Рейтинг кращих присадок в бензин ТОП-10

Присадки в бензин бувають чотирьох типів - миючі (очищають інжектор і паливну систему автомобіля), абсорбуючі (видаляють вологу з палива), октан-коректори (підвищують значення октанового числа) і універсальні (як правило, об'єднують в собі властивості всіх перерахованих присадок). Як показує практика, їх застосування не завжди дає бажаний результат, а іноді навіть навпаки, присадки шкодять двигуну і / або паливній системі.

Це пов'язано, по-перше, з самим використовуваним засобами, а по-друге, з умовами, в яких їх застосовують. Тому перед тим як купити ті чи інші паливні присадки для бензину, необхідно чітко розуміти механізм їх роботи і можливі наслідки. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання присадок, напишіть, будь ласка, про це в коментарях. Цим ви допоможете іншим автолюбителям.

зміст:

 • опис присадок
 • ТОП-10 кращих присадок
 • Що ще можна додавати в бензин

Присадки в бензин

Опис типів присадок

Характеристики різних присадок можуть відрізнятися в залежності від складу і технології виготовлення, тому не дивлячись на загальне призначення, кожен тип присадки має як переваги так і недоліки. Тому перш ніж ми перейдемо до безпосереднього рейтингу і визначимо яка з присадок для бензину буде краще, розглянемо загальну характеристику всіх чотирьох видів.

очищаючі присадки

Присадки в бензин для очищення або миючі добавки призначені для видалення нагару і смол з поверхонь деталей паливної системи двигуна, в тому числі, для чищення інжектора. Наліт з часом утворюється навіть при використанні самого якісного палива.

Присадки для бензину, очищають паливну систему, рекомендується використовувати лише як профілактичний засіб . Це обумовлено тим, що при значному пробігу (понад 100 тисяч кілометрів) без чистки паливної системи, існує ризик зворотного ефекту, тобто, шкоди від використання присадки. Це може статися в тому випадку, коли під впливом хімічного складу нагар відшаровується від поверхні робочих деталей і потрапляє в паливо. Великі частинки можуть повністю або частково вивести з ладу форсунки.

Деякі автовиробники, наприклад, концерн VAG, випускають спеціальні присадки, призначені для використання в двигунах машин, випущених його виробниками. Яскравим прикладом може служити автомобіль Skoda Octavia A7, регламент якої передбачає періодичне використання своєї очищає присадки.

З огляду на, що ціна присадки в бензин відносно невисока (цього питання ми торкнемося нижче) в порівнянні з вартістю повноцінної процедури з очищення карбюратора або інжектора, то засіб цілком можна рекомендувати як ефективний спосіб для профілактики і чищення паливної системи. Тільки використовувати його потрібно регулярно!

Іноді в продажу можна зустріти присадки в бензин для раскоксовкі кілець. По суті вони є аналогами описаних вище чистячих складів. Відразу варто обмовитися, що в кращому випадку ними можна користуватися для профілактики, а в більшості випадків толку від них не буде ніякого. Купивши їх, ви лише витратите гроші в нікуди. Для раскоксовкі використовують інші засоби.

раскоксовка двигуна

Раскоксовку кілець і поршнів двигуна можна зробити своїми руками одним зі спеціальних засобів. Для різних методів використовують певну рідину. Є 10 надійних

Детальніше

Присадки-осушувачі

Ці склади призначені для видалення вологи з палива, яка потрапляє туди в якості конденсату, що утворюється на стінках бензобака і / або в процесі заправки в морозний час на заправках. Не зайвим буде нагадати, що вода в паливі дуже небезпечна. Вона не тільки згубна для двигуна, але і просто може замерзнути, пошкодивши топлівопроводи або сіточку фільтра.

Присадки-осушувачі на 80 ... 90% складаються зі спирту. Інший обсяг складають різні хімічні абсорбуючі сполуки. Перед тим як купити присадку, призначену для видалення вологи, необхідно розуміти, що насправді ці кошти малоефективні! Це означає, що вони здатні видалити лише незначна кількість вологи з палива (максимум до 1%, в реальності і того менше). Тому їх також можна використовувати лише в якості профілактики. Якщо ж ви заправилися неякісним бензином, в якому міститься вода, то його необхідно обов'язково злити, в іншому випадку двигун може піддадуться гідроудар.

