Ремонт ТНВД Bosch

2009 рік, весна, під час ремонту автомобіля подумав, що непогано було б зайнятися і ТНВД, так як я давно грішу на нього. Симптоми - поганий запуск, дерготни на холодну і сіро-синій дим. Крім того, влітку сьорбнув води в броді, після цього, автомобіль став їздити трохи гірше, через деякий час, з паливного фільтра витягнув досить велику грудку бруду. У баках досі трапляється вода і бруд. Обратку я не бачив, так як шланги непрозорі. Я вирішив, що зміню сальник на валу ТНВД, так заодно почищу від бруду. До того ж, один товариш порадив мені прочистити сітку, нібито у нього на такому ж автомобілі була така ж фігня. Сітка перед плунжером. Якщо подумати, а заодно і згадати стан фільтра, то я не здивуюся, якщо там все забито брудом.

Зняв ТНВД, перед початком робіт я відмив його.

Ремонт ТНВД Bosch Ремонт ТНВД Bosch VE Ремонт дизельного ТНВД розподільного типу 4D56 / 4M40 Bosch VE Ремонт дизельного ТНВД Bosch розподільного типу Це горезвісний сальник валу ТНВД на зображенні позначений стрілкою, з його заміною особливих проблем виникнути не повинно.

На фотографії, ліворуч від болта подачі палива в ТНВД, розташовується головка перепускного клапана насоса, радує те, що бруду під нею не було.

У мене ТНВД Zexel.

ТНВД Zexel

Я довго думав і вирішив повністю прибрати ЄДР, тому хочеться усунути резистор з ТНВД. На моєму двигуні, він більше ні на що не впливає.

Ремонт ТНВД Zexel

Щоб можна було дістатися до сітки, знадобиться демонтувати секцію високого тиску - «чавунку», для цього відкручуємо 4 гвинта по краях.

Розбирання ТНВД Bosch

На фотографії зображено, як виглядає ТНВД зі знятою кришкою. Можна помітити, що присутній наліт коричневого кольору на стінках, він лежить всюди рівним шаром. Даний наліт я змив легко. Вал управління подачею встановлений щільно, ознаки зносу відсутні, паливо не сочиться.

Розбирання ТНВД Bosch VE Розбирання ТНВД Bosch VE розподільного типу Розбирання дизельного ТНВД розподільного типу 4D56 / 4M40

Нутрощі ТНВД.

Розбирання дизельного ТНВД розподільного типу

Вид на плунжер клапана автомата випередження впорскування.

Плунжер клапана автомата випередження впорскування

Загалом, чавунку я зняв (вузол високого тиску). Добрався до сіточки, продув її, після зібрав все назад.

Плунжер клапана автомата випередження впорскування на дизельному ТНВД

Плунжер (краю канавок дуже гострі).

«Чавунці» з циліндром (я не знаю, як він називається) і сіткою.

Чавунця ТНВД з циліндром і сіткою

Сітка розташовується на вході в плунжерні пару.

Сітка

Особливою бруду на сітці помітно не було, але про всяк випадок продув компресором.

Сітка на вході в плунжерні пару

Ще один вид на нутрощі.

нутрощі ТНВД

Добравшись до цієї сітки, продув її, чавунку поставив на місце. При розбиранні насос був затиснутий в лещатах за скобу, «чавунця» була вгорі, «чавунку» я зняв, а плунжер і ролики залишив на місці.

Зібрав, почав прокручувати, після мого втручання стало чутно скрип гуми, до того ж, як мені здалося, вал став обертатися важче. Перевірив ще раз все, начебто всі деталі на своїх місцях, стоять, як годиться. Після заміни сальника, я не перевірив обертання, що не порівняв з тим, що було до заміни і яке стало після заміни. Замість цього я відразу зайнявся зняттям «чавунці» тому і не перевірив.

Як розумію я, нічого випасти, висипатися і встати на своє місце криво не могло, шліци я теж не міг переплутати, плунжер це не хвиляста шайба, поставити його можна тільки в одному положенні. Ну, а скрип, швидше за все від сальника. При його установці я занурив сальник на всякий випадок в солярку, а вал почистив.

На фотографії шайба під плунжером. Міняти потрібно однозначно. Параметри подачі палива залежать від неї.

