Чому не працює один циліндр двигуна?

Викликати відмову одного з циліндрів може безліч причин. Зазвичай майстри розглядають варіанти, пов'язані з відсутністю або недостатністю іскри і проблемами з подачею палива або сумішоутворенням, але бувають і нестандартні випадки, коли знайти причину троение не так-то просто.

Процес діагностики двигуна

Графік прискорення кожного циліндра після проходження ВМТ

Ось, наприклад, автомобіль ВАЗ 21114, який три місяці тому пережив гідроудар і ремонт ДВС, а через 5 000 км після СТО став сильно троить. Діагностика показала, що не працює другий циліндр. Майстри в різних сервісах виключили такі причини:

  • несправність свічки запалювання: невірний зазор, нагар, вихід з ладу ВВ-проводи;

  • проблема з котушкою запалювання або її проводкою;

  • некоректна робота форсунки: засмічення, поганий розпил, невірна корекція на основі даних датчиків, несправність проводки;

  • підсос повітря на впуску або через ВУТ;

  • недостатнє стиснення суміші в циліндрі: нагар, залягання поршневих кілець, задираки на хоні, прогар, невірна регулювання клапанів, залипання гидрокомпенсатора;

  • пробій прокладки ГБЦ або тріщина в самій голівці;

  • несправність ЕБУ або неправильну роботу прошивки.

Все було в нормі, а машина смикалася і не тягнула.

Процес діагностики двигуна

Діагностика мотортестером видала, що нестабільна іскра в другому циліндрі, а тест датчиком тиску показав, що комплексні втрати газу в ньому при цілком пристойною компресії в 12 атмосфер виявилися 27%. Це дуже багато, максимально допустимий показник - 20%. Виходить, що фази газорозподілу не збігалися тільки в другому циліндрі.

Результат діагностики двигуна

Що може викликати збій фаз газорозподілу в одному конкретному циліндрі? Кулачки распредвала і пружини клапанів цього циліндра. Кулачки распредвала виявилися в нормі, а ось штовхач на випускному клапані опускався при слабкому натисканні на нього викруткою. Треба рассухарівать і дивитися, схоже, несправні пружини на цьому клапані.

розібраний мотор

Після рассухаривания виявили, що пружини були дуже короткі в порівнянні зі стандартними, до того ж згорів сальник клапана на цій направляючої втулці. Але всі ці несправності теж не були головною причиною, а лише наслідком перегріву пружин вихлопними газами, які проривалися між направляючою втулкою і стрижнем клапана через велику зносу.

Пружини клапанів, зняті з двигуна (праворуч)

Пружини клапанів, зняті з двигуна (праворуч) в порівнянні з новими

Виходить, спочатку згорів сальник, потім просіли пружини через перегрів і клапан перестав вчасно закриватися при працюючому двигуні. Це не позначилося на компресії, тому що при її вимірі обертів прокрутки двигуна маленькі, і клапан встигав закриватися. Це і вводило в оману інших автомеханіків.

ремонт ГБЦ

Процедура ремонту ГБЦ

Після ремонту ГБЦ всі параметри прийшли в норму і циліндр знову запрацював.

Діагностика мотора після ремонту ГБЦ

Вікно діагностики мотора після проведення ремонту ГБЦ


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found