Кращий засіб для зняття фарби з кузова автомобіля. ТОП 7 удалителей старої фарби

Змивка для фарби з металу дозволяє позбутися від фарби хімічним шляхом, не використовуючи абразивних матеріалів і не докладаючи значних фізичних зусиль. Зазначені кошти поділяються на кілька видів - універсальні, для масляних покриттів, для водоемульсійних покриттів, експрес-змивки, для порошкових фарб. Вони мають свої особливості використання, а також переваги і недоліки, серед яких шкідливість для людського організму, через що доводиться працювати в засобах індивідуального захисту.

зміст:

 • Застосування і склад
 • Типи удалителей фарби
 • Як правильно вибрати
 • Огляд популярних удалителей фарб
 • Знищувачі фарби з пластика

Змивка для фарби з металу

На ринку автохімії представлено багато змивів старої фарби з металу, а також інших поверхонь. Особливим попитом ці кошти користуються у автовласників, оскільки найчастіше при виконанні різних фарбувальних або просто ремонтних робіт фарба або інші активні хімічні речовини потрапляють на лакофарбове покриття або інші поверхні автомобіля. В кінці даного матеріалу наведено огляд найбільш популярних в даному сегменті ринку засобів що допоможуть швидко зняти лакофарбовий шар. Розглянутий рейтинг заснований на відгуках і тестах автолюбителів.

Назва засоби Коротка інформація і опис Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на осінь 2019 року, російських рублів
Змивка універсальна Хімік АС-1 Дуже ефективне і недороге вітчизняне засіб для видалення різних фарб і лаків. Може використовуватися як для обробки автомобільних деталей, так і в побуті. Має рідкий стан. Шкідливо для людського організму, тому працювати треба в засобах індивідуального захисту. 500 170
ABRO PR-600 Висока ефективність, видаляє фарби, оліфи, епоксидну смолу, уретан, лак. Поставляється у вигляді аерозолі. Засіб токсично і пожежонебезпечні, тому працювати з ним потрібно обережно. 283 350
фарби Немає Змивка лакофарбових виробів без використання лужних або кислотних основ. Має середню ефективність. Час реакції - 8 ... 10 хвилин. Перед використанням засобу його потрібно розігріти. 1,2 кг 1000
Hi-Gear Quick & Safe Paint & Gasket Remover Швидка змив старої фарби. Середня ефективність, часом потрібно наносити два-три шари кошти. Крім фарб видаляє старі гумові прокладки, клей, герметик. Має відносно дорогу ціну. 400 450
Змивка СП-7 Гелеобразний препарат для видалення багатошарової фарби (в три-чотири шари). Чи не призводить до корозії металу. Має середню ефективність, часто використовується в промисловості і побуті. 1100 200
BODY 700 Рідина для зняття лаків, фарби, різних поверхневих покриттів, а також для чищення інструментів і приладів. Можна наносити на метал, скловолокно та пластик. 500 мл; 1000 мол. 200 рублів; 350 рублів.
BOSNY Paint Remover Англійська удалитель фарби у вигляді гелю. Видаляє різні фарби, лак, емалі. В упаковці є кисть для нанесення кошти на поверхню. Не має запаху. Ефективність середня, залежить від застарілих фарби і взагалі використовуваного її типу. 400 400

особливості використання

Для того щоб зняти фарбу з металу (зокрема, з деталей кузова автомобіля) використовують три основні методи - механічний, термічний і хімічний.

Недоліками механічного методу обробки є можливе пошкодження додаються областей, які не потрібно обробляти, а також необхідність прикладання значних фізичних зусиль. Термічний метод передбачає наявність спеціального обладнання і необхідність дотримуватися відповідної технології.

У домашніх і гаражних умовах найкращий хімічний спосіб видалення фарби з металу кузова машини або іншій поверхні. Більшість популярних засобів для зняття фарби працюють швидко і ефективно, і при цьому недорого коштують. Але які з них краще справляються із завданням по видаленню фарби і / або лаку розглядаємо в рейтингу нижче.

Для того щоб зняти стару фарбу з металу таким способом не потрібен інструмент, обробка виконується обприскуванням з розпилювача або методом змазування пензлем (при обробці значних поверхонь використовується валик). Також великою перевагою є те, що засіб можна використовувати на деталях будь-якої форми і матеріалу. Однак слід враховувати, що доведеться працювати в респіраторі, гумових рукавичках і в провітрюваному місці, а ще додатково робити знежирення по завершенні змивки.