каталізатори палива

Опис октан-коректора

Це присадки для бензину, що забезпечують підвищення октанового числа, так звані октан коректори. Крім цього, за запевненнями виробників, вони здатні знизити витрату палива і збільшити потужність двигуна. Практично всі вони складаються з одноатомних спиртів, ефірів та алотропія вуглецю. Тобто, з тих же складових, що і сучасні 92-й і 95-й бензин. А це є очевидним мінусом, з огляду на ціну даного засобу.

Балончик з рідиною розрахований зазвичай на 100 ... 200 літрів палива. Це дає додаткові витрати, оскільки звичайний бензин коштує дешевше. Також слід врахувати, що на практиці октанове число зростає нема на обіцяні 5 ... 7 одиниць, а на реальні 2 (приблизно). Тому в більшості випадків реклама октан-коректорів - це просто маркетинговий хід, метою якого є введення покупця в оману (в більшості випадків).

Таким чином, додавати каталізатори палива має сенс лише в одному випадку - якщо ви заправилися неякісним паливом , а до найближчої заправки ще далеко їхати. Але якщо таке трапилося, то краще злити поганий бензин, почистити паливну систему, і заправитися якісним паливом.

універсальні присадки

Зазвичай ці кошти є лише рекламним продуктом їх виробників, за рідкісним винятком. Чудес не буває, не може один склад успішно чистити паливну систему, підвищувати октанове число і видаляти вологу. Тому до покупки вони не рекомендовані. В крайньому випадку купіть присадку в бензин під конкретні цілі, описані вище.

Рейтинг кращих присадок

В даний час на полицях автомагазинів представлений величезний асортимент різних присадок, як від всесвітньо відомих, так і невеликих виробників. Нижче представлений рейтинг кращих присадок в бензин, складений на основі відгуків і тестів незалежних автолюбителів, якими вони поділилися в інтернеті. Природно, що вибір того чи іншого засобу повинен грунтуватися на асортименті товарів в магазині (найчастіше це питання логістики в різних регіонах), співвідношення ціни і якості, складу і так далі. І пам'ятайте, що покупки необхідно здійснювати в перевірених магазинах , що мають всі необхідні дозвільні документи. Це мінімізує ймовірність покупки підробки!

Присадка Hi-Gear

Hi Gear Очиститель «Октан Плюс» . Це, мабуть, найпопулярніший серед вітчизняних автолюбителів октан-коректор. Він проводиться в США. Реалізується в упаковці об'ємом 237 мл з дозатором.

До складу засобу входить так званий «Переможець тертя» (ER) - комплекс протизадирних і пом'якшуючих речовин, що продовжують експлуатацію деталей паливної системи двигуна. Завдяки цьому коректор не тільки підвищує октанове число приблизно на 5 ... 6 одиниць (по завіреннях виробників, в реальності ж на 2 ... 3), а й запобігає появі нагару на впускних клапанах і в камері згоряння. Це дозволяє знизити знос клапанів і поршневих кілець. Також засіб мінімізує появу детонації, видаляє краплинне запалювання і знижує витрату палива приблизно на 5 ... 7% (це перевірено реальними тестами).

Коректор може використовуватися як з інжекторними, так і карбюраторними двигунами. Артикул - HG3308. Ціна за станом на літо 2020 року становить 650 рублів.

1

Liqui Moly Octane Plus . Даний октановий коректор рекомендується для використання в разі, якщо в бензобак було залито неякісне паливо. Реалізується в упаковці об'ємом 150 мл, яких вистачає на 50 літрів бензину.

Виробник вказує, що засіб здатний підвищити октанове число на 2 ... 5,5 одиниць в залежності від використовуваного бензину. Тобто при однакових обсягах використовуваного коректора октанове число у 92-го бензину підвищиться більше, а у 95-го, відповідно менше. Каталізатор запобігає появі детонації в двигуні, підвищує потужність і динамічні характеристики (хоча і незначно). Засіб безпечний для каталітичного нейтралізатора і не засмічує свічки запалювання.

Артикул - 3954. Ціна присадки в бензин - 450 рублів за згадану упаковку об'ємом 150 мл.

