячу

Коли стартер не крутить на гарячу, але потрібно їхати, існує пара аварійних методів запуску стартера. Полягають вони в примусовому замиканні контактів стартера безпосередньо в обхід ланцюга замку запалювання. Вони спрацюють лише в разі проблем з втягує, контактами і незначному зносі втулок, при інших причинах доведеться чекати його охолодження.

Розташування клем стартера

Перший, і самий часто використовуваний, - замкнути контакти викруткою або іншим металевим предметом. При включеному запалюванні досить просто замкнути контакти на корпусі стартера. Контакти перебувають на зовнішній стороні корпусу стартера, до них підходять дроти. Замикати потрібно клему від акумулятора (силовий провід, +12 Вольт) і клему старту мотора стартера. До клеми запалювання доторкатися не можна, як не можна коротити +12 В на корпус стартера!

Другий метод передбачає попередню підготовку, їм користуються коли про проблему відомо, але немає можливості або бажання нею займатися. Можна використовувати двожильний кабель і нормально разомкнутую електричну кнопку. Дві жили на одному кінці дроту під'єднати на контакти стартера, після чого прокладають кабель в підкапотному просторі так, щоб інший його кінець вийшов десь під «торпедою» до панелі управління. Два інших кінця жив підключити до кнопки. З її допомогою після включення запалення можна дистанційно замкнути контакти стартера для його запуску.

висновок

Стартер, перед тим як він скоро зовсім вийде з ладу, починає не крутить двигун на гарячу. Також проблеми з запуском можуть виникнути при слабких проводах і контактах. Тому, щоб не опинитися в такій неприємній ситуації, необхідно стежити за ним і його проведенням.

Додаткові матеріали по темі:

 • несправності стартера
 • Відео про 5 основних причин несправності стартера

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found