Смикається Автомобіль (Карбюратор, інжектор, Дизель). 5 Методів Пошуку Причин

Чому смикається авто?

Всі автовласники можуть зіткнутися з такою проблемою, на холостих обертах двигуна машина смикається , але рушає відмінно і на швидкості все прекрасно. Це говорить про те, що могли з'явитися поломки в системі запалювання або паливній системі .

Наприклад, може спалахнути лампочка check engine. Значок «чека» є сигналом на який потрібно звернути увагу і приділити час для перевірки технічного стану авто щоб знайти причину несправності.

смикається інжектор

Проблема з смикання автомобіля особливо актуально після декількох років експлуатації. Коли під час запуску холодного двигуна або в міру прогріву, раптом з'являється «провал» оборотів, з різницею в кілька секунд. Обороти різкими стрибками стрибають в діапазоні 1300-500. При подальшому прогріванні провали зникають, а обороти двигуна відновлюються, і можуть не з'явитися до наступного «холодного» запуску. Така поведінка може ввести в ступор навіть бувалого автовласника. Причиною такого дивного поведінки автомобіля може виявитися датчик температури. Його слід замінити.

Досить часто такі проблеми виникають саме в двигунах, на яких встановлено електронне уприскування палива і це пов'язано з підсмоктуванням повітря. Трапляється, через те, що блок управління розраховує Не вірно кількість повітря, яке повинно надходити в циліндри і, з огляду на стан додаткового ряду датчиків, так само відкриває на час електромагнітні клапани інжекторів. В результаті надходження зайвого повітря, датчик дросельної заслінки показує, що він не повинен там бути, а датчик температури дає свідчення, що двигун вже не в режимі прогріву, значить паливо потрібно лити менше, в результаті комп'ютер збивається і не розуміє, що робити з гаком повітрям.

Причиною різких стрибків оборотів, яка так само зустрічається на двигунах з уприскуванням - заїдають клапан вентиляції картера двигуна.

Порушення автоматичного регулювання системи харчування призводить до того, що обороти двигуна з періодичністю приблизно в 3 сек. змінюються: то 1200 об / хв, то 800 об / хв.

смикається карбюратор

У карбюраторних двигунах причина різкої зміни обертів двигуна може стати неправильне регулювання серводвігателя, завдання якого відкривати дросельну заслінку. Потрібно відкрутити на серводвигунів регулювальні гвинти, привід якого рухається в такт зі стрибками оборотів, якщо все налаштувати, такі скачки відразу зникнуть.

Ця поломка зустрічається виключно в тих двигунах, де багато народні умільці спробували щось регулювати без будь-якого знання, наприклад, щоб знайти гвинт, яким регулюються холостий хід карбюратора, потроху крутять все підряд гвинти. У тому випадку якщо двигун на них ніяк не реагує, все потрібно повертати в той стан, в якому вони перебували. А то потім зрозумієте, що в одному режимі роботи трапляються провали в газі, обороти починають плавати, витрата палива значно збільшується.

Загальні рекомендації з пошуку причини смикань авто бензин

  1. Слід перевірити дроти і котушку запалювання.
  2. Перевірити стан і поміняти свічки.
  3. Вчасно перевіряти і змінювати паливні та повітряні фільтра.
  4. На карбюраторних авто перевірити момент запалювання.
  5. На інжекторних двигунах причиною може бути засмічення форсунок і радий Не вірно показань датчиків.

смикається дизель

На дизельних двигунах проблему з дерганием машини можна помітити не тільки на холостому ходу. У це складно повірити, але причина одна, - в результаті заїдання рухомих лопатей в живильному насосі. Заїдання може статися тільки через іржу, яка може з'явитися через води в паливі. Зазвичай таке часто трапляється з тими машинами, які довго стоять (особливо в зимовий період). Що б уникнути існує список рекомендацій на той випадок, якщо ви збираєтеся ставити свій дизельний автомобіль на тривалу стоянку. В такому випадку ллють спеціальні присадки в паливо, а сибірські автомеханіки часто заливають в паливний бак невелика кількість спеціального моторного масла, це сприяє м'якої роботі ТНВД.