«TOTEK УМТ» . Останні три букви є абревіатурою фрази «підсилювач моторного палива». Є розробкою російського виробника. Даний каталізатор не тільки підвищує значення октанового числа, а й виконує наступні функції:

 • збільшує значення ККД двигуна, а також його крутний момент приблизно на 7;
 • знижує витрату палива на 5%;
 • захищає робочі поверхні форсунок і клапанів від появи на них нагару та іншого сміття;
 • очищає свічки запалювання від відкладень ферроцена;
 • зменшує значення викидів шкідливих сполук - СО, СН, NOx;
 • захищає мотор від можливої ​​детонації;
 • видаляє вологу з паливної системи.

Автовласники відзначають, що швидкість згоряння палива значно зростає, внаслідок чого знижується температура двигуна і йде волога. Упаковки об'ємом 500 мл вистачає на 250 літрів бензину. Ціна такої упаковки складає приблизно 600 рублів.

LAVR Oktane Plus . Є високоефективної присадкою в бензин, що дозволяє збільшити його октанове число. Особливо рекомендується використовувати її за умови високих навантажень на двигун. Також засіб можна використовувати на постійній основі. Завдяки цьому можна домогтися наступних позитивних властивостей двигуна:

 • збільшення октанового числа бензину на 5 ... 6 одиниць (в залежності від використовуваного палива);
 • позбавлення від детонації і калильного запалювання;
 • зниження утворення нагару на деталях паливної системи;
 • збільшення потужності двигуна і при цьому зниження кількості споживаного палива;
 • збільшення ресурсу двигуна автомобіля.

Реалізується в балончику об'ємом 310 мл. Його артикул - LN2111. Вартість упаковки - 300 рублів.

Liqui Moly Injection Reiniger Light . Є очищає присадкою для бензинових двигунів. Рекомендується до використання в якості профілактичного засобу (наприклад, при покупці уживаної машини). Виконує чистку всіх деталей паливної системи - магістралі, рейки, форсунки, бензобака. У тому числі забезпечує антикорозійний захист, а також зменшує кількість шкідливих речовин у вихлопних газах.

Підходить для двигунів, що мають каталізатори. Відмінною особливістю є гарантований захист того, що засіб не піднімає бруд з дна бензобака і стінок паливних магістралей. Також здійснює додаткові функції - підвищує прийомистість, зменшує витрату палива, скорочує виділення шкідливих газів в атмосферу.

Реалізується в балончику об'ємом 300 мл. Артикул товару - 7529. Ціна присадки в бензин становить 430 рублів.

Castrol TBE . Є багатофункціональною присадкою, вельми популярною серед автолюбителів. Вона відрізняється високою ефективністю, і може використовуватися з бензинами з октановим числом від 91 до 98 на двигунах з інжектором або карбюратором. У тому числі її можна використовувати з моторами, обладнаними турбінами і каталізаторами.

Присадка Castrol TBE не підвищує значення октанового числа бензину! Вона виконує інші функції - забезпечує антикорозійний захист деталей паливної системи, запобігає обмерзання згаданих деталей, запобігає утворенню шкідливих відкладень в паливних магістралях і форсунках, виконує очистку паливної системи від вже утворилися відкладень.

Реалізується в упаковці об'ємом 250 мл (вистачає на 250 літрів палива, змішується в пропорції 1: 1000), артикул - 4008177830341. Ціна такої упаковки становить 500 рублів.

«Супротек SGA» . Це багатофункціональна очищає і відновлює присадка для бензинових двигунів. До її завдань входить очищення, змащення, а також захист від корозії деталей паливної системи, зниження зносу форсунок, інжекторів, паливних насосів. Крім того «SGA» використовує триботехнології «Супротек», яка працює з поверхнями тертя в паливній апаратурі (плунжеров, голок, клапанів), що обумовлює відновлення їх технічних характеристик. Рекомендується як профілактичний засіб при кожній заправці паливом. Її регулярне використання призведе до наступних позитивних ефектів:

 • зниження витрати палива;
 • відновлення технічних властивостей паливної апаратури;
 • збільшення потужності двигуна і, як наслідок, збільшення динамічних характеристик автомобіля;
 • збільшення часового ресурсу роботи окремих частин паливної системи (відновлення поверхонь тертя разом зі зниженням імовірності їх передчасного виходу з ладу);
 • збільшення ресурсу турбокомпресорів і каталізаторів;
 • зниження кількості шкідливих речовин у вихлопних газах і зменшення кількості останніх.
Для автомобілів з пробігом більше 50 000 кілометрів і двигуном з системою зовнішнього сумішоутворення рекомендується спочатку застосувати «Очисник паливної системи» для бензинових двигунів, а потім почати постійне використання присадки «SGA».

