Раскоксовка Кілець Поршневий Групи: Що, Навіщо, Як Зробити (Поради)

Раскоксовка кілець поршневої групи

раскоксовка кілець

Раскоксовка кілець - це процедура видалення нагару (так званого коксу) і надання компресійним і маслос'емниє кільцям рухливості. Чистити ЦПГ потрібно не тоді коли автомобіль вже не їде, а не доводячи до межі, в проффілактіческіх цілях. Орієнтовна періодичність раскоксовкі кілець поршневий групи становить 20 000 км. Хоча є такі засоби, які рекомендують використовувати безпосередньо перед заміною масла (10-15 тис. Км). На практиці ж, зазвичай ця процедура робиться при досягненні пробігу 90-100 тис. Км.

Причина утворення нагару і залягання кілець

Основним джерелом утворення нагару в циліндрах двигуна - є згоряння неякісного палива упереміш з підгоранням просочується масла з під кілець поршня або маслос'емних ковпачків. А відбуватися може це через те що ви:

 • рухаєтеся короткими поїздками;
 • порушуєте рядки заміни масла;
 • використовуєте масло низької якості;
 • використовуєте зайві присадочні рідини (як мастило так і паливо);
 • експлуатуєте авто з підвищеним тепловим режимом двигуна;

Автосервіси наводять статистику, де закоксовка входить в десятку причин поломок автомобілів. Щоденна експлуатація машини призводить до закоксовування в середньому після 30 тис. Км., При цьому викликає незворотні процеси двигуна. Холодний пуск, збільшена витрата палива, під'їдання масла призведе до поломки двигуна і ремонту. Допомога двигуну просто необхідна, досить періодично очищати поршень і кільця від шламів, з таким завданням повинна впорається раскоксовка двигуна.

Там, де необхідно раскокосвка кілець

Виробляти раскоксовку поршневих кілець рекомендується при першій же появі таких ознак:

 1. Підвищений витрата масла . Про це часто свідчить синій дим з вихлопної і Камельки масла на кінці вихлопної труби.
 2. Низька компресія в циліндрах . Про те що вона знизилася ви зрозумієте коли динаміка машини стане погіршаться. Але щоб дізнатися це точно, потрібно зробити вимір компресії спеціальним манометром.

При цьому важливо пам'ятати, що при сильному зносі деталей поршневої групи - раскоксовка безсила. Вихід в такій ситуації тільки один - ремонт. Причому він повинен бути капітальним. Оскільки однією заміною компресійних і маслоз'ємних кілець не обійтися.

Закоксовиваніє кілець, поршнів і двигуна в цілому

Наслідок детонації двигуна

Активне нагарообразование в поєднанні із загальним зносом ДПГ впливає на скорочення ресурсу двигуна незалежно бензиновий він або дизельний. А ось мотори працюють на газу менш схильні до такої проблеми, але від попадання і згоряння масла не застрахований ніхто. Відкладення, що утворюються на різних ділянках поршня становлять найбільшу небезпеку для двигуна.

Особливу небезпеку становить нагар на зворотному боці впускного клапана. Відкладення немов губка вбирають паливо, в результаті чого відбувається збіднення паливної суміші, детонація, пошкодження.

Появи лакових утворень на бічній поверхні поршня і канавках компресійних кілець прискорюють знос циліндра. А ось закоксовиваніє маслоз'ємних закупорює маслоотводящіе канали та це не тільки сприяє пошкодження дзеркала циліндра, а й порушує роботу масляної системи в цілому.

Спочатку лак позбавляє рухливості кілець, зменшуючи тим самим компресію, потім сприяє витраті масла на чад. А року зазор між поршневий канавкою і кільцем зовсім зникне, то збільшується тиск на стінки циліндра і як наслідок - знос гільзи.

Відкладення на поршневих кільцях

Відкладення на поршні

Відкладення на поршневих кільцях зменшують амплітуду коливальних рухів кілець. Кільця схоплює і підклинює. Відбувається знос поршневої групи, падає компресія в циліндрах. Згодом кільця заростають відкладеннями, які в свою чергу перестають виконувати свою функцію.

результат:

 • зменшення потужності двигуна
 • збільшення витрати палива
 • втрата прийомистості і динаміки руху
 • висока токсичність відпрацьованих газів
 • поганий пуск

Відкладення на днище поршня

Відкладення утворюються через прямого контакту з паливом і високою температурою на поверхні. Утворювати нагар покриває стінки камери згоряння, що порушує тепловідвід від деталей циліндра. Це може стати причиною прогара клапана, оплавлення поршня і т.п. надалі виникнення так званого калильного запалювання.

Краплинне запалювання - передчасне займання паливної суміші, призводить до зміни геометрії і повного руйнування поршня.

Закоксованность кільця і ​​відкладення на поршні, не тільки зменшують обсяг камери згоряння і викликають детонаційні процеси, що знижують потужність двигуна, але і сприяють збільшенню витрати пального, зносу циліндропоршневої групи (ЦПГ) і кривошипно-шатунного механізму (КШМ).

Відносини до раскоксовку розділилися на дві точки зору, навіть професіонали в своїх відповідях не однозначні. Перші стверджують, що все залежить від стану двигуна і причин вплинули на стан кілець поршневий групи, другі ж стверджують про порятунок движка тільки в капремонті.

Як проводиться раскоксовка

Щоб зробити раскоксовку можна застосувати не тільки кілька способів, але і варіантів їдуть засобів для видалення нагару. Таким прикладом є: м'яка раскоксовка, промивка двигуна з сольвентом , така раскоксовка без зміни масла; добавка в масло , що передбачає зміну моторного масла; і навіть раскоксовка при якій немає потреби відкачувати кокс з камер, він згоряє повністю при запуску двигуна. Але найефективнішим є той засіб для раскоксовкі кілець, яке потрібно заливати в камеру згоряння через свічкові колодязі - так звананое " жорстке". Найпримітивнішим методом видалити нагар таким способом - змішування один до одного ацетону, гасу і ½ моторного масла. Хоча є методи і по сучаснішою, наприклад застосувати пінну раскоковку Шуму або Гзокс.

Щоб повернути рухливість кільцям потрібно на прогрітому до 70 градусів двигуні потрібно:

 1. викрутити свічки,
 2. відключити котушки запалювання,
 3. виставити поршні в одному положенні,
 4. залити обраний засіб,
 5. закрутити свічки,
 6. витримати раскосовующую рідина від півгодини до 3-х ч. (згідно з інструкцією),
 7. відкачати залишки (якщо такі будуть, найчастіше рідина піде в картер),
 8. накрити колодязі ганчіркою і зробити кілька обертів колінчастого вала стартером,
 9. зібрати все назад і запустити двигун, давши йому попрацювати під навантаженням щоб спалити залишки.

Дану процедуру рекомендують повторити кілька разів якщо не було досягнуто бажаного ефекту. Перед і після раскоксовкі, як правило, завжди заміряють компресію, щоб дізнатися про результат.

Основний симптомом залеглих кілець - розкид компресії.

Коли компресія пропала зовсім, і автомобіль зовсім не заводиться, то врятли кілька крапель олії допоможуть відновити її, це говорить лише про одне, що межа таки був досягнутий - тепер належить розбирання і очищення поршнів, блоку двигуна, заміна зношених деталей.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found