На даній фотографії вона розташовується на хвилястою шайбі, на робочому місці. (Начебто на робочому, так як я розбирав неакуратно, під час вилучення шайби вона вивалилася, тому початкове положення я не пам'ятаю. В тому сенсі - тим боком, чи ні).

Шайба плунжера ТНВД

Ця ж шайба, тільки знята і перевернута. Неозброєним поглядом можна помітити вироблення на робочих частинах.

Шайба плунжера ТНВД Bosch

Торець плунжера. Знос присутній.

Плунжер ТНВД Bosch

Плунжер. Краї канавок дуже гострі (як бритва).

плунжер ТНВД

Насос я розібрав повністю, нутрощі розкидані в довільному порядку.

Збірка насоса ТНВД

Всі деталі потрібно ретельно промити в чистому ДТ, а також продути стисненим повітрям. Будь-яка піщинка може зіпсувати всю роботу.

При ремонті ущільнення в насосі потрібно замінити.

Ущільнювальні кільця насоса ТНВД

Я використовував готові ремкомплекти. Для зручності я розсортував їх в кейс. Тут не все. Підготовлений корпус закріплений на складальному стенді.

корпус ПНВТ

Вся підготовка полягає в шліфовці деяких робочих поверхонь наждачним папером, її зернистість повинна бути від 400 до 1200. Найчастіше застосовував 800.

Ось так після шліфування виглядає робоча стінка підкачувально насоса, внутрішні стінки і втулки вала насоса.

Робоча стінка підкачувально насоса

На фотографії порожнину плунжера коректора випередження впорскування, (позначається як timer). Це насос низького тиску, по простому можна назвати: підкачувально насосом.

підкачувально насос

Його завдання закачувати паливо з бака в порожнину корпусу, паливо закачується під правильним тиском. За це відповідає редукційний, або перепускний клапан (на знімку він не вказаний). Коли таймер і двигуна безпосередньо залежить від тиску (це дуже важливий параметр).

Шестерні приводу відцентрового регулятора ТНВД

Всі деталі, крім шестерні приводу відцентрового регулятора в разі потреби можна замінити на нові. Найчастіше змінюють статор, ротор і пелюстки. На багато рідше кришку і вал.

ротор ТНВД статор ТНВД

Пелюстки підкачувально насоса дуже важлива деталь, на них не повинно бути рисок, інакше - на викид.

Пелюстки підкачувально насоса

Кришка насоса:

кришка насоса

Підготовлений корпус протертий і пройдуть.

корпус насоса

Встановлені частини:

Установка деталей в корпус насоса

У моєму випадку, насос правого обертання, тобто ротор, обертається проти годинникової стрілки. Думаю, дана фотографія допоможе зрозуміти, принцип його роботи. Спочатку ротор, статор, пелюстки і стінки розширюються, утворюють порожнину, в неї під час освіти засмоктується паливо з вхідного каналу, потім вони звужуються, тим самим викидаючи паливо в подає канал, в якому розташований редукційний клапан.

Сподіваюся, зрозуміло, в більшості випадків для насоса лівого обертання можна застосувати підкачувально від правого, для цього знадобиться його перевернути. Нюанси звичайно є, але описувати їх довго.

Думаю, Ви розумієте, що тут наробить вода.

У корпус статор входить ну дуже щільно, краю у нього досить гострі. Якщо при установці перекосити і почати забивати, то корпус буде відправлений на смітник із застряглим статором. Перед установкою я його змастив, а тільки потім акуратними ударами по периметру поставив його на місце.

Ставимо кришку, бажано змастити різьблення гвинтів. Я наприклад, зазвичай для змащення ротора використовую (Castrol LMX).

Мастило ротора насоса

Досвід показує, що гаряча солярка його розчиняє.

Ремкомплект FLAG.

Ремкомплект FLAG

Потрібний ремкомплект можна підібрати по каталогу, під будь-який насос. За великим рахунком, вони відрізняються діаметром сальників.

Деталі ТНВД. 

деталі ТНВД

Робочі поверхні відполіровані. Деталі промив, протер, продув стисненим повітрям, тепер поклав в чисте ДТ. Гумові «сухарики», які пов'язують вал з його зубчастої частиною, що приводить в роботу відцентровий регулятор.

Я встановив нові, змастив їх LMX. Заодно змастив шпонковий паз, вал і шайбу.