Суть застосування удалителей фарби полягає в нанесенні відповідного засоби на попередньо очищену поверхню, після чого відбувається хімічна реакція, яка передбачає розчинення старої фарби. При цьому руйнується тільки лакофарбове покриття, а сам метал (або інший матеріал) не пошкоджується, і, відповідно, придатний для подальшого фарбування за умови попередньої обробки відповідними засобами.

Як правило, ефективність тих, що знищують фарби залежить не тільки від ефективності конкретного складу, а й від застарілих і якості самої фарби. Так, наприклад, популярний засіб В-52 має обмежений термін зберігання. Будь-яка змив наноситься не менше двох-трьох разів, тому якщо з першого разу очистити метал, не вдалося не поспішайте ганьбити засіб.

Склад удалителей фарби

Як правило, основу кошти для зняття фарби з металу представляє кислота (вона може бути різна, залежно від галузі використання, інтенсивності кошти, а також безпосередньо виробника, найчастіше використовується сірчана або соляна кислота). Однак в більшості випадків кислота становить небезпеку для людської шкіри, а тим більше слизових поверхонь (дуже небезпечно вдихати випари). Відповідно, працювати з удалителей фарби бажано в засобах індивідуального захисту - гумових рукавичках і, можливо, в респіраторі . Точну інформацію про це обов'язково потрібно прочитати в інструкції до конкретного засобу ПЕРЕД його використанням!

Знищувачі фарби зазвичай грунтуються на одному з наступних хімічних сполук:

 • Органічний розчинник . Це можуть бути самі різні хімічно активні засоби, наприклад, бензол, толуол, ацетон, скипидар та аналогічні суміші. Вони прекрасно підходять для видалення епоксидних покриттів (смол), алкідних, а також олійних фарб.
 • Кислота . Зазвичай використовується сірчана або соляна кислота. Знищувачі на їх основі найкраще розчиняють акрилові фарби, епоксидні склади, поліуретан, нейтралізують осередки корозії. Недоліком подібних хімічних складів є те, що при тривалому впливі на поверхню вони можуть пошкодити метал. Відповідно, після нанесення і обробки їх необхідно нейтралізувати лужним розчином.
 • Луг . Як правило, це їдкий натр (NaOH). Засоби для змивки фарби з металу на основі їдкого натру відмінно підходять для видалення фарб на оліфовой основі, а також інших декоративних матеріалів. Зверніть увагу, що подібні категорично НЕ підходять для обробки алюмінієвих поверхонь, оскільки можуть пошкодити їх, вступивши в хімічну реакцію.

При виборі того чи іншого удалителя фарби завжди потрібно звертати увагу на його основу, оскільки це не тільки дозволить підібрати найбільш ефективне в конкретному випадку засіб, але і не нашкодити оброблюваної поверхні. Тому завжди читайте, що написано в інструкції!

Типи удалителей фарби з металу

На прилавках магазинів кошти для зняття фарби з автомобіля можна знайти в трьох агрегатних станах:

 • Рідина . Такий тип удалителя фарби краще всього підходить, якщо передбачається наносити його на відносно рівну поверхню великої площі. Інший варіант - із зануренням. Зазвичай реалізується в невеликих баночках або каністрах. Для роботи з рідиною необхідна пензлик або пляшка з тригером для розпилювання.
 • Аерозолі . За допомогою аерозольних балончиків можна розпорошувати удалитель на поверхні практично будь-якої форми, а також наносити його в важкодоступні місця. Працювати з ними просто і зручно.
 • Гель . Його можна наносити на похилі і навіть вертикальні оброблювані поверхні. Гелі мають високу адгезію, відмінно проникають всередину фарби, розчиняючи її. Недоліком цього агрегатного стану є незручність при його нанесенні на поверхню так як необхідна кисті або валик при обробці поверхонь великої площі.

Вибір агрегатного стану залежить від поставлених цілей, доступності оброблюваної поверхні, наявності коштів в магазинах, а також співвідношенні ціни і якості дії.

