Основні причини чому не заводиться в сиру погоду, після дощу та мийки

Зазвичай автомобіль не заводиться в сиру погоду через те, що в елементах системи запалювання двигуна конденсується або просто потрапляє волога. Конденсат може бути під кришкою трамблера, на високовольтних контактах, на котушці запалювання (модулі). Через вогкості, в рідкісних випадках, починають "глючити" і різні датчики, що відповідають за запуск і роботу двигуна. Аналогічно в усі високовольтні місця і електричні контакти волога може потрапити в процесі мийки автомобіля, їзді в дощ, після швидкісного проїзду по глибоких калюжах.

зміст:

 • Чому машина не заводиться
 • Як вирішити проблему

Чи не заводиться в сиру погоду

У більшості випадків усунути проблеми, коли не заводиться, або глухне в сиру погоду автомобіль можна самостійно. Для цього достатньо очистити, висушити і локалізувати місце на які, власне, потрапляє волога.

Причини, чому не заводиться в сиру погоду

Причини того, чому погано заводиться в сиру погоду двигун автомобіля, будуть відрізнятися в залежності від типу двигуна. Також в залежності від погодних умов і ситуації є більш висока ймовірність певної проблеми. Однак більшість з них будуть пов'язані з тим, що на окремих деталях двигуна утворюється або туди потрапляє волога. Утворюється вона зазвичай просто конденсуючись при зміні температури, а потрапляти вода може ззовні через неякісні ущільнення, або через невдале розташування того чи іншого вузла.

Для початку перерахуємо причини для інжекторних двигунів, так як найбільш поширені, а потім також і карбюраторних автомобілів, адже вони ще більш уразливі до цієї проблеми.

 • Слабка іскра . Причиною цього можуть бути елементи системи запалювання - свічки, трамблер, котушка. Можливо, що іскра у вологу погоду просто йде не в камеру згоряння, а пробиває на корпус.
 • Проблеми з датчиками . Попадання вологи на контакти датчика коленвала лямбда-зонда, масової витрати повітря або абсолютного тиску може призвести до часткового виходу з ладу і перебоїв запуску двигуна.
 • Проблеми з контактами . Коли під капотом волого або мокро, то можуть порушитися контакти на проводах і монтажному блоці запобіжників і реле, а також високовольтних елементах системи запалювання.
 • Недостатньо енергії від акумулятора . Якщо не змащувати клеми, то в сиру погоду або після мийки, коли під капотом збирається багато вологи, можуть з'являтися осередки корозії на клемах акумуляторної батареї, або на контактах проводах. Ну і звичайно, може бути банальний розряд АКБ внаслідок витоку струму.
 • Сильно засмічений повітряний фільтр . Вода потрапила в корпус з брудним фільтром перекриває повітряний потік. Відповідно, двигун буде «задихатися», а як результат постійно глухнути в сиру погоду або запускатися з великими труднощами. Така проблема в більшій мірі актуальна для карбюраторних авто, але може трапиться і з інжекторним мотором.
 • Конденсат всередині кришки трамблера . Конденсована волога утворюється через перепад температур або стовідсоткової вологості повітря (наприклад, в умовах туману, після миття або елементарно коли на вулиці дощ). При утворенні крапельок води під кришкою іскра починає «пробивати» на корпус.
 • Котушка запалювання . Цей вузол при підвищеній вологості також може видавати недостатня напруга. Найчастіше це трапляється, коли внутрішня обмотка котушки і так вже має низький опір, а при високій вологості у неї просто відбувається межвитковое коротке замикання. З цієї причини вихідної напруги недостатньо для утворення іскри належної потужності на свічці.

  На більшості сучасних автомобілів котушку запалювання відремонтувати неможливо, тому її замінюють. Однак перед заміною бажано перевірити опір внутрішньої ізоляції котушки в сухому і вологому приміщенні. Якщо ці два показники будуть сильно відрізнятися, а у вологому відповідне значення впаде нижче 10 кОм (може відрізнятись потрібно уточнювати в керівництві по ремонту авто), то таку котушку краще замінити, оскільки вона буде створювати проблеми в подальшому. На карбюраторних авто проблема з котушкою куди банальніше - внаслідок осідання вологи на її контактах утворюється корозія яка додатково вбирає воду і сильно збільшує опір. Як результат слабка іскра і відмова машини заводитися.

 • Комутатор запалювання . Він встановлюється на машинах з електронним запалюванням. Завдання комутатора полягає в формуванні імпульсу для подачі його в первинну обмотку котушки запалювання. У деяких випадках він формує кілька імпульсів поспіль для полегшення запуску двигуна. Комутатор це досить надійна і проста річ, проте в результаті великого зносу або пошкодження він може частково вийти з ладу. Через це котушка запалювання не видаватиме напругу з достатнім для запуску двигуна напругою.