У всіх інших випадках рекомендується використовувати присадку «SGA» протягом 8-10 тисяч кілометрів, а потім застосувати «Очисник паливної системи»

Реалізується в двох пляшках об'ємом 50 мл. кожна. Артикул - 122875. Ціна становить 350 рублів.

1 флакон 50 мл розрахований на 40 - 60 літрів палива (приблизно 1 мл на 1 літр палива). Перед заправкою автомобіля залийте присадку в паливний бак. Повну інформацію можна отримати на сайті виробника - suprotec.ru.

LAVR Dry Fuel Petrol . Це присадка в бензин, призначена для нейтралізації води в паливі. Є досить ефективним і недорогим засобом, що дозволяє видаляти вологу при заправці неякісним бензином або при зберіганні машини в міжсезоння. Виконує наступні позитивні дії:

 • ефективно нейтралізує вологу, постійно перебуваючи в паливній системі;
 • володіє розморожувати дією, що дозволяє не перетворюватися воді в лід;
 • підтримує стабільну роботу двигуна у всіх режимах;
 • полегшує холодний пуск двигуна;
 • підвищує ресурс паливної арматури і збільшує термін її експлуатації.

Присадка продемонструвала непогані якості, тому її цілком можна використовувати як на регулярній основі, особливо в холодну пору року, так і мати просто в запасі на той випадок, якщо в бак буде заправлено неякісне паливо.

Реалізується засіб в балончику об'ємом 310 мл. Артикул - LN2103. Його ціна становить 230 рублів.

Sintec Fuel Dryer . Ще один удалитель вологи. Відмінною особливістю присадки в бензин є невисока ціна при достатній ефективності. Тому вона цілком рекомендована до використання. Ніяких додаткових функцій крім видалення вологи не виконує. В інструкції про це прямо написано. Обсяг вологи, який реально здатне видалити засіб, становить близько 0,5%.

Реалізується в пляшці обсягом 325 мл. Відповідно до опису цього обсягу достатньо для використання з 40 ... 60 літрами палива. Ціна зазначеного обсягу становить близько 130 рублів.

Wynn's Supremium . Позиціонується як універсальний засіб. Виробник заявляє про те, що автолюбитель завдяки присадці отримає паливо кращої якості, однак на практиці це виявляється банальним маркетинговим ходом. Однак присадка насправді виконує наступні корисні дії:

 • знижує витрату палива;
 • виконує функції з очищення елементів паливної системи - інжектори, форсунки, магістралі, клапани і так далі;
 • підвищує загальний ресурс двигуна;
 • володіє змащувальні властивості, захищаючи елементи двигуна і продовжуючи їх ресурс;
 • виконує антикорозійну обробку поверхонь деталей двигуна і паливної системи зокрема;
 • видаляє вологу з палива в системі;
 • сприяє зменшенню шкідливих речовин у вихлопних газах на 30%;
 • полегшує холодний запуск двигуна.

За відгуками автолюбителів, які використовували цей засіб, Wynn's Supremium дійсно позитивно впливає на двигун внутрішнього згоряння, хоча може бути і не в такій мірі, як це описано в його рекламі. Однак присадка рекомендована до використання.

Реалізується в балончику об'ємом 250 мл. Артикул - W22810. Ціна балончика присадки для бензину становить приблизно 550 рублів.

Перед використанням тієї чи іншої присадки уважно ознайомтеся з інструкцією по її застосуванню, особливо зверніть увагу на рекомендований заливається обсяг. Відхилення від рекомендацій виробника може привести до згубних наслідків для автомобіля.

Інші добавки в бензин

Існує ще кілька «народних» присадок, які автолюбителі додають в паливо. Зокрема, мова йде про спирт і ацетон в бензині. Існує багато суперечливих думок з цього приводу. Спробуємо розставити всі крапки над «Е».