На що звернути увагу при виборі

Вибір найкращого засобу для видалення фарби з поверхні металу - це завжди компромісне рішення. Так, перед покупкою обов'язково проаналізуйте наступні параметри складу:

 • Спеціалізація . Так, удалители фарби бувають: універсальні, для масляних покриттів і водоемульсійних покриттів, експрес-змивки, для порошкових фарб. Для автомобіля найкраще підійде універсальний склад.
 • Наявність запаху . Найчастіше дешеві удалители фарби мають неприємний, «хімічний» запах, який не тільки неприємний для нюху людини, але і шкідливий для його організму. Відповідно, бажано вибирати склади, в інструкції яких явно вказується, що вони не мають запаху. Особливо це актуально, якщо роботи передбачається виконувати в закритому приміщенні без примусової вентиляції.
 • Витрата удалителя фарби . Тут все просто - чим більшу поверхню можна обробити за допомогою певного обсягу кошти - тим краще.
 • Метод нанесення . Дрібні металеві деталі можна занурити в ємність, куди попередньо був налитий рідкий удалитель фарби. Якщо ж мова йде про великий деталі (як це відбувається в більшості випадків), то має місце ручне нанесення за допомогою кисті, валика або пульверизатора.
 • Адгезія і тиксотропність (властивість триматися на похилій поверхні). Ці властивості актуальні в разі, якщо передбачається обробляти, відповідно, похилі або вертикальні поверхні. Для горизонтальних поверхонь це неважливо.
 • Корозійна активність . Якщо удалитель іржі володіє високим показником корозійної активності, то завжди існує ризик, що засіб може пошкодити тонкостінне виріб. Відповідно, бажано вибирати удалитель з низьким показником корозійної активності і строго контролювати час перебування речовини на оброблюваної поверхні (максимум півгодини).
 • Безпека . В даному випадку мається на увазі пожежна і вибухонебезпечність. Цей фактор важливий для ємностей великих об'ємів, наприклад, що зберігаються в умовах автосервісу. Для них необхідно передбачити правильні умови зберігання, зокрема, далеко від відкритих джерел вогню і опалювальних приладів.
 • Температура застосування . Цей показник важливий, якщо видалення фарби планується взимку в неопалюваному приміщенні. Зокрема, потрібно звернути увагу на інформацію на упаковці про температурному діапазоні роботи і зберігання (використання допускається тільки при плюсовій).
Зверніть увагу, що в продажу є спеціальні засоби для видалення так званих графіті (написів на корпусі автомобіля або воротах гаража). З їх допомогою можна позбутися лише безпосередньо від малюнка і не пошкодити при цьому фарбу на основний поверхні.

Рейтинг удалителей фарби

У магазинах автохімії представлений широкий асортимент удалителей фарби з металу від різних виробників, з різними характеристиками і за різними цінами. Однак, згідно з народним рейтингу заснованому на відгуках і тестах, наведеними в мережі інтернет, найбільшою популярністю серед автолюбителів користується 7 з них.

  Далі наведено некомерційний рейтинг, в який зведені всі зазначені кошти із зазначенням їх характеристик, особливостей, об'ємом упаковки і ціною станом на осінь 2019 року. Якщо ви користувалися вказаними або подібними засобами - поділіться своїм досвідом в коментарях до матеріалу.

Змивка універсальна Хімік АС-1

Даний засіб вдає із себе універсальну змивку. Відрізняється вона високою ефективністю і малою ціною, тому і отримала заслужену популярність не тільки серед автовласників і автомайстрів, але і серед фахівців, що займаються різними ремонтами. Відповідно до інструкції ефективно видаляє старі лакофарбові покриття на основі нітроцелюлозних (НЦ), пентафталевих (ПФ), гліфталевих (ГФ), уретанових (УР), вінілових (ХВ) і епоксидних (ЕП) сполучних, тобто, з її допомогою можна видалити алкідні, олійні та епоксидні фарби, а також емалі, лаки і грунтовки будь-яких видів.

Являє собою рідину, яку потрібно нанести на оброблювану поверхню за допомогою кисті або розпорошуючи з тригера. Зверніть увагу, що універсальна змив фарби Хімік шкідлива для людського організму, тому працювати з нею треба в засобах індивідуального захисту - респіраторі, гумових рукавичках і бажано в окулярах. Причому робити це краще на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні. Не можна працювати з нею поблизу джерел відкритого вогню! Зберігати ємність зі змивом можна при температурі не вище + 30 ° С.

Тести і відгуки, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що дана універсальна змив володіє дуже високою ефективністю. Вона відмінно видаляє навіть застарілий фарбу. Відповідно, прекрасно підійде для обробки лакофарбового покриття деталей автомобіля. Може також використовуватися в побуті. Фарба на металі починає пузиритися і лущитися, після декількох хвилин хімічної реакції. Видалення проводять за допомогою шпателя або подібного інструмента.