Вал і шайба ТНВД

Частково змащувати потрібно для того, щоб, при установці шайба і шпонка не випала.

Шайба і шпонка ТНВД

Продовжуємо роботу, акуратно потрібно поєднати паз ротора підкачувально насоса зі шпонкою вала. Особисто у мене c першого разу не вдалося встановити вал на місце без вознікнувшіх складнощів.

Якщо почати енергійно обертати вал, можна буде почути характерний переривчастий звук працюючого підкачувально насоса.

Установка вала ТНВД

Обойма роликів встановлюється зверху. Вона повинна бути також змазана по зовнішній робочої частини. При дефектації у неї потрібно контролювати стан гнізд під осі роликів, якщо присутній помітний знос, заміни не уникнути. Поставити можна без будь-якого зусилля і спеціальних інструментів.

Установка обойми роликів ТНВД

З обоймою роликів його пов'язує рухома вісь таймера. Якщо змінити внутрішньокорпусні тиск, поршень автомата випередження впорскування обертає обойму роликів, відповідно він змінить кут уприскування.

Вона ж, встановлена ​​в таймер:   Рухома вісь таймера ТНВД

Робоча поверхня таймера повинна бути відполірована. Досить поширена несправність - клин таймера стороннім сміттям. Симптоми, двигун досить втрачає в потужності, починає диміти, стукати і не набирає обертів.

Таймер змастив LMX і встановив в корпус, саме в такому положенні.

Установка таймера в корпус ТНВД

Далі його потрібно засунути в корпус до середнього положення.

Установка таймера в корпус ТНВД Bosch

Повернути на 90 градусів, засунути штифт, що зв'язує його і обойму роликів, після зафіксувати маленьким штифтиком і пружинним затискачем.

Установка штифта в корпус ТНВД

Бажано перевірити плавність руху і відсутність заїдань. Ставимо нові ущільнювальні кільця. Для змащення ущільнень використовую LMX. Вид лівої (в даному випадку) кришки таймера. Під нею знаходиться пружина і регулювальні шайби.

Установка кілець ущільнювачів в корпус ТНВД

Про них писати особливо нічого. Коротше, натяг пружини потрібно підбирати на стенді. Я підбирав зусилля по власних відчуттів, після установки роботу таймера можна коригувати зміною внутрішньокорпусні тиску, покладатися доведеться на слух. І це звичайно неправильно.

Самі ролики. Залежно від стану осей, робочої поверхні і люфтів, або змінюються на нові, або вісь і робоча поверхня полірується і все ставиться на місце. Викришування, ризики, відмітини кольорів мінливості не припустимі, вузол вкрай навантажений.

Ролик насоса ТНВД

Ролики встановлюємо на місце.

Будьте уважні, постарайтеся не переплутати положення шайби на ролику і то, з яким боком ви її поставите. Якщо ролики перемішається, в цьому немає нічого страшного.

ролики ТНВД

Хрестоподібна шайба. Вироблення від вала на ній помітна.

Хрестоподібна шайба ТНВД

Провертає на 90 градусів, для того, щоб подальша робота відбувалася в тому місці, де вироблення відсутня. Також потрібно проконтролювати і в разі чого, привести в порядок інші робочі поверхні.

Ставимо її на місце, пружина поки не знадобиться.

Пружина хрестоподібної шестерні ТНВД

Кулачковий диск, досить відповідальна деталь ТНВД.

Кулачковий диск ТНВД

Характеристика вприскування залежить від профілю кулачків (див. Маркування на фото), тобто від наростання тиску. Робочі поверхні наведені в порядок.

Іноді трапляється таке:

Пошкоджений кулачковий диск ТНВД

Кулачковий диск коштує на своєму місці, штифт під п'яту плунжера розташовується так само, як і шпонкові паз на приводному валу ТНВД.

Установка кулачкового диска ТНВД Установка кулачкового диска ТНВД Bosch

Переходимо до установки плунжерній пари. Про чистоту, пам'ятаєте?

Установка плунжерній пари ТНВД

Поки без шайб, пружин і кільця дозатора. Підбираємо шайби по товщині під п'ятою плунжера розмір К, досить важливий параметр при регулюванню ТНВД. Пара встановлена, з пари викручені заглушка, плунжер повинен бути в нижній точці ходу.