На автомобілях, обладнаних моновриску бувають свої проблеми, чому двигун не заводиться в сиру погоду. Часто на поверхні дросельної заслінки утворюється сніг. Виникає така проблема при випаровуванні бензину.

Для усунення цього явища в повітряному фільтрі передбачений спеціальний клапан, через який проходить тепле повітря, спрямований на дросельну заслінку. У деяких випадках він ламається або заїдає.

Причина проблема
Чи не заводиться в сиру погоду Чи не заводиться після дощу Після миття не заводиться Глухне в сиру погоду
Конденсат під кришкою трамблера
Пропав контакт на клемах АКБ
Пробій високовольтних проводів / модуля запалювання
Брудний повітряний фільтр
Пошкоджена ізоляція проводів харчування датчиків
Відмова в роботі датчиків

Як усунути поломку

Коли на вулиці сиро машина відмовляється нормально заводиться, а саме, не запускається або глухне, то перебравши основні причини при певних погодних умовах варто перейти до перевірки окремих вузлів під капотом.

Якщо авто має розподільник запалювання - трамблер, то це перший вузол який потрібно оглянути на наявність тріщин і вологи всередині. Протріть її паперовою серветкою або інший дрантям, огляньте стан контактів усередині кришки, якщо вони чорні то очистіть їх. В якості профілактики можна нанести моторне масло (протерши змоченою серветкою) на внутрішню поверхню кришки або обробити її витіснювачем вологи. Робиться це для того, щоб нейтралізувати утворюється конденсат. У разі наявності тріщин кришка підлягає заміні.

Далі варто оглянути модуль, котушки (котушку) запалювання і високовольтні дроти. Те що йде пробій ізолятора можна помітити лише в темний час доби, тому щоб зрозуміти в день, якщо в цих вузлах проблема обов'язково знадобиться мультиметр - необхідно буде виміряти опір. Тимчасово вирішити проблему із запуском в мокру погоду або після мийки, можна за допомогою просушування феном. Сушаться свічки, дроти, трамблер, котушка. Часто через особливості розташування високовольтних елементів і відсутності захисту двигуна вони можуть буквально заливатися водою при їзді по калюжах. Тому в профілактичних цілях всю високовольтну частину варто обробляти витіснювачем вологи або силіконовим спреєм.

Перевірка роботи таких датчиків холостого ходу, клонували, дросельної заслінки, витрати повітря і кисневого датчика дозволить виявити чи є проблема з їх проведенням. Часто контакти даних датчиків заливає вологою через що вони окислюються і перестають правильно працювати. Робити перевірку датчиків можна як мультиметром так і сканером для зчитування помилок в пам'яті ЕБУ.

Крім контактів на датчиках варто оглянути стан відкритих проводів в джгутах електропроводки під капотом. Найменший дефект на обмотці дроти стає осередком замикання в дощову погоду або при митті двигуна. Часті випадки коли машина не заводиться в сиру погоду через окислення в посадочних місцях блоку реле. Тому почергове відключення / підключення різних електричних контактних груп теж допомагає побороти проблему з важким запуском машини в вогкість. При цьому брудні окислені контакти обов'язково варто обробляти очищувачем контактів.

Іноді проблема з запуском в сиру погоду виникає на автомобілях з недоліками в конструкції підкапотного простору. Так, якщо немає захисту, то вода датчик і контакти може заливати знизу, а якщо є погане ущільнення на капоті, то вода при митті або в дощ, заливає розподільник, котушки і дроти запалювання зверху. Так, наприклад, у автомобілів Toyota встановлюється ущільнювальна заглушка між моторним щитом і капотом. Як відзначають деякі автовласники, якщо прокладка починає пропускати воду, то найчастіше волога потрапляє на котушку запалювання з описаними вище наслідками.

Обмотувати котушку в пакет, як рекомендують деякі автолюбителі, не варто, оскільки це загрожує перегрівом котушки, і виходом з її з ладу в довгостроковій перспективі!

На автомобілях, обладнаних моновриску, обов'язково потрібно перевірити роботу клапана через який проходить тепле повітря з повітряного фільтра (колектора) на дросельну заслінку. Найчастіше там порушена механічна автоматика, або він просто став брудним, через що не може коректно відкриватися. Для усунення поломки його достатньо лише почистити від пилу і бруду. Якщо він працює на основі електроприводу, то потрібно перевірити також приводні механізми, а також електросхему, по якій він харчується. Зокрема, дроти, електропривод (електромотор, редуктор), щільність прилягання клапана.

висновок

Як показує практика, проблеми з тим, що машина не заводиться в сиру погоду, в основному, пов'язані з елементами системи запалювання. Тобто, в першу чергу необхідно перевіряти трамблер, високовольтні дроти, котушку запалювання. У більшості випадків туди потрапляє волога, що і призводить до описаних проблем. Тому необхідно не тільки позбутися від вологи на поверхні деталі, але і виконати відповідні ущільнення з тим, щоб запобігти в подальшому попаданню води в деталі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found