У продажу реалізується в скляних пляшках об'ємом 500 мл. При цьому маса рідини становить 600 грам. Ціна однієї упаковки станом на осінь 2019 року становить близько 170 рублів.

1

ABRO PR-600

Змивка фарби ABRO PR-600 один з лідерів в своєму сегменті через високу ефективність, зручності використання (аерозольний балончик), повсюдного поширення в магазинах автохімії. В інструкції до засобу прямо вказується, що його можна використовувати для видалення фарби, оліфи, епоксидну смолу, уретан, лак.

У складі змиває фарби «АБРО» відсутні луги, а сам засіб легко змивається водою. Видаляє фарбу з металу, бетону, дерева. Не можна використовувати засіб на пластмасових поверхнях. В крайньому випадку допускається перевірити реакцію пластмаси на склад на невеликій ділянці поверхні. Може бути використано як для автомобільної техніки, так і в побуті.

Наносити удалитель фарби «АБРО» необхідно з відстані близько 25 ... 30 см, після чого почекати 10 ... 20 хвилин для того, щоб відбулася відповідна хімічна реакція і фарба розм'якла. Після цього її можна видалити механічним способом - за допомогою щітки, ганчір'я, шпателя або подібних інструментів. Працювати потрібно тільки в провітрюваному приміщенні. Засіб може викликати роздратування шкіри і слизової оболонки ока, тому не можна допускати попадання на зазначені поверхні.

Реальні тести показують хорошу ефективність удалителя фарби при обробці металевих поверхонь. Після нанесення удалителя фарба розчиняється приблизно за 15 ... 20 хвилин, після чого її досить просто зчистити з поверхні. Реалізується удалитель фарби ABRO PR-600 в аерозольному балончику об'ємом 283 мл. Ціна за станом на осінь 2019 року становить близько 350 рублів.

2

фарби Немає

Засіб "Фарби Ні" позиціонується виробником як смивка лакофарбових матеріалів. Являє собою рідку субстанцію, яку передбачається наносити на оброблювану поверхню за допомогою пензлика або пульверизатора. Наноситься без попередньої підготовки поверхні. Час, необхідний для виконання відповідної хімічної реакції становить близько 8 ... 10 хвилин.

Фарба в результаті виконання хімічної реакції перетворюється в суху стружку, яку видаляють механічним шляхом. Після використання змивки для фарби «КраскіНет» оброблену поверхню необхідно знежирити. Засіб безпечний для металу і не призводить до утворення на його поверхні вогнищ корозії. Може бути використано для обробки автомобільних деталей, а також в побуті.

За допомогою змивки «КраскіНет» можна видалити алкідні, поліуретанові, епоксидні фарби, а також комплексні покриття, нанесені на перераховані вище типи фарб. В інструкції зазначено, що за один цикл нанесення засіб здатний видалити до 3 ... 4 шарів фарби. Однак практичні тести показали, що воно здатне ефективно впоратися з одним-двома шарами. Тому замість передбачуваних 100 ... 150 мл на один квадратний метр оброблюваної поверхні витрата збільшиться, якщо видаляється шар фарби товщі.

Зверніть увагу, що перед використанням змивку старої фарби «КраскіНет» необхідно розігріти до температури + 25 ° С. Зокрема, протягом двох-трьох годин потримати при кімнатній температурі, або 15 ... 20 хвилин потримати упаковку в закритому стані в теплій воді. Засіб є шкідливим для людини так що потрібно використовувати засоби захисту тіла і дихальних шляхів. При попаданні засобу на шкіру або в очі потрібно промити їх великою кількість проточною чистої води.

Купити можна в пластикових каністрах масою 1,2 кг. Ціна однієї упаковки станом на вказаний вище період становить близько 1000 рублів.

3

Hi-Gear Quick & Safe Paint & Gasket Remover

Засіб Hi-Gear Quick & Safe Paint & Gasket Remover позиціонується як швидка змив старої фарби. Разом з цим в інструкції на упаковці вказується, що з його допомогою можна видалити старі засохлі прокладки, клей, герметики. Реалізується у вигляді аерозолю, тому користуватися ним зручно. Проте наголошується, що найчастіше одного нанесення для розчинення фарби буває недостатньо, відповідно, через 5 ... 10 хвилин доводиться наносити ще один шар удалителя фарби «Хай-Гір». З огляду на його відносно дорогу ціну, це призводить до перевитрати.