Вимірювання товщини шайби 

Норма - 3.5 мм в нашому випадку.

Вимірювання товщини шайби

Далі починаємо встановлювати шайби і дозатор на плунжер. Шайби повинні бути отдефектовать, а поверхні підготовлені відповідним чином. Не забудьте звернути увагу на положення шайб і отвори в дозаторі.

Шайби в дозаторі

Приступаємо до регулювання другого, не менш важливого параметра - Kf. Спосіб вимірювання - той же, крім того, що встановлена ​​пружина, пару тримаємо в руках. Я буду встановлювати розміром в 5.8 мм. На фотографії видно плоскі регулювальні шайби.

регулювальні шайби

Попутно потрібно контролювати, щоб шайби були однією товщини, а пружини повинні бути рівні і обов'язково однієї довжини.

Тепер фіксуємо пару (без плунжера) в лещатах і починаємо загортати заглушку, різьблення і наполегливі поверхні бажано змастити.

заглушка ТНВД

Спеціальна головка для заглушки.

Головка для заглушки

Дехто намагався робити це газовими ключами.

заглушка

Далі потрібно перевірити робочі поверхні у нагнітальних клапанів, перевірити маркування, після не забуваємо промити і продути. Ставимо в тіло пари:

установка пар

Видно етапи: нова мідна шайба з ремкомплекта, пружина, клапан, штуцер. Різьба штуцера повинна бути змазана, особливого зусилля не потрібно.

Ремкомплект: пружина, клапан, штуцер

Маркування клапана:

маркування клапана

Пружина встановлюється під кулачковий диск:

установка пружини

Плунжерні пару встановлюємо в корпус, вона встановлюється в горизонтальному положенні, фіксується гвинтами, затягувати не потрібно. Ставимо пружини приводу дозатора, я їх ставив на мастило, так як по-іншому вони випадають.

Установка пружин приводу дозатора

Гвинти кріплення приводу дозатора в корпус потрібно наживити, мідні шайби бажано замінити. Пам'ятається, з ними виникали деякі проблеми.

Установка гвинтів кріплення приводу дозатора

Далі починаємо установку приводу дозатора.

Установка приводу дозатора

Необхідно стежити за тим, щоб потрапити в поглиблення дозатора, а так само, щоб пружини не випали і не перекосилися.

Установка приводу дозатора

Після установки на місце, болти осі приводу можна затягнути (для цього існує спеціальна тригранна головка). Далі приступаємо до складання та встановлення на місце відцентрового регулятора, гумку на його осі потрібно змінити. Не потрібно забувати про те, що глибина закручування осі нормується. На практиці потрібно поєднати торець осі з площиною її контргайки.

Установка відцентрового регулятора

На випадок, якщо встановлений автомат прогріву, тут поставили вузол, який в залежності від температури ОЖ буде зміщувати важіль управління подачею. Також, він буде через отвір в корпусі зрушувати обойму роликів, тим самим змінюючи кут уприскування (на холодному моторі змінює в ранню сторону).

На осі важеля управління міняємо гумове кільце, знову ж таки не забуваємо змастити його.

Гумове кільце осі важеля управління

Важіль управління встановлюємо на місце. На той час плунжерні пара вже стоїть на місці, гвинти акуратно затягнуті, електромагнітний клапан відсічення палива встановлено. Ущільнення під ним замінено, клапан бажано перевірити робочою напругою.

Збірка ТНВД Bosch

Далі потрібно акуратно встановити сальник, намагайтеся не перекосити. Робоча кромка повинна бути змазана, при установці сальник потрібно змістити, намагайтеся не пошкодити об краї паза робочу кромку.

збірка ТНВД

Тепер, потрібно акуратно поставити на місце верхню кришку насоса. Штуцер обратки не забудьте перевірити на прохідність (на фотографії в штуцері присутній бруд). Продуваємо, обратку, затягувати не потрібно, поки насоси не прокачали помпою ручної підкачки палива, що на фільтрі.

штуцер обратки

Ось і все, тепер на насос потрібно встановити всю зовнішню «обваження», важелі, датчики, трубки подачі, кронштейни, після його можна встановити на двигун.

Наочно, подібний ремонт ТНВД Бош, також дивіться на відео:

Матеріал надано (?): Tedtopliv

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found