Найпопулярнішою і недорогий добавкою в паливо є ацетон. Його ціна набагато нижче фабричних присадок, а ефект використання наближається до них. До того ж, згадані присадки приблизно на 90% складаються з ацетону або схожих хімічних сполук. Один з рецептів полягає в тому, щоб додавати близько 150 грамів цього засобу на 40 літрів бензину (відповідно, 75 грам на 20 літрів).

Використовувати ацетон з карбюраторними двигунами не можна! Він для нього згубний!

Інший популярний засіб в цьому ключі - ізопропіловий спирт . Він має аналогічні властивості. Обсяг використання - 100 грам на 10 ... 20 літрів бензину. У деяких випадках в пальне можна додавати спирт і ацетон разом . Відповідно до одного з народних рецептів необхідно заливати 30 грамів ацетону і 50 грамів спирту на обсяг 10 літрів бензину.

Ще одне оригінальне засіб, яке автолюбителі додають в бензин - це розчинник 646. Він складається з толуолу, етанолу, бутанолу, ацетону і декількох інших компонентів.

Чим корисний ацетон при змішуванні з бензином? Існує ряд об'єктивних чинників, серед яких:

Ацетон і ізопропіл
 1. Ацетон є летючим речовиною з великим вмістом кисню. Це сприяє кращому (повного) згорянню палива. У свою чергу - є причиною збільшення економічності і крутного моменту двигуна.
 2. Ацетон повністю змішується з водою. Внаслідок цього волога, що знаходиться в паливній системі в повному обсязі виводиться з вихлопними газами. Також відмінно видаляє вологу ізопропіловий спирт.
 3. Ацетон є розчинником, тому він прекрасно очищає поверхні деталей паливної системи від нагару, смол та іншого сміття. Причому робить це більш м'яко, ніж спеціальні розчинники. Тим більше, ацетон можна використовувати на постійній основі, що дає можливість економити на чищенні паливної системи в сервісі.
 4. Температура горіння ацетону в десять разів нижче, ніж у бензину. Отже, він знижує робочу температуру двигуна. Це особливо актуально при високих навантаженнях і в жарку пору року. Крім того, це значно покращує детонационную стійкість.
 5. Ацетон можна сміливо додавати в високооктановий бензин, адже ЕБУ автомобіля не видасть помилки, і прекрасно сприйме нову паливну суміш.
Також в невеликих кількостях в паливо можна додавати медичний або технічний етиловий спирт.

Таким чином, використання більш дешевих, але не менш ефективних хімічних сполук дозволить вам заощадити власні гроші на обслуговуванні автомобіля.

замість висновку

Як бачите, неможливо однозначно відповісти на питання про те, яка присадка в бензин краще? Все залежить від конкретних цілей і ситуації. Що стосується присадок для очищення паливної системи, то їх можна використовувати лише в профілактичних цілях. Якщо пробіг машини без чистки відповідних вузлів перевищує 100 тисяч кілометрів, то використання таких складів може лише нашкодити. Присадки для видалення вологи доречні тільки в разі, якщо ви залили в бак неякісне паливо, і то лише як тимчасовий засіб, що не гарантує захист. Аналогічні міркування справедливі і для октан-коректорів. Їх корисно мати «на всякий випадок».

Підводячи підсумки варто вказати, що ефективність використання додаткових присадок, незалежно від їх призначення, не доведена офіційно . Тому найчастіше вони є лише продуктом маркетингу, і в більшості випадків вони не виконують зазначених в їх описі завдань, але бувають і виключення. Так що до вибору тієї чи іншої присадки завжди потрібно підходити скептично. Таким чином, відповідь на питання про те, чи користуватися присадками чи ні, цілком лежить на автовласників.

Якщо порівнювати ціни з початком 2018 роки (час написання цієї статті), то влітку 2020 істотно ціни піднялися тільки на присадки іноземних виробників (Liqui Moly, Hi Gear), в середньому на 100 руб. Вітчизняні ж (LAVR, Sintec, TOTEK) в середньому піднялися в ціні на 40 руб. Продукція компанії Супротек, якщо порівнювати з іншими згаданими виробниками, навпаки знизилася в ціні і стала доступнішою.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found