Однак в цілому ефективність засобу перебуває на досить високому рівні. Тести показують, що фарба на оброблюваної поверхні пузириться рівномірно, а очищати її досить просто. Тому цілком можна рекомендувати швидку змивку старої фарби Hi-Gear Quick & Safe Paint & Gasket Remover для використання не тільки в автомобільній техніці, але і в побуті при виконанні різних ремонтних фарбувальних робіт.

Реалізується Hi-Gear Quick & Safe Paint & Gasket Remover аерозольному балончику об'ємом 400 мл. Ціна упаковки становить близько 450 рублів.

4

Змивка СП-7

Засіб для видалення застарілої фарби під назвою «СП-7» проводиться на території Російської Федерації і в Україні. Являє собою гелеобразний препарат на основі органічних розчинників, поверхнево активних речовин (ПАР), сповільнювачів випаровування, метиленхлорида, загусники, активаторів і аміачного розчину. Змивка фарби призначена для виведення багатошарових слідів фарби (нанесених в три-чотири шари). З її допомогою можна видалити такі типи фарб: алкідні, акрилові, масляні, меламміние, епоксидні, поливинилацетатні. Не ушкоджує металеву основу, зокрема, не приводить до виникнення вогнищ корозії.

Наноситься на оброблювану поверхню за допомогою кисті або валика. Далі потрібно почекати кілька хвилин з тим, щоб фарба початку пузиритися, після чого її потрібно видалити за допомогою шпателя або іншим механічним способом. Зазвичай процедуру повторюють протягом трьох-чотирьох разів (в залежності від застарілих фарби, матеріалу поверхні, умов використання).

Відзначається, що удалитель фарби «СП-7» можна наносити при температурі від + 5 ° С до + 50 ° С, однак на практиці цей діапазон краще звузити до значень від + 20 ° С до + 50 ° С. Приблизний витрата кошти - близько 350 грам на квадратний метр. Його можна використовувати на похилих і навіть вертикальних поверхнях, оскільки засіб має густу консистенцію.

Залежно від виробника буде змінюватися і обсяг упаковки. Приблизна ціна металевої банки масою 1,1 кілограм становить 200 рублів.

5

BODY 700

Повна назва засобу - BODY 700 REMOVER. Позиціонується виробником як рідина для зняття лаків, фарби, різних поверхневих покриттів, а також для чищення інструментів і приладів. В основу складу входять парафін, а також органічні розчинники. Може бути використано з нержавіючої, хромованою, алюмінієвої, оцинкованої сталлю, скловолокном, і з пластиком. На оброблювану поверхню наноситься пензликом. Має густу консистенцію, тому не стікає з похилих поверхонь.

В інструкції вказується, що засіб «Боді 700» розчиняє фарбу приблизно за три хвилини, однак реальні показують, що робочий час становить близько 20 ... 30 хвилин. При нанесенні удалителя фарби температура навколишнього повітря повинна знаходитися в межах від + 5 ° С до + 35 ° С, а його відносна вологість не повинна перевищувати 80%. Забороняється залишати засіб на оброблюваної поверхні довше, ніж на 30 хвилин. Засохлу поверхню не можна залишати під прямими сонячними променями.

Реальні тести і відгуки про BODY 700 REMOVER вказують на непогану, але не найкращу ефективність удалителя фарби. Очистити наприклад капот авто вийде лише після третього нанесення. Реалізується в продажу в металевих банках двох обсягів - 500 мл і 1 літр. Ціна меншою банки становить близько 200 рублів, а більшою - 350 рублів.

6

BOSNY Paint Remover

Видаляч фарби BOSNY Paint Remover має гелеву консистенцію, тому може наноситися на похилі і вертикальні поверхні. Може бути використаний для видалення наступних типів фарб: синтетичні емалі, масляні, акрилові, масляні фарби і інші міцні покриття, в тому числі, лаки. Може бути також використаний в побуті, наприклад, при будівельних або демонтажних роботах. Наноситься за допомогою кисті, яка йде в комплекті з упаковкою, або ж за допомогою аерозольного пістолета. Практично не має запаху, працювати з нею зручно.

Що стосується ефективності, то її можна оцінити як середню, проте, якщо фарба не застаріла, то засіб можна цілком використовувати для видалення фарби та лаків. Тести показують непогані результати. Реалізується в банці місткістю 400 мл, ціна якої становить приблизно 400 рублів.

7

Як видалити фарбу з пластика

На корпусі автомобіля чимало пластикових деталей, які потребують фарбування, або у видаленні випадково потрапила на них фарби. Відмінністю пластика від металу в даному контексті є той факт, що механічний і термічний методи тут не підійдуть. Відповідно, фарбу можна видаляти тільки за допомогою хімічних засобів або нагрів деталь але певної температури. Причому вибір того чи іншого засобу залежить, в тому числі, від того, яку саме фарбу передбачається видалити.

Водоемульсійна фарба

Для видалення водоемульсіонкі з пластмасовою поверхні деталь обов'язково нагрівають до температури - + 60 ... + 70 ° С. Зробити це можна за допомогою будівельного (переважно) або побутового фена. Працювати потрібно акуратно, щоб не перегріти поверхню, в іншому випадку можна деформувати пластик. При зазначеній вище температурі фарба почне пузиритися і спучуватися. У такому стані її можна буде легко зняти з поверхні механічним шляхом, просто використовуючи ганчір'я, гумовий шпатель, або інший подібний інструмент, який буде механічно безпечний для пластикової поверхні.

Акрилові, олійні та рідкі гумові склади

У разі, якщо, наприклад, на бампер потрапила акрилова фарба, то нагрів даному випадку не допоможе. Замість цього необхідно скористатися додатковими хімічними засобами. Найбільш популярні фабричні кошти це:

 • Hi-Gear «Швидка змив старої фарби» . Засіб підходить не тільки для видалення лакофарбових покриттів, але і для демонтажу прокладок, клеїв, герметиків. Видаляч показав високу ефективність і цілком рекомендований до використання для роботи з пластиковими поверхнями. Реалізується у вигляді аерозолю в балончику об'ємом 425 мл. Купити його можна по артикулу HG5782. Ціна одного балона на вказаний вище період становить близько 600 рублів.
 • Змивка старої фарби KUDO Arte універсальна . Також підходить для видалення фарби з пластикових поверхонь. Відзначається, що ефективність у даного засобу гірше, ніж у «Хай-Гір», однак і коштує вона менше. Продається в аналогічному аерозольному балоні об'ємом 520 мл. Ціна однієї упаковки складає близько 200 рублів.

Використання фабричних засобів більш переважно, проте існує і ряд «народних» методів для видалення фарби з пластика. Так, найпростіше видалити фарбу з полістиролу. Для цього необхідно приготувати 20% розчин їдкого калію або 50% розчин каустичної соди (їдкого натру). Якщо деталь, з якої потрібно видалити фарбу, маленька - найкраще помістити її цілком в приготований розчин.

Якщо такої можливості немає, то зазначений розчин необхідно нанести на передбачувану до видалення фарбу за допомогою дрантя. Після чого залишити його на 4 ... 5 годин. У міру висихання розчину його можна наносити знову. Через зазначений період часу практично будь-які акрилові, масляні або гумові фарби почнуть пузиритися і відставати від поверхні. Далі залишиться лише акуратно механічним шляхом видалити фарбу з поверхні. Після закінчення робіт, для закріплення результату, має сенс очистити поверхню старою зубною щіткою або подібним інструментом.

Ще кілька засобів, за допомогою яких можна видалити зазначені фарби з пластикової поверхні:

 • Розчинник. Такі агресивні засоби підійдуть для видалення фарби на невеликій поверхні. В даному випадку різновид розчинника неважлива, це може бути «Уайт-спірит», нефрас, сольвент та інші розчинники. Особливо ці кошти більш ефективні для обробки так званого ABS-пластика.
 • Гальмівна рідина. Вона володіє не такий великий ефективністю, проте, якщо фарба ще не сильно в'їлася, то її цілком можна використовувати. Причому вона видаляє фарбу шарами, тому працює досить довго, хоча і дбайливо.
 • Засіб для чищення каналізації «Кріт» або його аналоги. Це досить агресивне засіб, тому використовувати його потрібно акуратно.
 • Метанол (технічний спирт). Він добре відмиває фарбу, проте при роботі з ним необхідно дотримуватися обережності, оскільки цей засіб досить токсична. Після обробки поверхні метанолом її має сенс промити проточною водою.

Також нетовстий шар фарби можна видалити за допомогою силіконового герметика або рідкого скла. Так, зазначені кошти досить нанести на оброблювану область і дати застигнути протягом 12 ... 24 годин (в залежності з інструкцією до конкретного засобу). В результаті хімічної реакції і висихання згадані склади розпушують покриття і видаляють його зовнішній шар. Далі досить за допомогою гострого канцелярського ножа видалити засохлий герметик з пластикової поверхні разом з приставом до нього фарбою. Однак працювати потрібно акуратно, щоб не пошкодити безпосередньо пластик!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found